2018-08-27, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:3(0:2)
Śląsk Wrocław
Stroje: zielone (4-5-1)
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych 25. Piotr Polczak 66. Adam Banasiak 77. Konrad Wrzesiński (85' 42. Alexandre Cristovao) 21. Sebastian Milewski 10. Callum Rzonca (46' 6. Tomasz Nowak) 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 3. Adam Kokoszka 16. Mateusz Cichocki 24. Bartłomiej Babiarz 72. Dejan Vokić   Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Marcin Robak 11' 0:2 - Farshad Ahmadzadeh 25' 1:2 - Vamara Sanogo 56' 2:2 - Vamara Sanogo 59' 3:2 - Žarko Udovičić 65' 3:3 - Marcin Robak 90+1' (k.)
14' Michael Heinloth 27' Szymon Pawłowski 27' Maciej Pałaszewski 49' Augusto 61' Augusto 61' Augusto 74' Arkadiusz Jędrych
1 (1+0) słupki i poprzeczki 1 (0+1)
27. Jakub Słowik 30. Kamil Dankowski 3. Piotr Celeban 14. Wojciech Golla 11. Mateusz Cholewiak 16. Robert Pich 31. Maciej Pałaszewski (64' 21. Jakub Łabojko) 5. Augusto 6. Michał Chrapek (60' 23. Mateusz Radecki) 10. Farshad Ahmadzadeh (78' 25. Damian Gaska) 9. Marcin Robak   Rezerwowi: 1. Jakub Wrąbel 17. Mariusz Pawelec 26. Daniel Łuczak 29. Arkadiusz Piech   Trener: Tadeusz Pawłowski
Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - Marcin Borkowski (Lublin), Tomasz Niemirowski (Warszawa). Techniczny: Paweł Kukla (Kraków), VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), Marcin Boniek (Bydgoszcz)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 30 sekundach sędzia kończy drugą połowę. Emocji nie brakowało.
90+6' Płaski i niecelny strzał Jakuba Łabojki z 20 metrów.
90+5' Wrzucał Adam Banasiak, ale nie udało się skończyć akcji strzałem.
90+5' Alexandre Cristovao wywalczył róg dla Zagłębia.
90+4' Po dośrodkowaniu Damiana Gąski Mateusz Radecki strzelił w słupek!
90+3' Marcin Robak wywalczył róg dla Śląska.
90+2' Goście grają na czas. Na boisku leży kontuzjowany Mateusz Cholewiak.
90+1' gol - po karnym 3:3 Bramkę z rzutu karnego strzela Marcin Robak.
90' doliczony czas +5
89' Po strzale Piotra Celebana piłke trafiłą w rękę Arkadiusza Jędrycha i sędzia po obejrzeniu obrazu na monitorze dyktuje rzut karny.
87' Sędzia biegnie do monitora VAR. Czy będzie karny dla Śląska?
87' Wrzucał Damian Gąska i mamy jeszcze jeden róg.
87' Mocny strzał Marcina Robaka z rzutu wolnego. Dawid Kudła paruje piłkę na rzut rożny.
86' Rzut wolny dla Śląska Wrocław tuż za polem karnym.
85' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Alexandre Cristovao za Konrada Wrzesińskiego.
84' Vamara Sanogo po przechwycie piłki strzelił prawą nogą po ziemi w krótki róg. Na raty broni Jakub Słowik.
83' Žarko Udovičić nie opanował piłki po długim podaniu Michaela Heinlotha.
82' Jakub Łabojko faulował Sebastiana Milewskiego na połowie Zagłębia.
80' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego faulowany we własnym polu karnym Piotr Polczak.
79' Faul Adama Banasiaka na Robercie Pichu.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Śląsku. Damian Gąska za Farshada Ahmadzadeha.
78' Marcin Robak zwiódł Tomasza Nowaka i uderzył prawą nogą po ziemi zza pola karnego. Obok bramki.
77' Daleki wrzut z autu Mateusza Cholewiaka. Gracze Zagłębia wybili piłkę z pola karnego.
76' Adam Banasiak dośrodkował lewą nogą na linię pola karnego. Szymon Pawłowski przyjął piłkę i uderzył prawą nogą w poprzeczkę.
75' Kontra Zagłębia. Szymon Pawłowski zagrał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego który uderzył lewą nogą po ziemi. Jakub Słowik wybił piłkę na jedenasty róg dla Zagłębia.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha za faul.
74' Kombinacyjna akcja Zagłębia kończy się strzałem Vamary Sanogo zablokowany przez Wojciecha Gollę.
73' Rozochocony Konrad Wrzesiński zdecydował się na strzał z 25 metrów. Piłka mija bramkę.
72' Konrad Wrzesiński zagrał z lewego skrzydła na środek pola karnego, ale Mateusz Radecki umożliwił oddanie strzału Szymonowi Pawłowskiemu.
71' Po podaniu Szymona Pawłowskiego Vamara Sanogo próbował strzelać piętą, ale nie trafił w piłkę i jeszcze sfaulował Piotra Celebana.
70' Mateusz Radecki faulował Tomasza Nowaka.
70' Vamara Sanogo wybił piłkę z autu po wrzucie Mateusza Cholewiaka.
69' Konrad Wrzesiński faulował Mateusza Cholewiaka.
65' gol - piłka nożna 3:2 Co za mecz! Szymon Pawłowski podał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, który z końcowej linii dograł przed bramkę do Žarko Udovičia, a Serb dał Zagłębiu prowadzenie.
64' zmiana Druga zmiana w Śląsku. Jakub Łabojko za Macieja Pałaszewskiego.
62' 5 minut, które wstrząsnęło Śląskiem Wrocław. Najpierw strata dwóch bramek, a potem strata Augusto za czerwoną kartkę. Czy Zagłębie pójdzie za ciosem?
61' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Augusto za faul na Sebastianie Milewskim.
60' Pierwsza zmiana w Śląsku. Mateusz Radecki za Michałą Chrapka.
59' gol - piłka nożna 2:2 Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła. Błąd popełnił Kamil Dankowski, który zagrał piłkę głową pod nogi Vamary Sanogo, a ten wyrównał strzałem z 7 metrów.
58' Vamara Sanogo rozpędził się lewą stroną boiska. Piotr Celeban wybija piłkę na rzut rożny.
57' Po dośrodkowaniu Farshada Ahmadzadeha z lewego skrzydła z bliska strzela Robert Pich. Dawid Kudła broni.
56' gol - piłka nożna 1:2 Dawid Kudła wykopem uruchomił Žarko Udovičicia, który z lewej strony boiska zagrał w pole karne do Vamary Sanogo. Jakub Słowik odbił pierwszy strzał Francuza, ale już był bezradny przy dobitce z około 6 metrów.
56' Błąd Tomasza Nowaka, który zagrał piłkę do Augusto. Podanie na prawo do Roberta Picha, strzał na bramkę i obrona Dawida Kudły.
54' Dawid Kudła przerywa akcję Śląska wybiegnięciem poza pole karne.
53' Dośrodkowanie Adama Banasiaka z rogu i nikt nie zamknął akcji strzałem.
52' Ależ okazja dla Zagłębia! Szymon Pawłowski po akcji prawą stroną zagrał do Vamary Sanogo, który wyłożył futbolówkę Tomaszowi Nowakowi. Sytuacja była idealna do strzału, około 6 metrów przed bramką, ale kapitan Zagłębia wybrał podanie na lewo do Žarko Udovičicia i strzał udało się zablokować Kamilowi Dankowskiemu.
51' Z narożnika boiska wrzucał Adam Banasiak. Goście oddalili zagrożenie wykopem na środek boiska.
50' Maciej Pałaszewski zablokował Szymona Pawłowskiego. Róg dla Zagłębia.
49' żóta kartka Żółta kartka dla Augusto za faul na Vamarze Sanogo.
48' Jeszcze jedno prostopadłe podanie od Macieja Pałaszewskiego w pole karne. Dawid Kudła szybszy od Roberta Picha.
47' Prostopadła podanie Macieja Pałaszewskiego w pole karne za mocne dla Michała Chrapka.
47' Mateusz Cholewiak blokowany przez Sebastiana Milewskiego i aut dla Ślaska na wysokości pola karnego.
46' zmiana Zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Tomasz Nowak za Calluma Rzoncę.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 5 sekundach gry sędzia zakończył pierwszą połowę.
45+2' Jakub Słowik interweniuje po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
45+1' Konrad Wrzesiński ruszył do przodu, ale zamiast zagrać do Szymona Pawłowskiego podał piłkę pod nogi Kamila Dankowskiego.
45' doliczony czas +2
45' Małe zamieszanie w polu karnym Śląska po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu. Gościom udaje się wykopać piłkę do przodu.
44' Callum Rzonca nabił Augusto i mamy siódmy rzut rożny.
44' Mateusz Cholewiak rozpędził się lewą stroną boiska, ale zgubił piłkę.
43' Trochę zbyt głęboko wrzucił piłkę w pole karne Žarko Udovičić. Łapie Jakub Słowik.
42' Strzał Roberta Picha po ziemi z około 20 metrów. Broni Dawid Kudła.
42' Kamil Dankowski faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
40' Płaski strzał Adama Banasiaka z rzutu wolnego. Piłka przechodzi obok bramki Śląska.
39' Rzut wolny dla Zagłębia z ponad 30 metrów za zagranie ręką jednego z rywali.
39' Žarko Udovičić zwiódł Kamila Dankowskiego i zagrał wszerz pola karnego do Michaela Heinlotha, który uderzył z około 12 metrów i trafił w Jakuba Słowika.
38' Michael Heinloth ruszył prawą stroną boiska, podał do Konrada Wrzesińskiego, a ten dogrywał jeszcze do Vamary Sanogo przed bramkę. Szybszy był Wojciech Golla.
36' Wrzutka Adama Banasiaka i przegrany pojedynek w powietrzu przez Vamarę Sanogo.
36' Žarko Udovičić wywalczył róg dla sosnowiczan.
36' Sebastian Milewski faulowany przez Michała Chrapka w środku boiska.
34' Po strzale Vamary Sanogo piłka ląduje w bramce Śląska, ale wcześniej był gwizdek sędziego. Nasz gracz faulował rywala.
33' Defensywa Śląska wybija piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu.
33' Mateusz Cholewiak uprzedził Konrada Wrzesińskiego i wybił piłkę na rzut rożny.
32' Michael Heinloth zagrał w pole karne z prawej strony boiska. Piłę wybił Wojciech Golla.
29' Lekki strzał głową Vamary Sanogo prosto w Jakuba Słowika. Piłkę zgrywał z prawej strony pola karnego Piotr Polczak.
28' Po strzale Vamary Sanogo z dystansu interweniuje Jakub Słowik i piłka wychodzi na róg.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za przepychankę z graczem Śląska.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Pałaszewskiego
25' gol - piłka nożna 0:2 Katastrofa w obronie Zagłębia. Kamil Dankowski z dużą łatwością urwał się prawą stroną i zagrał w pole karne do Farshada Ahmadzadeha, a gracz z Iranu ograł Piotra Polczaka i wykorzystał fakt, że Dawid Kudła wybiegł z linii bramkowej, zostawiając pustą bramkę.
22' Błąd Jakuba Słowika przy wyprowadzaniu piłki kończy się szansą dla Szymona Pawłowskiego, ale golkiper Śląska zdołał naprawić swoją pomyłkę i obronił strzał sosnowiczanina, który jeszcze sygnalizował, że Piotr Celeban zagrał ręką, ale nic takiego nie miało miejsca.
21' Sebastian Milewski faulowany przez Roberta Picha na własnej połowie.
20' Adam Banasiak przegrał wślizgiem akcję Kamila Dankowskiego wzdłuż linii bocznej.
19' Vamara Sanogo faulowany przez Augusto w środku boiska.
17' Vamara Sanogo wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Chrapka z rogu.
17' Farshad Ahmadzadeh dośrodkował z lewego skrzydła, a Robert Pich przyjął piłkę w polu karnym i uderzył w krótki róg. Dawid Kudła odbił piłkę na rzut rożny.
15' Kontra Zagłębia. Prawą stroną ruszył Konrad Wrzesiński, zagrywał po ziemi w pole karne i piłkę przejął Augusto.
15' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Chrapka z rzutu wolnego.
14' żóta kartka Żółta kartka dla Michaela Heinlotha za faul na Mateuszu Cholewiaku.
13' Ostrzegaliśmy przed Marcinem Robakiem. W trzech poprzednich meczach przeciwko Zagłębiu wpisywał się ona na listę strzelców i dziś uczynił to ponownie. W 2004 dla Miedzi Legnica, w sezonie 2007/2008 dla Korony Kielce i po ponad 10 latach dla Śląska. Niezła seria.
11' gol - piłka nożna 0:1 Piłkarze Śląska rozklepali defensywę Zagłębia i wyszli na prowadzenie. Po podaniu Roberta Picha z prawej strony pola karnego Marcin Robak wpakował piłkę do siatki strzałem z około 5 metrów.
11' Solowa akcja Piotra Polczaka, który przebiegł się z piłką z własnej połowy aż do końca boiska. Piłka opuściła plac gry
9' Krótkie rozegranie rogu. Piłka wycofana do Adama Banasiaka. Dośrodkowanie z lewego skrzydła i niecelny strzał głową Arkadiusza Jędrycha.
8' Jeszcze jedna akcja Szymona Pawłowskiego. Znowu próba podania do Vamary Sanogo i mamy róg.
8' Szymon Pawłowski ruszył do przodu z piłką i szukał podania do Vamary Sanogo. Akcję przeciął obrońca Śląska
7' Na trybunach trochę jakby mniej ludzi niż ostatnio.
5' Po obejrzeniu sytuacji na monitorze sędzia Tomasz Kwiatkowski uznał, że zagranie Wojciecha Golli nie kwalifikowało się do podyktowania rzutu karnego. Grę wznowi Jakub Słowik.
4' Vamara Sanogo leży w polu karnym Śląska. Oberwał od Wojciecha Golli z łokcia w głowę. To sprawdza na monitorze sędzia.
3' Sędzia Tomasz Kwiatkowski biegnie do monitora VAR.
3' Z rogu dośrodkował Adam Banasiak. Do wybitej z pola karnego piłki dopadł Michael Heinloth i strzelił z około 25 metrów. Po drodze w polu karnym piłkę odbił jeszcze Arkadiusz Jędrych i poszybowała ona nad poprzeczką.
2' Žarko Udovičić po akcji lewą stroną trafił piłką w Kamila Dankowskiego i mamy róg.
2' Konrad Wrzesiński ruszył sprintem do piłki zagranej przed pole karne i Jakub Słowik w ostatniej chwili dobiegł do piłki i wykopał ją na aut.
1' Žarko Udovičić gra na lewej pomocy, a na lewej obronie po raz pierwszy w Zagłębiu Adam Banasiak.
0' 17:55 Zagłębie po raz pierwszy w tym sezonie wystąpi w czarnych strojach. Goście na zielono. Piłkarze już wyszli na murawę. Za chwilę przywitanie, losowanie i gramy.
0' 17:50 Dobry omen przed dzisiejszym meczem. Na trybunach Stadionu Ludowego pojawił się Jerzy Dudek. Do tej pory Zagłębie prowadzone przez Dariusza Dudka zawsze wygrywało na Stadionie Ludowym , gdy wśród widzów znajdował się brat naszego szkoleniowca. Za tydzień ze Śląskiem Wrocław zagra krakowska Wisła i swojego najbliższego rywala podgląda w Sosnowcu szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" Maciej Stolarczyk.
0' 17:45 W pierwszych pięciu meczach tego sezonu sosnowiczanie doznali aż czterech porażek. Pora więc na drugie zwycięstwo. Udało się trzy tygodnie temu pokonać na Stadionie Ludowym szczecińską Pogoń 3:0, więc czemu dziś nie mielibyśmy odnieść drugiej kolejnej wygranej na swoim obiekcie. Goście w tym sezonie są jeszcze bez wyjazdowej wygranej, a w ubiegłym sezonie Ekstraklasy do spółki z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza byli najgorzej punktującą drużyną na wyjazdach.
0' 17:35 4 bramki na mecz - tyle wynosi średnia w kończącej się dziś kolejce Lotto Ekstraklasy. Mamy nadzieję, że piłkarze Zagłębia i Śląska nie będą gorsi i także sporo dziś nastrzelają, oczywiście z założeniem, że o przynajmniej jedną bramkę więcej zdobędą podopieczni Dariusza Dudka. Liczymy także na to, że mecz ten nie będzie tak ciężkostrawny jak ubiegłotygodniowa poniedziałkowa potyczka wrocławian z Pogonią Szczecin zakończona bezbramkowym remisem.
0' 17:25 Dwa zespoły znajdujące się w tabeli w okolicach Zagłębia wygrały w tej kolejce z wyżej notowanymi rywalami. Miedź Legnica pokonała Jagiellonię Białystok 3:2, a Wisła Płock wygrała w Warszawie z Legią 4:1. Nasz zespół przystępuje do spotkania ze Śląskiem jako 14. drużyna w tabeli. Zwycięstwo pozwoli nam wskoczyć na co najmniej 11. pozycję. Remis lub porażka sprawi, że pozostaniemy tam, gdzie jesteśmy, a pod nami będą tylko Pogoń Szczecin i Cracovia.
0' 17:15 Tadeusz Pawłowski dokonał mniej zmian w składzie niż szkoleniowiec Zagłębia. W porównaniu do zremisowanego 0:0 meczu z Pogonią Szczecin miejsce w składzie stracili Mateusz Radecki i Arkadiusz Piech. W jedenastce znaleźli się za to Portugalczyk Augusto oraz jedyny piłkarz w Lotto Ekstraklasie, który ma w dorobku ponad 100 bramek. Mowa o napastniku Marcinie Robaku, który strzelił 103 bramki na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Dwie z nich w sezonie 2007/2008 strzelił w meczach z Zagłębiem, gdy reprezentował Koronę Kielce. Jeszcze wcześniej, bo wiosną 2004 Robak jako gracz Miedzi Legnica zdobył bramkę w spotkaniu III ligi na Stadionie Ludowym. Łącznie więc strzelał gole sosnowiczanom w trzech kolejnych ligowych meczach. Oby dziś nie kontynuował tej serii.
0' 17:05 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu oba zespoły. Po porażce w Warszawie sporo, bo aż pięć zmian w wyjściowej jedenastce sosnowiczan. Žarko Udovičić i Adam Banasiak wskoczyli na lewą stronę za Tymoteusza Puchacza i Mello (obaj grali wczoraj w rezerwach i są dziś poza meczową kadrą). W środku pomocy Adama Kokoszkę i Tomasza Nowaka zastąpili Callum Rzonca (bardziej defensywny) i Szymon Pawłowski (bardziej ofensywny), a w ataku zamiast nieobecnego w osiemnastce Juniora Torunarighi zagra Vamara Sanogo.
0' 16:55 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Śląskiem Wrocław.
Druga galeria zdjęć z meczu ze ŚląskiemDruga galeria zdjęć z meczu ze Śląskiem Przed Wami druga porcja fotek z dzisiejszego spotkania. W środku 72 ujęcia z murawy i trybun stadionu Ludowego. » Czytaj więcej
Skrót meczu ze ŚląskiemSkrót meczu ze Śląskiem Na stronie Ekstraklasy można obejrzeć skrót spotkania sosnowiczan ze Śląskiem Wrocław, a w nim wszystkie sześć bramek i kilka innych ciekawych sytuacji. » Czytaj więcej
Fotoreportaż z meczu ze ŚląskiemFotoreportaż z meczu ze Śląskiem Prezentujemy pierwszy fotoreportaż z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław zakończonego wynikiem remisowym 3-3. » Czytaj więcej
Žarko Udovičić: Jesteśmy zadowoleniŽarko Udovičić: Jesteśmy zadowoleni - Nie chcę komentować tego, że nie zostałem powołany na mecz w Warszawie. Ja gadam tylko na boisku - powiedział po spotkaniu zdobywca trzeciej bramki Žarko Udovičić » Czytaj więcej
Tadeusz Pawłowski: Jest trochę niedosytuTadeusz Pawłowski: Jest trochę niedosytu - Nie może być tak, że w ciągu ośmiu minut tracimy trzy bramki - żałowal po spotkaniu z Zagłębiem trener gości, Tadeusz Pawłowski. » Czytaj więcej
Dariusz Dudek: Sprawiedliwy remisDariusz Dudek: Sprawiedliwy remis - Nie jest łatwo kibicować, kiedy drużyna przegrywa 0:2, dlatego chciałbym podziękować kibicom, którzy wygrali to spotkanie - mówił po meczu trener Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Strzelanina na remisStrzelanina na remis Zagłębie w drugiej połowie w ciągu 10 minut odwróciło losy meczu i z 0:2 wyszło na 3:2, ale w doliczonym czasie z rzutu karnego wyrównał Marcin Robak i mecz zakończył się wynikiem 3:3. » Czytaj więcej