2017-11-18, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Grudziądz
Stroje: zielone (5-4-1)
0:1(0:0)
1. Wojciech Małecki 25. Damian Ciechanowski 24. Matic Żitko 4. Miha Goropevsek 33. Tomasz Wełna 97. Adrian Klimczak 10. Robert Janicki (68' 18. Hubert Adamczyk) 3. Adrian Bielawski (90' 12. Nildo) 7. Damian Michalik 70. Konrad Handzlik (77' 6. Maciej Wolski) 17. Eusebio Bancessi   Rezerwowi: 23. Patryk Królczyk 9. Marcin Kaczmarek 11. Wołodymyr Kowal 27. Marcin Woźniak   Trener: Jacek Paszulewicz
0:1 - Arkadiusz Jędrych 90+1'
39' Tomasz Nawotka 41' Szymon Lewicki 85' Adrian Bielawski
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 77. Konrad Wrzesiński (81' 70. Nuno Malheiro) 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak 7. Tomasz Nawotka (85' 11. Patryk Mularczyk) 27. Vamara Sanogo 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 8. Rafał Makowski 13. Łukasz Mozler 89. Wojciech Łuczak 97. Bartosz Pikul   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec) - Sławomir Kowalewski, Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu!
90+1' gol - piłka nożna 0:1 Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Wrzucał Adam Banasiak. Piłkę podbił głową Mateusz Cichocki. Po strzale głową Vamary Sanogo na linii interweniował Wojciech Małecki, ale zdołał tylko odbić futbolówkę w bok, a Arkadiusz Jędrych z metra wbił piłkę do siatki.
90' zmiana Nildo zmienił Adriana Bielawskiego.
90' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego. Piłkę głową podbił Matic Żitko i trafiła ona w ręce Wojciecha Małeckiego.
89' Z autu piłkę wrzucił Tomasz Nowak, w polu karnym próbował strzelać Vamara Sanogo, ale uniemożliwił to Adrian Bielawski.
88' Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego. Wrzucał Tomasz Nowak, akcję zamykał na dalszym słupku, który już upadając oddał niecelny strzał.
87' Z rzutu wolnego dośrodkował Hubert Adamczyk, a piłkę do przodu wybił Adam Banasiak.
86' Žarko Udovičić zagrał piłkę ręką. Rzut wolny dla Olimpii z prawej strony.
85' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Patryk Mularczyk za Tomasza Nawotkę.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Bielawskiego za faul na Tomaszu Nawotce.
83' Damian Ciechanowski podawał w pole karne z prawego skrzydła. Piłkę przejął Nuno Malheiro.
82' Katastrofalne rozegranie rzut wolnego przez Žarko Udovičicia. Zagrał po ziemi i wręcz podał piłkę pod nogi jedynego stojącego w murze gracza Olimpii.
81' zmiana Nuno Malheiro zmienił Konrada Wrzesińskiego.
81' Adrian Bielawski faulował Žarko Udovičicia.
80' Vamara Sanogo przełożył sobie piłkę na 16. metrze, zwiódł Tomasza Wełnę, ale nie oddał strzału.
80' Zamieszanie pod bramką Olimpii po akcji Tomasza Nawotki i Konrada Wrzesińskiego. Naszemu młodzieżowcowi nie udało się zagrozić Wojciechowi Małeckiemu.
78' Žarko Udovičić postanowił przymierzyć z dystansu. Wojciech Małecki nie miał zbyt dużych problemów ze złapaniem piłki.
77' zmiana Maciej Wolski wszedł za Konrada Handzlika.
76' Damian Ciechanowski ograł Žarko Udovičicia i uderzył lewą nogą po ziemi. Piłka trafiła w słupek podtrzymujący siatkę.
75' Miękka wrzutka Žarko Udovičić i niecelny strzał głową w wykonaniu Konrada Wrzesińskiego.
74' Konrad Handzlik nie zrozumiał intencji podającego Huberta Adamczyka.
73' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičić Szymon Lewicki główkował nad bramką, ale i tak był na spalonym.
73' Robert Sulewski dośrodkował prosto w ręce bramkarza.
73' Vamara Sanogo w środku boiska faulowany przez Matica Żitko.
72' Tomasz Nowak odebraał piłkę Adrianowi Klimczakowi 16 metrów przed polem karnym.
71' Robert Sulewski posłał piłkę z rogu w pole karne, ale nie było po tej akcji strzału.
70' Sosnowiczanie wywalczyli róg.
70' Zbyt mocne podanie Damiana Ciechanowskiego w pole karne w stronę Huberta Adamczyka.
69' Nieporozumienie między Tomaszem Nowakiem i Szymonem Lewickim, który nie ruszył do prostopadłej piłki zagranej przez kapitana.
68' zmiana Hubert Adamczyk wchodzi za Roberta Janickiego.
67' Eusebio Bancessi zwiódł obrońcę przed polem karnym i uderzył prawą nogą z 14 metrów ale wysoko nad poprzeczką.
65' Konrad Wrzesiński czysto powstrzymany przez rywala przy próbie wtargnięcia w pole karne.
64' Wojciech Małecki łapie w polu karnym piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu.
63' Akcja Konrada Wrzesińskiego prawą stroną boiska, Podanie do Vamary Sanogo i tylko róg po strzale Francuza.
62' Dośrodkowanie Vamary Sanogo i interwencja Mihy Goropevszka
59' Matic Żitko wybił głową piłkę dośrodkowaną przez Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
59' Žarko Udovičić skasował dobrze rokującą akcję Damiana Ciechanowskiego.
58' Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie w wykonaniu Žarko Udovičicia.
58' Konrad Handzlik na spalonym.
57' Kontra gospodarzy. Mateusz Cichocki wybił piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Adriana Klimczaka.
56' Tomasz Nowak wrzucił piłkę z autu w pole karne. Górą Olimpia.
55' Dośrodkowanie z prawej strony boiska. Piłka podbita jeszcze przez obrońcę Olimpii i strzał Szymona Lewickiego wprost w bramkarza.
54' Kontra sosnowiczan, Tomasz Nawotka zastopowany przez Matica Żitko.
53' Szymon Lewicki wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rogu,
53' Žarko Udovičić blokuje Konrada Handzlika i Olimpia ma róg.
51' Rajd Tomasza Nawotki lewą stroną, zagranie przed bramkę i niecelny strzał Vamary Sanogo.
50' Konrad Handzlik ograł dwóch rywali, wdarł się z piłką w pole karne i powstrzymał go dopiero Mateusz Cichocki.
49' Po rozegraniu rzutu rożnego główkował Arkadiusz Jędrych. Piłka wpadła na górną część siatki.
48' Tomasz Nowak huknął z 20 metrów pod poprzeczkę. Wojciech Małecki odbił piłkę na róg.
48' Damian Michalik wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z lewej strony.
47' Na spalonym Szymon Lewicki.
46' Eusebio Bancessi na spalonym.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa.
45+7' gwizdek Po 52 minutach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu/
45+7' Młyn Olimpii skanduje nazwisko Adama Banasiaka.
45+6' Kontra Zagłębia kończy się podaniem Tomasza Nawotki pod nogi rywala.
45+4' Po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rogu piłka wychodzi poza końcową linię.
45+4' Damian Ciechanowski wstrzelił piłkę z prawego skrzydła. Robert Sulewski wybija na róg.
45+4' Próba strzału głową w wykonaniu Szymona Lewickiego po wrzucie Tomasza Nowaka z autu.
45+3' Po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego z prawej strony boiska niecelnie główkował Eusebio Bancessi.
45+2' Matic Żitko wybił piłkę głowa po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego.
45+1' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rzutu wolnego główkował Szymon Lewicki. Piłkę nogą na linii bramkowej odbił Wojciech Małecki. Róg.
45+1' Žarko Udovičić faulowany przez Matica Żitko w okolicy narożnika boiska.
45' doliczony czas +7
45' Matic Żitko wślizgiem zatrzymał akcję Tomasza Nawotki.
45' Odchodząca piłka po dośrodkowaniu Roberta Janickiego nie znajduje adresata w polu karnym.
44' Damian Ciechanowski wywalczył róg dla miejscowych.
44' Dawid Kudła interweniuje po dośrodkowaniu Adriana Klimczaka.
43' Kontra Zagłębia. Z prawej strony boiska podawał Tomasz Nawotka, a Konrad Wrzesiński nie trafił w piłkę 5 metrów od bramki.
42' Dawid Kudła łapie w polu bramkowym piłkę po dośrodkowaniu Roberta Janickiego.
42' Kolejny korner dla Olimpii
41' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Lewickiego za kwestionowanie decyzji sędziego.
41' Złe dośrodkowanie Roberta Janickiego z rogu.
40' Róg dla Olimpii po akcji Damiana Michalika.
40' Faul Konrada Wrzesińskiego na Tomaszu Wełnie.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nawotki za faul na Eusebio Bancessim.
39' Znowu krótko rozegrany korner i strata sosnowiczan.
38' Krótkie rozegranie rogu. Adam Banasiak obija Damiana Ciechanowskiego i kolejny korner.
38' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła Miha Goropevszek uprzedził Vamarę Sanogo i wybił piłkę na róg.
37' Faulowany Szymon Lewicki.
36' Kontra Zagłębia. Vamara Sanogo zagrał na prawą stronę pola karnego do Konrada Wrzesińskiego, ale ten niedokładnie dośrodkował.
36' Adrian Bielawski po akcji prawą stroną zagrywał przed bramkę do Roberta Janickiego, ale piłkę wybił Robert Sulewski
34' Kolejny faul w ataku sosnowiczan. Vamara Sanogo sfaulował Tomasza Wełnę.
34' Tomasz Nowak ciągnięty za koszulkę przez Damiana Michalika.
33' Szymon Lewicki faulował w ataku Mihę Goropevszka.
32' Szymon Lewicki na spalonym
32' Mateusz Cichocki wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Adriana Bielawskiego.
31' Na spalonym Adrian Bielawski.
30' Vamara Sanogo faulował w ataku Tomasza Wełnę.
29' Przed polem karnym Mateusz Cichocki odebrał piłkę Eusebio Bancessiego.
25' Niecelny strzał Vamary Sanogo z prawej strony pola karnego.
24' Adam Banasiak faulował przy wyprowadzeniu akcji przez gospodarzy z ich połowy.
24' Po podaniu Konrada Wrzesińskiego Robert Sulewski przewrócił się w polu karnym.
24' Vamara Sanogo wpadł z piłką w pole karne, ale oddał za lekki strzał pod naciskiem Mihy Goropevszka.
23' Krótkie rozegranie rogu przez Zagłębie. W polu karnym piłkę wybił Konrad Handzlik.
22' Po podaniu Konrada Wrzesińskiego Vamara Sanogo strzelał prawą nogą z 16 metrów. Świetna parada Wojciecha Małeckiego i rzut rożny.
21' Strzał Damiana Michalika z około 25 metrów. Piłka odbiła się od Tomasza Nowaka i trafiła do Dawida Kudły.
21' Žarko Udovičić wybił piłkę po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rogu.
20' Róg dla Olimpii
20' Konrad Handzlik z końcowej linii boiska zagrywał na 16. metr do Roberta Janickiego, któremu nie udało się przyjąć piłki.
19' Solowy rajd Konrada Wrzesińskiego. Wpadł w pole karne, jednym zwodem położył dwóch rywali i strzelił lewą nogą. Broni Wojciech Małecki.
18' Tomasz Nowak odebrał piłkę Eusebio Bancessiego.
16' Vamara Sanogo na spalonym.
15' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego Vamara Sanogo odegrał do Szymona Lewickiego, a ten został zablokowany przy strzale zza pola karnego.
14' Tomasz Nawotka dośrodkował płasko z lewej strony boiska. Piłkę złapał Wojciech Małecki.
13' Tomasz Nowak faulowany przez Tomasza Wełnę.
12' Po podaniu Konrada Handzlika z lewej strony boiska z około 18 metrów obok bramki strzelał Eusebio Bancessi,
12' Rajd Eusebio Bancessiego przez pół boiska. W polu karnym Zagłębia piłkę przejął Adam Banasiak.
11' Po podaniu Konrada Wrzesińskiego z lewej strony pola karnego strzelał Vamara Sanogo. Trafił w głowę Mihy Goropevszka.
10' Po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rzutu rożnego piłkę wybił Dawid Kudła.
10' Słupek stoi. Można grać.
8' Nadal trwa przerwa techniczna. Trwa oczekiwania na kogoś, kto naprawi uszkodzony słupek podtrzymujący siatkę, bo bez tego nie da się grać.
5' Tomasz Wełna w poprzednio opisywanej akcji wpadł w siatkę z tak dużym impetem, że wyrwał słupek podtrzymujący siatkę i mamy przerwę w grze.
4' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego blisko było straty bramki. Interweniował Dawid Kudła, a Mateusz Cichocki uprzedził próbującego dobijać Tomasza Wełnę i wybił piłkę sprzed linii bramkowej.
3' Gospodarze wywalczyli rzut rożny.
2' Wrzut z autu na pole karne. Do strzału nogą składał się Arkadiusz Jędrych, ale uprzedził go Matic Żitko.
2' Szybkie rozegranie rzutu wolnego. Piłka wybita na aut po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego.
1' Krótkie rozegranie rogu i faul Adriana Bielawskiego na Tomaszu Nawotce.
1' Vamara Sanogo wywalczył róg dla sosnowiczan.
0' 15:57 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu drużyn. Gospodarze zagrają dziś w pasiastych biało-zielonych koszulkach, białych spodenkach i zielonych getrach. Zagłębie w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach.
0' 15:55 Jeśli jesteście w Sosnowcu, to zapraszamy na halę przy Żeromskiego, gdzie o 17:00 rozpocznie się mecz Basket Ligi Kobiet pomiędzy JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec a Artego Bydgoszcz, a w Grudziądzu już tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Wajdy.
0' 15:50 Zagłębie gra z Olimpią Grudziądz po raz dziesiąty. Wygraliśmy tylko raz, w pierwszym meczu jesienią 2009. Cztery następne mecze kończyły się remisami, a cztery kolejne porażkami - 3:5, 2:4, 1:3 i 0:1. Dzisiaj pora z tym skończyć i pokonać Olimpię, co będzie równoznaczne z odniesieniem pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w meczu wyjazdowym. Sędziowska trójka delegowana na dzisiejszy mecz pochodzi z województwa śląskiego - sędzia główny z Żywca, a jego asystenci z Bielska-Białej. Ich pracę będzie w charakterze obserwatora oceniała była sędzia międzynarodowa, Katarzyna Wierzbowska (znana niegdyś pod nazwiskiem Nadolska).
0' 15:45 Ostatnia słabsza seria Olimpii Grudziądz na pewno wpłynęła negatywnie na frekwencję na grudziądzkim stadionie. Rozgrywany tydzień temu mecz z Odrą Opole obserwowało zaledwie 553 widzów. Dziś nie zanosi się na poprawę frekwencji. W sektorze gości pojawili się fanatycy Zagłębia razem ze zgodami. Obok znanej flagi-szachownicy na płocie przed sektorem zawisła flaga Legii Chełmża.
0' 15:40 Grudziądzka Olimpia doznała porażek w czterech poprzednich meczach, a w sześciu kolejnych nie odniosła zwycięstwa. Nic więc dziwnego, że trener Jacek Paszulewicz szuka optymalnego zestawienia i dokonuje zmian w składzie. W porównaniu do ubiegłotygodniowego meczu z Odrą Opole zmienił aż pięciu zawodników. Na ławce usiedli Maciej Wolski, Marcin Kaczmarek, Wołodymyr Kowal i Marcin Woźniak, a z powodu czterech żółtych kartek nie zagra Mateusz Klichowicz. W ich miejsce do składu wskoczyli Adrian Bielawski, Miha Goropevszek, Eusebio Bancessi, Adrian Klimczak i Robert Janicki.
0' 15:30 Tylko jednej zmiany, na dodatek wymuszonej kontuzją, dokonał Dariusz Dudek w porównaniu do meczu w Tychach. Sebastiana Milewskiego, który w niedzielę opuścił boisko na noszach, zastąpił Tomasz Nawotka. Oznacza to, że Adam Banasiak zostanie przesunięty z boku pomocy na środek i utworzy duet razem z Tomaszem Nowakiem.
0' 15:20 Dla Zagłębia jest to już ostatni w tym roku mecz wyjazdowy. Przed rokiem wracaliśmy z ostatniego wyjazdu w dobrych humorach, bo sosnowiczanie wygrali wówczas w Siedlcach z Pogonią 2:0. Znacznie gorzej było przed dwoma laty, gdy w Bydgoszczy Zawisza sprał nas 6:1, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się grający dziś w Zagłębiu Szymon Lewicki. Jak będzie dziś?
0' 15:15 Jak to zwykle bywa w meczach rozgrywanych w drugiej połowie listopada, aura nas nie rozpieszcza. Temperatura powietrza zmierzona w Grudziądzu o 15:00 wynosiła 4,3 stopni. Zachmurzenie całkowicie, wieje z prędkością około 25 km/h, ale na szczęście nie pada. Czapki są już obowiązkowym elementem stroju wszystkich wybierających się na mecze.
0' 15:05 Witamy z Grudziądza i zapraszamy na relację z meczu 18. kolejki pomiędzy miejscową Olimpią a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w GrudziądzuGaleria zdjęć z meczu w Grudziądzu Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Olimpii Grudziądz z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 43 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w GrudziądzuKonferencja prasowa po meczu w Grudziądzu Nasz zespół jeszcze tutaj nigdy nie wygrał i udało nam się to dzisiaj pierwszy raz przełamać. Może "udało się" to jest złe słowo, bo pokonaliśmy zespół z Grudziądza ciężką pracą - powiedział Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Wreszcie!Wreszcie! Zagłębie przełamało fatalna serię meczów wyjazdowych i wygrało w Grudziądzu 1:0 po bramce Arkadiusza Jędrycha w doliczonym czasie drugiej połowy. » Czytaj więcej