16. Mateusz Sawicki

Trenerzy: Marian Bach (dawca licencji)
Robert Bubnowicz (faktyczny trener)

0:1 - Paweł Posmyk 17'
15' Michał Zawadzki 17' Damian Jaroszewski 24' Michał Żółtowski 29' Wojciech Białek 32' Marcin Morawski 73' Jan Rytko 80' Marek Wojtarowicz 83' Krzysztof Markowski

Trener: Leszek Ojrzyński
Sędziowie: Tomasz Piróg - Jan Moskal, Tomasz Wygaś (Kraków)

Sprawozdanie

Zagłębie Sosnowiec wygrało w wyjazdowym meczu z Górnikiem Wałbrzych 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 17. minucie Paweł Posmyk, chociaż gol był uznany niesłusznie, bo padł po spalonym.

Do meczu w Wałbrzychu Zagłębie przystępowało z aż czterema zmianami w składzie - po raz pierwszy w wyjściowym zestawieniu znalazł się Adrian Jeremicz, pierwszy raz tej wiosny wystąpił Sebastian Białas, a Michał Żółtowski i Wojciech Białek powrócili do pierwszej jedenastki.

W poprzednich pięciu spotkaniach sosnowiczanie od początku atakowali rywali zdobywali gole najpóźniej w 11. minucie. Górnik najwyraźniej wziął to pod uwagę i w pierwszych minutach nie pozwolił na rozwinięcie Zagłębiu skrzydeł i sam od początku ostro natarł na sosnowiecką bramkę, czego efektem było kilka groźnych akcji strzeleckich. Na bramkę Ołeksija Szlakotina nacierali Daniel Zinke, Jan Rytko i Adrian Moszyk, ale w decydujących chwilach brakował im precyzji i zimej krwi i marnowali dogodne sytuacje.

Zagłębie na pierwszą dogodną sytuację czekało aż do 17. minuty i dała ona nam prowadzenie, a jak się później okazało także zwycięstwo. Szkoda tylko, że pozostaje pewien niesmak, gdyż gol ten w żadnym wypadku nie powinien zostać uznany. Piłkę z własnej połowy zagrał Vladimir Bednar, podanie już na połowie wałbrzyszan przedłużył Marcin Lachowski, do piłki ruszył Paweł Posmyk, wpadł w pole karne i strzelił po ziemi w długi róg. Gospodarze od razu protestowali u sędziego, że był spalony. Biegający pod słońce sędzia liniowy nie podniósł choragięwki, główny arbiter też niczego złego nie dostrzegł, więc bramka została uznana, ale zapis video okazał się bezlitosny - gołym okiem, bez żadnych programów do analizy znanych z Canal+, dało się dostrzec, że zdobywca bramki był na wyraźnym spalonym.

Ta bramka nieco podłamała drużynę Górnika i jej ataki już nie były tak ciągłe jak w pierwszym kwadransie spotkania. Na boisku zrobiło się za to bardzo ostro i nerwowo. Piłkarze się faulowali, a sędzia sięgał do kieszonki po kartki. Wałbrzyszanie najbliżsi strzelenia gola byli w 39. minucie, gdy  po dośrodkowaniui Jana Rytki strzelał Jacek Fojna, a piłkę zablokował Vladimir Bednar.

Zaraz na początku drugiej połowy mogło być 2:0. Po strzale Pawła Posmyka interweniował Damian Jaroszewski. Wybita piłka trafiła do Vladimira Bednara, który odegrał do Patryka Stefańskiego, a ten strzelił prawą nogą w spojenie słupka z poprzeczką. W 57. minucie po kontrze i podaniu Vladimira Bednara poza polem karnym efektownym szczupakiem interweniował Damian Jaroszewski,  a minutę później golkiper Górnika obronił strzał Pawła Posmyka.

Sosnowiczanie wraz z upływem czasu cofnęli się i liczyli na to, że zmuszony do ataków Górnik będzie zostawiał coraz więcej miejsca na kontry. Gospodarze natomiast próbowali wielu dośrodkowań, ale rośli gracze Zagłębia nie pozwolili zawodnikom Górnika na wygranie pojedynków powietrznych, a gdy trzeba było strzelać z dystansu, to także sobie nasi gracze z tym radzili, blokując uderzenia. Szczególnie zapamięta to Michał Filipowicz, który przyjął na podbrzusze piłkę po strzale Marcina Morawskiego.

W końcówce Zagłębie miało dwie dobre sytuacje po kontrach, gdy Górnik już bardzo rozluźnił szyki defensywne, ale brakowało dobrego podania - w 87. minucie Krzysztof Napora wchodził z piłką w pole karne, zamiast podawać do Michała Filipowicza, a w drugiej z sześciu doliczonych minut źle zagrał Patryk Stefański.

Górnik zdobył w poprzednich meczach aż 9 bramek po 88. minucie spotkania, ale na szczęście tym razem ta sztuka się nie udała. Zagłębie wywozi więc z Wałbrzycha trzy punkty, choć nie można ukrywać tego, że bramka na wagę zwycięstwa padła po spalonym.

90.0000
90+8' gwizdek Po 52 minutach i 12 sekundach kończy się II połowa! Dowozimy zwycięstwo do końca! Wybory na prezydenta Wałbrzycha zostały unieważnione, bo kandydat Platformy Obywatelskiej wygrał je za sprawą kupionych głosów. Dzisiaj wygraliśmy za sprawą niesłusznie uznanej bramki, ale tego już nikt nie unieważni.
90+6' Tomasz Wepa strzela z dystansu po podaniu Marcina Morawskiego - niecelnie.
90+5' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - debiutant Marcin Grabowski za Patryka Stefańskiego.
90+3' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Michał Grunt za Pawła Posmyka
90+2' Zagłębie w kontrze! Dwóch na dwóch, ale tym razem Patryk Stefański nie potrafi dobrze podać. To jeszcze jednak nie koniec. Do akcji włącza się Vladimir Bednar, rusza prawą stroną i wrzuca po ziemi, ale nic z tego nie wyszło
90+2' Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Morawski, a piłkę wybił głową Paweł Posmyk.
90+2' Po wrzutce z rogu piłka trafia na 18. metr do Dariusza Michalaka, ale przy próbie strzału gracz Gónika skiksował.
90+1' Sosnowiczanie zagapili się w obronie. Marcin Morawski wrzucił w pole karne, tam byli Daniel Zinke i Roman Maciejak, szczęśliwe kończy się tylko rogiem.
90' doliczony czas Sędzia dolicza aż 6 minut do II połowy.
89' Tomasz Wepa zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Kornela Dusia, ale zagranie było nieco za mocne i futbolówka wyszła poza końcową linię boiska.
87' Kontra Zagłębia. Idą dwóch na dwóch. Krzysztof Napora i Michał Filipowicz. Napora nie zdecydował się na podanie do Filipowicz, wszedł z piłką w pole karne i tam na róg wybił ją Dariusz Michalak.
87' Rzut wolny dla Górnika. Źle wykonany przez Marcina Morawskiego. Piłkę wybił głową stojący na linii pola karnego Sławomir Jarczyka
85' Zaczyna się okres gry, w którym piłkarze Górnika zwykle strzelają sporo goli. Oby tylko nie dzisiaj.
83' żóta kartka Krzysztof Markowski ukarany za dyskusję z sędzią Tomaszem Pirogiem.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Marka Wojtarowicza za faul na Krzysztofie Naporze.
80' Rzut wolny dla Górnika z lewej strony boiska. Daniel Zinke zagrywa przed pole karne do Marcina Morawskiego, ten mocno uderza i trafia w stojącego w polu bramkowym Michała Filipowicza. Trafia go w bardzo czułe miejsce.
79' Z 20 metrów strzelał Marcin Morawski, a piłkę głową z piątego metra wybił Sławomir Jarczyk.
78' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Krzysztof Napora za Sebastiana Białasa.
77' zmiana Ostatnia zmiana w Górniku - Kornel Duś za Jana Rytkę.
74' Michał Filipowicz strzelił z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Damian Jaroszewski wybił piłkę przed siebie, dobijał ją Paweł Posmyk, a sprzed linii bramkowej wybił jeden z graczy Górnika, chyba był to Tomasz Wepa.
73' zmiana Trzecia zmiana w Górniku - Roman Maciejak za Michała Zawadzkiego.
73' żóta kartka Jan Rytko ukarany żółtą kartką za faul na Michale Żółtowskim.
71' Daniel Zinke mocno strzelił z około 25 metrów, ale po drodze trafił w nogę Sławomira Jarczyka i spokojnie sobie mógł interweniować Ołeksij Szlakotin.
70' Michał Zawadzki przymierzył z około 30 metrów, ale nadał futbolówce takiej rotacji, że ta wyszła na boczny aut.
70' Patryk Stefański przejął piłkę na środku boiska po złym podaniu gospodarzy, podał do Pawła Posmyka, sędzia podniósł chorągiewkę, ale tym razem chyba nie było spalonego.
69' Ostre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wrzucał Daniel Zinke, a stojący na krótkim słupku Vladimir Bednar wybił piłkę.
67' Rzut wolny dla Górnika z około 35 metrów, ale bardzo niedobrze rozwiązał ten stały fragment gry Marcin Morawski.
65' zmiana Druga zmiana w zespole gospodarzy - Dominik Janik za Artura Moszyka.
65' Tomasz Wepa posłał prostopadłą piłkę w pole karne, ale nie było tam żadnego z graczy Górnika, a Ołeksij Szlakotin był dodatkowo asekurowany przez Sławomira Jarczyka i Michała Żółtowskiego
63' Wrzut z autu na wysokości piątego metra boiska. Piłkę w pole karne posłał Vladimir Bednar, a w powietrznej walce jakiegoś urazu doznał Michał Filipowicz.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku - za Jacka Fojnę wchodzi na boisko Grzegorz Michalak.
61' Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Zinke, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Paweł Posmyk i wybił piłkę do przodu.
60' Rzut wolny dla Górnika. Daniel Zinke dośrodkował z lewej strony boiska. Błąd popełnił Ołeksij Szlakotin, źle obliczył lot piłki i do niej nie doszedł, na szczęście na miejscu był Krzysztof Markowski i wybił piłkę głową na róg.
58' Zagłębie znowu w natarciu. Tym razem Michał Filipowicz zagrywa na obieg do Pawła Posmyka, a ten z lewej strony pola karnego uderzył mocno na bramkę - na miejscu był jednak Damian Jaroszewski.
57' Ołeksij Szlakotin od razu rzucił piłkę do Vladimira Bednara, Zagłębie ruszyło z kontrą, Bednar przerzucił pikę z prawej na lewą stronę, a Damian Jaroszewski interweniował przed polem karnym efektownym szczupakiem i nie dał Michałowi Filipowiczowi dojść do piłki.
57' Po dośrodkowaniu Marcina Morawskiego strzelał Adam Kłak, a Ołeksij Szlakotin złapał piłkę przed linią bramkową.
56' Rzut wolny dla Górnika - po dośrodkowaniu Marcina Morawskiego piłkę wybija Paweł Posmyk, a wrzutka Daniela Zinke jest zablokowana przez Sławomira Jarczyka i mamy róg,
55' Tym razem po wrzutce Marcina Morawskiego z rzutu rożnego piłkę piąstkuje Ołeksij Szlakotin.
55' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Morawskiego Sławomir Jarczyk wybija piłkę na kolejny róg.
54' Artur Moszyk dośrodkował po ziemi w kierunku Jacka Fojny, a może nawet próbował strzału w krótki róg, ale na posterunku był Ołeksij Szlakotin i wybił piłkę na róg.
52' Przy bocznej linii boiska sfaulowany został Paweł Posmyk. Sędzia zastosował przywilej korzyści, ale nic to nam nie dało, po po podaniu Marcina Lachowskiego na kilkumetrowym spalonym znalazł się Patryk Stefański i nawet nie startował do piłki.
50' W powietrznym pojedynku zderzyli się Marcin Wojtarowicz i Michał Filipowicz. Konieczna jest krótka interwencja masażysty Grzegorza Buczka.
47' Marcin Lachowski przerzucił piłkę do Pawła Posmyka, a ten ruszył prawą stroną boiska, zagrał po ziemi w pole bramkowe, a tam nogami interweniował Damian Jaroszewski. Futbolówka trafiła przed pole karne do Vladimira Bednara, ten odegrał do Patryka Stefańskiego, a Stefański z około 18 metrów uderzył technicznie prawą nogą i trafił w okolice spojenia słupka z poprzeczką.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu w Wałbrzychu.
46' zmiana Na drugą połowę nie wyszedł już Adrian Jeremicz, a na jego miejsce pojawił się Michał Filipowicz.
46' W przerwie sprawdziliśmy zapis video. Na naszej kamerze nie było dokładnie widać, czy był spalony, czy nie, ale na kamerze jednej z lokalnych telewizji, która była lepiej ustawiona do nagrania tej sytuacji, widać, że Paweł Posmyk w momencie podania zdecydowanie był na spalonym i protesty graczy Górnika były jak najbardziej uzasadnione. Ten gol nie powinien zostać uznany!.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 8 sekundach Tomasz Piróg skończył I połowę. Na początku ostro cisnął Górnik, ale Zagłębie w porę się ogarnęło i Paweł Posmyk dał sosnowiczanom prowadzenie, chociaż gol wywołał sporo kontrowersji. Gracze Górnika domagali się spalonego, nawet schodząc do szatni sędziowie się wiele nasłuchali od trenera gospodarzy.
45+3' Z rzutu wolnego dośrodkował Vladimir Bednar, ale w polu karny Górnika faulował Marcin Lachowski.
45+3' Nieporozumienie pomiędzy sędziami - liniowy tłumaczy, że Zagłębiu należy się piłką za faul na Patryku Stefańskim, a główny myśli, że pokazuje spalonego i gracze gospodarzy już wznowili grę, ale po chwili arbitrzy się skonsultowali i główny pokazał, że zaczynamy od wolnego.
45' doliczony czas Pierwsza połowa została przedłużona, ale nie wiemy o ile, bo sędzia techniczny jakoś tak niezdarnie to pokazywał.
45' Tomasz Wepa przerzucił piłkę z prawej na lewą stronę. Po raz kolejny zabrakło dobrze ustawionego defensywnego pomocnika. Futbolówka trafiła do Jacka Fojny, który minął zwodem Vladimira Bednara i strzelił niecelnie.
43' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Żółtowski, ale w walce o piłkę w polu karnym faulował jeden z piłkarzy Zagłębia.
43' Po wrzucie z autu wykonanym przez Vladimira Bednara piłkę w polu karnym przyjął Paweł Posmyk, obrócił się z nią i przy próbie podania zablokował go Adam Kłak - jest rzut rożny.
40' Nieporozumienie między Wojciechem Białkiem i Ołeksijem Szlakotinem. Nasz stoper zbyt słabo odgrywa piłkę klatką piersiową do swojego bramkarza i niewiele brakowało, aby napastnik Górnika przejął futbolówkę.
39' Tomasz Wepa minął Michała Żółtowskiego, podał do Jana Rytki, ten dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, zamykający akcję Jacek Fojna oddał strzał, ale został zablokowany przez Vladimira Bednara.
38' Sebastian Białas po raz kolejny sfaulował Marcina Morawskiego, ale tym razem skończyło się bez upomnienia.
37' Trener Leszek Ojrzyński ostro zbeształ swoich podopiecznych. "Ja mam wejść na boisko?" - pytał. Wydaje nam się, że największe pretensje miał do Adriana Jeremicza.
35' Paweł Posmyk ruszył lewą stroną boiska, przed polem karnym ograł Adama Kłaka, przerzucił sobie piłkę z lewej na prawą nogę, strzelił po ziemi, ale zamiast w światło bramki posłał piłkę obok słupka.
34' Krzysztof Markowski odebrał piłkę na własnej połowie. Minął dwóch rywali, próbował uruchomić prostopadłym podaniem Patryka Stefańskiego, ale zagrał trochę za mocno.
32' żóta kartka Już piąta żółta kartka w dzisiejszym meczu - Marcin Morawski ukarany za faul na Pawle Posmyku. Oj, chyba tutaj posypie się niedługo jakaś czerwień, bo robi się ostro.
32' Marcin Morawski podał do Daniela Zinke, a ten przy próbie wejścia w pole karne został powstrzymany przez powracającego do defensywy Pawła Posmyka
30' Marcin Morawski mocno strzelił z rzutu wolnego z około 35 metrów. Piłkę podbił stojący w murze Paweł Posmyk. W polu karnym powstało lekkie zamieszanie, aż w końcu na strzał przewrotką zdecydował się Daniel Zinke i przestrzelił.
29' żóta kartka Wojciech Białek ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Morawskim. To już druga kartka dla sosnowiczan za faul na naszym byłym graczu. Z okresu gry w Sosnowcu "Moraś" także był z tego znany - rywale łapali mnóstwo kartek za faule na nim.
28' Zagłębie znowu zaspało w grze defensywnej. Do piłki na 30. metrze doszedł nieobstawiony Tomasz Wepa i uderzył prawą nogą nad bramką.
25' Paweł Posmyk ruszył do piłki w polu karnym, ale przegrał pojedynek biegowy z Damianem Jaroszewskim i jeszcze doznał w tym starciu jakiegoś urazu - na szczęście niegroźnego, bo po szybkiej interwencji Grzegorza Buczka strzelec bramki jest cały i zdrowy i może kontynuować grę.
24' żóta kartka Michał Żółtowski ukarany żółtą kartką za ostry faul na Marcinie Morawskim
21' Adrian Jeremicz stracił piłkę przed naszym polem karnym, dopadł do niej Jan Rytko i strzelił prawą nogą nad bramką Ołeksija Szlakotina.
21' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Morawski, ale sytuację wyjaśnił Sławomir Jarczyk.
17' żóta kartka Damian Jaroszewski ukarany żółtą kartką za protesty po bramce. Golkiper Górnika nie chciał się zgodzić z decyzją o uznaniu gola i twierdził, że był spalony. Czy był? Ciężko nam powiedzieć. Spróbujemy sprawdzić w przerwie na kamerze, a nawet jeśli był, to sędzia miał ciężko z dostrzeżeniem, bo prosto w oczy świeci mu słońce.
17' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOL!!! Vladimir Bednar zagrał piłkę z własnej połowy, Marcin Lachowski przedłużył p podanie do Pawła Posmyka. Obrońcy Górnika sygnalizowali spalonego, ale sędzia asystent nie widział podstaw do podniesienia chorągiewki, Posmyk ruszył w pole karne, znalazł się w sytuacji sam na sam z Damianem Jaroszewskim i posłał piłkę po ziemi w długi róg.
16' Michał Żółtowski zagrał z rzutu wolnego w pole karne, ale Damian Jaroszewski bez większych problemów złapał piłkę.
15' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Zawadzkiego za faul na Patryku Stefańskim. Jakieś 100 metrów od miejsca faulu było słychać, jak gracz Górnika ściął naszego młodzieżowca.
13' Marcin Lachowski cofnął się do środka, rzucił piłkę w kierunku Patryka Stefańskiego, ale ten nie potrafił opanować futbolówki w polu karnym.
12' Po raz pierwszy od 5 meczów Zagłębie nie strzeliło bramki w pierwszych 11 minutach spotkania.
12' Słychać pierwszy doping zgromadzonych za stadionem fanów Górnika "Chuj z zakazami, Górniku, jesteśmy z wami" i "Jesteśmy zawsze tam, gdzie Górnik Wałbrzych gra"
9' Obrona Zagłębia znowu jak dzieci we mgle. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska fatalne zachowanie Sławomira Jarczyka, który nie trafił w piłkę. Opanował ją Adrian Moszyk, obrócił się z piłką, ale na szczęście przestrzelił z około 8 metrów.
9' Po rzucie rożnym Wojciech Białek sfaulował Adriana Moszyka tuż przy bocznej linii pola karnego. Po wolnym piłka trafiła na 16. metr do nieobstawionego Marcina Morawskiego, a ten strzelił mocno w światło bramki, ale na miejscu był Ołeksij Szlakotin
8' Jan Rytko zszedł z prawej strony do środka, kopnął z około 20 metrów i Ołeksij Szlakotin wybił piłkę na rzut rożny.
6' Jan Rytko dośrodkował z prawej strony boiska w stronę Daniela Zinke, ale w polu karnym górą był Wojciech Białek
6' Daniel Zinke dośrodkował z rzutu wolnego i Ołeksij Szlakotin wypiąstkował piłkę z pola karnego.
5' Daniel Zinke znowu się przedarł w stronę naszej bramki i tym razem sfaulował go Sławomir Jarczyk.
4' Patrzymy na ustawienie Zagłębia i widzimy, że Patryk Stefański gra dziś na prawej pomocy, Adrian Jeremicz na lewej, a Paweł Posmyk wraz z Marcinem Lachowskim w ataku.
2' Po raz drugi fatalnie zachował się Sebastian Białas. Daniel Zinke uciekł mu środkiem boiska, dobiegł do 20 metra, strzelił prawą nogą i tym razem było obok słupka.
2' Akcja Zagłębia prawą stroną boiska, ale Patryka Stefańskiego powstrzymał Michał Zawadzki.
1' Błąd Sebastiana Białasa. Piłka trafiła do Daniela Zinke, a ten z lewej strony pola karnego uderzył nad bramką.
1' gwizdek Rozpoczęło się! Zaczęli gospodarze
0' 16:58 Już idą na murawę! Zagłębie na czerwono-zielono-biało. Górnik w niebieskich koszulkach oraz getrach i białych spodenkach. Sędziowie z Krakowa na żółto-czarno
0' 16:55 Z kontenera gości słychać było gromkie "Zagłębie", a to oznacza, że nasi gracze będą bojowo nastawieni. Oby wygrali!
0' 16:50 W tej chwili na stadionie znajduje się jakieś 50 osób, a na wspomnianych wcześniej płocie, wzgórzu i nasypie też będzie coś około pięciu dyszek.
0' 16:40 Narzekaliśmy na to, że nie ma żadnej muzyki, ale przed chwilą do głosu doszedł spiker i naprawdę zrobiło się trochę milej, bo to bardzo sympatyczny i rozemocjowany pan. Dawno nie słyszeliśmy kogoś, kto by tak pięknie opowiadał o rosnących murach hotelu i zasianej trawie na bocznych boiskach.
0' 16:35 Atmosfera w Wałbrzychu piknikowa. Obie drużyny już od jakiegoś czasu się rozgrzewają, ale organizatorzy nie włączyli nawet żadnej muzyczki, żeby się jakoś milej piłkarzom rozgrzewało. Wśród rozgrzewających się graczy gospodarzy jest były zawodnik Zagłębia Marcin Morawski. Spośród obecnych dziś w Wałbrzychu piłkarzy naszej drużyny ze wspólnych występów pamiętają "Morasia" tylko Marcin Lachowski i Vladimir Bednar.
0' 16:30 Jeden z członków naszej kibolskiej ekipy redakcyjnej poszedł w okolice klubowego kontenera (chwilowo nie ma tutaj budynku klubowego i szatnie oraz sekretariaty są w kontenerach), spotkał panią prezes Górnika i jak wrócił na trybunę prasową, to z wyczuwaną w głosie radością oznajmił nam, że pani prezes Warty Poznań Izabela Łukomska-Pyżalska ma poważną konkurencję. Ciekawe, co mógł mieć na myśli.
0' 16:25 Co prawda na stadion nie zostaną wpuszczeni kibice, ale wykorzystują oni ukształtowanie powierzchni do oglądania spotkania. Za jedną z bramek jest wzgórze, na tym wzgórzu jest betonowe ogrodzenie, a za ogrodzeniem znajduje się nasyp i widzimy, że już kilka osób zarezerwowało swoje miejsce w tamtych okolicach. Trochę nam to przypomina obiekt Lechii Gdańsk - gdy tam kiedyś był zamknięty stadion, to kibice także dopingowali swoją drużynę z wzgórza.
0' 16:20 W składzie Zagłębia kilka zmian w porównaniu z nieudanym meczem z Czarnymi Żagań. Do podstawowego składu powracają Michał Żółtowski i Wojciech Białek. Pierwszy raz w rundzie wiosennej i to od razu od początku meczu wystąpi Sebastian Białas, a swój pierwszy mecz w wyjściowym składzie rozegra Adrian Jeremicz. Za kartki pauzuje Jakub Dziółka, na ławce usiedli Michał Filipowicz i Krzysztof Napora, a dla Tomasza Łuczywka zabrakło miejsca w meczowej osiemnastce, załapał się do niej za to Marcin Grabowski i niewykluczone, że dostanie dzisiaj szansę na debiut w zespole Zagłębia.
0' 16:15 Żeby napisać jeszcze coś pozytywnego o Wałbrzychu, to wspomnimy o jednym z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. "Sztuczki", bo to właśnie mówimy o tym dziele, zostały nakręcone w Wałbrzychu. Jeśli ktoś nie widział, to polecamy. Co jakiś czas film ten jest pokazywany na którymś z kanałów TVP. I to już chyba na tyle tzw. pisania rzeczy kompletnie nie związanych z meczem. Za chwilę postaramy się już skupić tylko i wyłącznie na sprawach meczowych.
0' 16:10 Rozmawialiśmy przed meczem z jednych z sympatycznych mieszkańców Wałbrzycha i trochę żalił się on, że jak w mediach mówi się o Wałbrzychu, to tylko w niekorzystnym świetle - albo o kupionych przez Platformę Obywatelską wyborach, albo o biedaszybach, albo o jakichś innych aferach. Faktycznie, to miasto nie ma dobrego PR-u, ale jeśli chodzi o położenie geograficzne, to jest całkiem nieźle. Jak głosi tzw. totem informacyjny, jest to miasto "wśród zielonych wzgórz". Za naszymi plecami rozpościera się szczyt Chełmca, zza którego oświetla stadion chylące się powoli ku zachodowi słońca.
0' 16:05 Wracając do poruszonego w poprzednim wpisie zamykania stadionów - jeśli premier chciałby być konsekwentny (tak, wiemy, że to brzmi wyjątkowo abstrakcyjnie), to powinien zamknąć cały Wałbrzych, albo całą Platformę. Przecież właśnie w Wałbrzychu unieważniono wyniki ostatnich wyborów samorządowych, bowiem sąd udowodnił, że wyniki te zostały kupione tak, jak kiedyś kupowało się wyniki meczów i dzięki takiemu szwindlowi zwycięzcą został kandydat Platformy Obywatelskiej.
0' 16:00 Witamy ze stadionu w Wałbrzychu. Dzisiaj spełnia się marzenie premiera Donalda Tuska. Mecz pomiędzy Górnikiem a naszym Zagłębiem zostanie rozegrany bez udziału publiczności i to nawet nie decyzją zależnego od premiera wojewody, tylko decyzją samych władz Górnika, które w trosce o bezpieczeństwo zdecydowały o tym, że na mecz nie wejdą kibice. O ile decyzja premiera o zamknięciu stadionów Legii i Lecha była całkowicie polityczna, to decyzja o zamknięciu obiektu w Wałbrzychu jeszcze jakoś da się uzasadnić, bo obok trwa budowa centrum sportowo-rekreacyjnego z halą, basenem i boiskami. Teren wokół stadionu przypomina plac budowy, a dojazd do obiektu jest znacznie utrudniony.
0' 15:55 Piłka nożna dla kibiców!
Skrót meczu: Górnik Wałbrzych - ZagłębieSkrót meczu: Górnik Wałbrzych - Zagłębie Prezentujemy skrót meczu 27. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Górnikiem Wałbrzych a Zagłębiem Sosnowiec wygranego przez Zagłębie 1:0. » Czytaj więcej
Zdjęcia z WałbrzychaZdjęcia z Wałbrzycha Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas dzisiejszej wizyty Zagłębia w Wałbrzychu. Prezentujemy aż 50 fotografii z tego spotkania. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu w WałbrzychuWypowiedzi po meczu w Wałbrzychu Zapraszamy do lektury pomeczowych wypowiedzi. O dzisiejszym zwycięskim meczu z Górnikiem Wałbrzych oraz nastawienu przed środowym arcyważnym spotkaniem z wiceliderującą drużyną Miedzi Legnica mówią trener Zagłębia Leszek Ojrzyński oraz Paweł Posmyk i Marcin Lachowski. » Czytaj więcej