Bez bramek w Olsztynie JP, 2016-08-14, 21:38

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz 3. kolejki I ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn a Zagłębiem Sosnowiec.
Bez bramek w Olsztynie

Druga daleka wyprawa sosnowiczan w tym sezonie zakończyła się powrotem z jednym punktem. Przed dwoma tygodniami Zagłębie po ciekawym i emocjonującym meczu zremisowało z Chojniczanką Chojnice 2:2. Dziś w Olsztynie emocji było trochę mniej, bramki nie obejrzeliśmy żadnej, a punktowy efekt jest taki sam.

W wyjściowym składzie na Stomil pojawiło się aż siedmiu piłkarzy, którzy mieli w nogach 120 minut meczu z Wisłą Kraków we wtorkowy wieczór. Zabrakło m.in. Serba Žarko Udovičicia. W jego przypadku powodem absencji był uraz. W obronie zastąpił go wracający po kontuzji Marcin Sierczyński, który zagrał na prawej obronie, a tym razem na lewą stronę defensywy powędrował Konrad Budek. W pomocy od pierwszej minuty zagrał piłkarz, który bardzo dał się we znaki Stomilowi w poprzednim meczu na tym stadionie, czyli Martin Pribula.

W meczowej osiemnastce po raz pierwszy w tym sezonie pojawiło się dwóch graczy. Obaj w kończącym się tygodniu podpisali kontrakty z Zagłębiem. Dawid Ryndak przedłużył umowę z naszym klubem, a pierwszy kontrakt z Zagłębiem podpisał Francuz Vamara Sanogo. Grający ostatnio na szóstym poziomie rozgrywkowym w Anglii napastnik wszedł na boisko w 83. minucie za Tina Maticia, ale nie odmienił losów meczu, choć miał ku temu jedną szansę - już w doliczonym czasie gry główkował niecelnie po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego.

Przez ponad połowę meczu sosnowiczanie musieli sobie radzić bez Sebastiana Dudka. Kapitan Zagłębia już po kwadransie gry korzystał z usług fizjoterapeutów, którzy zajmowali się jego lewym udem. Wytrzymał na boisku do 44. minuty. Wtedy to w jego miejsce wszedł Wojciech Łuczak

W pierwszej połowie meczu piłkarze Zagłębia oddali ledwie dwa celne strzały na bramkę Piotra Skiby. W 12. minucie po podaniu Tina Maticia w krótki róg strzelał Robert Bartczak. Na posterunku był miejscowy golkiper, który nie dał się także zaskoczyć Łukaszowi Matusiakowi w 31. minucie. Tym razem w rolę podającego wcielił się Robert Bartczak, a "Łysy" kopnął po ziemi - znowu obronił Piotr Skiba.

Olsztynianie najbliżej strzelenia gola byli w 40. minucie. Prawy obrońca Marcel Ziemann zwiódł Martina Pribulę i uderzył lewa nogą z pola karnego. Jakub Szumski sparował piłkę na słupek. Miejscowi mocnym uderzeniem rozpoczęli drugą część spotkania. Po podaniu Patryka Kuna z prawej srtrony pola karnego strzelał Rafał Kujawa. Bramkarz Zagłębia odbił piłkę przed siebie, a reszty dopełnił Kamil Wiktorski.

Jakub Szumski miał jeszcze jedną kluczową interwencję w meczu. W 67. minucie oko w oko z bramkarzem sosnowiczan stanął Patryk Kun. 21-letni pomocnik Stomilu uderzał lewą nogą po ziemi i trafił wprost w naszego golkipera.

W końcówce meczu widać było, że oba zespoły szanują jeden punkt. Remis na koniec tygodnia, w którym rozegrało się dwa wyczerpujące mecze w Pucharze Polski na pewno nie krzywdzi żadnego z zespołów.

Zagłębie w poprzednim sezonie nie wygrało żadnego z weekendowych meczów rozgrywanych w tygodniach, w który grało spotkania w Pucharze Polski. Także i w sezonie 2016/2017 potwierdziła się ta prawidłowość. Jedno nie ulega wątpliwości -  w tym sezonie już nie będzie następnego takiego meczu, choć marne to pocieszenie, bo przecież na pewno wolelibyśmy kontynuować przygodę w Pucharze Polski.

Jako pozytyw po meczu w Olsztynie trzeba uznać kolejny mecz bez straconej bramki. Na zero z tyłu gramy w I lidze już przez 196 minut. To najdłuższa trwająca seria w bieżących rozgrywkach.