19. Tomasz Górkiewicz
85. Adam Varadi

Trener: Jurij Szatałow
1:0 - Tomasz Boczek 7' 2:0 - Maciej Mańka 40' 3:0 - Mateusz Mączyński 65'
26' Maciej Mańka 45+1' Konrad Budek 53' Marcin Sierczyński 59' Mateusz Mączyński 72' Vamara Sanogo 76' Kamil Wiktorski 82' Łukasz Grzeszczyk 89' Arkadiusz Najemski 90+1' Robert Bartczak 90+2' Łukasz Matusiak

Trener: Piotr Mandrysz
Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań) - Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała), Damian Rokosz (Siemianowice Śląskie)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu. Dostaliśmy baty w Tychach.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Łukaszu Grzeszczyku.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Bartczaka za próbę wymuszenia rzutu karnego.
90' Na spalonym Marcin Radzewicz.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Najemskiego za niesportowe zachowanie.
88' Na spalonym Robert Bartczak.
87' zmiana Ostatnia zmiana w GKS-ie. Seweryn Gancarczyk za Stepana Hirśkiego.
84' Žarko Udovičić wrzucał piłkę z lewej strony boiska, a Vamara Sanogo z kilku metrów strzelił w ręce bramkarza.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Grzeszczyka.
81' Jakub Kowalski z prawej strony boiska wstrzelił piłkę przed bramkę, a Jakub Świerczok oddał strzał obok bramki.
80' Tomasz Nowak podał w pole karne do Vamary Sanogo. Francuzowi odskoczyła piłka, nabiła Wojciecha Łuczaka i poszybowała nad poprzeczką.
79' Jakub Świerczok faulował Arkadiusza Najemskiego.
77' Jakub Wilk wybija piłkę po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza z rzutu wolnego.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Wiktorskiego za faul na Jakubie Kowalskim.
75' Robert Bartczak faulowany przez Macieja Mańkę.
75' Vamara Sanogo zza pola karnego strzelił nad bramką.
74' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego głową strzelał Daniel Tanżyna. Broni Jakub Szumski.
73' Francuz obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i nie zagra w Siedlcach w niedzielę.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za faul na Tomaszu Boczku.
69' zmiana Zmiany w obu zespołach - Jakub Kowalski za Mateusza Mączyńskiego i Žarko Udovičić za Martina Pribulę.
69' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego z kilku metrów strzelał Vamara Sanogo. Na linii broni Paweł Florek.
69' Wojciech Łuczak z rzutu wolnego strzelił na bramkę tyszan. Paweł Florek wybił piłkę ręką na rzut rożny.
68' Tomasz Nowak faulowany 20 metrów od bramki tyszan.
67' To już nie jest porażka. To jest klęska.
65' gol - piłka nożna 3:0 Mateusz Mączyński w polu karnym ograł Łukasza Matusiaka i posłał piłkę lewą nogą do bramki z około 11 metrów.
65' Daniel Tanżyna wyłuskał piłkę spod nóg Vamary Sanogo.
63' W polu karnym Zagłębia Marcin Radzewicz dogrywał do Mateusza Mączyńskiego. Lot piłki przeciął Jakub Wilk.
63' Płaskie dośrodkowanie Marcina Radzewicza. Jakub Wilk wybija piłę z pola bramkowego.
62' Miękka wrzutka Jakuba Wilka z rzutu wolnego. Piłkę wybija gracz Tychów.
61' Łukasz Matusiak faulowany przez Jakuba Świerczoka na 35. metrze.
61' Daniel Tanżyna wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rogu.
60' Tomasz Nowak strzelił z rzutu wolnego prawą nogą nad murem. Paweł Florek wybił piłkę na róg.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Mączyńskiego za faul na Martinie Pribuli na 28. metrze.
59' Łukasz Matusiak wybił piłkę po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza z rogu.
58' Marcin Radzewicz dośrodkował z lewego skrzydła. Rykoszet od Marcina Sierczyńskiego i Jakub Szumski wybija na róg.
58' Tomasz Nowak podawał w kierunku Vamary Sanogo. Akcję przerwała interwencja Mateusza Grzybka.
57' Jakub Szumski interweniuje po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza.
57' Łukasz Matusiak zagrał prostopadłą piłkę w stronę pola karnego gospodarzy. Paweł Florek szybszy od Martina Pribuli.
56' Vamara Sanogo stracił piłkę na rzecz Łukasza Grzeszczyka, ale wrócił za kapitanem gospodarzy o wybił mu wślizgiem futbolówkę.
55' Zagłębie gra piłką wzdłuż linii bocznej, ale w dwóch ostatnich akcjach boisko okazało się za wąskie.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Jakubie Świerczoku.
51' Po rzucie rożnym dośrodkował Łukasz Grzeszczyk. Piłkę głową wybił Kamil Wiktorski.
50' Marcin Sierczyński uprzedził szarżującego Marcina Radzewicza i wybił piłkę na róg.
49' Vamara Sanogo podał do Wojciecha Łuczaka, ale ten za daleko wypuścił sobie piłkę przy przyjęciu i ją stracił.
48' Vamara Sanogo faulował Mateusza Bukowca przed polem karnym gospodarzy.
47' Z ponad 20 metrów strzelał Wojciech Łuczak. Paweł Florek piąstkuje piłkę.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową. Wojciech Łuczak i Vamara Sanogo w miejsce Konrada Budka i Tina Maticia.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Gramy dramatycznie słabo i przegrywamy z ligowym outsiderem.
45+2' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka piłka wybita poza boisko.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul na Łukaszu Grzeszczyku.
44' Marcin Radzewicz zagrał z lewej strony boiska, a Łukasz Grzeszczyk przestrzelił z kilku metrów.
43' Faul Daniela Tanżyny na Tinie Maticiu w środku boiska.
42' Marcin Radzewicz urwał się lewą stroną boiska i zagrał przed bramkę. Broni Jakub Szumski.
40' gol - piłka nożna 2:0 Z narożnika boiska dośrodkował Marcin Radzewicz. Daniel Tanżyna zagrał głową przed bramkę, a Maciej Mańka z bliska skierował piłkę do siatki.
40' Rzut rożny dla gości po wybiciu piłki przez Marcina Sierczyńskiego.
40' zmiana Pierwsza zmiana w GKS-ie - Jakub Świerczok za Daniela Dudę.
39' Martin Pribula zagrał piętą do Tina Maticia, który uderzył prawą nogą zza pola karnego. Nad bramką, ale niżej niż w poprzedniej akcji.
39' Przed polem karym gospodarzy Tin Matić faulował Mateusza Bukowca.
38' Jakub Wilk dośrodkował z lewego skrzydła. Piłka wybita na aut dla sosnowiczan.
36' Po podaniu Tomasza Nowaka na spalonym Tin Matić.
36' Łukasz Grzeszczyk zwiódł Arkadiusza Najemskiego i strzelił prawą nogą zza pola karnego. Broni Jakub Szumski.
35' Nieudana próba strzału z dystansu w wykonaniu Łukasza Matusiaka
34' Po zagraniu Tomasza Nowaka Tin Matić uderzył z pierwszej piłki z 16 metrów. Piłka odbiła się od barierki na sektorze U.
33' Z rzutu rożnego lewą nogą odchodzącą piłkę zagrał Marcin Radzewicz. Tyszanie nie zakończyli akcji strzałem.
32' Marcin Sierczyński blokuje Marcina Radzewicza i Tychy mają róg.
32' Robert Bartczak wdał się w drybling w polu karnym i nie zdołał oddać strzału
31' Szybkie rozegranie kornera. Jakub Wilk wrzucił do Kamila Wiktorskiego, który był blokowany przy próbie oddania strzału.
31' Tomasz Nowak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
30' Nieporozumienie między Kamilem Wiktorskim i Tomaszem Nowakiem przy próbie rozegrania ataku pozycyjnego.
28' Prawą nogą z lewej strony pola karnego strzelał Łukasz Grzeszczyk. Mierzył w krótki róg. Jakub Szumski na miejscu.
27' Z rzutu wolnego z 18 metrów lewą nogą strzelał Jakub Wilk. Piłka odbiła się od muru, a akcję zakończył strzał Tomasza Nowaka z 13 metrów. Broni Paweł Florek.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Mańki za faul na Robercie Bartczaku. Sosnowiczanie przeprowadzili kontrę po źle rozegrany rzucie wolny, przez gospodarzy. Tomasz Nowak uruchomił Roberta Bartczaka, który został sfaulowany przed polem karnym.
25' Mateusz Mączyński faulowany przez Jakuba Wilka.
24' Marcin Radzewicz fauluje w ataku Marcina Sierczyńskiego.
24' Maciej Mańka wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Martina Pribuli.
23' Z 25. metrów uderzał Łukasz Matusiak. Po odbiciu od Daniela Tanżyny piłka wychodzi na aut.
22' Niecelny strzał Macieja Mańki z lewej strony pola karnego.
22' Kamil Wiktorski wybija piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka.
21' Marcin Radzewicz zwiódł Marcina Sierczyńskiego i dośrodkował w pole bramkowe. Jakub Wilk wybija piłkę klatką piersiową na rzut rożny.
20' Maciej Mańka nie opanował piłki zagranej mu na skrzydło.
20' Tin Matić faulował wyprowadzającego piłkę Daniela Tanżynę.
19' Marcin Sierczyński przerwał akcję tyszan. Piłka zmierzała do Marcina Radzewicza.
18' Na połowie Zagłębia Martina Pribulę faulował Mateusz Mączyński.
17' Z prawej strony pola karnego zagrywał Tomasz Nowak. Piłka wyszła poza boisko. Z "piątki" zacznie Paweł Florek.
17' Z narożnika boiska dośrodkował Jakub Wilk. Kamil Wiktorski podbił piłę głową do góry, a Paweł Florek uprzedził skaczącego Arkadiusza Najemskiego.
16' Po podaniu Łukasza Matusiaka z lewej strony pola karnego uderzał Tin Matić. Paweł Florek wybił piłkę na rzut rożny.
15' Tomasz Nowak zawinął prawą nogą z 25 metrów. Piłka przeszła nad bramką tyszan.
14' Łukasz Grzeszczyk strzelił lekko prawą nogą nad murem. Jakub Szumski bez kłopotów łapie piłkę.
13' Konrad Budek sfaulował Daniela Dudę na 22. metrze od bramki Zagłębia.
12' Tomasz Boczek przerwał akcję Łukasza Matusiaka i Tina Maticia.
10' Łukasz Matusiak podał w pole karne do Tomasza Nowaka, który był na spalonym.
10' W środku boiska Konrad Budek faulowany przez Daniela Dudę.
9' Na spalonym Marcin Radzewicz.
8' Bramka dla tyszan była efektem serii błędów w obronie Zagłębia i to nie tylko przy samym dośrodkowaniu z rogu, ale wcześniej, w akcji, która przyniosła tyszanom korner.
7' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Tomasz Boczek.
6' Niezbyt pewnie Jakub Szumski, który ratował piłę przed rzutem rożnym i podał ją pod nogi rywala. Kamil Wiktorski ostatecznie wybija futbolówkę poza boisko.
6' Jakub Szumski piąstkuje piłkę po interwencji Marcina Sierczyńskiego
5' Z prawego skrzydła dośrodkował Mateusz Grzybek. Jakub Szumski łapie piłkę w polu bramkowym.
4' Lewą nogą dośrodkował Jakub Wilk. Piłka w rękach Pawła Florka.
4' Robert Bartczak faulowany na 35. metrze, a obie grupy fanów skandują hasła "Wpuśćcie kibiców", "Piłka nożna dla kibiców" i "pozdrawiają" policję.
3' Akustyka na stadionie GKS-u robi wrażenie.
2' Marcin Radzewicz zagrał górą w pole karne, a Marcin Sierczyński zadbał o to, aby Daniel Duda nie doszedł do piłki.
1' Łukasz Grzeszczyk wstrzelił piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Piłkę wybił Kamil Wiktorski.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:57 Sędzia Piotr Idzik wyprowadził obie jedenastki na murawę. Zagłębie dzisiaj całe na biało, a GKS w czarnych strojach (koszulki mają także elementy zielone i czerwone). Obie grupy kibiców już głośno zaznaczyły swoją obecność. Słychać okrzyki "Wpuśćcie kibiców" i "Piłka nożna dla kibiców". Nie wiemy jednak, z czym to jest związane.
0' 17:55 Z tunelu na murawę wyszło osiem cheerleaderek z pomponami w trójkolorowe barwy GKS-u Tychy. Za chwilę ujrzymy głównych bohaterów meczu - mamy nadzieję, że tym razem będą to tylko i wyłącznie piłkarze, a nie sędziowie, jak podczas spotkania z Chojniczanką Chojnice.
0' 17:50 W ubiegłym tygodniu na obiekcie w Tychach rozegrano mecz reprezentacji młodzieżowych Polski i Niemiec. Kto widział to spotkanie w telewizji, zauważył, że stan murawy pozostawiał bardzo wiele do życzenia. Przed meczem płyta boiska, przynajmniej z wysokości trybun, nie wygląda tak źle, jednak wraz bardzo prawdopodobne jest, że będzie coraz gorzej z upływem czasu.
0' 17:45 Schodzący z boiska po rozgrzewce piłkarze Zagłębia zachęcali do dopingu fanatyków naszej drużyny i długo nie trzeba było czekać na odzew. Słabo pod względem liczebności na razie prezentuje się za to "młyn" tyskiej GieKSy. Nie wiemy, czy to przez jakieś problemy z płynnym wejściem na obiekt, czy może ostatnie wyniki odbiły się na frekwencji.
0' 17:40 GKS Tychy do meczu z Zagłębiem przystępuje po serii sześciu porażek. Tyszanie mogą upatrywać powodów do optymizmu w fakcie, że sosnowiczanie od trzech spotkań nie potrafili pokonać rywali, a także w tym, że w rundzie jesiennej na swoim stadionie wygrali dwa prestiżowe mecze z rywalami z okolic - pokonali GKS Katowice 1:0 i Górnika Zabrze 2:1. Sosnowiczanie tylko z jednego wyjazdu wrócili do domu bez punktów - przegrali 0:2 w Mielcu. Pozostałe sześć eskapad zakończyło się dwoma zwycięstwami i czterema remisami. Od czasu odejścia Jacka Magiery do Legii Warszawa Zagłębie grało dwa razy poza Sosnowcem i nie zdołało wywalczyć kompletu punktów.
0' 17:35 Oto zupełnie nieprzydatna statystyka, jak Zagłębie w ostatnich czasach debiutowało na stadionach po generalnym remoncie: nieco ponad 2 miesiące temu graliśmy na starym-nowym stadionie w Bielsku-Białej i wygraliśmy z Podbeskidziem 5:4. W marcu 2016 w ciągu pięciu dni zaliczyliśmy wizyty na przebudowanych stadionach w Gdyni (remis 2:2) i Poznaniu (porażka 0:1 w Pucharze Polski). Trochę ponad rok temu na nowym obiekcie Cracovii wygraliśmy 2:0 i awansowaliśmy do półfinału PP. W marcu 2015 po sześciu latach nieobecności zawitaliśmy na stadion Kotwicy Kołobrzeg i pokonaliśmy rywali 1:0. Reasumując - Zagłębie ma nie najgorsze wejścia na nowe stadiony.
0' 17:25 Trenerzy obu zespołów po raz pierwszy w swojej karierze staną przy murawie na stadionie w Tychach. Jurij Szatałow objął tyską drużynę pod koniec października i do tej pory GKS grał tylko na wyjazdach. Z kolei Piotr Mandrysz pracował w tyskim klubie w latach 2011-2013, ale wtedy przy ul. Edukacji był plac budowy. Zburzono stary, zrujnowany stadion i w tym samym miejscu zbudowany zupełnie nowy obiekt.
0' 17:20 Jako pierwsi na rozgrzewkę wyszli bramkarze obu zespołów. Jakub Szumski i Wojciech Fabisiak rozgrzewają się przy bramce, za którą siedzą fanatycy Zagłębia. Według informacji jakie posiadamy, na sektorze gości powinno dziś ponad 800 osób.
0' 17:15 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego spotkania przystąpią obie ekipy. W Zagłębiu trzy zmiany w porównaniu do sobotniego starcia z Chojniczanką. Na ławkę powędrowali strzelec gola i jego asystent, czyli Vamara Sanogo oraz Wojciech Łuczak. W ich miejsce zagrają Konrad Budek i Tin Matić, natomiast zamiast Dawida Ryndaka na prawym skrzydle wystąpi Robert Bartczak. Najstarsi gracze sosnowiczan - Krzysztof Markowski i Sebastian Dudek - zaczną mecz na ławce rezerwowych.
0' 17:05 Witamy ze stadionu przy Edukacji w Tychach i zapraszamy na relację z meczu 17. kolejki I ligi pomiędzy miejscowym GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Konferencja prasowa po meczu w TychachKonferencja prasowa po meczu w Tychach - Nie tak sobie wyobrażałem przyjazd po raz pierwszy na ładny tyski stadion. Mamy problem przy stałych fragmentach gry i dziś się to potwierdziło - powiedział po meczu w Tychach trener Piotr Mandrysz. » Czytaj więcej
Skrót meczu w TychachSkrót meczu w Tychach Na stronie internetowej Polsatu Sport udostępniony został skrót meczu pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w TychachZdjęcia z meczu w Tychach Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec, przegranego przez naszą drużynę 0-3. » Czytaj więcej
Klęska w TychachKlęska w Tychach W zaległym meczu 17. kolejki Zagłębie przegrało w Tychach z przedostatnią drużyną w lidze 0:3. Gole strzelili Tomasz Boczek (7'), Maciej Mańka (40') i Mateusz Mączyński (65'). » Czytaj więcej