2018-12-16, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:6(0:2)
Lech Poznań
Stroje: białe (4-4-2)
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth (76' 87. Konrad Kumor) 4. Arkadiusz Jędrych 25. Piotr Polczak 16. Mateusz Cichocki 2. Patrik Mraz 21. Sebastian Milewski (65' 10. Callum Rzonca) 24. Bartłomiej Babiarz 72. Dejan Vokić (61' 66. Adam Banasiak) 8. Szymon Pawłowski 77. Konrad Wrzesiński   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 3. Adam Kokoszka 22. Žarko Udovičić 28. Mello   Trener: Valdas Ivanauskas
0:1 - Robert Gumny 22' 0:2 - Christian Gytkjaer 41' 0:3 - Tymoteusz Klupś 50' 0:4 - Joao Amaral 58' 0:5 - Joao Amaral 79' 0:6 - Filip Marchwiński 86'
37' Piotr Polczak 70' Konrad Wrzesiński 82' Robert Gumny
1. Jasmin Burić (9' 30. Matus Putnocky) 2. Robert Gumny 26. Rafał Janicki 13. Nikola Vujadnović 22. Wołodymyr Kostewycz 34. Tymoteusz Klupś (71' 36. Filip Marchwiński) 6. Łukasz Trałka 25. Pedro Tiba 17. Maciej Makuszewski 24. Joao Amaral (83' 37. Marcin Wasielewski) 32. Christian Gytkjaer  Rezerwowi: 77. Piotr Tomasik 5. Dimitris Goutas 4. Thomas Rogne 8. Paweł Tomczyk   Trener: Adam Nawałka
Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - Marcin Boniek (Bydgoszcz), Sebastian Mucha (Kraków). Techniczny: Piotr Lasyk (Bytom), VAR: Bartosz Frankowski (Toruń) AVAR: Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała)
90.0000
90' gwizdek Koniec. Sędzia okazał nam litość i nie doliczył ani sekundy do drugiej połowy.
90' Adam Banasiak uderzył lewą nogą z rzutu wolnego i posłał piłkę obok bramki.
89' Łukasz Trałka faulował Calluma Rzoncę.
88' Robert Gumny strzelił nad poprzeczką z 18 metrów.
86' gol - piłka nożna 0:6 Maciej Makuszewski z lewej strony pola karnego dograł na 5. metr, a debiutujący w Ekstraklasie 16-letni Filip Marchwiński pokonał Dawida Kudłę.
84' Szymon Pawłowski z rzutu wolnego strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
83' zmiana Marcin Wasielewski wchodzi za Joao Amarala.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Gumnego za faul na Szymonie Pawłowskim.
79' gol - piłka nożna 0:5 Maciej Makuszewski zagrał piłkę z prawej strony boiska, a Joao Amaral strzałem z pola karnego pokonał Dawida Kudłę.
78' Wołodymyr Kostewycz zatrzymał akcję Konrada Kumora.
77' Bartłomiej Babiarz wywalczył wrzut z autu na wysokości pola karnego Lecha.
76' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Konrad Kumor za Michaela Heinlotha.
75' Po dośrodkowaniu Wołodymyra Kostewycza piłkę podbija głową Arkadiusz Jędrych, a następnie wpada ona w ręce Dawida Kudły.
74' Po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego piłkę na róg wybił Mateusz Cichocki.
73' Złe podanie Szymona Pawłowskiego w pole karne.
71' zmiana Druga zmiana w Lechu. W Ekstraklasie debiutuje 16-letni Filip Marchwiński, który zmienia Tymoteusza Klupsia.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za faul na Rafale Janickim.
69' Zza pola karnego strzelał Callum Rzonca. Broni Matus Putnocky.
68' Po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha Robert Gumny wygrał główkowy pojedynek z Patrikiem Mrazem.
66' Po dośrodkowaniu Wołodymyra Kostewycza z rogu nieudana próba strzału głową w wykonaniu Nikoli Vujadinovicia.
65' Po podaniu Joao Amarala zza pola karnego uderzał Maciej Makuszewski. Dawid Kudła sparował piłkę na róg.
64' Kapitalna dwójkowa akcja Christiana Gytkjaera i Joao Amarala. Portugalczyk mógł strzelić swoją drugą bramkę, ale przegrał pojedynek z Dawidem Kudłą.
64' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Callum Rzonca za Sebastiana Milewskiego.
63' Nikola Vujadinović przejął piłkę zagrywaną przez Szymona Pawłowskiego w stronę Konrada Wrzesińskiego.
63' Szymon Pawłowski z narożnika pola karnego uderzył tuż nad poprzeczką.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Adam Banasiak za Dejana Vokicia.
61' Po podaniu Bartłomieja Babiarza na spalonym Konrad Wrzesiński
59' Kibicom siedzący na krytej trochę zaczynają puszczać nerwy.
58' gol - piłka nożna 0:4 Tymoteusz Klupś do bramki dokłada asystę. Po jego podaniu z prawej strony boiska piłkę w bramce strzałem z 7 metrów umieścił Joao Amaral.
56' Po dośrodkowaniu Dejana Vokicia z rogu z kontrą wyszedł Joao Amaral.
56' Sebastian Milewski nabił Rafała Janickiego i wywalczył róg.
54' Zagłębie w tym sezonie strzelało bramkę we wszystkich meczach u siebie. Czy dziś ta seria dobiegnie końca?
53' Faul Sebastiana Milewskiego na Christianie Gytkjaerze.
51' W pierwszej rundzie przegraliśmy w Poznaniu 0:4, a teraz zanosi się na podobne baty
50' gol - piłka nożna 0:3 Christian Gytkjaer dośrodkował z prawej strony boiska, a piłkę do bramki z kilku metrów wpakował Tymoteusz Klupś.
49' Faul Łukasza Trałki na Szymonie Pawłowskim.
49' Michael Heinloth wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rogu przez Wołodymyra Kostewycza.
48' Róg dla Lecha po interwencji Bartłomieja Babiarza.
47' Łukasz Trałka dośrodkował w boczną siatkę.
47' Arkadiusz Jędrych wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Tymoteusza Klupsia.
47' Matus Putnocky łapie piłkę po dośrodkowaniu Patrika Mraza z lewego skrzydła.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+6' gwizdek Po 50 minutach i 7 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
45+5' Po akcji prawą stroną Konrad Wrzesiński podaje w pole karne do Szymona Pawłowskiemu, któremu piłka zbyt daleko odskakuje przy przyjęciu.
45+4' Nieporozumienie między bramkarzem i obroną Lecha. Piłkę w polu karnym przejmuje Konrad Wrzesiński i z ostrego kąta trafia w słupek.
45+3' Starcie Łukasza Trałki i Patrika Mraza w polu karnym Lecha. Nasz zawodnik upadł, ale sędzia nie dopatrzy się faulu.
45+3' Christian Gytkjaer wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Dejana Vokicia z rzutu wolnego.
45+2' Tymoteusz Klupś faulował Szymona Pawłowskiego.
45' doliczony czas +5
43' Matus Putnocky łapie piłkę po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha.
42' Po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha z prawego skrzydła niecelny strzał Dejana Vokicia z około 15 metrów.
41' gol - piłka nożna 0:2 Robert Gumny dośrodkował z prawej strony boiska, a Christian Gytkjaer przy biernej postawie obrońców pokonał strzałem głową z bliska Dawida Kudłę.
40' Maciej Makuszewski zagrał w pole karne z lewego skrzydła, a piłkę wybił Patrik Mraz.
40' Mateusz Cichocki interweniuje głową w polu karnym po wrzutce Tymoteusza Klupsia z prawego skrztdła.
39' Na spalonym Konrad Wrzesiński.
38' Tymoteusz Klupś powstrzymany w polu karnym przez Mateusza Cichockiego.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Christianie Gytkjaerze.
36' Po dośrodkowaniu Joao Amarala grę wznowi Dawid Kudła.
36' Lechici mają kolejny róg. Z przeciwnej strony boiska.
35' Wrzucał z rogu Wołodymyr Kostewycz, a nieudaną próbę strzału głową podjął Nikola Vujadinović.
34' Dośrodkowanie Christiana Gytkjaera z prawej strony boiska. Składającego się do strzału Macieja Makuszewskiego uprzedził Michael Heinloth. Róg dla Lecha.
33' Konrad Wrzesiński faulował w ataku Nikolę Vujadinovicia.
32' Bartłomiej Babiarz w środku boiska odebrał piłkę wślizgiem Tymoteuszowi Klupsiowi i podał do Konrada Wrzesińskiego. "Wrzesiu" odegrał Babiarzowi na 20. metr, a ten strzelił tuż nad poprzeczką.
31' Wstrzelenie piłki w pole karne prze Dejana Vokicia i interwencja Matusa Putnockiego.
29' Patrik Mraz faulował w ataku Roberta Gumnego.
28' Dejan Vokić faulowany przez Tymoteusza Klupsia przy bocznej linii boiska.
27' Rafał Janicki wybił piłkę po dośrodkowaniu Dejana Vokicia z rogu.
27' Nikola Vujadinović uprzedził Konrada Wrzesińskiego i wybił piłkę na róg.
26' Z prawej strony boiska wrzucał Konrad Wrzesiński, ale ani Sebastian Milewski, ani Patrik Mraz nie sięgneli piłki w polu bramkowym.
25' W mediach społecznościowych furorę robi grafika z Canal+ z posiadaniem piłki w pierwszych 20 minutach. 80-20 dla Zagłębia, ale co z tego, skoro chwilę potem bramkę zdobył Lech.
25' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę wybija Christian Gytkjaer.
24' Patrik Mraz faulowany przez Tymoteusza Klupsia.
22' gol - piłka nożna 0:1 Zagłębie grało, a Lech strzela bramkę. Z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Wołodymyr Kostewycz. Piłka trafiła na 25. metr do Roberta Gumnego, który przymierzył lewą nogą i pokonał Dawida Kudłę.
22' Arkadiusz Jędrych wślizgiem powstrzymał Macieja Makuszewskiego.
20' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tymoteusza Klupsia.
19' Patrik Mraz faulował w ataku Roberta Gumnego.
18' Złe podanie Sebastiana Milewskiego w stronę Patrika Mraza.
18' Joao Amaral faulował Sebastiana Milewskiego.
17' Dawid Kudła pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Wołodymyra Kostewycza z rogu.
16' Patrik Mraz w starciu z Tymoteuszem Klupsiem i róg dla Lecha.
14' Obejrzeliśmy powtórki akcji z 4. minuty i dziwimy się, że VAR nie zasygnalizował sędziemu, że mógł być faul na Szymonie Pawłowskim. Najpierw nogą mógł zahaczyć go Jasmin Burić, a potem wpadł na niego jeden z obrońców.
13' Rafał Janicki wybił piłkę z pola bramkowego po dośrodkowaniu Dejana Vokicia z lewego skrzydła.
12' Szymon Pawłowski zagrał prostopadłą piłkę do włączającego się do gry Bartłomieja Babiarza, który wpadł lewą stroną w pole karne i dograł do Konrada Wrzesińskiego, a ten spudłował z około 6 metrów.
11' Po rozegraniu autu przez Patrika Mraza i Szymona Pawłowskiego tracimy piłkę po spalonym.
11' Po dośrodkowaniu Patrika Mraza z lewego skrzydła piłkę na aut wybił Rafał Janicki.
10' Matus Putnocky wznowił grę wykopem z "piątki", a znoszonego do szatni Jasmina Buricia żegnają brawa od publiczności z krytej.
9' zmiana Za Jasmina Buricia na boisku pojawił się Matus Putnocky.
8' kontuzja Jasmin Burić znoszony z boiska na noszach. Do wejścia szykuje się Matus Putnocky.
6' Zanosi się na to, że Jasmin Burić będzie musiał opuścić boisko.
5' kontuzja Jasmin Burić leży w polu bramkowym i jest opatrywany przez masażystów.
4' Zza pola karnego uderzał Michael Heinloth. Jasmin Burić odbił piłkę przed siebie, ale Szymon Pawłowski nie zdołał dobić futbolówki.
4' Prostopadła piłka od Sebastiana Milewskiego do Konrada Wrzesińskiego, który uciekł kryjącemu go obrońcy, znalazł się w sytuacji sam na sam i trafił w Jasmina Buricia.
3' Patrik Mraz powstrzymał atakującego lewym skrzydłem Roberta Gumnego
1' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego. Próba walki o piłkę w powietrzu i w końcu wybicie do przody Rafała Janickiego.
1' Już po 30 sekundach gry Konrad Wrzesiński wstrzelił piłkę w pole karne po akcji prawą stroną, a Pedro Tiba wybił ją na róg.
0' 17:55 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie dziś zagrają w czerwonych koszulkach, białych spodenkach oraz getrach. Lech w białych koszulkach (okolicznościowy medal upamiętniający rocznicę Powstania Wielkopolskiego), niebieskich spodenkach i getrach
0' 17:50 Przed meczem miła uroczystość. Žarko Udovičić otrzymał okolicznościową koszulkę z okazji rozegrania przez niego setnego meczu w barwach Zagłębia. Wygląda na to, że Zagłębie zagra dziś trójką środkowy obrońców, dwoma wahadłowymi, trójką środkowych pomocników i dwoma skrzydłowymi/napastnikami. Czekamy, jak to będzie się prezentowało na boisku.
0' 17:45 Przed rozpoczęciem meczu na Stadionie Ludowym dobre wieści nadeszły z Krakowa. Koszykarki JAS-FBG Zagłębia odniosły jedenaste kolejne zwycięstwo w tym sezonie, pokonując drużynę Good Lood AZS Politechnika Kraków 65:55.W czwartek o 16:00 nasze koszykarki zagrają u siebie i już zapraszamy na ten mecz, jako przystawkę przed meczem z Legią Warszawa.
0' 17:35 Były selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, który jako pierwszy trener w historii awansował do finałów dwóch kolejnych wielkich turniejów - Euro 2016 we Francji i MŚ 2018 w Rosji - od dwóch tygodni prowadzi Lecha Poznań. Zaczął od porażki w Krakowie, potem wygrał u siebie ze Śląskiem Wrocław, a dziś poprowadzi swoją drużynę w trzecim meczu. Przeciwko Zagłębiu Adam Nawałka miał okazję trzykrotnie występować jako trener. Działo się to w sezonach 2004/2005 i 2005/2006 gdy pracował w Jagiellonii Białystok. Raz wygrał, raz zremisował i raz przegrał, a więc bilans na remis.
0' 17:25 Nie ma co ukrywać, sytuacja Zagłębia w tabeli jest bardzo zła, choć jeszcze nie beznadziejna. Nawet zwycięstwa z Lechem Poznań i Legią Warszawą nie gwarantują nam zimowania poza strefą spadkową. W tej chwili tracimy aż pięć punktów do 15. w tabeli Górnika Zabrze i sześć do zajmującego pierwsze bezpieczne miejsce Śląska Wrocław. Za nami jednak dopiero połowa sezonu. Rozegraliśmy 18 kolejek i do rozegrania pozostaje 19. Trzeba walczyć.
0' 17:15 Dzisiejsze spotkanie będzie pierwszym w tym sezonie meczem Zagłębia rozgrywanym w ujemnej temperaturze. Do tej pory udawało nam się uniknąć gry w mrozie, co wcale nie oznacza, że było ciepło. Termometr wskazuje około -2,4 stopni. Na szczęście nie ma wiatru. Murawa wygląda na dobrze przygotowaną, choć jeszcze potrzebne są drobne zabiegi konserwacyjne polegające na usunięciu drobnej wartwy śniegu zalegającej na płycie.
0' 17:05 Poznaliśmy już składy w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu oba zespoły. Ustawienie Zagłębie jest dla nas na razie wielką zagadką. W składzie są trzej nominalni środkowi obrońcy, nie ma napastnika oraz lewego pomocnika. Czyżbyśmy zagrali piątką z tyłu, dwoma defensywnymi pomocnikami, dwoma skrzydłowymi i jednym ofensywnym pomocnikiem? Zobaczymy.
0' 16:55 W mroźny niedzielny wieczór witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Lechem Poznań.
Druga galeria z meczu z Lechem PoznańDruga galeria z meczu z Lechem Poznań Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Lechem Poznań. Do obejrzenia w niej aż 129 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Lechem PoznańKonferencja prasowa po meczu z Lechem Poznań Po meczu z Lechem Poznań na konferencji prasowej pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Adam Nawałka. » Czytaj więcej
Fotoreportaż z meczu z LechemFotoreportaż z meczu z Lechem Prezentujemy pierwszy fotoreportaż z meczu Zagłębia przeciwko Lechowi Poznań, przegranego przez naszą drużynę 0-6. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - LechSkrót meczu Zagłębie - Lech Na oficjalnej stronie Ekstraklasy dostępny jest już skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Lechem Poznań. Niestety, dla nas tak bolesny i przykry do oglądania. » Czytaj więcej
Szymon Pawłowski: Widocznie się nie nadajemy.Szymon Pawłowski: Widocznie się nie nadajemy. Wstyd za wynik i zwątpienie przebijaly się z pomeczowej wypowiedzi występującego kiedyś w Lechu pomocnika Zagłębia Szymona Pawłowskiego. » Czytaj więcej
Po Lechu nie do śmiechuPo Lechu nie do śmiechu Zagłębie Sosnowiec przegrało na Stadionie Ludowym z Lechem Poznań aż 0:6 i sosnowiczanie zimową przerwę spędzą na ostatnim miejscu w tabeli. » Czytaj więcej