2017-08-18, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Legnica
Stroje: niebieskie (4-5-1)
4:1(3:0)
Stroje: czerwone (4-5-1)
33. Paweł Kapsa 19. Grzegorz Bartczak 16. Jonathan de Amo 24. Tomislav Bozić 5. Frank Adu Kwame 10. Michał Bartkowiak (78' 20. Tomasz Żyliński) 6. Rafał Augustyniak 7. Łukasz Garguła (81' 77. Tamas Egerszegi) 14. Omar Santana (68' 8. Marquitos) 4. Wojciech Łobodziński 17. Jakub Vojtus   Rezerwowi: 1. Łukasz Sapela 28. Kornel Osyra 23. Paweł Zieliński 9. Fabian Piasecki   Trener: Dominik Nowak
1:0 - Wojciech Łobodziński 2' 2:0 - Jakub Vojtus 25' (k.) 3:0 - Omar Santana 43' 3:1 - Mateusz Cichocki 74' 4:1 - Wojciech Łobodziński 74'
25' Dawid Kudła 51' Konrad Wrzesiński 64' Robert Sulewski 66' Rafał Augustyniak 73' Michał Bartkowiak
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 18. Arkadiusz Najemski (46' 77. Konrad Wrzesiński) 22. Žarko Udovičić (65' 42. Alexandre Cristovao) 7. Tomasz Nawotka (78' 11. Patryk Mularczyk) 16. Mateusz Cichocki 8. Rafał Makowski 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 13. Łukasz Mozler 25. Igor Krzykowski 97. Bartosz Pikul   Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Sebastian Tarnowski (Wrocław) - Marcin Hankiewicz, Arkadiusz Śpiewak
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' Szymon Lewicki wybił piłkę po dośrodkowaniu Marquitosa z rogu,
90+3' Wślizg Arkadiusza Jędrycha przed polem karnym. Udało się zastopować Marquitosa i tylko róg dla Miedzi.
90' doliczony czas +4
89' Tomasz Żyliński faulował w ataku Konrada Wrzesińskiego.
88' Robert Sulewski wygrał pojedynek z Frankiem Adu Kwame i tylko aut dla Miedzi na wysokości pola karnego Zagłębia.
86' Teraz jeszcze bardziej efektowne piro w sektorze Zagłębia.
85' Jeszcze raz strzelał Adam Banasiak. Nieprzyjemny strzał sprawił problemy Pawłowi Kapsie.
85' Grzegorz Bartczak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu.
84' Frank Adu Kwame wypuścił lewym skrzydłem Tamasa Egerszegiego, a ten za mocno dośrodkował.
83' W sektorze Zagłębia efektowna oprawa z użyciem środków pirotechnicznych.
81' zmiana Tamas Egerszegi wszedł za Łukasza Gargułę.
81' Wojciech Łobodziński faulował Mateusza Cichockiego.
80' Jakub Vojtus uderzał z pierwszej piłki z 16 metrów po podaniu Łukasza Garguły. Broni Dawid Kudła.
79' Patryk Mularczyk przedzierał się przez pole karne Miedzi, ale bez efektu.
78' zmiana W Zagłębiu za Tomasza Nawotkę wszedł Patryk Mularczyk.
78' zmiana Druga zmiana w Miedzi. Tomasz Żyliński za Michała Bartkowiaka.
76' Na stadionie Miedzi są dwie tablice wyników. Jedna pokazuje 3:1, a druga 4:1. Ktoś zaspał.
74' gol - piłka nożna 4:1 Miedź odpowiada już po 53 sekundach! Marquitos zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Wojciecha Łobodzińskiego, który posłał futbolówkę do siatki po raz drugi w dzisiejszym meczu.
74' gol - piłka nożna 3:1 Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rogu piłkę głową do bramki skierował Mateusz Cichocki.
73' Tomasz Nowak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Bartkowiaka za zagranie ręką.
72' Pod poprzeczkę strzelał Marquitos. Dawid Kudła przeniósł piłkę nad poprzeczką.
70' Z prawego skrzydła dośrodkował Michał Bartkowiak. Arkadiusz Jędrych zgrał piłkę do Dawida Kudły.
69' Po podaniu Michała Bartkowiaka z 10 metrów strzelał Jakub Vojtus. Trafił w nogę Mateusza Cichockiego.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi - Marquitos za Omara Santanę.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Augustyniaka za faul.
65' zmiana Tonący Angolczyka się chwyta. Žarko Udovičić schodzi z boiska, aby zrobić miejsce dla Alexandra Cristovao.
64' Mateusz Cichocki powstrzymał przed polem karnym Wojciecha Łobodzińskiego.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Sulewskiefo za faul na Omarze Santanie.
62' Grzegorz Bartczak wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Tomasza Nowaka.
61' Žarko Udovičić faulowany przez Michała Bartkowiaka przy bocznej linii boiska.
61' Wojciech Łobodziński strzelił prawą nogą zza pola karnego, ale dokręcił piłkę w złą stronę.
60' Złe dośrodkowanie Łukasza Garguły z rogu. Futbolówka ląduje na górnej części siatki.
60' Zza pola karnego strzelał Omar Santana. Piłka odbiła się rykoszetem od Arkadiusza Jędrycha i wyszła poza końcową linię boiska.
57' Tomasz Nawotka dośrodkował z głębi pola, a Dawid Kudła wyszedł na 11. metr i złapał piłkę, przy okazji sprawiając ból Tomislavowi Boziciowi.
57' Jeszcze jeden róg. Wrzuca Robert Sulewski, ale tym razem już bez strzału
56' Z rogu wrzucał Robery Sulewski. Do odbitej piłki dopadł na 25. metrze Adam Banasiak. Uderzył po ziemi i zaliczył pierwszy celny strzał Zagłębia.
56' Róg dla sosnowiczan po interwencji Jonathana de Amo.
55' Tomasz Nawotka próbował wbiec między Grzegorza Bartczaka i Pawła Kapsę. Udało mu się to, ale już nie było okazji do oddania strzału.
54' Adam Banasiak wybił piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Garguły. Piłka trafiła w narożnik pola karnego do Wojciecha Łobodzińskiego, który uderzył prawą nogą z powietrza. Piłkę z linii bramkowej wybił Žarko Udovičić.
53' Dzieje się historia! Mamy pierwszy strzał sosnowiczan w meczu. Tomasz Nowak ruszył środkiem i zagrał na prawo do Tomasza Nawotki, który posłał piłkę wysoko nad bramką Miedzi.
52' "Nie wszystko złoto co się świeci" - taki napis zawiesili kibice Zagłębia na sektorze. Pewnie zaraz coś się tam zaświeci.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za faul na Omarze Santanie.
51' Adam Banasiak wdał się w drybling na połowie Miedzi i stracił piłkę na rzecz Łukasza Garguły.
50' Z rogu dośrodkował Łukasz Garguła, a akcję sfinalizował strzałem z półwoleja Jakub Vojtus. Słowak nie trafił w bramkę, ale miał trudno, bo się pośliżgnął.
49' Pozostawiony bez opieki na 16. metrze Jakub Vojtus uderzył po ziemi w długi róg. Dawid Kudła paruje piłkę na róg.
49' Fanatycy Zagłębia szykują jakąś oprawę.
48' Tomasz Nowak przerwał faulem akcję Łukasza Garguły.
47' Rafał Makowski zwija się z bólu po faulu Łukasza Garguły.
47' Jakub Vojtus na spalonym.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Konrad Wrzesiński wszedł za Arkadiusza Najemskiego.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 4 sekundach sędzia kończy pierwszą połowę meczu. To, co wyprawia Zagłębie, ciężko nazwać grą w piłkę. Sosnowiczanie nie oddali w tej części gry ani jednego strzału.
45+2' "Kurwa mać, Zagłębie grać" - niesie się z sektora gości.
45+2' Wojciech Łobodziński faulował w ataku Roberta Sulewskiego.
45+1' Dawid Kudła ruszył na skraj pola karnego i wygarnął piłkę Michałowi Bartkowiakowi.
45' doliczony czas +2
44' Nowatorski manewr trenera Dariusza Banasika, aby auty w pole karne wrzucał Tomasz Nowak po raz kolejny nie przyniósł skutku.
43' gol - piłka nożna 3:0 Gracze Zagłębia pozwolili Omarowi Santanie na oddanie strzału z 25 metrów. No to gracz Miedzi walnął prawą nogą i pokonał Dawida Kudłę.
42' Za mocne dośrodkowanie w pole karne w kierunku Tomasza Nawotki.
41' Prawą nogą z 25 metrów strzelał Łukasz Garguła. Obok bramki sosnowiczan.
40' Jonathan de Amo jeszcze na połowie Zagłębia sfaulował Szymona Lewickiego.
40' Jakub Vojtus odbił się w polu karnym od Arkadiusza Cichockiego.
38' Kibice Zagłębia już pojawili się na swoim sektorze i zaznaczyli wokalnie swoją obecność.
36' Frank Adu Kwame faulował Tomasza Nawotkę.
34' Zbyt głębokie dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z prawego skrzydła. Piłka w rękach Pawła Kapsy.
33' Mateusz Cichocki wślizgiem powstrzymał akcję Omara Santany.
32' Rzut rożny dla Miedzi. Dośrodkowanie Łukasza Garguły, piłkę wybija Rafał Makowski, a Michał Bartkowiak z linii pola karnego strzela obok słupka.
30' Kapitalne prostopadłe podanie Michała Bartkowiaka w pole karne do Rafała Augustyniaka. Piłka w bramce, ale gracz Miedzi był na spalonym.
27' W boczną siatkę z prawej strony pola karnego uderzał Michał Bartkowiak.
25' żóta kartka Jeszcze przed rzutem karnym sędzia pokazał żółtą kartkę Dawidowi Kudle za protesty
25' gol - po karnym 2:0 Najlepszy strzelec Nice I ligi pewnym strzałem pokonał Dawida Kudłę.
24' Sędzia podyktował rzut karny dla Miedzi, ale do końca nie wiemy za co. Chyba Arkadiusz Jędrych zagrał ręką.
24' Z 14 metrów uderzał Omar Santana. Broni Dawid Kudła.
23' Łukasz Garguła dośrodkował w pole karne do Franka Adu Kwame, który odegrał głową w stronę Wojciecha Łobodzińskiego. Szybciej do piłki dopadł Dawid Kudła, który co prawda wypuścił futbolówkę z rąk, ale to dlatego, że był faulowany przez gracza Miedzi, a bramka Wojciecha Łobodzińskiego nie została uznana.
22' Już gramy w komplecie.
21' Arkadiusz Jędrych opatrywany poza boiskiem przez maserów Zagłębia.
20' Obok bramki z ponad 20 metrów uderzył Michał Bartkowiak.
19' Mateusz Cichocki odebrał piłkę składającemu się do strzału w polu karnym Jakubowi Vojtusowi.
18' Rafał Augustyniak wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z wolnego.
17' Tomislav Bozić faulował przy bocznej linii boiska Szymona Lewickiego.
16' Nieudana próba Michała Bartkowiaka. Od bramki grę wznowi Dawid Kudła.
15' Wojciech Łobodziński dla odmiany z prawego skrzydła dogrywał do Jakuba Vojtusza. Napastnik Miedzi był jednak umiejętnie blokowany przez Arkadiusza Jędrycha i piłkę przejął Dawid Kudła.
12' Za mocne dośrodkowanie Omara Santany. Walczący o piłkę Jakub Vojtus faulował Roberta Sulewskiego.
10' Daleki wrzut Tomasza Nowaka z autu. Legniczanie dobrze zorganizowani pod bramką.
10' Podanie w pole karne do Szymona Lewickiego. Piłkę na aut wybija Tomislav Bozić
9' Wojciech Łobodziński w pole karne do Jakuba Vojtusa. Akcję przerwał Arkadiusz Najemski.
8' Wojciech Łobodziński ograł Roberta Sulewskiego i dośrodkował z lewego skrzydła, ale czujny w polu bramkowym był Dawid Kudła.
7' Michał Bartkowiak uderzył po ziemi zza pola karnego. Piłka minęła bliższy słupek bramki Zagłębia
6' Rafał Augustyniak faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
6' Po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rogu piłka wybita na aut.
5' Wojciech Łobodziński wstrzelił piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Arkadiusz Najemski wybił na róg.
2' gol - piłka nożna 1:0 Tylko 117 sekund wytrzymaliśmy bez straty gola. Wojciech Łobodziński z lewej strony boiska zbiegł do środka wzdłuż mniej więcej 20. metra od bramki sosnowiczan. Strzelił prawą nogą i chyba jeszcze po drodze piłka zaliczyła lekki rykoszet i wpadła pod poprzeczkę bramki Dawida Kudły.
2' Łukasz Garguła niecelnie strzelił z woleja z prawej strony pola karnego. Piłka wyszła na aut w okolicach choriągiewki.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Miedź
0' 19:55 Sędziowska trójka pod wodzą Sebastiana Tarnowskiego już wprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Miedź dziś wystąpi na niebiesko, a sosnowiczanie w czerwonych strojach.
0' 19:50 Już za kilka minut sędzia da sygnał do rozpoczęcia meczu. Nie ma jeszcze na stadionie zorganizowanej grupy kibiców Zagłębia, ale jest liczna grupa VIP-ów i przyjaciół, łącznie z załogą słynnego Fanbusa.
0' 19:45 W poprzednim sezonie przegraliśmy w Legnicy 1:2, a dwa sezony temu triumfowaliśmy na tym stadionie 4:1. Jak będzie dziś? Które Zagłębie obejrzymy w akcji? Tamto grające efektownie przed dwoma laty, czy to bojaźliwe, dające się zdominować rywalowi sprzed trzech miesięcy?
0' 19:40 Poznaliśmy już składy, w jakich do boju ruszą obie drużyny. W Zagłębiu jedna zmiana w porównaniu do niedzielnego starcia z Pogonią Siedlce. Na ławce usiadł Konrad Wrzesiński, a od pierwszej minuty zagra Arkadiusz Najemski. Po raz pierwszy wśród rezerwowych znalazło się miejsce dla Bartosza Pikula. Brakuje natomiast kontuzjowanych Sebastiana Milewskiego i Nuno Malheiro.
0' 19:30 W Legnicy desperacko czekamy na zachód słońca. Trybuna prasowa jest usytuowana po stronie wschodniej i jak nietrudno wydedukować, słońce świeci nam prosto w twarz, a w kabinie, którą nam przydzielono, temperatura jest jak w saunie. Lepiej mają piłkarze, którzy już pojawili się na rozgrzewce. Na stadionie Miedzi pojawiło się już zadaszenie nad wszystkimi trybunami i dach nad zachodnią trybuną osłania boisko od promieni.
0' 19:20 Witamy z Legnicy i zapraszamy na relację z meczu 4. kolejki Nice I ligi pomiędzy miejscową Miedzią a naszym Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w LegnicyZdjęcia z meczu w Legnicy Zapraszamy do oglądania galerii zdjęc z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Miedzi Legnica przegranego przez naszą drużynę 1-4. » Czytaj więcej
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:1Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:1 Trzeciej porażki w czterech kolejkach doznali piłkarze Zagłębia. Sosnowiczanie już w 2. minucie stracili bramkę, a ostatecznie ulegli Miedzi Legnica 1:4. Honorową bramkę zdobył Mateusz Cichocki. » Czytaj więcej