2017-05-06, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Bytów
Stroje: czarne (4-5-1)
0:1(0:1)
87. Gerard Bieszczad  8. Sebastian Kamiński 3. Łukasz Wróbel55. Fran Gonzalez 22. Wojciech Wilczyński  14. Mateusz Klichowicz 20. Bartłomiej Poczobut (80' 6. Michał Rzuchowski) 29. Jakub Serafin (65' 18. Bartosz Wolski) 28. Kamil Wacławczyk 17. Jakub Wilk (69' 10. Jakub Bąk) 11. Janusz Surdykowski   Rezerwowi: 33. Michał Szromnik 7. Omar Monterde 19. Lukas Bielak 9. Alen Ploj   Trener: Adrian Stawski
0:1 - Martin Pribula 18'
38' Tomasz Nowak 67' Jakub Wilk
12. Wojciech Fabisiak 7. Marcin Sierczyński 4. Kamil Wiktorski 93. Łukasz Bogusławski 8. Robert Bartczak 11. Konrad Michalak (56' 29. Łukasz Matusiak) 21. Sebastian Milewski (83' 18. Arkadiusz Najemski) 6. Tomasz Nowak 89. Wojciech Łuczak 19. Martin Pribula (66' 16. Dawid Ryndak) 9. Michał Fidziukiewicz   Rezerwowi: 84. Wojciech Skaba 22. Żarko Udovicić 23. Dominik Boettcher 25. Igor Krzykowski   Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Marek Arys (Szczecin), Piotr Szubielski (Łódź)
90.0000
90+4' gwizdek JEST!!! Koniec! Wygrywamy w Bytowie!
90+4' Tomasz Nowak przegrał taniec przy chorągiewce.
90+3' Wojciech Łuczak podał do Michała Fidzizukiewicza, który obrócił się w polu karnym z piłką i strzelił w krótki róg. Gerard Bieszczad nogą na róg.
90+2' Tomasz Nowak przerwał akcję Bartosza Wolskiego.
90+1' Strzał rozpaczy Łukasza Wróbla z 30 metrów. Wysoko nad bramką Wojciecha Fabisiaka.
89' Kontra Zagłębia. Robert Bartczak wypuścił po lewym skrzydle Wojciecha Łuczaka, który wpadł w pole karne i strzelił prawą nogą. Z interwencją zdążył Wojciech Wilczyński. Szkoda, można było szybciej to rozegrać.
88' Wojciech Łuczak w kontrze podawał do Michała Fidziukuewicza, któremu przeszkodził Fran Gonzalez.
87' Po kilku minutach ataków Bytovii Zagłębie trochę uspokoiło grę.
85' Sebastian Kamiński z rogu w pole karne - Zagłębie wybija piłkę do przodu.
84' Daleki wrzut Wojciecha Wilczyńskiego. Łukasz Bogusławski na róg.
84' Dośrodkowanie Sebastiana Kamińskiego. Piłkę na aut wybił Łukasz Bogusławski.
84' Bytovia wywalczyła rzut rożny po wrzucie z autu.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Arkadiusz Najemski za Sebastiana Milewskiego.
83' Łukasz Bogusławski w polu karnym przeciął piłkę, która miała trafić do Janusza Surdykowskiego.
81' Nieprecyzyjne dośrodkowanie Dawida Ryndaka z lewej strony boiska.
80' zmiana Ostatnia zmiana w Bytovii - Michał Rzuchowski za Bartłomieja Poczobuta.
78' Łukasz Matusiak wyręczył stoperów Zagłębia i przerwał akcję Mateusza Klichowicza.
76' Z 25 metrów strzelał Jakub Bąk i trafił w przebiegającego przez pole karne Janusza Surdykowskiego.
75' Dośrodkowanie Wojciecha Wilczyńskiego z lewego skrzydła. Główkował w polu karnym Jakub Bąk. Piłka trafia do rąk naszego bramkarza.
74' Tomasz Nowak podał w pole karne do Michała Fidziukiewicza, który minął Sebastiana Kamińskiego, ale potem gracz Bytovii naprawił swój błąd i obił piłkę o nogi naszego napastnika.
73' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Wojciecha Wilczyńskiego. Janusz Surdykowski strzelił głową do bramki, ale sędzia uznał, że faulowany przez gracza Bytovii był Wojciech Fabisiak.
72' Za mocne dośrodkowanie z rogu w wykonaniu Sebastiana Kamińskiego.
72' Sebastian Kamiński minął Roberta Bartczaka i zagrywał przed bramkę. Piłkę na róg zdołał wybić Łukasz Bogusławski.
71' Sebastian Milewski faulował Bartosza Wolskiego.
69' zmiana Druga zmiana w Bytovii - Jakub Bąk za Jakuba Wilka.
69' Rzut wolny dla Bytovii. Dośrodkowanie Jakuba Wilka W polu karnym do piachu wpadł Fran Gonzalez, ale nie było mowy o faulu.
68' Janusz Surdykowski odgrywał piętą do Bartłomieja Poczobuta i wszystko wyjaśnił Łukasz Matusiak.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Wilka za faul na Wojciechu Łuczaku.
66' zmiana Dziękujemy za grę Martinowi Pribuli. W jego miejsce wchodzi Dawid Ryndak.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Bytovii - Bartosz Wolski za Jakuba Serafina.
64' Marcin Sierczyński faulowany przez Kamila Wacławczyka.
63' Strzał Mateusza Klichowicza zza pola karnego. Piłka trafia w Łukasza Matusiaka.
63' Z około 30 metrów po pasku strzelał Sebastian Milewski. Broni Gerard Bieszczad.
62' Bartłomiej Poczobut sfaulował Sebastiana Milewskiego.
61' Z rogu dośrodkował Wojciech Łuczak. Wybitą przez bytowian piłkę przejął Michał Fidziukiewicz. Zagrał w pole karne, gdzie piłka wpadła w ręce Gerarda Bieszczada.
60' Robert Bartczak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
59' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Wojciecha Wilczyńskiego. Piłkę łapie w polu bramkowym Wojciech Fabisiak.
59' Po wejściu na boisko Łukasza Matusiaka Wojciech Łuczak przesunięty został na prawą pomoc.
58' Rzut rożny dla Bytovii. Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka piłkę wybił do przodu Sebastian Milewski, a Wojciech Wilczyński skiksował z około 30 metrów.
56' Dośrodkowanie Mateusza Klichowicza z lewego skrzydła i zły strzał głową w wykonaniu Janusza Surdykowskiego.
56' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Łukasz Matusiak za Konrada Michalaka.
55' Konrad Michalak przeprowadził rajd lewą stroną boiska, zbiegł z piłką do środka, ustawił sobie piłkę na prawej nodze i fatalnie strzelił
54' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Łukasz Bogusławski wybił piłkę i był jeszcze faulowany przez Łukasza Wróbla.
53' Jakub Wilk wrzucił piłkę w pole karne, a Tomasz Nowak wybił piłkę poza pole karne.
53' W środku boiska faulował Kamil Wiktorski.
51' Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Wilk, a zamykający akcję Mateusz Klichowicz niecelnie strzelił głową z około 2 metrów.
50' Bartłomiej Poczobut podawał przed bramkę Zagłębia. Piłkę na róg wybił Łukasz Bogusławski.
50' Tomasz Nowak sfaulował Kamila Wacławczyka.
49' Z rzutu wolnego wrzucał Jakub Wilk, a piłkę z pola karnego wyekspediował Łukasz Bogusławski.
48' Faul Wojciecha Łuczaka na Jakubie Serafinie.
48' Janusz Surdykowski faulował w ataku.
46' Konrad Michalak faulował Sebastiana Kamińskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Dosyć szybko wyszliśmy na prowadzenie. Później Michał Fidziukiewicz zmarnował doskonałą szansę, a potem od remisu uratował nas Wojciech Fabisiak. Dobrze, że jest przerwa, bo gospodarze w końcówce przycisnęli.
45+1' Prawą nogą z rzutu wolnego uderzył Fran Gonzalez. Futbolówka przeleciała nad murem, a Wojciech Fabisiak zdołał ją sparować na słupek. Uff...
45' Marcin Sierczyński sfaulował Mateusza Klichowicza na 20. metrze od bramki
44' Z lewej strony boiska dośrodkował Mateusz Klichowicz. Akcję na dalszym słupku zamknął Jakub Wilk, który z ostrego kąta strzelił głową, a Wojciech Fabisiak złapał futbolówkę tuż przed linią bramkową.
42' Bartłomiej Poczobut sfaulował Wojciecha Łuczaka.
42' Mateusz Klichowicz dośrodkował z lewego skrzydła. Wojciech Fabisiak miał kłopoty ze złapaniem piłki w piaskownicy przed bramką.
41' Wojciech Łuczak szukał podaniem Konrada Michalaka, ale ten był umiejętnie blokowany przez Wojciecha Wilczyńskiego.
40' Wojciech Łuczak podawał w pole karne do Michała Fidziukiewicza, ale nasz kapitan nie sięgnął futbolówki.
39' Dośrodkowanie Sebastiana Kamińskiego z rzutu wolnego. W polu karnym Zagłębia najwyżej wyskoczył Łukasz Bogusławski.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za faul na Kamilu Wacławczyku.
37' Za mocne dośrodkowanie Mateusza Klichowicza. Piłka wychodzi poza plac gry.
35' Błąd w obronie Zagłębia i piłka trafia na 16. metr do Jakuba Wilka. Przed nim był tylko Wojciech Fabisiak, który świetnie się spisał, wyszedł do przodu, skrócił kąt i odbił piłkę kopniętą lewą nogą przez byłego gracza Zagłębia.
34' Dośrodkowanie Jakuba Wilka z rzutu wolnego i głową wybija Sebastian Milewski.
34' Faul Łukasza Bogusławskiego na Kamilu Wacławczyku z boku boiska na wysokości 11-12 metra.
33' Sebastian Milewski przerwał faulem akcję Bartłomieja Poczobuta.
32' Janusz Surdykowski faulował w ataku Marcina Sierczyńskiego.
31' Łukasz Bogusławski faulowany przez Janusza Surdykowskiego.
30' Nieporozumienie między Jakubem Serafinem i Kamilem Wacławczykiem. Grę wznowi Wojciech Fabisiak.
30' Mateusz Klichowicz zwiódł Marcina Sierczyńskiego w polu karnym i oddał strzał prawą nogę. Piłce na drodze stanął Łukasz Bogusławski.
28' Sebastian Milewski faulowany na własnej połowie.
27' Łukasz Bogusławski wybił z pola bramkowego piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Klichowicza.
26' Ale zmarnowana szansa! Tomasz Nowak zagrał prostopadła piłkę do Michała Fidziukiewicza, który zwiódł Frana Gonzaleza i znalazł się w sytuacji sam na sam. Strzelał lewą nogą i trafił w w wyciągniętą nogę Gerarda Bieszczada.
26' Kontra Zagłębia. Sebastian Milewski zagrał na lewo do Wojciecha Łuczaka. Po dośrodkowaniu interweniował w polu karnym Wojciech Wilczyński.
25' Lewą nogą z około 25 metrów strzelał Jakub Wilk. Wojciech Fabisiak sparował piłkę.
24' Mateusz Klichowicz faulował Roberta Bartczaka w okolicy narożnika boiska po stronie Zagłębia.
24' Marcin Sierczyński wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska przez Jakuba Wilka.
23' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Marcin Sierczyński.
23' Sebastian Milewski faulował po prawej stronie boiska.
22' Kamil Wacławczyk podał w pole karne do Mateusza Klichowicza, ale znów dobrą interwencją popisał się Łukasz Bogusławski.
20' Łukasz Bogusławski nie bawił się, tylko przerwał akcję rywali dalekim wykopem, po którym futbolówka trafiła do bramkarza Bytovii.
18' gol - piłka nożna 0:1 Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Łuczak. Michał Fidziukiewicz przegrał rywalizację o odchodzącą piłkę, ale futbolówka trafiła do Martina Pribuli, który strzelił z okolicy narożnika pola karnego i pokonał Gerarda Bieszczada.
18' Bytovia nadal zamknięta pod swoim polem karnym. Mamy trzeci rzut rożny.
17' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu rożnego trafiony piłką w polu karny Marcin Sierczyński
17' Po rozegraniu Wojciecha Łuczaka z Konradem Michalakiem piłkę na kolejny róg wybił Jakub Wilk.
16' Konrad Michalak wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia.
16' Po pierwszym kwadransie można pokusić się o stwierdzenie, że Zagłębie jest lepsze od Bytovii
14' Wojciech Wilczyński z lewej strony boiska podał w pole karne do Mateusza Klichowicza, któremu w oddaniu strzału nie pozwolił Konrad Michalak.
14' Martin Pribula wdarł się w pole karne i uderzył po ziemi w krótki róg. Do piłki rzucił się Gerard Bieszczad i trochę mu też pomógł słupek.
13' Prostopadłe podanie Marcina Sieczyńskiego w kierunku Konrada Michalaka, ale czujny był Fran Gonzalez
11' Tomasz Nowak rzucił piłkę na lewo w kierunku Martina Pribuli, ale w akcję wmieszał się Sebastian Kamiński.
10' Faul Mateusza Klichowicza na Sebastianie Milewskim jeszcze na połowie Zagłębia
8' Robert Bartczak strzelił nad poprzeczką z lewej strony pola karnego.
8' Teraz na spalonym Mateusz Klichowicz.
7' Marcin Sierczyński na spalonym po podaniu Konrada Michalaka.
6' Kamil Wacławczyk sfaulował Sebastiana Milewskiego.
6' Zaraz po aucie sosnowiczanie stracili piłkę.
6' Nieudany wykop piłki przez Gerarda Bieszczada. Aut dla Zagłębia.
4' Michał Fidziukiewicz przejął piłkę zagrywaną między obrońcami Bytovii, ale nie opanował futbolówki w polu karnym i upadł na murawę.
4' Kamil Wiktorski przerwał rajd Mateusza Klichowicza.
2' Na spalonym Michał Fidziukiewicz.
1' To chyba najszybszy faul w sezonie. Już w 7. sekundzie Janusz Surdykowski sfaulował Tomasza Nowaka.
0' 17:58 Sędziowska trójka ubrana w wiśniowe trykoty wyprowadziła na murawę piłkarzy z klubowego budynku. Zagłębie zagra dziś w swoich domowych białych strojach, a gospodarze cali na czarno.
0' 17:55 Pogoda w Bytowie w miarę dopisuje. Gdy rano opuszczaliśmy Sosnowiec żegnało nas całkowite zachmurzenie i mżawka, a na Kaszubach jest cieplej i świeci słońce. Jednych słońce cieszy, a innych może zmartwić. Na pewno łatwo nie będzie miał bramkarz broniący jednej z bramek.
0' 17:50 Co w innych meczach 29. kolejkach Nice I ligi? Na pewno nie możemy narzekać na wyniki wczorajszych spotkań. Chojniczanka Chojnice przegrała w Zabrzu aż 1:6, a Miedź Legnica tylko zremisowała u siebie z Wisłą Puławy. Sosnowiczanie stoją więc przed szansą odskoczenia w tabeli rywalom w walce o awans. Inni grają dla nas, chodzi o to, żebyśmy także sami zagrali dla siebie, gdy sytuacja tego wymaga.
0' 17:45 W Bytowie już nie pamiętają jak smakuje zwycięstwo. Drużyna Bytovii po raz ostatni triumfowała 12 listopada 2016 w starciu z katowickim GKS-em. To była 17. kolejka Nice I ligi. Żaden z jedenastu meczów rundy rewanżowej nie zakończył się wywalczeniem kompletu punktów przez bytowską trybunę. Sosnowiczanie zawitali do Bytowa po raz piąty. Oprócz wspomnianej już porażki sprzed roku, trzy wcześniejsze mecze zakończyły się podziałem punktów.
0' 17:40 Dzisiejszego meczu w Bytowie nie będzie można, niestety, obejrzeć w telewizji, ale w radiu ZagłębieFM.pl będzie przeprowadzona relacja z meczu, więc jeśli ktoś chce nie tylko czytać relację tekstową w naszym serwisie, ale także posłuchać, co się tutaj dzieje, niech wchodzi na stronę radia. Za mikrofonem zasiądzie najlepszy głos Sosnowca od czasów Jana Kiepury, czyli znany i lubiany redaktor Michał Wasik.
0' 17:30 Do Bytowa wróciliśmy dokładnie w rocznicę klęski, bo inaczej nie można nazwać porażki Zagłębia aż 0:3 w 29. kolejce ubiegłego sezonu. To właśnie po tym meczu pracę w Sosnowcu stracił Artur Derbin. Pięciu piłkarzy, którzy zagra dziś w pierwszym składzie (Wojciech Fabisiak, Marcin Sierczyński, Robert Bartczak, Martin Pribula i Michał Fidziukiewicz) brało udział w spotkaniu przed rokiem. Czy dziś pomścimy tamtą porażkę i odniesiemy pierwszą wygraną w Bytowie?
0' 17:20 Stadion w Bytowie zdecydowanie przewodzi w Nice I lidze w niechlubnej klasyfikacji na najgorszy stan murawy. Pod jedną z bramek brakuje ponad 150 metrów kwadratowych trawy. Pas o szerokości nieco większej od bramki i o długości dobrze ponad 20 metrów jest łysy. Niewiele lepiej jest pod drugą z bramek. Łysina tam jest trochę mniejsza i na nieco mniejszym wycinku murawy. Ogólnie rzecz biorąc, jest bardzo słabo. Jadąc od węzła autostrady do Bytowa bocznym pomorskimi drogami widzieliśmy lepsze boiska drużyn z niższych lig.
0' 17:10 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią oba zespoły. W drużynie prowadzonej przez Dariusza Banasika jest jedna zmiana w porównaniu do meczu z Wisłą Puławy. Nie ma pauzującego za żółte kartki Konrada Budka, za którego gra Kamil Wiktorski. On z kolei tydzień temu nie mógł grać z tego samego powodu.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy z kaszubskiego Bytowa i zapraszamy na relację na żywo z meczu 29. kolejki Nice I ligi pomiędzy miejscową Bytovią a Zagłębiem Sosnowiec.
Konferencja prasowa po meczu w BytowieKonferencja prasowa po meczu w Bytowie - Taki był plan, żeby szybko strzelić gola i potem bronić. Szkoda, że Michał Fidziukiewicz nie strzelił na 2:0 w sytuacji sam na sam, bo byłoby z naszej strony spokojniej - powiedział Dariusz Banasik. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w BytowieZdjęcia z meczu w Bytowie Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec wygranego przez naszą drużynę 1-0. » Czytaj więcej
Bytów wreszcie zdobyty!Bytów wreszcie zdobyty! Zagłębie Sosnowiec odniosło pierwsze w historii zwycięstwo ww Bytowie. Nasz zespół wygrał po bramce strzelonej w 18. minucie przez Martina Pribulę i utrzymał drugie miejsce w tabeli. » Czytaj więcej