Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Inne artykuły
Paweł Ryngier: Nie umiem udawać, że pracuję PawełK, 2011-03-15, 23:16

Z Zagłębiem jest związany od 1999 roku. Na początku jako masażysta, później specjalista od przygotowania motorycznego. Przeżywał z klubem awanse, spadki, był bezpośrednim świadkiem najnowszej historii Zagłębia, w której przecież tyle się działo. Paweł Ryngier na początku marca złożył wypowiedzenie umowy. Za przygotowanie fizyczne drużyny jest teraz odpowiedzialny trener Leszek Ojrzyński.

- Są takie chwile, których się nie zapomina. Jedną z nich jest feta po awansie, jaką zgotowali nam na Patelni kibice. Pamiętam przejazd przez miasto białymi taksówkami Polonii – mówi Ryngier. W sumie świętował z Zagłębiem trzy awanse. W tym ten najcenniejszy, dający promocję do ekstraklasy. – Tamten sezon wspominam najlepiej. Trener Dworczyk zaufał mi. Był otwarty, realizował moje pomysły i uwzględniał uwagi. Najbardziej dumny byłem po wygranych w wyjazdowym dwumeczu ze Śląskiem Wrocław i Jagiellonią Białystok. Szczególnie w tym drugim spotkaniu, bo jechaliśmy tam skazani na pożarcie – wspomina.

Po dwunastu latach niemal nieprzerwanej współpracy z Zagłębiem (epizod w Górniku Zabrze), 9 marca postanowił złożyć wypowiedzenie umowy. Nie o wszystkich przyczynach swojej decyzji chce mówić, zasłaniając się „sprawami wewnątrzklubowymi". – Chcę się poświęcić habilitacji, poza tym otworzyłem prywatny gabinet rehabilitacyjny. Brakowało mi czasu. Nie byłem z drużyną na pierwszym, ani drugim obozie. Nie chcę udawać, że pracuję i być trenerem przygotowania motorycznego tylko na papierze – podkreśla.

Obowiązki Pawła Ryngiera ma teraz przejąć trener drużyny. Będzie to tylko zmiana formalna, bo tak naprawdę Leszek Ojrzyński przyszedł do klubu z gotowym planem przygotowań motorycznych do rundy wiosennej, który realizował. – Trener ustalał treningi na podstawie badań, które wykonywałem i w 90% to on był odpowiedzialny za przygotowanie zespołu– przyznaje Ryngier, który zresztą nie wyklucza dalszej współpracy z klubem, choć już na innych zasadach. – Ustaliliśmy z prezesem, że porozmawia z trenerem na temat tego, czego będzie ode mnie oczekiwał. Chodzi głównie o badania i pewne wskazówki. Wtedy ja się określę, czy czasowo będę w stanie temu sprostać.

Na tej samej zasadzie Paweł Ryngier współpracował już z kilkoma klubami, między innymi Sarmacją Będzin i prowadzonym przez Piotra Pierścionka Orłem Balin. Specjalista od przygotowania motorycznego ma też nadzieję na pracę z zagłębiowską młodzieżą. Już w zeszłym roku przeprowadził kompleksowe badania młodych piłkarzy naszego klubu.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
10 - Fabian Piasecki
4 - Szymon Pawłowski
3 - Patryk Małecki
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk
1 - Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
7 - Szymon Pawłowski
4 - Patryk Małecki, Fabian Piasecki
3 - Mateusz Szwed
2 - Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk 
1 - Rafał Grzelak, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
5 (1) - Kacper Radkowski, Jakub Sinior
4 - Fabian Piasecki
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Płamen Kraczunow, Wojciech Słomka
3 - Tomasz Hołota, Tomasz Nawotka, Fabian Piasecki, Piotr Polczak, Patryk Małecki
2 - Dawid Ryndak, Quentin Seedorf
1 - Patryk Mularczyk, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek, Krystian Stępniowski, Mateusz Szwed


* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

Rozkład jazdy kibica 2020-01-29, 11:00Sparing: Zagłębie Sosnowiec - FK Železiarne Podbrezová
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony