Słaby żart JP, 2017-04-01, 19:57

Przy okazji 1 kwietnia piłkarze Zagłębia w żenujący sposób zażartowali ze swoich kibiców i przegrali ze Zniczem Pruszków 0:3.
Słaby żart

Runda wiosenna w wykonaniu Zagłębia wygląda fatalnie. Najpierw był bardzo przeciętny mecz ze Stomilem Olsztyn, w którym udało się uratować remis w 90. minucie. Potem przyszedł blamaż 0:5 w Nowym Sączu. Tydzień później sosnowiczanie co prawda wygrali 1:0 z GKS-em Katowice, ale tutaj dopisało nam szczęście, bo goście tylko w pierwszej połowie zmarnowali kilka wybornych sytuacji. Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej reprezentacyjną przerwą, w trakcie której Zagłębie przegrało 1:2 sparing z Legią Warszawa, przyszło nam się zmierzyć z przedostatnią drużyną w tabeli. Wynik okazał się gorszy od nawet najbardziej pesymistycznych obaw.

Spotkanie było podobne do rozegranego na Stadionie Ludowym meczu z GKS-em Katowice. Niestety, w odwrotną stronę. Tak jak przed dwoma tygodniami, porażki doznała drużyna, która stworzyła sobie multum sytuacji w pierwszej połowie. W pierwszych 45 minutach nasi gracze albo mieli źle ustawione celowniki, albo na ich drodze stawał świetnie usposobiony Piotr Misztal.

Dwie wyborne okazje zmarnował Michał Fidziukiewicz, który w 27. minucie trafił w słupek z lewej strony pola karnego, a w 44. minucie ostemplował poprzeczkę pruszkowskiej bramki. Dwa razy w pierwszych 10 minutach gry Piotr Misztal powstrzymał Roberta Bartczaka, najpierw gdy nasz skrzydłowy strzelał z około 8 metrów, a później nie dał się minąć na skraju "szesnastki". W 35. minucie Žarko Udovičić idealnie dograł piłkę z lewego skrzydła, a Martin Pribula przymierzył z około 5 metrów. Także w tej sytuacji górą był golkiper Znicza.

W przerwie Dariusz Banasik zmienił Konrada Budka na Konrada Michalaka, a już po ośmiu minutach gry za Wojciecha Łuczaka wszedł Tomasz Nowak, który po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczynał mecz wśród rezerwowych. Niestety, nie były to zmiany na lepsze. Sosnowiczanie spisywali się słabiej niż w pierwszych 45 minutach, a rywale wypunktowali nas zabójczymi kontrami.

W 57. minucie z lewej strony boiska piłkę przed bramkę zagrał Patryk Kubicki, a Przemysław Kita uciekł Krzysztofowi Markowskiemu i dał prowadzenie Zniczowi. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 dla gości w 79. minucie, gdy zamknął akcję na dalszym słupku po dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły, a już minutę później mógł skompletować hat tricka, gdy strzelał głową po centrze Patryka Kubickiego. W tej sytuacji górą był Wojciech Fabisiak.

Strzelec dwóch bramek został zmieniony w 84. minucie przez Adriana Paluchowskiego i były napastnik Zagłębia przypomniał się w 89. minucie, gdy rozprowadził kontrę Znicza i wyłożył piłkę Aleksandrowi Jagielle, a ten ustalił wynik spotkania. Po końcowym gwizdku sosnowieccy piłkarze szybko schowali się w tunelu, aby nie wysłuchiwać żali kibiców.

Porażka ze Zniczem to najwyższa ligowa porażka Zagłębia na własnym boisku od 26 kwietnia 2008 i ekstraklasowego meczu z Zagłębiem Lubin zakończonego również wynikiem 0:3 (od tamtej pory przegraliśmy także 0:4 w sierpniu 2013 w pucharowym meczu z Wisłą Kraków, ale wtedy oba kluby dzieliła różnica dwóch klas rozgrywkowych). Po raz szósty w tym sezonie nasza drużyna straciła w ligowym meczu co najmniej trzy bramki.

Paradoksalnie, mimo fatalnego pierwszego miesiąca rundy wiosennej, sytuacja Zagłębia w tabeli wcale się nie pogorszyła, a wręcz przeciwnie - po jesiennej rundzie nasz zespół był trzeci w tabeli i tracił do miejsca premiowanego awansem trzy punkty. Teraz, po zaledwie czterech punktach wywalczonych w czterech meczach, ciągle jest trzeci, ale traci już tylko jeden punkt.

Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków