Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Mirosław Smyła: Wszechstronność jest skuteczniejsza pt, 2013-11-03, 20:30

- Zespół wykonał ciężką pracę, której efektem jest sześć punktów w ostatnich dwóch meczach – powiedział Mirosław Smyła. Trener mówił też o zmianach, które wprowadza w sposobie gry Zagłębia.
Mirosław Smyła: Wszechstronność jest skuteczniejsza

Mirosław Smyła (trener Zagłębia):
- Chciałbym zapamiętać tę chwilę, bo tu się ciężko siedzi po przegranym meczu i chcę się nacieszyć tym momentem radości po zwycięstwie. Szczególnie, kiedy patrzy się na zespół, który w szatni przypomina grupę wesołych, uśmiechniętych, rozluźnionych ludzi, którzy wykonali przez ostatnie dwa tygodnie ciężką pracę, a jej efektem jest sześć punktów w dwóch meczach.

- Naszym założeniem była solidna, konsekwentna, dokładna gra w defensywie. Poza tym umiejętność przełożenia indywidualnych umiejętności piłkarzy na grę w ataku pozycyjnym. Ta skrupulatność w obronie i dokładność w ataku sprawiła, że zdobyliśmy 3 punkty.

- Jesteśmy na etapie poznawania się. Ja chcę wiedzieć jak najwięcej o piłkarzach i oni też starają mnie poznać, wyczuć moje słabości. Dlatego za wcześnie na to, żeby kogoś chwalić. Piłkarze udowodnili dzisiaj, że potrafią grać w piłkę i chciałbym ich indywidualne umiejętności przekuć na grę zespołową.

- Jeżeli potrafi się grać w piłkę tylko jednym sposobem, to przeciwnik po jakimś czasie się do tego przyzwyczaja. Ja bardzo chciałbym nauczyć piłkarzy grać wszechstronnie: niskim, wysokim, średnim pressingiem, umiejętnie zachowywać się przy stałych fragmentach, wyczekiwać rywala, al też po stracie piłki siąść na niego. Wydaje mi się, że wszechstronność jest skuteczniejsza. W momentach, kiedy zespół sobie nie radzi można przejść na inny system gry. Natomiast katastrofa jest wtedy, kiedy nie ma pomysłu, co zrobić w takich sytuacjach.

Jerzy Brzęczek: (trener Rakowa): 
- To spotkanie, szczególnie w drugiej połówce, było w naszym wykonaniu słabe. Stracona bramka zaraz po przerwie to efekt prostego błędu w ustawieniu. Pierwsza połówka była dość wyrównana, chociaż Zagłębie miało jedną sytuację po stracie przez nas piłki. W sytuacji sam na sam bardzo dobrze interweniował Mateusz Kos. Mieliśmy kontrolę nad piłką, ale to wszystko fajnie wyglądało do 20 metra. Brakło nam inwencji, gry kombinacyjnej, odpowiedniego ruchu przed polem karnym. Niestety, słabo wykonywaliśmy także stałe fragmenty gry.

- Na pewno pozostaje żal, bo nasza gra była zdecydowanie gorsza, niż w poprzednim meczu, kiedy pechowo straciliśmy punkty z Górnikiem Wałbrzych. Sezon jeszcze trwa, mamy kilka spotkań jesiennych. Dla nas każdy punkt będzie bardzo ważny w tej walce o pozostanie w drugiej lidze.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Zakłady Bukmacherskie

Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
- Fabian Piasecki
3 - Szymon Pawłowski
2 - Stanisław Biłeńkyj, Patryk Małecki
1 - Michał Góral, Rafał Grzelak, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek

ASYSTY:
5 - Szymon Pawłowski
2 - Stanisław Biłeńkyj, Patryk Mularczyk
1 - Rafał Grzelak, Tomasz Hołota, Patryk Małecki, Fabian Piasecki, Jakub Sinior, Quentin Seedorf, Mateusz Szwed

ŻÓŁTE KARTKI:
5 (1) - Kacper Radkowski
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Wojciech Słomka
3 - Piotr Polczak, Jakub Sinior
2 - Patryk Małecki, Tomasz Nawotka, Fabian Piasecki, Piotr Polczak, Dawid Ryndak, Jakub Sinior
1 - Rafał Grzelak, Tomasz Hołota, Płamen Kraczunow, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek, Quentin Seedorf


* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

Rozkład jazdy kibica 2019-10-19, 17:45Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec 2019-10-23, 18:00Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 2019-10-26, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 2019-11-03, 17:00Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 2019-11-09, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki
© 1998 - 2019 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony