Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Karne nie na marne! JP, 2015-07-25, 22:10

Piłkarze Zagłębia potrzebowali serii rzutów karnych, aby pokonać Wisłę Puławy i awansować do 1/16 finału Pucharu Polski. Po 90 i 120 minutach gry było 2:2.
Karne nie na marne!

Niespełna godzinę przed meczem niebo nad Puławami zasnuły ciemne chmury, które przyniosły burzę i rzęsisty deszcz. Pierwsza część meczu toczyła się przy obfitych opadach i naturalnej "pirotechnice". Lepiej w tych warunkach poradzili sobie miejscowi, którzy mieli początek iście piorunujący.

Już po 70 sekundach gry bramkę dla Wisły efektownym strzałem od poprzeczki zdobył Patryk Słotwiński, a po kwadransie gry strzelec pierwszej bramki dla gospodarzy świetnym podaniem obsłużył Konrada Nowaka, który przymierzył w długi róg i wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie.

Było źle, a fatalnie mogło się zrobić w 22. minucie spotkania. Konrad Budek wycofał piłkę do Krzysztofa Markowskiego, a ten dał się ubiec Konradowi Nowakowi i sfaulował gracza Wisły. Sędzia główny chwilę się konsultował ze swoim asystentem, ale wskazał na "jedenastkę". Do piłki podbiegł Tomasz Sedlewski. Uderzył lekko po ziemi i Szymon Gąsiński zdołał wyjść z akcji obronną ręką.

Zamiast 3:0 po 22. minutach było 2:1 po 26. minutach. Po podaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska piłkę w polu karnym przyjął Przemysław Mizgała i uderzył lewą nogą w krótki róg. Sosnowiczanie wrócili do gry, z każdą minutą zyskiwali przewagę, ale nie mogli jej udokumentować bramką. Podobnie jak tydzień temu w Warszawie, tak i dzisiaj szwankowała skuteczność.

Wyrównującą bramkę udało się strzelić dopiero z rzutu karnego podyktowanego za faul Rafała Lisieckiego na Martinie Pribuli. Nazara Peńkowca z "wapna" pokonał Sebastian Dudek, a wcześniej i później wyborne szanse marnowali Dawid Ryndak (dwa razy bramkarz odbił piłkę w jego kierunku, a "Denver" spudłował) i debiutujący w Zagłębiu Michał Fidziukiewicz. Nasz nowy napastnik najbliżej strzelenia bramki był w 80. minucie spotkania, gdy po dośrodkowaniu Martina Pribuli i strzale głową z kilku metrów piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Pielach.

Przewaga w dogrywce należała do piłkarzy z Sosnowca, ale przejawiała się ona jedynie w licznie egzekwowanych rzutach rożnych. Trochę szczęścia zabrakło nam w 103. minucie, kiedy po strzale Martina Pribuli piłka najpierw odbiła się od nogi bramkarza, a potem od słupka. Z kolei mnóstwo szczęścia mieliśmy w 119. minucie, kiedy w zasadzie jedyną groźną akcję w dogrywce przeprowadziła Wisła. Po dośrodkowaniu Dawida Pożaka z lewego skrzydła Przemysław Kanarek zmarnował "setkę"

Serię rzutów karnych lepiej rozpoczęli miejscowi, bo Nazar Peńkoweć obronił "jedenastkę" Sebastiana Dudka, ale potem nad bramką strzelił Rafał Lisiecki, a strzał Iwana Łytwyniuka obronił Szymon Gąsiński. Decydujące było trafienie Łukasza Sołowieja.

"Nagrodą" dla Zagłębia za zwycięstwo w Puławach będzie mecz z Górnikiem Zabrze w 1/16 finału Pucharu Polski. Liczymy na to, że 12 sierpnia Stadion Ludowy się zapełni i to nie będzie koniec pucharowej przygody sosnowiczan.

Warto wspomnieć, że dla Zagłębia był to już 16. z rzędu mecz bez porażki.

Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec