2017-09-09, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu:
1:0(0:0)
Stroje: czerwone (4-5-1)
1. Tobiasz Weinzettel 8. Rafał Brusiło 37. Martin Baran 24. Mateusz Bodzioch (58' 3. Vaclav Cverna) 18. Łukasz Winiarczyk 30. Filip Żagiel 17. Jakub Habusta 5. Rafał Niziołek 6. Tomasz Wepa (55' 20. Szymon Skrzypczak) 88. Marcin Wodecki 99. Marek Gancarczyk (81' 11. Mateusz Marzec)   Rezerwowi: 12. Bartosz Kowalczyk 16. Bartłomiej Maćczak 7. Robert Trznadel 86. Gabriel Nowak   Trener: Mirosław Smyła
1:0 - Martin Baran 90+4'
90+3' Sebastian Milewski
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 89. Wojciech Łuczak (74' 70. Nuno Malheiro) 8. Rafał Makowski (90+2' 21. Sebastian Milewski) 6. Tomasz Nowak 10. Patryk Mularczyk 77. Konrad Wrzesiński 20. Szymon Lewicki (62' 27. Vamara Sanogo)  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 18. Arkadiusz Najemski 94. Robert Sulewski 97. Bartosz Pikul   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) - Adam Karasewicz, Hubert Sarzyński
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu.
90+6' Patryk Mularczyk z rogu wycofał piłkę do Tomasza Nowaka, a ten zagrał w pole karne i Dawid Kudła zakończył akcję lekkim strzałem w boczną siatkę.
90+5' Žarko Udovičić uderzył z dystansu, a Tobiasz Weinzettel wybił piłkę na róg
90+4' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Wodecki, a piłkę głową do bramki skierował Martin Baran.
90+3' Marcin Wodecki faulowany na 22. metrze przez Arkadiusza Jędrycha.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Filipie Żaglu.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Sebastian Milewski za Rafała Makowskiego.
90+1' Kontra Zagłębia. Prawą stroną ruszył Konrad Wrzesiński i strzelił za lekko narożnika pola karnego.
90+1' Rafał Niziołek wrzucił z wolnego w pole karne. Na 10. metrze piłkę złapał Dawid Kudła.
90' doliczony czas +4
90' Filip Żagiel w środkowej strefie boiska faulowany przez Žarko Udovičicia.
89' Mateusz Cichocki powstrzyma w polu karnym Rafała Brusiłę. Od bramki Dawid Kudła.
88' Kontra Odry. Szymon Skrzypczak w pole karne do Filipa Żagla, który pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.
88' Vaclav Cverna wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka.
87' Patryk Mularczyk przed polem karnym podał do Nuno Malheiro. Portugalczyk był blokowany przy strzale i jest róg.
87' Mateusz Marzec walcząc o piłkę w polu karnym Zagłębia sfaulował Nuno Malheiro.
86' Nuno Malheiro na połowie Odry faulował Marcina Wodeckiego.
85' Odra w dzisiejszym meczu miała aż trzech kapitanów. Z opaską zaczął Tomasz Wepa. Po jego zejściu kapitanem był Marek Gancarczyk, który po opuszczeniu murawy przekazał opaskę Rafałowi Brusile.
84' Z lewej strony boiska wrzucał Nuno Malheiro. Vamara Sanogo główkował nad poprzeczką.
84' Z rzutu wolnego wrzucał Tomasz Nowak. Arkadiuszowi Jędrychowi nie udało się oddać strzału.
83' Faul Filipa Żagla na Patryku Mularczyku 30 metrów od bramki.
83' Dośrodkowanie z drugiej strony boiska i tym razem po rogu nie udało się nam oddać strzału.
82' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka Arkadiusz Jędrych główkował z kilku metrów. Piłka po koźle zmierzała pod poprzeczkę. Tobiasz Weinzettel wybił na róg.
82' Vamara Sanogo po akcji lewą stroną wywalczył rzut rożny.
81' zmiana Trzecia zmiana w Odrze - Mateusz Marzec za Marka Gancarczyka.
80' "Krzesełko" Marka Gancarczyka na Mateuszu Cichockim.
80' W polu karnym Zagłębia Marcin Wodecki upadł po starciu z Rafałem Makowskim, ale sędzia od razu rozwiał wątpliwości i pokazał, że nie ma mowy o karnym.
79' Niecelne prostopadłe podanie Mateusza Cichockiego w pole karne Odry.
78' Faul Szymona Skrzypczaka na Rafale Makowskim.
78' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła i niecelny strzał głową Konrada Wrzesińskiego.
77' Vamara Sanogo sfaulował w ataku Martina Barana.
76' Portugalczyk po wejściu na boisko gra na lewej pomocy, a na prawą powędrował Konrad Wrzesiński.
76' Filip Żagiel faulowany przez Nuno Malheiro.
74' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Nuno Malheiro za Wojciecha Łuczaka.
73' Tomasz Nowak wmieszał się w akcję Vamary Sanogo i podał do Wojciecha Łuczaka na prawą stronę. Ten wstrzelił piłkę w pole karne, ale Arkadiusz Jędrych był spóźniony.
73' Marek Gancarczyk wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Patryka Mularczyka.
72' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia piłkę na róg wybił Martin Baran.
72' Rafał Brusiło uderzył po ziemi z dystansu. Broni Dawid Kudła.
71' Arkadiusz Jędrych powstrzymał akcję Marka Gancarczyka.
70' Marcin Wodecki w jednej akcji wywrócił się, szybko wstał, minął Žarko Udovičicia, ruszył ze skrzydła do środka i uderzył z 20 metrów. Dawid Kudła broni płaskie uderzenie najlepszego snajpera Nice I ligi.
70' Z lewego skrzydła dośrodkował Patryk Mularczyk. Zbyt wysoko dla Wojciecha Łuczaka.
68' Na spalonym Szymon Skrzypczak.
67' Wydaje się, że trochę za mocno dośrodkował Patryk Mularczyk. Sosnowiczanie pozostali przy piłce i akcje zakończył strzał przewrotką Vamary Sanogo. Francuz dobrze się złożył, ale uderzył z wysoko.
67' Akcja szybko przemieściła się pod drugą bramkę i mamy rzut rożny.
66' Jakub Habusta podał do Filipa Żagla, który znalazł się z piłką w polu karnym, miał przed sobą Dawida Kudłę i trafił w słupek.
65' Po zmarnowanym rzucie karnym Zagłębie wyraźnie straciło inicjatywę w meczu.
65' Źle rozegrny rzut wolny przez Odrę. Dośrodkowanie Rafała Niziołka pada łupem sosnowiczan.
64' Tomasz Nawotka sfaulował Łukasza Winiarczyka.
64' Žarko Udovičić faulował Filipa Żagla przy bocznej linii boiska na wysokości środkowej linii.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębia. Vamara Sanogo za Szymona Lewickiego.
61' Na środku boiska Wojciech Łuczak faulował Rafała Niziołka.
60' Žarko Udovičić wybił z pola karnego piłkę podawaną przez Rafała Niziołka.
60' W polu karnym Zagłębia Rafał Niziołek podawał do Marka Gancarczyka. Akcję przerwał Patryk Mularczyk.
59' Rafał Makowski faulował w ataku Marcina Wodeckiego.
58' zmiana Mateusz Bodzioch nie dość, że sprokurował rzut karny, to jeszcze nabawił się przy tej interwencji urazu i musi opuścić boisko. Za niego wszedł Vaclav Cverna.
56' Tomasz Nowak spudłował z rzutu karnego! Kapitan Zagłębia chciał zdobyć bramkę technicznym strzałem. Podciął piłkę i zmylił golkipera, który ruszył w przeciwną stronę, ale futbolówka minęła słupek.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Odrze. Szymon Skrzypczak za Tomasza Wepę.
54' Faul Mateusza Bodziocha na Tomaszu Nawotce w polu karnym Odry. Mamy "jedenastkę"
53' Žarko Udovičić zakręcił Rafałem Brusiłą i dośrodkował z lewej strony boiska. Patryk Mularczyk był blokowany przez rywala i tylko zdołał lekko zagrać piłkę głową w kierunku bramkarza Odry.
52' Tomasz Nowak wrzucił piłkę z autu na środek pola karnego, ale tam powietrzny pojedynek wygrał obrońca Arki.
51' Patryk Mularczyk wycofuje piłkę z rogu do Tomasza Nawotki, który z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, ale tam piłka minęła wszystkich piłkarzy i wyszła na aut.
51' Tomasz Nowak w pole karne w stronę Szymona Lewickiego. Mateusz Bodzioch wybija piłkę na rzut rożny.
49' Tomasz Nowak na pole karne do Konrada Wrzesińskiego. Niestety, nasz lewoskrzydłowy opanował piłkę już poza końcową linią.
48' Mateusz Cichocki po odbiorze piłki na własnej połowie zagrał do przodu w kierunku Konrada Wrzesińskiemu, który znalazł się w polu karnym, ale nieczysto trafił w piłkę, Niewykluczone, że futbolówka gdzieś się krzywo odbiła od murawy i to sprawiło, że oddał strzał "z kolana"
47' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Szymonowi Lewickiemu zabrakło centymetrów, aby uderzyć piłkę głową.
46' Kapitalna akcja sosnowiczan na początku drugiej połowy. Tomasz Nowak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, który odegrał do Patryka Mularczyka, a nasz młodzieżowiec strzelił z około 10 metrów. Tobiasz Weinzettel instynktownie odbił piłkę nogą.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+3' Lekki strzał Filipa Żagla z 15 metrów. Broni Dawid Kudła.
45+1' Nieoczekiwanie z rzutu wolnego lewą nogą uderzył Szymon Lewicki. Nad murem, ale także nad bramką.
45' doliczony czas +3
45' Rafał Niziołek zagrał ręką na 18. metrze.
45' Tobiasz Weinnzettel piąstkuje piłkę po wrzutce Žarko Udovičicia.
44' Zagłębie w koncówce pierwszej połowy postanowiło oddać piłkę Odrze i zobaczyć, co Odra zagra z ataku pozycyjnego, ale brak opolanom koncepcji.
42' Dawid Kudła zapatrzył się na golkipera Odry i kopnął piłkę z "piątki" na aut.
42' Szymon Lewicki wrócił na boisko.
41' Gra wznowiona. Szymon Lewicki jeszcze korzysta z opieki masażystów poza końcową linią. Stało mu się coś z głową.
40' kontuzja Szymon Lewicki cały czas jest opatrywany na murawie. Z rozgrzewki na ławkę rezerwowych wezwano Vamarę Sanogo.
38' Przerwa w grze, bo przy dośrodkowaniu z rogu w polu karnym Odry zderzyli się dwaj gracze - po jednym z obu klubów: Marek Gancarczyk i Szymon Lewicki.
38' Róg dla Zagłębia. Po wrzutce Patryka Mularczyka Mateusz Bodzioch wybija piłkę z pola bramkowego.
37' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Martin Baran zdjął piłkę z nogi składającemu się do strzału Szymonowi Lewickiemu.
36' Tomasz Nowak strzelił z rzutu wolnego z 25 metrów. Piłka zmierzała w dolny róg bramki, ale zdołał ją odbić Tobiasz Weinzettel. Z ostrego kąta niecelnie dobijał Patryk Mularczyk.
35' Patryk Mularczyk znowu łatwo ograł Martina Barana i został sfaulowany przez stopera Odry.
34' Žarko Udovičić posłał piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Niezbyt pewna, ale skuteczna interwencja Mateusza Bodziocha.
34' Patryk Mularczyk dośrodkował z narożnika boiska, a Arkadiuszowi Jędrychowi nie udało się dojść do piłki.
33' Tomasz Nowak zagrał na prawą stronę pola karnego do Wojciech Łuczaka, który trafił w Łukasza Winiarczyka. Próbował dobijać Tomasz Nowak i mamy róg.
32' Niecelny strzał Wojciecha Łuczaka z ponad 30 metrów.
32' Konrad Wrzesiński szukał w polu karnym podania do Szymona Lewickiego. Piłkę przejął Łukasz Winiarczyk.
30' Kontra Odry. Marek Gancarczyk wyłożył piłkę Marcinowi Wodeckiemu, a ten przymierzył zza pola karnego. Dawid Kudła sparował piłkę.
29' Konrad Wrzesiński zatrzymał w polu karnym Zagłębia akcję Filipa Żagla i był jeszcze sfaulowany przez gracza Odry.
29' Wojciech Łuczak przerwał akcję Mateusza Bodziocha lewym skrzydłem.
28' Marek Gancarczyk wybił piłkę po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rogu. Dobitka Tomasza Nowaka z 20 metrów niecelna.
27' Tomasz Nowak wywalczył rzut rożny.
26' Arkadiusz Jędrych sfaulował Marka Gancarczyka przy bocznej linii boiska.
26' Tobiasz Weinzettel łapie piłkę w polu bramkowym po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka.
25' Po podaniu Tomasza Nowaka Rafał Makowski uderzył zza pola karnego pod poprzeczkę. Tobiasz Weinzettel wybił piłkę na róg.
24' Odra jest dramatycznie słaba w wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego. Już trzeci raz tracą piłkę w ten sposób. Tym razem Tobiasz Weinzettel kopnął na aut.
24' Po podaniu Patryka Mularczyka z 25 metrów prawą nogą nad bramką strzelił Tomasz Nowak.
23' Miękka wrzutka Marcina Wodeckiego i z rogu i pewny chwyt Dawida Kudły
22' Prosty techniczny błąd Tomasza Nawotki daje rzut rożny Odrze Opole.
21' Marcin Wodecki faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
20' Tomasz Nowak przeskoczył nad piłką, a z rzutu wolnego strzelił Patryk Mularczyk. Nad murem, ale za lekko, aby sprawić problemy Tobiaszowi Weinzettelowi.
19' 30 metrów przed bramką Odry faulowany został Konrad Wrzesiński.
18' Tomasz Nowak strzelił z 20 metrów. Nawet na trybunie głównej było widać, że piłka odbiła się rykoszetem od gracza Odry i przeleciała nad bramką. Niestety, ku zdziwieniu naszych piłkarzy sędzia nie przyznał rogu.
17' Łukasz Winiarczyk faulował Wojciecha Łuczaka.
16' Po pierwszym kwadransie gry można pokusić się o stwierdzenie, że Zagłębie jest zespołem grającym w piłkę o wiele lepiej niż Odra.
15' Na trybunie pojawił się wielki nieobecny rundy jesiennej Martin Pribula.
14' Patryk Mularczyk łatwo zwiódł Martina Barana i oddał strzał z około 20 metrów. Tobiasz Weinzettel sparował piłkę w bok.
13' Wojciech Łuczak podał w pole karne do Szymona Lewickiego, który miał pewne kłopoty z przyjęciem futbolówki. Piłka trafiła ostatecznie na 16. metr do Patryka Mularczyka, który strzelił płasko obok słupka.
12' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rogu nie udało się oddać strzału z pola karnego.
11' Rafał Makowski huknął z dystansu. Dwa rykoszety i piłka przelatuje nad bramką. Róg dla sosnowiczan.
11' Patryk Mularczyk wdarł się w pole karne i próbował zagrać do Szymona Lewickiego. Rafał Niziołek w ostatniej chwili udaremnił jego zamiar i wybił piłkę w polu bramkowym.
11' Marcin Wodecki dośrodkował z lewego skrzydła. Łapie Dawid Kudła.
9' Odra znowu nie umie wyprowadzić piłki z własnego pola karnego. Martin Baran zagrał prosto pod nogi Tomasza Nowaka, a ten zagrał trochę nie w tempo do Patryka Mularczyka.
8' Kontra Zagłębia. Tomasz Nowak na lewą stronę do Konrada Wrzesińskiego. Akcję przerywa wybicie piłki na aut.
6' Z kornera wrzucał Patryk Mularczyk. Nieudana próba strzału głową w wykonaniu Mateusza Cichockiego.
5' Zza pola karnego strzelał Wojciech Łuczak. Piłka odbiła się od Mateusza Bodziocha i wyszła na róg.
5' Złe wybicie Tobiasza Weinzettela. Piłkę przejął Konrad Wrzesiński, ale podał za plecy Patryka Mularczyka.
4' Dośrodkowanie Łukasza Winiarczyka z lewej strony boiska. Piłkę przejmują sosnowiczanie.
4' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Marcina Wodeckiego.
4' Tomasz Nawotka faulował Marcina Wodeckiego.
2' "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" - śpiewają kibice Odry.
1' Tomasz Nowak zagrał ze środka boiska w pole karne w kierunku Tomasza Nawotki, ale piłka padła łupem Tobiasza Weinzettela.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Odra
0' 15:55 Sędzia Kornel Paszkiewicz już wyprowadził na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i białych getrach. Odra w niebieskich koszulkach, czerwonych spodenkach i niebiesko-czerwonych getrach.
0' 15:50 Do Opola dojechali kibice Zagłębia, którzy cały czas wchodzą na swój sektor. Fanatycy wypełnili trzy autobusy komunikacji miejskiej, którymi przewieziono ich w asyście kilkunastu wozów policyjnych bardzo okrężną drogą z dworca na stadion. Tymczasem piłkarze już po rozgrzewce i czekamy na ich wyjście ze stadionowego budynku.
0' 15:45 Wypożyczony z Legii Warszawa Vamara Sanogo znalazł się dziś w meczowej kadrze, ale mecz w Opolu rozpocznie na ławce rezerwowych. Czy będzie miał okazję pojawić się na boisku? Na pewno sytuację ułatwia mu to, co jest problemem dla Alexandra Cristovavo, czyli paszport kraju należącego do Unii Europejskiej, co oznacza, że wprowadzenie na murawę drugiego napastnika nie musi wiązać się ze zdjęciem z boiska Žarko Udovičicia,
0' 15:40 Losy Odry Opole przypominają nam losy Zagłębia sprzed dwóch lat. Sosnowiczanie jako beniaminek weszli do I ligi z przytupem i jesienią 2015 byli rewelacją rozgrywek. Po siedmiu kolejkach tego sezonu na takie miano bez wątpienia zasługuje opolska Odra. 4 zwycięstwa, 2 remisy i tylko 1 porażka to dorobek godny pozazdroszczenia. Tylko lider z Legnicy był w stanie wywalczyć komplet punktów w starciu z Odrą.
0' 15:30 Zagłębie rozpoczyna serię dwóch meczów przeciwko drużynom prowadzonym przez naszych byłych szkoleniowców. Dziś sprawdzi nas Odra Mirosława Smyły, a w środę GKS Katowice Piotra Mandrysza. Zapewne obaj wymienieni trenerzy będą mówić, że mecz z Zagłębiem jest dla nich jak każdy inny i nie mają nic do udowodnienia, ale na pewno tkwi w nich zadra po rozstaniu z Zagłębiem.
0' 15:20 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią oba zespoły. W drużynie Zagłębia tylko jedna zmiana w porównaniu do dwóch poprzednich gier, w których sosnowiczan prowadził Dariusz Dudek. Nie tylko w pierwszej jedenastce, ale w ogóle w meczowej kadrze nie znalazł się Adam Banasiak. W jego miejsce do składu wskoczył Konrad Wrzesiński. Przekonamy się, czy zagra na lewej pomocy tak jak Adam Banasiak. To uniwersalny gracz, który może grać po obu stronach zarówno pomocy, jak i defensywy.
0' 15:10 Witamy ze stadionu przy ulicy Oleskiej 51 w Opolu i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy miejscową Odrą a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Wideo z OpolaZSTV: Wideo z Opola Prezentujemy 15-minutowy film z dopingiem kibiców Zagłębia Sosnowiec podczas meczu z Odrą w Opolu. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w OpoluGaleria zdjęć z meczu w Opolu Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Odry Opole z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 40 fotografii zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w OpoluKonferencja prasowa po meczu w Opolu - Tę porażkę muszę wziąć na siebie. Przede wszystkim chciałem podziękować zawodnikom za zaangażowanie i walkę bo mimo wszystko w tym meczu nie zasłużyliśmy na porażkę - powiedział Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Opolski festiwal frajerstwaOpolski festiwal frajerstwa Zagłębie przez cały mecz było zespołem lepszym od Odry, ale nie wykorzystało wielu sytuacji i zmarnowało nawet rzut karny. Gospodarze poczekali do 4. minuty doliczonego czasu gry i nas załatwili. » Czytaj więcej