Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Konferencja prasowa przed meczem z Koroną Kielce Paulina Skóra, 2019-05-13, 16:03

Na konferencji przed meczem z Koroną Kielce pojawili się trener Valdas Ivanauskas oraz Sebastian Milewski. Trener Zagłębia zapowiedział, że po sezonie odchodzi z klubu.  
Konferencja prasowa przed meczem z Koroną Kielce

Valdas Ivanauskas:
- To będzie ostatni mecz w Ekstraklasie rozegrany w Sosnowcu. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby się utrzymać, ale niestety nie udało się i spadliśmy do 1 ligi. To jest smutne wydarzenie, ale z pewnością jest to także ogromne doświadczenie dla klubu. Ten sezon pokazał, że Ekstraklasa jest bardzo wymagającą ligą i trzeba być do niej bardzo dobrze przygotowanym, a my tacy nie byliśmy. Jutrzejszy mecz jest bez znaczenia w kontekście układu tabeli, ale chcemy godnie się pożegnać z kibicami. Chcę podziękować moim piłkarzom, sztabowi i całemu klubowi za ten sezon. Jeżeli o mnie to chodzi, to jest to najcięższy okres w mojej karierze.

- Ciężko jest zmotywować piłkarzy, gdy gra się o nic. Tak już było przed Arką, ale wtedy pokazaliśmy charakter i walczyliśmy do końca. Podobnie chcemy podejść do tych dwóch następnych meczów.

- W jutrzejszym spotkaniu szansę na debiut w Ekstraklasie dostaną młodzi piłkarze, jest to pomysł klubu, aby można było zobaczyć jakimi siłami dysponują przed rozpoczęciem następnego sezonu. Nie chcę zdradzać nazwisk piłkarzy, którzy zostaną powołani. Zdaję sobie sprawę z tego, że będzie to dla nich ogromna presja, dlatego zrobię to dopiero jutro.

- Razem z prezesem podjęliśmy decyzję, że odchodzę z klubu wraz z końcem sezonu. To będą moje ostatnie dwa mecze w roli trenera Zagłębia Sosnowiec.

- Jutro na pewno nie zagrają Tóth i Polczak. Jest też kilka innych znaków zapytania, ale ostateczne decyzje zapadną jutro.

Sebastian Milewski:
- Nie przeprowadziliśmy jeszcze analizy Korony, ale wiemy, że potrafią dobrze grać w piłkę, szczególnie w ofensywie, pokazali to bardzo wyraźnie w ostatnim meczu z Wisłą Kraków.
- Dla nas nic się nie zmienia. Wiemy, że gramy o nic, ale dalej ciężko pracujemy, nie chcemy się rozkładać przed naszymi rywalami i oddawać im punkty za darmo. Szczególnie że teraz gramy u siebie, walczymy o dobre imię klubu i także o swoje nazwiska. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Mimo wszystko chcemy pozytywnie zakończyć ten sezon.


 • Podziel się tą informacją:
Komentarze (3)
 • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 14.05.2019 r, o godz. 21:37
  Trenerze Ivanauskas jedź już Pan na Litwę i nigdy tu nie wracaj!!!
  A co do młodych to mamy ich sporo tylko powypożyczanych do innych klubów bo tu musi być miejsce na szrot.

 • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 14.05.2019 r, o godz. 13:11

  Polczak bedzie w przyszlym sezonie glownym filarem obrony wiec niech gra. Niech sadzi wielblody w tym sezonie zeby pozniej nie bylo wtop. A ilu my niby tych mlodych naszych mamy?
 • pol13 pol13 napisał(a) 14.05.2019 r, o godz. 11:01

  I pewnie szumnie zapowiadana gra młodych chlopakow zakończy się tym że może Maks 2 osoby wpuszcza...... A polczak niech nie gra....

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
10 - Fabian Piasecki
5 - Szymon Pawłowski
3 - Rafał Grzelak, Patryk Małecki, Patryk Mularczyk
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rubio
1 - Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
8 - Szymon Pawłowski
5 - Patryk Małecki
4
- Fabian Piasecki
3 - Mateusz Szwed
2 - Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk 
1 - Rafał Grzelak, Tomasz Nawotka, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
5 (1) - Kacper Radkowski, Jakub Sinior
4 (1) - Rafał Grzelak, Wojciech Słomka
4 - Fabian Piasecki
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Płamen Kraczunow
3 - Tomasz Hołota, Tomasz Nawotka, Piotr Polczak, Patryk Małecki
2 - Markas Beneta, Patryk Mularczyk,Dawid Ryndak, Quentin Seedorf
1 - Bartłomiej Babiarz, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek, Rubio, Krystian Stępniowski, Mateusz Szwed


* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

Rozkład jazdy kibica 2020-06-04, 20:40GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 2020-06-07, 12:40Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 2020-06-13, 17:40GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 2020-06-17, 16:00Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 2020-06-20, 17:40GKS 1962 Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony