Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Inne artykuły
Paweł Ryngier: Nie umiem udawać, że pracuję PawełK, 2011-03-15, 23:16

Z Zagłębiem jest związany od 1999 roku. Na początku jako masażysta, później specjalista od przygotowania motorycznego. Przeżywał z klubem awanse, spadki, był bezpośrednim świadkiem najnowszej historii Zagłębia, w której przecież tyle się działo. Paweł Ryngier na początku marca złożył wypowiedzenie umowy. Za przygotowanie fizyczne drużyny jest teraz odpowiedzialny trener Leszek Ojrzyński.

- Są takie chwile, których się nie zapomina. Jedną z nich jest feta po awansie, jaką zgotowali nam na Patelni kibice. Pamiętam przejazd przez miasto białymi taksówkami Polonii – mówi Ryngier. W sumie świętował z Zagłębiem trzy awanse. W tym ten najcenniejszy, dający promocję do ekstraklasy. – Tamten sezon wspominam najlepiej. Trener Dworczyk zaufał mi. Był otwarty, realizował moje pomysły i uwzględniał uwagi. Najbardziej dumny byłem po wygranych w wyjazdowym dwumeczu ze Śląskiem Wrocław i Jagiellonią Białystok. Szczególnie w tym drugim spotkaniu, bo jechaliśmy tam skazani na pożarcie – wspomina.

Po dwunastu latach niemal nieprzerwanej współpracy z Zagłębiem (epizod w Górniku Zabrze), 9 marca postanowił złożyć wypowiedzenie umowy. Nie o wszystkich przyczynach swojej decyzji chce mówić, zasłaniając się „sprawami wewnątrzklubowymi". – Chcę się poświęcić habilitacji, poza tym otworzyłem prywatny gabinet rehabilitacyjny. Brakowało mi czasu. Nie byłem z drużyną na pierwszym, ani drugim obozie. Nie chcę udawać, że pracuję i być trenerem przygotowania motorycznego tylko na papierze – podkreśla.

Obowiązki Pawła Ryngiera ma teraz przejąć trener drużyny. Będzie to tylko zmiana formalna, bo tak naprawdę Leszek Ojrzyński przyszedł do klubu z gotowym planem przygotowań motorycznych do rundy wiosennej, który realizował. – Trener ustalał treningi na podstawie badań, które wykonywałem i w 90% to on był odpowiedzialny za przygotowanie zespołu– przyznaje Ryngier, który zresztą nie wyklucza dalszej współpracy z klubem, choć już na innych zasadach. – Ustaliliśmy z prezesem, że porozmawia z trenerem na temat tego, czego będzie ode mnie oczekiwał. Chodzi głównie o badania i pewne wskazówki. Wtedy ja się określę, czy czasowo będę w stanie temu sprostać.

Na tej samej zasadzie Paweł Ryngier współpracował już z kilkoma klubami, między innymi Sarmacją Będzin i prowadzonym przez Piotra Pierścionka Orłem Balin. Specjalista od przygotowania motorycznego ma też nadzieję na pracę z zagłębiowską młodzieżą. Już w zeszłym roku przeprowadził kompleksowe badania młodych piłkarzy naszego klubu.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Transfery Lato 2018

Przychodzą:
Junior Tounarigha (Alemannia Aachen)
Dejan Vokič (NK Triglav)
Mello (Ruch Chorzów)

Piotr Polczak (Astra Giurgiu)
Michael Heinloth (NEC Nijmegen)
Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław)
Szymon Pawłowski (Lech Poznań)
Patrik Mráz   (Sandecja Nowy Sącz)

Odchodzą:
Robert Sulewski (Arka Gdynia)
Rafał Makowski (Radomiak Radom)
Patryk Mularczyk (GKS Bełchatów)
Szymon Lewicki (Raków Częstochowa)


Pogrubiony wpis to transfer pewny

  

 

 

 

Rozkład jazdy kibica 2018-10-21, 17:00PHL: Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 2018-10-29, 18:00Ekstraklasa: Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 2018-11-05, 18:00Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok 2018-11-10, 15:30Ekstraklasa: Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 2018-11-24Ekstraklasa: Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2018 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony