słupki i poprzeczki 0
13. Krystian Stępniowski 19. Maciej Wichtowski 14. Mateusz Żytko 25. Arkadiusz Czarnecki 4. Jarosław Ratajczak 7. Paweł Garyga (69' 16. Seyia Kitano)35. Dawid Polkowski (86' 27. Jakub Szrek) 21. Łukasz Jegliński 10. Grzegorz Tomasiewicz11. Michał Bajdur (69' 87. Adrian Paluchowski) 9. Dariusz Zjawiński   Rezerwowi: 12. Rafał Misztal 6. Adrian Małachowski 23. Piotr Mroziński     Trener: Adam Łopatko
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Michał Pierściński, Piotr Szubielski
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 40 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' Arkadiusz Najemski zablokował na 5. metrze strzał Seiyi Kitano.
90+2' Tymczasem w Sosnowcu się rozpadało.
90' doliczony czas +3
90' Znowu gra przy chorągiewce i teraz róg po akcji Szymona Lewickiego.
90' Tomasz Nowak próbował zarobić trochę czasu przy chorągiewce i wywalczył aut.
90' Sędzia liniowy pokazał, że Zagłębiu należy się rzut rożny, co zdziwiło naszych piłkarzy.
89' Arkadiusz Jędrych naprawił błąd Roberta Sulewskiego i odebrał piłkę Seiyi Kitano.
88' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Patryk Mularczyk za Tomasza Nawotkę.
86' Po dośrodkowaniu Macieja Wichtowskiego z prawego skrzydła głową strzelał Adrian Paluchowski. Lekki strzał, z którym Dawid Kudła sobie poradził.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Pogoni. Jakub Szrek zmienia Dawida Polkowskiego.
85' Sosnowiczanie nie tracą jednak piłki po rogu. Wojciech Łuczak przymierzył z lewej strony pola karnego, ale znowu nie trafił w światło bramki.
84' Za mocne dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z rogu.
84' Po akcji Tomasza Nawotki Jarosław Ratajczak wybił piłkę na rzut rożny.
83' Arkadiusz Najemski zajął miejsce na środku obrony, a Mateusz Cichocki i Tomasz Nowak przesunęli się do przodu.
82' zmiana Arkadiusz Najemski wszedł na murawę za Adama Banasiaka.
81' Szymon Lewicki zbiegł na lewe skrzydło, zagrał po ziemi w pole karne. Adam Banasiak wycofał piłkę do Wojciecha Łuczaka, a ten oddał niecelny strzał z lewej strony pola karnego.
81' Rafał Makowski zbyt mocno przerzucił piłkę na lewe skrzydło w stronę Wojciecha Łuczaka.
80' Po podaniu Seiyi Kitano do Jarosława Ratajczaka w polu karnym sosnowiczan interweniuje Tomasz Nowak.
78' Jarosław Ratajczak na 20. metrze przyjął, poprawił i strzelił nad poprzeczką.
76' Róg dla Pogoni, po którym piłkę z pola karnego wybija Tomasz Nowak.
75' Kontra sosnowiczan. Žarko Udovičić wrzucił z lewego skrzydła, a Adam Banasiak przestrzelił z około 10 metrów.
75' Jarosław Ratajczak dośrodkował z lewego skrzydła, a Dawid Kudła piąstkował na przedpolu.
73' Szymon Lewicki próbował lobować z lewej strony pola karnego. Nie trafił w bramkę.
73' Žarko Udovičić odegrał piłkę głową do Dawida Kudły po dośrodkowaniu Pogoni.
71' żóta kartka Tomasz Nowak ukarany za faul na Dariuszu Zjawińskim.
71' Zagłębie próbowało skontrować po rzucie rożnym dla Pogoni, ale zabrakło dokładności.
70' Grzegorz Tomasiewicz strzelił z około 25 metrów i piłkę, która zmierzała pod poprzeczkę, wybił na róg Dawid Kudła.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Wojciech Łuczak za Konrada Wrzesińskiego.
69' zmiana Podwójna zmiana w Pogoni. Seyia Kitano za Pawła Garygę i Adrian Paluchowski za Michała Bajdura.
68' Po podaniu Adama Banasiaka niecelnie z lewego skrzydła strzelał Konrad Wrzesiński.
68' Tomasz Nowak przerzucił piłkę do Szymona Lewickiego, ale ten nie potrafił minąć Mateusza Żytki
67' Adam Banasiak zagrał w pole karne do Szymona Lewickiego, który przymierzył lewą nogą w długi róg siedleckiej bramki i trafił w słupek!
65' Ostro bita piłka przez Roberta Sulewskiego z rzutu rożnego. Nikomu z naszych nie udało się oddać strzału.
65' Tomasz Nawotka wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
64' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu wolnego piłkę głową wybił z pola karnego Jarosław Ratajczak.
63' Maciej Wichtowski odebrał piłkę Tomaszowi Nawotce.
62' Miękka wrzutka Tomasza Nawotki z lewego skrzydła i w polu karnym udanie interweniuje Jarosław Ratajczak.
62' Jarosław Ratajczak sfaulował Konrada Wrzesińskiego.
60' Paweł Garyga ściął do środka z prawego skrzydła i strzelił lewą nogą w bandę reklamową.
60' Faul Konrada Wrzesińskiego na Łukaszu Jeglińskiego.
57' Prostopadła piłka od Dawida Polkowskiego w kierunku Michała Bajdura. Szybszy Dawid Kudła.
57' Z daleka strzelał Arkadiusz Jędrych. Znacznie niecelnie.
55' Maciej Wichtowski dośrodkował z prawej strony boiska, a Dariusz Zjawiński spudłował głową z około 5 metrów. Ufff...
52' Faul Konrada Wrzesińskiego na Grzegorzu Tomasiewiczu.
52' Tomasz Nawotka faulował Macieja Wichtowskiego.
50' Po dośrodkowaniu strzelał zamykający akcję poza polem karnym Adam Banasiak. Tuż nad bramką.
49' Świetne prostopadłe podanie Tomasza Nowaka w pole karne do Adama Banasiaka, który powinien strzelać na bramkę, ale próbował jeszcze odgrywać do Szymona Lewickiego i jest tylko róg.
48' Lewą nogą piłkę odchodzącą w pole karne zagrał Adam Banasiak. Bez sytuacji strzeleckiej dla sosnowiczan.
47' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka Jarosław Ratajczak wybija piłkę na rzut rożny.
47' Faulowany Szymon Lewicki.
46' gwizdek Zaczęła się druga odsłona meczu.
45+4' gwizdek Sędzia Zbigniew Dobrynin zakończył pierwszą połowę.
45+3' kontuzja Rafał Makowski i Maciej Wichtowski zderzyli się głowami i potrzebna jest wizyta masażystów.
45+1' Konrad Wrzesiński wrzucił piłkę z lewego skrzydła za plecy Szymona Lewickiego.
45+1' Błąd Žarko Udovičićcia, który na własnej połowie zagrał piłkę do Dariusza Zjawińskiego. Dobrze, że jeszcze był Arkadiusz Jędrych.
45' doliczony czas +3
44' Rafał Makowski zagrał po skrzydle do Žarko Udovičia, ale tym razem Serb zagrywał w pole karne górą i piłkę chwycił Krystian Stępniowski.
42' Michał Bajdur dośrodkował już zza końcowej linii boiska.
41' Z prawego skrzydła dośrodkował Tomasz Nawotka i nieudana próba strzału głową w wykonaniu Szymona Lewickiego.
40' Czy teraz już lepiej będzie się grało Zagłębiu?
38' gol - piłka nożna 1:0 Wreszcie jakaś ładna akcja sosnowiczan i bramka. Mateusz Cichocki wypuścił lewą stroną boiska Žarko Udovičicia. Serb zagrał po ziemi w pole bramkowe do Szymona Lewickiego, a ten efektownie skierował piłkę w długi róg bramki Pogoni.
37' Kontra Zagłębia prawą stroną i bardzo niecelny strzał Tomasza Nawotki.
36' Michał Bajdur zagrał z prawej strony boiska w pole karne. Piłka podskoczyła przy przyjęciu Grzegorzowi Tomasiewiczowi, co pomogło w interwencji Dawidowi Kudle.
35' Kibice z trybuny krytej artykułują pod adresem dyrektora sportowego Roberta Stanka swoje wątpliwości dotyczące właściwego doboru piłkarzy do kadry.
35' "Kurwa mać, Zagłębie grać" - niesie się po trybunach Stadionu Ludowego.
33' Z rogu wrzucał Dawid Polkowski, a piłkę z pola bramkowego wybił głową Szymon Lewicki.
33' Po dośrodkowaniu Michała Bajdura piłkę na róg wybił Mateusz Cichocki.
32' Szymon Lewicki faulował Łukasza Jeglińskiego. Rzut wolny dla Pogoni z ponad 30 metrów.
31' Tomasz Nawotka stracił piłkę na rzecz Pawła Garygi, który przedarł się na połowę Zagłębia i został sfaulowany przez powracającego Tomasza Nowaka.
31' Kibice gwiżdżą na piłkarzy, którzy klepią piłkę bez żadnego pomyślunku.
29' Tomasz Nowak wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale tam Szymon Lewicki faulował rywala.
28' Faul Macieja Wichtowskiego na Tomaszu Nawotce.
28' Paweł Garyga na spalonym.
27' Masażyści Zagłębia postawili Dawida Kudłę na nogi i możemy grać dalej
24' kontuzja Składna akcja Pogoni. Grzegorz Tomasiewicz zagrał na lewą stronę pola karnego do Pawła Garygi, który od razu odegrał przed bramkę. Na szczęście Dariusz Zjawiński nie trafił w piłkę, a przy okazji jakiegoś urazu doznał Dawid Kudła.
22' Kibice zaczynają się niecierpliwić po tym, jak Dawid Kudła z rzutu wolnego zamiast podać do kolego z zespołu, kopnął piłkę na aut
22' Na spalonym Grzegorz Tomasiewicz.
20' Kontra Zagłębia. Konrad Wrzesiński na lewo do Tomasza Nawotki, który zagrał do przodu do Tomasza Nowaka. Dośrodkowanie naszego kapitana z lewej strony boiska nie znalazło adresata.
20' Z rogu wrzucał Dawid Polkowski. Piłkę z pola karnego wybił Szymon Lewicki, a Jarosław Ratajczak skiksował z 20 metrów.
19' Dawid Polkowski przymierzył lewą nogą z 25 metrów. Po rykoszecie piłka przeleciała sporo nad poprzeczką. Róg dla Pogoni.
18' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wyekspediował Rafał Makowski.
17' Celny strzał gości. Z dystansu uderzał Maciej Wichtowski. Dawid Kudłą wybił piłkę na róg.
17' Fatalne wprowadzenie piłki do gry przez Dawida Kudłę. Nasz bramkarz trafił w głowę Grzegorza Tomasiewicza, ale Tomasz Nowak w porę przejął piłkę.
15' Na spalonym Tomasz Nowak.
13' Adam Banasiak faulował w środku boiska Dawida Polkowskiego.
12' Na spalonym Konrad Wrzesiński.
12' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z prawej strony boiska. Krystian Stępniowski wygrywa powietrzną walkę z Konradem Wrzesińskim.
10' Prostopadłe podanie Michała Bajdura w pole karne. Paweł Garyga nie był jednak w stanie dojść do piłki.
9' Konrad Wrzesiński i Tomasz Nawotka wymienili się stronami.
7' Dawid Polkowski wrzucił na bliższy słupek. Maciej Wichtowski podbił futbolówkę głową, ale nikt z gości nie zamknął akcji
7' Prostopadłe podanie Grzegorza Tomasiewicza w stronę Macieja Wichtowskiego i Žarko Udovičić wybił piłkę na róg.
4' W polu karnym Pogoni piłka spadła pod nogi Szymona Lewickiego, który niecelnie uderzył lewą nogą z ostrego kąta.
2' Za wysoko podniesiona noga Michała Bajdura na 20. metrze przed bramką sosnowiczan.
2' Po podaniu Michała Bajdura niecelnie z lewej strony pola karnego uderzał Dariusz Zjawiński.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście
0' 19:57 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie po raz pierwszy w tym sezonie zagra w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Pogoń w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i getrach.
0' 19:50 Niestety, słabe wyniki Zagłębia w ostatnich meczach połączone z długim weekendem negatywnie odbiły się na frekwencji na Stadionie Ludowym. Jupitery już włączone, piłkarze zakończyli rozgrzewkę i czekamy na start meczu. Dzisiaj już nie powinno być takich pogodowych atrakcji jak w czwartek.
0' 19:45 W dwóch poprzednich meczach z Pogonią Siedlce rozgrywanych na Stadionie Ludowym górą był nasz zespół. Przed dwoma laty Zagłębie zwyciężyło 2:1, a rok temu było 1:0. Nie ma już w naszej drużynie graczy, którzy zdobywali wtedy gole - Krzysztofa Markowskiego, Sebastiana Dudka i Łukasza Matusiaka.
0' 19:35 Sosnowiczanie przystępują do dzisiejszego meczu jako zespół ze strefy spadkowej. Za nami w tabeli są tylko Wigry Suwałki, które swój mecz w 3. kolejce zaczynają za kwadrans i Ruch Chorzów, na którym ciąży balast pięciu ujemnych punktów. Trzeba więc zacząć zdobywać punkty i piąć się w górę tabeli.
0' 19:25 Wygląda na to, że trzech piłkarzy Zagłębia zagra dziś na innych pozycjach niż w spotkaniu z Koroną. Mateusz Cichocki wróci z pozycji numer "6" na środek obrony. Konrad Wrzesiński zamiast na lewej obronie wystąpi na prawej pomocy, a Adam Banasiak z lewej strony pomocy przesunie się do środka na "dziesiątkę".
0' 19:15 Trzech zmian w porównaniu do czwartkowego meczu Pucharu Polski Zagłębia dokonał w składzie Zagłębia trener Dariusz Banasik. Na ławce usiedli Patryk Mularczyk, Arkadiusz Najemski i Alexandre Cristovao, a do wyjściowej jedenastki wskoczyli Tomasz Nawotka, Szymon Lewicki i pauzujący w Pucharze Polski za czerwoną kartkę Žarko Udovičić.
0' 19:05 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 3. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Pogonią Siedlce.
Galeria zdjęć z meczu z Pogonią Siedlce (część II)Galeria zdjęć z meczu z Pogonią Siedlce (część II) Prezentujemy zdjęcia wykonane podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Pogonią Siedlce. W galerii do obejrzenia są 32 fotografie. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Pogonią SiedlceZdjęcia z meczu z Pogonią Siedlce Zapraszamy do oglądania zdjeć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce wygranego przez naszą drużynę 1-0 po bramce Szymona Lewickiego. » Czytaj więcej
Szymon Lewicki: Za wszelką cenę chcieliśmy wygraćSzymon Lewicki: Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać - Brakowało skuteczności, ale mam nadzieję, ze ona przyjdzie i wtedy zwycięstwa będą okazalsze - mówił po meczu Szymon Lewicki, którego bramka dała Zagłębiu pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z Pogonią SiedlceKonferencja po meczu z Pogonią Siedlce - Dajcie Darkowi czas, a na pewno zrobi robotę taką jak trzeba - apelował do kibiców Zagłębia trener gości Adam Łopatko. » Czytaj więcej
Pierwsze zwycięstwoPierwsze zwycięstwo Gra Zagłębia nadal pozostawia bardzo wiele do życzenia, ale najważniejsze, że po bramce Szymona Lewickiego w 38. minucie udało się wygrać z Pogonią Siedlce 1:0. » Czytaj więcej