2019-04-22, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Legnica
Miedź Legnica
2:2(2:1)
Stroje: czarne (4-5-1)
35. Sosłan Dżanajew 2. Aleksandar Miljković (86' 19. Grzegorz Bartczak) 28. Kornel Osyra 42. Elton Monteiro 17. Artur Pikk (88' 3. Mateusz Żyro) 21. Henrik Ojamaa 22. Borja Fernandez 6. Rafał Augustyniak 14. Omar Santana 11. Juan Camara (75' 9. Fabian Piasecki) 10. Petteri Forsell   Rezerwowi: 1. Łukasz Sapela 13. Adrian Purzycki 27. Patryk Makuch 33. Joan Roman   Trener: Dominik Nowak
1:0 - Petteri Forsell 4' 1:1 - Vamara Sanogo 11' 2:1 - Petteri Forsell 45+2' 2:2 - Vamara Sanogo 71' (k.)
31. Lukáš Hroššo 11. Giórgos Mygas (31' 9. Giorgi Gabedawa) 16. Mateusz Cichocki 5. Martin Tóth (75' 25. Piotr Polczak) 17. Michael Heinloth 7. Tomasz Nawotka 34. Lukáš Greššak (62' 6. Tomasz Nowak) 10. Mateusz Możdżeń 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 14. Dawid Ryndak 88. Olaf Nowak 99. Giorgi Iwaniszwili   Trener: Robertas Poškus
Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa) - Michał Obukowicz (Warszawa), Michał Pierściński (Warszawa). Techniczny: Damian Sylwestrzak (Wrocław), VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), AVAR: Tomasz Listkiewicz (Warszawa)
90.0000
90+8' gwizdek Po 52 minutach i 3 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu w Legnicy.
90+7' Sędzia uspokaja Tomasza Nowaka i Petteriego Forsella, którzy mieli sobie coś do powiedzenia.
90+6' Hernik Ojamaa wyłożył piłkę do Borjy Fernandeza, a ten z około 10 metrów strzelił nad poprzeczką.
90+5' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Giorgi Gabedawa źle uderzył piłkę z woleja.
90+5' Po strzale Szymona Pawłowskiego piłkę na klatę w polu karnym przyjął Rafał Augustyniak, a dobitka Tomasza Nawotki była za mało precyzyjna.
90+4' Grzegorz Bartczak i Giorgi Gabedawa zderzyli się w polu karnym Miedzi. Bez faulu, aut dla Zagłębia.
90+3' Fabian Piasecki wyjechał z piłką z pola karnego Zagłębia, a potem faulował Mateusza Możdżenia.
90+2 ' Vamara Sanogo faulował w ataku Eltona Monteiro.
90' doliczony czas +7
90' Elton Monteiro nie pozwolił dojść do piłki Vamarze Sanogo po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia.
90' Kornel Osyra wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki.
89' Fabian Piasecki wybija piłkę na aut po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rogu.
89' Rafał Augustyniak blokuje dośrodkowanie Mateusza Cichockiego i mamy róg.
88' zmiana Mateusz Żyro wchodzi na boisko za Artura Pikka.
86' zmiana Grzegorz Bartczak wszedł za Aleksandra Miljkovicia.
86' Kontra sosnowiczan. Wrzucał Žarko Udovičić. Piłka w rękach Sosłana Dżanajewa.
86' Kapitalna interwencja Lukasa Hrosso po strzale Petteriego Forsella z pola karnego.
85' Petteri Forsell podał w pole karne do Rafała Augustyniaka, którego zatrzymał Mateuisz Cichocki.
85' Strzał Giorgiego Gabedawy zablokowany przez Artura Pikka.
84' Kontra Zagłębia zmarnowana złym podaniem Szymona Pawłowskiego do Žarko Udovičicia.
82' Gospodarze wyjaśniają sytuacje po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z wolnego.
81' Tomasz Nawotka faulowany z boku boiska przez Rafała Augustyniaka.
81' Michael Heinloth wybił z poola karnego piłkę dośrodkowaną przez Omara Santanę.
80' Tomasz Nowak faulował w ataku Petteriego Forsella.
80' Kornel Osyra interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.
79' Giorgi Gabedawa faulowany przez Aleksandra Miljkovicia.
77' Henrik Ojamma po rajdzie prawą stroną wyłożył piłkę Omarowi Santanie, który oddał strzał z lewej strony pola karnego. Piłka minęła bramkarza Zagłębia, a sprzed linii wybił ją Mateusz Cichocki. Co za interwencja!
77' Piłkę w pole karne dośrodkował Mateusz Możdżeń, a w powietrznej walce Giorgi Gabedawa sfaulował Kornela Osyrę.
76' Z boku boiska Omar Santana sfaulował Mateusza Cichockiego.
75' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Piotr Polczak za Martina Tótha.
75' zmiana Fabian Piasecki zmienia Juana Camarę.
74' Artur Pikk niecelnie uderzał z około 16 metrów.
73' Zza pola karnego uderzał Tomasz Nawotka. Sosłan Dżanajew odbił piłkę przed siebie i za chwilę skutecznie interweniował po dobitce Mateusza Możdżenia.
73' Žarko Udovičić wrzucił piłkę z rzutu wolnego, ale futbolówkę z pola karnego wybił Aleksandar Miljković.
72' Na połowie Miedzi faulowany Tomasz Nawotka.
72' Miedź od razu po wznowieniu gry ruszyła do przodu. Henrik Ojamaa z prawego skrzydła dośrodkował na górną część siatki.
71' gol - po karnym 2:2 Vamara Sanogo strzelił lewą nogą w lewą stronę bramkarza i wyrównał wynik meczu. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał odbić piłki.
69' Tomasz Nawotka faulowany w polu karnym przez Kornela Osyrę i rzut karny dla Zagłębia.
67' Michael Heinloth wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Za mocno jak dla Mateusza Możdżenia.
66' Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Žarko Udovičicia z rzutu wolnego. Piłka przelatuje nad polem karnym i wychodzi poza boisko.
65' Elton Monteiro sfaulował Mateusza Możdżenia po prawej stronie boiska.
65' Tomasz Nawotka faulowany po prawej stronie boiska.
64' Wygląda na to, że Zagłębie przeszło na grę trójką obrońców
62' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Nowak za Lukasa Gressaka.
61' Sędzia Paweł Raczkowski po obejrzeniu sytuacji na monitorze odwołał swoją wcześniejszą decyzję. Nie ma karnego dla Miedzi.
60' Petteri Forsell już ustawił piłkę na 11. metrze, ale Paweł Raczkowski korzysta z VAR i sprawdza na monitorze.
59' Hernik Ojamaa dośrodkował z prawej strony pola boiska i piłka trafiła w rękę Martina Tótha. Rzut karny dla Miedzi.
57' Lukas Gressak przejął piłkę przed polem karnym, wpadł w "szesnastkę" i uderzył w długi róg. Niecelnie.
57' Žarko Udovičić faulowany przez Aleksandra Miljkovicia.
55' Mateusz Możdżeń uderzył z rzutu wolnego po ziemi obok muru w dolny róg ramki. Sosłan Dżanajew sparował piłkę w bok.
54' Giorgi Gabedawa faulowany przez Kornela Osyrę około 25 metrów przed bramką.
53' Niepewna interwencja Sosłaa Dżanajewa po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia. Próbował dobijać Szymon Pawłowski, ale został zablokowany.
52' Kornel Osyra interweniuje po dośrodkowaniu Vamary Sanogo. Róg dla Zagłębia.
50' Vamara Sanogo powrócił na boisko. Gramy w jedenastu.
50' Na spalonym Henrik Ojamaa
48' Fizjoterapeuci Zagłębia udzielają pomocy Vamarze Sanogo.
46' Tomasz Nawotka faulował Petteriefo Forsella.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 35 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu.
45+2' gol - piłka nożna 2:1 Henrik Ojamaa po rajdzie prawą stronę zagrał w pole karne. Skiksował Martin Tóth i piłka trafiła pod nogi Petteriego Forsella, który strzelił prawą nogą w długi róg i po raz drugi wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
45' doliczony czas +2
45' Aleksandar Miljković w pole karne do Henrika Ojamy i udane interwencja Martina Tótha.
45' Lukas Gressak na 20. metrze uniemożliwił oddanie strzału Petteriemu Forsellowi.
44' Elton Monteiro zatrzymał rajd Vamary Sanogo. Mamy aut na wysokości pola karnego
42' Bardzo niecelny strzał Henrika Ojamy z prawej strony pola karnego.
41' Rafał Augustyniak nie pozwolił Szymonowi Pawłowskiemu na dośrodkowanie w pole karne.
41' Elton Monteiro powstrzymał akcję Tomasza Nawotki przy bocznej linii boiska. Aut dla Zagłębia.
40' Juan Camara blokowany najpierw przez Michaela Heinlotha, a potem przez Mateusza Cichockiego i piłka wypada poza boisko.
39' Szymon Pawłowski dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, a Vamara Sanogo chyba trochę przeszkadzał Giorgiemu Gabedawie i utrudnił mu oddanie strzału. Mimo tego Gruzin oddał celne uderzenie, ale nie sprawił problemów Sosłanowi Dżanajewowi.
38' Zmiana ustawienia w Zagłębiu - Michel Heinloth na prawej obronie, a Žarko Udovičić na lewej. Tomasz Nawotka wrócił na praw pomoc, a na lewą stronę przesunął się Giorgi Gabedawa.
38' Mateusz Możdżeń faulowany przez Omara Santanę 10 metrów za własnym polem karnym.
37' Martin Tóth na skraju pola karnego wygarnia piłkę wślizgiem spod nóg Petteriego Forsella.
36' Piłka w posiadaniu gospodarzy. Z prawej strony boiska wrzuca Henrik Ojamaa. Vamara Sanogo walczy z dwoma rywalami i wybija piłkę z pola karnego, a dobijający Petteri Forsell bardzo mocno pudłuje.
35' Martin Tóth interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Petterirgo Forsella z rogu.
35' Mateusz Cichocki trafiony w głowę przy dośrodkowaniu Juana Camary. Róg dla Miedzi.
34' W Zagłębiu na prawej obronie gra teraz Tomasz Nawotka, a Giorgi Gabedawa na razie gra na prawym skrzydle.
33' Borja Fernandez wbił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
32' Na spalonym Omar Santana, ale gospodarze protestują, bo ich zdaniem wcześniej faulowany był Artur Pikk.
31' zmiana Giorgi Gabedawa wszedł za Giórgosa Mygasa.
31' Juan Camara oddał niecelny strzał po ziemi z około 25 metrów.
31' Mateusz Cichocki wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Artura Pikka z rogu.
30' Grek opuszcza boisko w asyście fizjoterapeutów Zagłębia, a rozgrzewa się Giorgi Gabedawa.
29' Czekamy z wznowieniem gry, bo w polu karnym Zagłębia leży Giórgos Mygas.
29' Petteri Forsell zagrał na lewą stronę do Henrika Ojamy, który uciekł Giórgosowi Mygasowi, zbiegł w pole karne i oddał strzał. Piłka trafiła w Martina Tótha i wyszła na rzut rożny.
28' Omar Santana faulowany w środku boiska przez Vamarę Sanogo.
27' Žarko Udovičić dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, ale Martin Tóth nie był w stanie sięgnąć piłki głową. Futbolówka wyszła poza końcową linię.
27' Giórgos Mygas nabił piłką Artura Pikka i mamy kolejny rzut rożny.
26' Žarko Udovičić dograł piłkę po ziemi w pole bramkowe z lewego skrzydła. Tomasz Nawotka nie dął jednak rady Eltonowi Moniteiro.
25' Borja Fernandez otrzymał podanie z prawej strony boiska w pole karne, ale uderzył za lekko i niecelnie.
25' Wślizg Mateusza Cichockiego przerwał rajd Juana Camary
24' Po przejęciu piłki przez Martina Tótha Szymon Pawłowski miękko dogrywał z prawej stron boiska w pole karne Minimalnie spóźniony był Žarko Udovičić.
22' Lukas Hrosso rzucił się przed szarżującego Henrika Ojamę i wybił piłkę poza pole karne.
22' Mateusz Możdżeń stracił piłkę w środku boiska. Gospodarze ruszyli do przodu, ale przed polem karnym powstrzymany został Rafał Augustyniak.
21' W środku boiska Mateusz Możdżeń faulowany przez Rafała Augustyniaka.
20' Giórgos Mygas na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
19' Z narożnika boiska wrzucał Mateusz Możdżeń. W polu karnym bez powodzenia walczył Vamara Sanogo.
18' Szymon Pawłowski zagrał w kontrze na lewo do Žarko Udovičicia. Serb dograł do Vamary Sanogo, którego blokował Elton Monteiro i mamy piąty róg.
17' Žarko Udovičić z narożnika boiska wycofał piłkę przed pole karne do Mateusza Możdżenia, któremu jednak nie wyszło dośrodkowanie.
16' Kornel Osyra uprzedził Szymona Pawłowskiego w polu karnym i wykopał piłkę na róg.
15' Petteri Forsell z dystansu sporo nad bramką.
15' Tomasz Nawotka faulował w ataku Artura Pikka
15' Wrzutka Henrika Ojamy z prawego skrzydła i udana interwencja Lukasa Hrosso.
14' Michael Heinloth wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Artura Pikka z rogu.
14' Giórgos Mygas uprzedził w polu karnym Juana Camarę i wybił piłkę na róg.
13' Mecz w Legnicy przypomina nam na razie starcie z Wisła Płock sprzed tygodnia. I oby dalej było tak samo.
12' Szymon Pawłowski niecelnie po ziemi z około 20 metrów.
12' Vamara Sanogo na swoje 24. urodziny strzelił 10. bramkę w tym sezonie, a dla Žarko Udovičić była to według oficjalnych statystyk Ekstraklasy dziewiąta asysta w rozgrywkach.
11' gol - piłka nożna 1:1 Mateusz Możdżeń z rogu krótko rozegrał piłkę. Žarko Udovičić wrzucił w pole karne, a Vamara Sanogo strzałem głową pokonał Sosłana Dżanajewa.
10' Wojciech Osyra wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
10' Rafał Augustyniak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rzutu rożnego.
9' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia zablokowane przez Aleksandra Miljkovicia. Drugi róg dla Zagłębia.
8' Vamara Sanogo nie zdołał dojść w polu karnym do piłki zagranej przez Szymona Pawłowskiego.
7' Krótkie rozegranie piłki między Žarko Udovičiciem i Szymonem Pawłowskim. Przy próbie wstrzelenia piłki w pole karnego gospodarze przejmują piłkę.
7' Po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Artur Pikk.
6' Žarko Udovičić faulowany przez Aleksandra Miljkovicia.
5' Zaczęło się jak w październikowym meczu z Miedzią. Wtedy Petteri Forsell strzelił bramkę z rzutu karnego już w 3. minucie. Potem sosnowiczanie zdobyli trzy bramki i wygrali 3:1.
4' gol - piłka nożna 1:0 Juan Camara podał w polu karnym do Petteriego Forsella, a ten uderzył prawą nogą po ziemi. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do sosnowieckiej bramki.
3' Juan Camara minął Lukasa Gressaka i oddał strzał lewą nogą z około 16 metrów. Lukas Hrosso odbił piłkę przed siebie
1' Artur Pikk faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
0' 15:27 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś na czarno, a Miedź na niebiesko, a więc w takich samych kompletach jak przed trzema tygodniami. Czy sosnowiczanom czarne koszulki znowu przyniosą szczęście w Legnicy?
0' 15:25 W Legnicy dobra wiosenna pogoda. Upały nieco zelżały i termometr pokazuje 13,5 stopni. Zachmurzenie umiarkowane, sucho i nie zapowiada się na deszcz. Nic tylko grać.
0' 15:20 Vamara Sanogo obchodzi dziś 24. urodziny. Z tej okazji życzymy mu, aby strzelił zwycięską bramkę w meczu w Legnicy i niech data 22 kwietnia zacznie się dobrze kojarzyć dla Zagłębia. Przed rokiem tego dnia przegraliśmy w Suwałkach z Wigrami, a przed dwoma laty ulegliśmy w Grudziądzu Olimpii.
0' 15:10 Siedem punktów do odrobienia w siedmiu meczach - tyle musi odrobić Zagłębie. Czy ta misja jeszcze jest wykonalna? Czy po ubiegłotygodniowej porażce z Wisłą Płock jeszcze możemy wierzyć w to, że uda nam się zachować miejsce w Lotto Ekstraklasie? Trzeba dziś koniecznie wywalczyć trzy punkty w Legnicy.
0' 15:00 Absencja Patrika Mraza oznacza, że dziś po lewej stronie obrony zagra już szósty, a licząc z Pucharem Polski nawet siódmy, w tym sezonie zawodnik. Zaczynał Tymoteusz Puchacz, którego już po nieudanym występie w meczu z Piastem Gliwice zastąpił Nuno Malheiro. Portugalczyk także średnio sobie radził, więc awaryjnie na lewą stronę defensywy przekwalifikowano Adama Banasiaka. Potem do drużyny dołączył pozostający bez klubu Patrik Mraz, którego bez większego powodzenia zastępował Žarko Udovičić. W meczu Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz obowiązki lewego defensora powierzono juniorowi Romanowi Janickiemu, a dziś w Legnicy lewej flanki będzie bronił Michael Heinloth. Nominalnie jest to prawy obrońca, a w poprzednich meczach z powodu kłopotów kadrowych grał na pozycji środkowego pomocnika.
0' 14:50 30 marca Zagłębie wygrało w Legnicy 2:0. W porównaniu do tamtego spotkania trener Dominik Nowak dokonał aż sześciu zmian. Ostało się tylko trzech Hiszpanów - Omar Santana, Borja Fernandez i Juan Camara, a także Rafał Augustyniak i Petteri Forsell. Na bramce Miedzi zadebiutuje dziś Rosjanin Sosłan Dżanajew, który do tej pory grywał tylko w III-ligowych rezerwach zespołu z Legnicy.
0' 14:40 Znamy już skład, w jakim do meczu w Legnicy przystąpi Zagłębie. W porównaniu do meczu z Wisłą Płock są trzy zmiany. Do składu wrócili pauzujący wtedy za kartki Szymon Pawłowski i Martin Tóth, a także Lukáš Greššak. Z powodu czterech żółtych kartek nie może dziś wystąpić Patrik Mraz, a na ławce rezerwowych usiadł duet Nowaków - Tomasz i Olaf.
0' 14:30 Wesołych Świąt! Witamy z Legnicy i zapraszamy na relację z meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu Miedź - ZagłębieSkrót meczu Miedź - Zagłębie Na oficjalnej stronie Ekstraklasy dostępny jest skrót meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w LegnicyKonferencja prasowa po meczu w Legnicy Po zremisowanym spotkaniu, w Legnicy odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Robertas Poškus oraz Dominik Nowak. » Czytaj więcej
Finlandia - Francja 2:2Finlandia - Francja 2:2 W meczu 31. kolejki Ekstraklasy Zagłębie zremisowało w Legnicy z Miedzią 2:2. Oba gole dla Zagłębia strzelił Francuz Vamara Sanogo (11' i 71' - karny). Dla gospodarzy trafił Fin Petteri Forsell (4' i 45+2') » Czytaj więcej