2019-11-03, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Stal Mielec
1:1(0:0)
29. Damian Primel 2. Paweł Olszewski 5. Mateusz Żyro 22. Mateusz Bodzioch 23. Krystian Getinger 20. Grzegorz Tomasiewicz 24. Lukas Bielak (46' 16. Josip Šoljić) 8. Maciej Urbańczyk 17. Bartosz Nowak 10. Mateusz Mak 19. Adrian Paluchowski (46' 9. Andreja Prokić)   Rezerwowi: 87. Seweryn Kiełpin 11. Szymon Stasik 14. Łukasz Janoszka 15. Bartosz Sobczyk 25. Wojciech Lisowski 90. Josip Barisić   Trener: Dariusz Marzec
0:1 - Patryk Mularczyk 75' 1:1 - Josip Šoljić 80'
23' Mateusz Bodzioch 41' Patryk Małecki 82' Grzegorz Tomasiewicz 90+3' Krystian Stępniowski
13. Krystian Stępniowski 7. Tomasz Nawotka 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak 98. Wojciech Słomka 9. Mateusz Szwed (90+3' 17. Kacper Radkowski) 21. Tomasz Hołota 11. Patryk Mularczyk 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki (90' 10. Stanisław Biłeńkyj) 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 12. Kacper Chorążka 6. Bartłomiej Babiarz 20. Jakub Sinior 22. Quentin Seedorf 57. Carl Stewart 66. Płamen Kraczunow 77. Błażej Radwanek   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica) - Mikołaj Kostrzewa (Lublin), Łukasz Sobiło (Legnica), Krzysztof Stępień (Opole). Techniczny: Sebastian Godek (Rzeszów)
90.0000
90+4' gwizdek Po 49 minutach gry sędzia kończy drugą połowę meczu. Wracamy z Mielca z punktem. Dobre i to.
90+4' Z rogu wrzucał Bartosz Nowak, a piłkę wybił z pola karnego Tomasz Nawotka.
90+4' Róg dla Stali po interwencji Kacpra Radkowskiego.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla naszego bramkarza za grę na czas.
90+3' zmiana Kacper Radkowski zmienia Mateusza Szweda.
90+2' Krystian Getinger z 20 metrów uderza nad poprzeczką.
90+2' Po dośrodkowaniu Pawła Olszewskiego piłkę na przedpolu łapie Krystian Stępniowski.
90+1' Mateusz Mak zagrywa górą w pole karne w stronę Krystiana Getingera. Szybszy Krystian Stępniowski.
90' zmiana Stanisław Biłeńkyj zmienia Patryka Małeckiego.
89' Mateusz Mak uderzał po ziemi z lewej strony pola karnego. Tuż obok dalszego słupka.
89' Piotr Polczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Krystiana Getingera z rogu.
89' Zza pola karnego po ziemi uderzał Josip Šoljić. Piłka odbiła się od któregoś z naszych graczy i wyszła na róg.
88' Grzegorz Tomasiewicz odebrał piłkę Szymonowi Pawłowskiemu przed polem karnym Stali.
87' Fabian Piasecki podał w pole karne do Patryka Mularczyka, który przegrał pojedynek z Mateuszem Żyrą.
86' Z rogu wrzucał Josip Šoljić, a w podbramkowym zamieszaniu żadnemu z mielczan nie udało się wepchnąć piłki do bramki.
86' Po dośrodkowaniu Pawła Olszewskiego Piotr Polczak wybija piłkę na róg.
86' 30 metrów przed własną bramką Patryk Mularczyk odebrał piłkę Bartoszowi Nowakowi.
84' Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka z rogu niepewnie interweniował Krystian Stępniowski, na szczęście piłkę sprzed bramki wybił Tomasz Hołota.
84' Róg dla Stali po akcji Krystiana Getingera.
84' Bartosz Nowak przedarł się w pole karne Zagłębia, skąd piłkę wybił Rafał Grzelak.
83' Bartosz Nowak dostał piłkę od Andrei Prokicia, ale przewrócił się w polu karnym.
83' Na połowie Stali Wojciech Słomka faulował Mateusza Maka.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Tomasiewicza za faul na Tomaszu Nawotce.
80' gol - piłka nożna 1:1 Akcja dwóch rezerwowych. Andreja Prokić podał w polu karnym do Josipa Šoljicia, a ten pokonał Krystiana Stępniowskiego.
80' "Mielec grać, kurwa mać" - niesie się coraz głośniej po stadionie.
80' Zła wrzutka Mateusza Maka z prawego skrzydła. Piłka ląduje poza końcową linią boiska.
79' Krystian Stępniowski wybiegł na 25. metr i wybił piłkę na aut.
79' Josip Šoljić wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
78' Patryk Małecki wywalczył rzut rożny.
78' Szymon Pawłowski podał w pole karne do Fabiana Piaseckiego, który był osaczony rywalami i trafil w gąszcz nóg mielczan.
77' Grzegorz Tomasiewicz przymierzył prawą nogą zza pola karnego. Krystian Stępniowski odbił piłkę w bok.
76' "Mielec grać, kurwa mać" - młyn Stali się zbulwersował po stracie gola.
75' gol - piłka nożna 0:1 Mateusz Szwed dośrodkował z prawej strony boiska, a piłkę z bliska głową do bramki wpakował Patryk Mularczyk. Przy interwencji nie popisał się Damian Primel.
75' Tomasz Nawotka odebrał piłkę Krystianowi Getingerowi, a następnie został przez niego sfaulowany.
74' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła Mateusz Żyro wygrał w powietrzu z Fabianem Piaseckim.
73' Piłkę z autu w pole karne wrzucił Paweł Olszewski. Tomasz Hołota wybił głową na 25. metr, a Bartosz Nowak z pierwszej piłki kopnął nad poprzeczką.
72' Kacper Chorążka wrócił na rozgrzewkę. Może nie będzie musiał wejść na boisko.
72' Zza pola karnego strzelał Krystian Getinger. Broni Krystian Stępniowski.
71' Kacper Chorążka szykuje się do wejścia na boisko.
70' Mateusz Żyro chciał uruchomić Grzegorza Tomasiewicza, ale po jego zagraniu piłka wyleciała poza boisko.
70' Kacper Chorążka ruszył na rozgrzewkę, ale na razie gramy z Krystianem Stępniowskim.
69' Krystian Stępniowski usiadł na murawie i sygnalizuje uraz. Na murawę wbiegli Grzegorz Buczek i Krzysztof Wdowik.
68' Andreja Prokić przedarł się lewą stroną boiska i dośrodkował na pole bramkowe. Piłkę złapał Krystian Stępniowski.
67' Bartosz Nowak zwiódł Mateusza Szweda i niecelnie strzelił zza narożnika pola karnego.
67' Rafał Grzelak wybija z pola karnego piłkę zagraną przed Josipa Šoljicia
66' Fabian Piasecki głową zagrywał do wbiegającego w pole karne Szymona Pawłowskiego, którego uprzedził Mateusz Żyro.
65' Paweł Olszewski z prawego skrzydła zagrał piłkę pod bramkę Zagłębia, ale Andreja Prokić nie zdążył do futbolówki.
64' Josip Šoljić przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Mateusza Maka, ale zagrał za mocno i skrzydłowy nie doszedł do piłki.
62' Rafał Grzelak blokował Andreję Prokicia, a potem został sfaulowany przez gracza Stali.
62' Mateusz Bodzioh wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Mateusza Szweda
61' Grzegorz Tomasiewicz faulowany przez Tomasza Nawotkę w środku boiska.
60' Bartosz Nowak uderzył z rzutu wolnego z około 35 metrów wysoko nad bramką.
59' Faul Tomasza Hołoty na Josipie Šoljiciu
58' Kontra Zagłębia po przejęciu piłki przez Fabiana Piaseckiego. "Piasek" popędził z piłką kilkanaście metrów i zagrał na prawa stronę do Szymona Pawłowskiego, ale trochę za mocno i nasz kapitan już tylko mógł wrzucać z ostrego kąta i zagrał prosto w ręce Damiana Primela.
58' Mateusz Mak faulowany na własnej połowie przez Wojciecha Słomkę.
56' Rzut wolny dla Zagłębia ze środka boiska. Po wrzutce Szymona Pawłowskiego piłkę łapie Damian Primel.
56' Z autu piłkę w pole karne wrzucił Paweł Olszewski, a Mateusz Bodzioch lekko strzelił głową. Broni Krystian Stępniowski.
55' Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka z rogu piłkę na aut wybił Piotr Polczak.
55' Maciej Urbańczyk huknął prawą nogą z około 20 metrów. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił na róg Krystian Stępniowski.
53' Andreja Prokić faulował w ataku Rafała Grzelaka.
52' Bardzo złe podanie Wojciecha Słomki w stronę Patryka Małeckiego. Piłka wychodzi poza boczną linię.
51' Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka z rzutu wolnego piłka przelatuje nad polem karnym i wychodzi poza boisko.
51' Mateusz Mak faulowany przez Wojciecha Słomkę. Rzut wolny dla Stali z prawej strony boiska z około 20 metrów.
49' Skrzydłowi Stali zamienili się stronami. Teraz Mateusz Mak gra na prawej stronie, a Grzegorz Tomasiewicz na lewej.
49' Josip Šoljić w polu karnym przejął piłkę podawaną przez Fabiana Piaseckiego do Szymona Pawłowskiego.
48' Krystian Getinger po akcji lewą stroną zagrał w pole karne Zagłębia. Mateusz Mak próbował odgrywać piłkę do Andrei Prokicia. Akcję przerwał Piotr Polczak.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Dwie zmiany w Stali przed drugą połową meczu. Andreja Prokić za Adriana Paluchowskiego i Josip Šoljić za Lukasa Bielaka
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 40 sekundach gry sędzia Marek Opaliński zakończył pierwszą połowę spotkania. Obiektywnie rzecz biorąc, Zagłębie wydaje się nieco lepsze niż gospodarze, choć najgroźniejszą sytuację w spotkaniu stworzyła sobie Stal.
45+2' Obyło się bez interwencji masażystów. Prawy pomocnik Stali może grać.
45+1' Mateusz Żyro wybił piłkę poza boisko, bo na murawie leży Grzegorz Tomasiewicz.
45+1' Po dośrodkowaniu Grzegorza Tomasiewicza z prawego skrzydła piłkę z pola karnego wybija Rafał Grzelak.
44' Po dośrodkowaniu Krystiana Getingera z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Tomasz Nawotka.
43' Krystian Getinger faulowany przez Mateusza Szweda.
42' Kontra Zagłębia. Tomasz Nawotka z prawego skrzydła podaje w kierunku Fabiana Piaseckiego, ale ten upada na murawę przy starcie do piłki.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Małeckiego za faul na Pawle Olszewskim.
40' Nieudana próba strzału z 20 metrów w wykonaniu Bartosza Nowaka.
40' Po dośrodkowaniu Grzegorza Tomasiewicza Rafał Grzelak wygrał powietrzny pojedynek z Adrianem Paluchowskim.
39' Na połowie Stali Fabian Piasecki faulował Adriana Paluchowskiego.
38' Mateusz Bodzioch wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rogu.
38' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znowu wraca w pole karne Stali. Z około 12 metrów strzelał Patryk Malecki. Został zablokowany i mamy kolejny korner.
37' Mateusz Bodzioch potknął się na 16. metrze. Piłkę przejął Patryk Mularczyk i podawał przed bramkę do Fabiana Piaseckiego. W ostatniej chwili interweniował Lukas Bielak i wybił piłkę na róg.
36' Przy bocznej linii boiska Tomasz Nawotka sfaulował Adriana Paluchowskiego.
35' Po wrzutce Grzegorza Tomasiewicza z prawego skrzydła w polu karnym skiksował Mateusz Szwed, ale na nasze szczęście pomógł tym w interwencji Krystianowi Stępniewskiemu.
35' Wojciech Słomka przerwał akcję Grzegorza Tomasiewicza.
34' Po akcji prawą stroną boiska Bartosz Nowak zagrywał w pole karne, gdzie piłkę przejął dobrze ustawiony Rafał Grzelak.
34' Zagłębie ruszyło z kontrą. Po podaniu Szymona Pawłowskiego Patryk Mularczyk opanował piłkę już poza boiskiem.
33' Krótko rozegrany róg przez mielczan i Bartosz Nowak zagrał piłkę na 20. metr do Szymona Pawłowskiego.
33' Lewą nogą z rzutu wolnego dośrodkował Krystian Getinger. Piłkę na róg wybił Mateusz Szwed.
32' Na wysokości linii 16. metrów z boku pola karnego Mateusz Mak faulowany przez Tomasza Nawotkę.
31' Paweł Olszewski faulowany przez Patryka Małeckiego.
30' Mateusz Mak po akcji lewą stroną boiska, w której ograł dwóch naszych graczy. zagrał na prawą stronę pola karnego do Grzegorza Tomasiewicza, a ten z pierwszej piłki odegrał na 7. metr do Adriana Paluchowskiego. Po strzale byłego zawodnika sosnowiczan świetnie w bramce spisał się Krystian Stępniowski
29' Rafał Grzelak dwa razy wybija piłkę głowa z pola karnego po dośrodkowaniach mielczan. Najpierw Mateusza Maka, a potem Krystiana Getingera.
28' Tomasz Hołota ze środkowego koła zbyt mocno zagrywał w stronę Fabiana Piaseckiego.
27' Fabian Piasecki z końcowej linii boiska wycofał piłkę na środek pola karnego do Szymona Pawłowskiego, który oddał strzał na bramkę, a piłkę sprzed linii bramkowej wybił Mateusz Bodzioch.
26' Kontra Zagłębia po przechwycie piłki przez Patryka Małeckiego. Zza narożnika pola karnego lekko prawą nogą strzelał Szymon Pawłowski. Broni Damian Primel.
25' Mateusz Mak faulowany przez Tomasza Nawotkę.
24' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę głową z pola karnego wybija Lukas Bielak.
23' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Bodziocha za faul na Fabianie Piaseckim.
23' Z rogu dośrodkował Szymon Pawłowski. Sosnowiczanom mimo prób nie udało się zakończyć akcji strzałem. Gospodarze próbowali ruszyć z kontrą, ale przerwał ją wybiciem na aut Piotr Polczak.
22' Patryk Małecki po podaniu Patryka Mularczyka strzelił z ostrego kąta. Piłkę odbił Damian Primel, a następne Mateusz Żyro wybił ją na róg.
20' Bartosz Nowak ruszył lewym skrzydłem i sfaulował próbującego przerwać jego rajd Tomasza Nawotkę.
19' Po rzucie rożnym dla Zagłębia gra przez ponad minutę toczyła się na połowie Stali, ale graczom z Sosnowca nie udało się skonstruować żadnej akcji zakończonej strzałem.
18' Szymon Pawłowski zagrał z rzutu rożnego odchodzącą piłkę. Nie udało się oddać strzału, ale piłkę przejął Rafał Grzelak.
17' Patryk Mularczyk przejął piłkę na połowie Stali i zagrał do Mateusza Szweda, który ruszył prawym skrzydłem i przy dośrodkowaniu został zablokowany przez Lukasa Bielaka. Róg dla sosnowiczan.
16' Mateusz Mak ograł Tomasza Nawotkę, ale z asekuracją zdążył Tomasz Hołota.
15' Adrian Paluchowski na spalonym po dośrodkowaniu Grzegorza Tomasiewicza.
14' Grzegorz Tomasiewicz przedarł się lewą stroną boiska i zagrał po ziemi przed bramkę. Piłkę złapał Krystian Stępniowski.
13' Z rzutu rożnego dośrodkował Szymon Pawłowski. Gospodarze wybili piłkę na 25. metr, skąd Mateusz Szwed strzelił wysoko nad poprzeczką.
12' Rafał Grzelak z rzutu wolnego trafił w stojącego w murze gracza Stali. Piłka wyszła na róg.
11' Szymon Pawłowski faulowany na 30. metrze przez Mateusza Żyrę.
10' Próba kombinacyjnego rozegrania rzutu wolnego przez mielczan. Piłkę z 16. metra wybija Piotr Polczak.
10' Wojciech Słomka faulował Grzegorza Tomasiewicza koło 30 metrów od bramki Zagłębia.
9' Szymon Pawłowski dośrodkował na 16. metr do Fabiana Piaseckiego, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i zdecydował się na strzał, ale był na spalonym.
8' Adrian Paluchowski faulował w ataku Rafała Grzelaka.
7' Wojciech Słomka przy bocznej linii boiska faulował Grzegorza Tomasiewicza.
7' Patryk Małecki dopadł w polu karnym do odbitej piłki i z około 7 metrów strzelił nad poprzeczką.
6' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła piłkę na aut wybił Mateusz Bodzioch.
5' Bartosz Nowak prostopadłym podaniem starał się uruchomić Adriana Paluchowskiego. Rafał Grzelak przejął piłkę.
4' Krystian Getinger zagrywał piłkę do Mateusza Maka. Akcję przerwała interwencja Tomasza Nawotki.
2' Adrian Paluchowski faulowany przez Mateusza Szweda.
1' Szymon Pawłowski dośrodkował po akcji prawą stroną, ale nikt nie zamknął akcji i piłka opuściła boisko.
1' Mateusz Szwed faulowany na własnej połowie przez Krystiana Getingera.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Stal.
0' 17:02 Przed rozpoczęciem meczu jeszcze minuta ciszy. Przy okazji Dnia Wszystkich Świętych poświęcona zmarłym w ostatnim roku piłkarzom i kibicom Stali.
0' 16:59 Sędziowska trójka wyprowadziła na boisko zawodników obu zespołów. Gospodarze zagrają dziś cali na niebiesko, a Zagłębie całe na czerwono.
0' 16:55 Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę. Przed trzema laty Zagłębie na tym stadionie wygrało 4:0. Mamy nadzieję, że dziś także nie wyjedziemy z Mielca z pustymi rękami.
0' 16:50 Liderem Fortuna I ligi po 16. kolejce na pewno będzie Warta Poznań, która wygrała dziś z Chojniczanką i wykorzystała wczorajszą porażkę Radomiaka Radom. Stal Mielec w razie ewentualnej wygranej zniweluje do dwóch punktów stratę do miejsca premiowanego awansem i awansuje na trzecią pozycję. Z kolei sosnowiczanie w przypadku niepomyślnego przebiegu meczu w Mielcu i porażki mogą już mieć tylko dwa "oczka" przewagi nad strefą spadkową.
0' 16:45 Temperatura jak na początek listopada bardzo przyzwoita. O 16:00 w Mielcu było 13,3 stopnia. Teraz, gdy słońce już całkiem zaszło, pewnie będzie nieco chłodniej, ale i tak nie jest źle. Problemem może być natomiast porywisty wiatr, który może doskwierać kibicom i piłkarzom.
0' 16:35 Problemy z oświetleniem już zostały rozwiązane. Wszystkie cztery jupitery świecą pełnym blaskiem, a więc można już się rozgrzewać, a za niedługo grać. Niestety, na stadionie w Mielcu nie będzie dziś kibiców Zagłębia. Ze względu na fakt, że przy stadionie trwa budowa nowej hali sportowej i wiąże się to z licznymi niebezpieczeństwami, Stal Mielec nie wpuszcza na mecze kibiców gości.
0' 16:25 Szkoleniowiec gospodarzy nie eksperymentował ze składem i dzisiaj do boju ruszy dokładnie ta sama jedenastka, która w środę zaczęła pucharowy mecz z Pogonią Szczecin. Mielczanie w 1/16 finału Pucharu Polski wygrali z trzecią drużyną Ekstraklasy i zapewne dziś będą chcieli potwierdzić swoją dobrą formę, zdobywając kolejne punkty w meczu ligowym. Liczymy jednak na to, że Zagłębie im w tym przeszkodzi.
0' 16:20 Na rozgrzewce pojawili się już bramkarze Zagłębia, ale na stadionie w Mielcu wciąż nie włączono oświetlenia. Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę, że jest już dosyć ciemno i na pewno rozgrzewka w takich warunkach nie należy do komfortowej. Sponsorem klubu jest Polska Grupa Energetyczna, więc chyba problemów z prądem w Mielcu być nie powinno.
0' 16:15 Dwóch zmian dokonał trener Dariusz Dudek w porównaniu do meczu z Chojniczanką Chojnice. Uraz, jakiego nabawił się na początku tamtego spotkania Matko Perdijić, uniemożliwił naszemu podstawowemu bramkarzowi występ w Mielcu, a to oznacza, że po raz pierwszy w ligowym meczu w pierwszej jedenastce wyjdzie Krystian Stępniowski. Do gry nie jest zdolny także inny piłkarz, który opuścił przed tygodniem boisko z kontuzją. Za Płamena Kraczunowa na środku obrony zagra Rafał Grzelak, a na lewą stronę bloku defensywnego wejdzie Wojciech Słomka, dla którego będzie to pierwszy występ za kadencji Dariusza Dudka.
0' 16:05 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Mielcu i zapraszamy na relację z meczu 16. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscową Stalą a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w MielcuZdjęcia z meczu w Mielcu Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Stali Mielec z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 85 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w MielcuKonferencja prasowa po meczu w Mielcu Na konferencji prasowej po spotkaniu Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Mielec pojawili się Dariusz Dudek oraz Dariusz Marzec. » Czytaj więcej
Punkt ze StaliPunkt ze Stali Zagłębie zremisowało wyjazdowy mecz ze Stalą Mielec 1:1. Sosnowiczanie prowadzili od 75. minuty po golu Patryka Mularczyka. 5 minut później wyrównał Josip Šoljić. » Czytaj więcej