2018-05-19, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:0(1:0)
Podbeskidzie
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 77. Konrad Wrzesiński (61' 42. Alexandre Cristovao) 21. Sebastian Milewski 10. Callum Rzonca 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak (73' 11. Patryk Mularczyk) 20. Szymon Lewicki (68' 27. Vamara Sanogo)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 8. Rafał Makowski 22. Žarko Udovičić 24. Bartłomiej Babiarz   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Szymon Lewicki 30' 2:0 - Adam Banasiak 62'
30' Valerijs Sabala 47' Tymoteusz Puchacz 67' Paweł Oleksy 71' Sebastian Milewski 78' Mavroudis Bougaidis 90+2' Łukasz Hanzel
13. Rafał Leszczyński 2. Filip Modelski 24. Mavroudis Bougaidis 8. Mariusz Malec 91. Paweł Oleksy 21. Kacper Kostorz (56' 9. Paweł Tomczyk) 7. Guga Palawandiszwili 31. Łukasz Hanzel 90. Adrian Rakowski (46' 14. Damian Chmiel) 11. Łukasz Sierpina 94. Valerijs Sabala (77' 70. Miłosz Kozak)  Rezerwowi: 23. Wojciech Fabisiak 19. Lubos Kolar 92. Paweł Moskwik 98. Mikołaj Gibas   Trener: Adam Nocoń
Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź) - Michał Gajda, Marcin Hankiewicz
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrało po raz piąty z rzędu.
90+5' Vamara Sanogo faulował w ataku Mavroudisa Bougaidisa.
90+4' Niedokładne dośrodkowanie Miłosza Kozaka z lewego skrzydła.
90+3' Rzut wolny dla gości z lewej strony boiska Po wrzutce Łukasza Hanzela Vamara Sanogo wybił piłkę głową poza pole karne.
90+3' Tomasz Nowak zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z około 25 metrów. Rafał Leszczyński broni na raty.
90+2' żóta kartka Łukasz Hanzel ukarany żółtym kartonikiem za faul na Tomaszu Nowaku.
90' doliczony czas +5
90' Alexandre Cristovao faulowany przez Łukasza Hanzela.
89' Łukasz Sierpina wyłożył futbolówkę na 20. metr do Gugi Palawandiszwilego, ale strzał Gruzina wzbudził salwy śmiechu na trybunach.
88' Guga Palawandiszwili łatwo przerwał rajd Alexandre Cristovao.
88' Arkadiusz Jędrych interweniuje w powietrzu i wybija piłkę dośrodkowaną przez Filipa Modelskiego.
87' Mavroudis Bougaidis powstrzymał wślizgiem Vamarę Sanogo.
86' Tomasz Nowak w polu karnym szukał Alexandre Cristovao. Piłkę wygarnął jednak Paweł Oleksy
86' Łukasz Hanzel podał w pole karne do Pawła Tomczyka, ale tam był dobrze ustawiony Mateusz Cichocki.
84' Vamara Sanogo faulowany przez Pawła Oleksego.
84' Ofensywna akcja Filipa Modelskiego przerwana w polu karnym Zagłębia przez Mateusza Cichockiego.
83' Damian Chmiel faulował Tymoteusza Puchacza.
82' Miłosz Kozak podawał w pole karne do Pawła Tomczyka. Piłkę przejął Arkadiusz Jędrych.
79' Przekombinowane rozegranie rzutu wolnego przez Zagłębie.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Mavroudisa Bougaidisa za faul na Callumie Rzoncy.
78' Teraz role się odwróciły i "Bójcie się chamy" skandują fanatycy z krytej.
77' zmiana Miłosz Kozak wchodzi na boisko za Valerijsa Sabalę.
76' "Bójcie się chamy" - skanduje otwarta trybuna, a kryta jej odpowiada "Do Ekstraklasy wracamy".
76' Ajajaj, mogło być 3:0. Vamara Sanogo jednak przestrzelił w dobrej sytuacji.
75' Vamara Sanogo powinien szybciej ruszyć do prostopadłej piłki zagrywanej w pole karne przez Calluma Rzoncę.
73' Paweł Tomczyk oddał strzał lewą nogą z 20 metrów. Piłka przeleciała nad bramką Dawida Kudły.
73' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk za Adama Banasiaka.
72' Guga Palawandiszwili chciał podać do Filipa Modelskiego, ale kopnął piłkę na aut.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Damianie Chmielu.
70' Przerwa w grze. Pomoc jest udzielana Pawłowi Oleksemu, który leżał we własnym polu karnym.
68' Po zagraniu piłki przez Calluma Rzoncę Alexandre Cristovao dogrywał przed bramkę z prawej strony pola karnego. Podanie nie trafiło do adresata.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Vamara Sanogo za Szymona Lewickiego.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Oleksego za faul na Tomaszu Nawotce.
66' Adam Banasiak dośrodkował z rzutu rożnego, ale tym razem Szymon Lewicki miał zbyt trudną pozycję, aby dobrze uderzyć piłkę w stronę bramki.
65' Sosnowiczanie wywalczyli sobie rzut rożny z prawej strony boiska.
64' "Ekstraklasa dla Zagłębie, hej, hej" - niesie się po trybunach Stadionu Ludowego. Jest tak głośno, że może być słyszalne w Katowicach, gdzie po raz tysiącpięćsetny z rzędu zaprzepaścili szansę na awans.
62' gol - piłka nożna 2:0 On to znowu zrobił! Tak jak w meczu z Bytovią Bytów Adam Banasiak huknął lewą nogą z rzutu wolnego i piłka zatrzepotała w bramce Podbeskidzia.
61' Callum Rzonca faulowany przez Mavroudisa Bougaidisa 25 metrów od bramki Podbeskidzia.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Alexandre Cristovao za Konrada Wrzesińskiego.
59' Rzut wolny dla Podbeskidzia z około 40 metrów. Po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny na spalonym złapany Mavroudis Bougaidis.
58' Daleki wrzut Mavroudisa Bougaitisa z autu. Piłkę pewnie łapie Dawid Kudła.
58' Złe dośrokowanie Łukasza Hanzela z rzutu wolnego. Piłkę na aut wybił Tomasz Nawotka.
57' Faul Calluma Rzoncy na Mavroudisie Bougaitisie.
56' zmiana Druga zmiana w zespole z Bielska-Białej. Paweł Tomczyk za Kacpra Kostorza.
56' A jednak pomoc jest niepotrzebna. Gruzin wstał, a maserzy TSP zrobili pusty przebieg.
55' Teraz dla odmiany sztab medyczny Podbeskidzia pojawiał się na płycie boiska, aby pomóć faulowanemu przez Tomasza Nowaka Gudze Palawandiszwiliemu.
54' Masażyści Zagłębia udzielają pomocy Adamowi Banasiakowi.
53' Callum Rzonca faulował w ataku Łukasza Hanzela.
53' Faulowany Tymoteusz Puchacz.
51' Po przerwie Podbeskidzie przeszło na grę dwoma napastnikami. Kacper Kostorz przesunął się z prawej pomocy do ataku, a na prawej pomocy gra wprowadzony w 46. minucie Damian Chmiel.
50' Konrad Wrzesiński faulował Łukasza Sierpinę.
49' Sędzia Paweł Pskit przeprowadza rozmowę dyscyplinującą z trenerem Adamem Noconiem.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Tymoteusza Puchacza.
47' Na spalonym Łukasz Sierpina.
47' Mateusz Cichocki zablokował strzał Kacpra Kostorza z prawej strony pola karnego.
46' Rzut wolny dla Podbeskidzia z prawej strony boiska. Wrzucał Łukasz Hanzel, a piłkę wybił Arkadiusz Jędrych.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Podbeskidziu przed drugą połową. Damian Chmiel za Adriana Rakowskiego.
46' Na meczu w Sosnowcu dzisiaj sporo VIP-ów. Są m.in. dyrektor Łukasz Masłowski z Wisły Płock, prezes Krzysztof Zając i trener Gino Lettieri z Korony Kielce, dyrektor Wojciech Szala z GKS-u Tychy, prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula, a także były reprezentacyjny bramkarz Andrzej Woźniak znany niegdyś jako "Książę Paryża".
45' gwizdek Sędzia Paweł Pskit zakończył pierwszą połowę spotkania.
45' Z rzutu wolnego wrzucał Łukasz Hanzel, a piłkę z pola karnego sosnowiczan wybił Arkadiusz Jędrych.
44' Kontra gości przerwana faulem Sebastiana Milewskiego.
44' Z rogu wrzucał Tomasz Nowak. Rafał Leszczyński wypiąstkował futbolówkę, a potem do przodu przewrotką wyekspediował ją Valerijs Sabala.
44' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka Filip Modelski wybija piłkę na róg.
43' Tomasz Nowak rozegrał piłkę z Adamem Banasiakiem, który wrzucił z lewego skrzydła, a w polu karnym Podbeskidzia Konrad Wrzesiński faulował Valerijsa Sabalę.
42' Faul Kacpra Kostorza na Tymoteuszu Puchaczu.
41' Tomasz Nowak zagrał górną piłkę w kierunku pola karnego. Na skraju "szesnastki" piłkę przed biegnącym Konradem Wrzesińskim łapie Rafał Leszczyński.
40' Tomasz Nowak wrzucił piłkę w pole karne, ale Rafał Leszczyński okazał się szybszy od Adama Banasiaka.
39' Kontra gości przerwana interwencją Calluma Rzoncy przy bocznej linii boiska.
39' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego goście wybijają piłkę poza pole karne.
38' Adam Banasiak faulowany przez Mariusza Malca.
37' Guga Palawandaszwili faulował Tomasza Nowaka.
35' Na Ludowym coraz głośniej. W sektorze gości około 15 osób.
33' Szymon Lewicki wycofał piłkę piętą do pędzącego lewym skrzydłem Tymoteusza Puchacza. Młodzieżowiec wdarł się w pole karne, ale został powstrzynany przez Mariusza Malca.
32' W rewanżowej rundzie Nice I ligi Zagłębie wygrało wszystkie mecze, w których strzeliło bramkę jako pierwsze.
31' Dla Szymona Lewickiego był to już czternasty gol w tym sezonie, a zarazem trzeci w trzecim kolejnym meczu.
30' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu rożnego Szymon Lewicki pokonał bramkarza gości strzałem głową z około 5 metrów.
30' żóta kartka Żółta kartka dla Valerijsa Sabali za faul na Konradzie Wrzesińskim. Nie ma jednak karnego, bo miało to miejsce jeszcze przed wznowieniem gry z rogu.
29' Tomasz Nawotka wywalczył róg dla sosnowiczan.
28' Łukasz Hanzel wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki.
27' Prawą nogą po ziemi z około 25 metrów uderzał Valerijs Sabala. Broni Dawid Kudła.
25' Płaski strzał Arkadiusza Jędrycha z około 35 metrów. Piłka w rękach bielskiego golkipera.
24' Konrad Wrzesiński przerwał kontrę Podbeskidzie zagrywając piłkę do tyłu po podaniu Adriana Rakowskiego.
24' Tomasz Nowak wbiegł w pole karne z piłką przy nodze. Było tam dosyć ciasno i nasz kapitan trafił tylko w Pawła Oleksego.
23' Kacper Kostorz wycofał piłkę na 16. metr po akcji prawą stroną boiska. Nie było tam nikogo z bielszczan i dopiero nadbiegający na 25. metrze Guga Palawandiszwili uderzył wysoko nad poprzeczką.
22' Prostopadłe podanie po ziemi Arkadiusza Jędrycha. Piłka zagrywana w pole karne za mocno dla Szymona Lewickiego. Interweniował Rafał Leszczyński.
20' Widzów jest coraz więcej. Niewykluczone, że możemy dziś zakręcić się w okolicy kompletu. Podobno jeszcze pod kasami stoi sporo osób.
18' Płaski strzał Valerijsa Sabali z rzutu wolnego. Piłka mija mur, ale także bramkę Dawida Kudły.
17' Guga Palawandaszwili faulowany przez Adama Banasiaka 28 metrów od bramki Zagłębia.
17' Po strzale Łukasza Sierpiny z 20 metrów piłka trafia w plecy Arkadiusza Jędrycha.
17' Akcja gości przerwana faulem na Adrianie Rakowskim.
16' Tomasz Nawotka wypuścił Konrada Wrzesińskiego, który z prawej strony pola karnego próbował dograć do Szymona Lewickiego. Piłkę na aut wybił Mavroudis Bougaidis.
15' Guga Palawandaszwili sfaulował Calluma Rzoncę na połowie Zagłębia.
15' Po strzale Gugi Palawandiszwilego z rzutu wolnego piłka trafiła w mur sosnowiczan.
14' Dośrodkowanie z rzutu rożnego, wybicie piłki poza pole karne i Konrad Wrzesiński sfaulował Gugę Palawandiszwiliego na 18. metrze.
13' Łukasz Sierpina opanował długą piłkę pod końcową linię, cofnął się w pole karne i oddał strzał. Piłka po nodze Arkadiusza Jędrycha wyszła na róg.
12' Za mocne zagranie Valerijsa Sabali w stronę Łukasza Sierpiny. Piłka wychodzi na aut.
10' Z rzutu wolnego strzelał Adam Banasiak. Odbita w polu karnym piłka trafiła pod nogi Mateusza Cichockiego, który oddał lekki strzał nogą w stronę bielskiej bramki.
10' 35 metrów od swojej bramki Guga Palawandiszwili zagrał piłkę ręką.
9' Lewą stroną rozpędził się Paweł Oleksy. Dogrywał w pole karne, a Arkadiusz Jędrych wybił piłkę na aut.
7' Zza pola karnego po ziemi strzelał lewą nogą Szymon Lewicki. Piłka zmierzała w krótki róg, ale tam był golkiper Podbeskidzia, który złapał futbolówkę.
6' Dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza z lewego skrzydła i w polu bramkowym piłkę łapie Rafał Leszczyński.
5' Faul Sebastiana Milewskiego na Adrianie Rakowskim.
4' Na trybunie krytej jest dziś nadkomplet publiczności. Na otwartej są jeszcze wolne miejsca, ale widzimy, że cały czas dochodzą kibice.
3' Łukasz Sierpina faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
2' Paweł Oleksy dośrodkował z lewego skrzydła, a Kacper Kostorz nie zdołał oddać strzału z pola karnego.
1' Błąd Calluma Rzoncy, który w środkowym kole zagrał piłkę pod nogi Gugi Palawandiszwilego. Gruzin pociągnął z piłkę kilkanaście metrów i oddał niecelny strzał.
0' 17:57 Sędziowska trójka pod kierownictwem Pawła Pskita z Łodzi wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Zagłębie zagra dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Podbeskidzie całe na niebiesko.
0' 17:52 Jeszcze kilka minut i emocje sięgną zenitu. Dwa zespoły, które jeszcze liczą się w walce o awans do Ekstraklasy - GKS Katowice i Wigry Suwałki - już zakończyły swoje występy w 32. kolejce i doznały porażek 1:2 (katowiczanie z tyszanami, a Wigry ze Stomilem Olsztyn). My nie możemy wziąć z nich przykładu.
0' 17:45 Jesienią 2016 Zagłębie w ostatnim meczu pod wodzą Jacka Magiery wygrało z Podbeskidziem Bielsko-Biała 5:4 i było to ostatnie zwycięstwo sosnowiczan nad bielszczanami. Dwa kolejne mecze między tymi zespołami zakończyły się bezbramkowymi remisami. W poprzednim meczu na Stadionie Ludowym bohaterem okazał się Wojciech Fabisiak, który uratował Zagłębiu jeden punkt, broniąc w doliczonym czasie gry rzut karny egzekwowany przez Michała Janotę.
0' 17:35 W pierwszym składzie Podbeskidzia nie ma żadnego z zawodników, którzy kiedyś występowali w Sosnowcu. Na ławce zasiedli Wojciech Fabisiak i Miłosz Kozak, a Kamila Wiktorskiego w ogóle nie ma w meczowej osiemnastce. Rozgrzewkę piłkarzy przeprowadza natomiast nasz były zawodnika Adrian Pajączkowski, pracujący obecnie w roli asystenta trenera Podbeskidzia.
0' 17:25 W składzie Zagłębia są trzy zmiany w porównaniu do ubiegłotygodniowego meczu w Olsztynie. Do wyjściowej jedenastki wrócili wszyscy trzej gracze, którzy tydzień temu pauzowali z powodu żółtych kartek, czyli Dawid Kudła, Sebastian Milewski i Adam Banasiak. Na ławce znaleźli się za to Matko Perdijić, Bartłomiej Babiarz i Žarko Udovičić. Do meczowej osiemnastki wrócił Vamara Sanogo, który ostatnio z powodów osobistych przebywał we Francji.
0' 17:15 Nie musimy nikomu mówić o tym, jaka jest stawka dzisiejszego spotkania. Zagłębie na trzy kolejki przed końcem sezonu jest na drugim miejscu i żeby awansować do Ekstraklasy już nie trzeba poprawiać miejsca. Wystarczy utrzymać to co mamy. Najlepiej zrobić to, wygrywając wszystkie pozostałe trzy spotkania.
0' 17:05 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 32. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Podbeskidziem Bielsko-Biała.
ZSTV: Doping Zagłębiaków na meczu z PodbeskidziemZSTV: Doping Zagłębiaków na meczu z Podbeskidziem Prezentujemy film z dopingiem kibiców Zagłębia Sosnowiec podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. » Czytaj więcej
Kolejne zdjęcia z meczu z PodbeskidziemKolejne zdjęcia z meczu z Podbeskidziem Prezentujemy drugą galerię zdjęciową z dzisiejszego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z PodbeskidziemZdjęcia z meczu z Podbeskidziem Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowie - Podbeskidzie Bielsko-Biała, wygranego przez naszą drużynę 2-0 po bramkach Szymona Lewickiego i Adama Banasiaka. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu Zagłębie - PodbeskidzieKonferencja prasowa po meczu Zagłębie - Podbeskidzie - Mogę podziękować zespołowi za determinację i zaangażowanie. Jestem dumny z tych chłopaków, że udźwignęli presję, którą mamy - powiedział po meczu Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Awans na wyciągnięcie rękiAwans na wyciągnięcie ręki Zagłębie Sosnowiec pokonało Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 i odniosło piąte zwycięstwo z rzędu. Gole dla sosnowiczan zdobyli Szymon Lewicki (30') i Adam Banasiak (62'). » Czytaj więcej