16. Tomasz Sedlewski
7. Patryk Słotwiński

Trener: Robert Złotnik
0:1 - Vamara Sanogo 57' 1:1 - Michał Budzyński 89'
33' Mateusz Pielach 45' Arkadiusz Najemski 62' Fabian Hiszpański 82' Sebastian Głaz

Trener w rzeczywistości: Tomasz Łuczywek
Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin) - Marcin Hankiewicz (Łódź), Marcin Czerwiński (Gorzów Wielkopolski)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu. Znowu tracimy punkty z zespołem ze strefy spadkowej.
90+3' Na murawie leży Sylwester Patejuk. Jego kolega wybija piłkę na aut.
90+2' Rzut wolny dla Wisły z lewej strony boiska. Sylwester Patejuk dośrodkował zbyt mocno i piłka wylądowała na górnej części siatki.
89' gol - piłka nożna 1:1 Zagłębie ruszyło z kontrą, ale straciło piłkę, z czego skorzystała Wisła. Sylwester Patejuk dograł z prawej strony pola karnego, a Michał Budzyński strzałem prawą nogą z około 8 metrów pokonał Jakuba Szumskiego.
88' Jakub Wilk przejął piłkę po niedokładnym rozegraniu rzutu wolnego przez gospodarzy.
88' Faul Vamary Sanogo na Sebastianie Głazie.
87' Sylwester Patejuk rozciągnął grę na lewe skrzydło do Dawida Brzeskiego, ale ten nie zdołał opanować piłki.
86' Dobra interwencja Andrzeja Witana po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego.
86' Vamara Sanogo faulowany przez Michała Budzyńskiego.
85' Andrzej Witan wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego.
85' Dawid Brzeski sfaulował Konrada Budka na wysokości 20. metra od bramki.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Głaza za faul na Jakubie Wilku.
81' zmiana Jakub Wilk wchodzi na boisko w miejsce Wojciecha Łuczaka.
80' Krzysztof Markowski blokuje dośrodkowanie Jakuba Smektały z prawej strony boiska
79' Sosnowiczanie przeprowadzili kolejną szybką akcję rozpoczętą przez bramkarza. Žarko Udovičić po rajdzie lewą stroną zagrał do Vamary Sanogo, ale trochę za plecy i Francuz nie mógł od razu strzelać, co zwolniło akcję.
79' Sylwester Patejuk podawał w pole karne z lewego skrzydła. Piłka w rękach Jakuba Szumskiego.
78' Dwójkowa akcja Sebastiana Dudka i Vamary Sanogo. Francuz zagrywał na pole karne z pierwszej piłki, jednak trochę za mocno, aby kaptan sosnowiczan mógł dojść do futbolówki.
77' Sebastian Głaz przy faulu na Robercie Bartczaku nabawił się jakiegoś urazu i konieczna jest interwencja masażysty.
77' Robert Bartczak faulowany przez Sebastiana Głaza.
76' Piłkę z autu wrzucał Fabian Hiszpański, a Konrad Nowak przyjął piłkę i strzelił z półobrotu nad bramką.
75' Prostopadłe podanie od Konrada Budka. Wojciech Łuczak uciekł obrońcy i strzelił płasko prawą nogą zza poa karnego. Mierzył w długi róg i niedużo zabrakło.
74' Faul Adama Patory na Sebastianie Dudku w środku boiska.
74' Udana interwencja Kamila Wiktorskiego po dośrodkowaniu Iwana Łytwyniuka z rzutu rożnego.
73' Jakub Smektała nabił piłkę o Žarko Udovičicia i Wisła będzie miała rzut rożny
72' Po podaniu Vamary Sanogo Sebastian Dudek przyjął piłkę w polu karnym, przełożył z nogi na nogę i kopnął ją w Mateusza Pielacha.
70' Złe rozegranie rogu przez Wisłę napędziło kontrę Zagłębia. Zabrakło jednak dobrego ostatniego podania. Žarko Udovičić za mocno zagrywał w kierunku Roberta Bartczaka.
70' Kombinacyjna akcja między Jakubem Smektałą i Konradem Nowakiem. Nowak próbował podciąć piłkę nad Jakubem Szumskim, który nie dał się jednak zaskoczyć i interweniował. Róg dla Wisły.
69' Wreszcie jakieś porządne dośrodkowanie z rogu i mamy aut po wybiciu piłki głową przez gracza Wisły.
69' Fabian Hiszpański wybił piłkę wślizgiem spod nóg Martina Pribuli i mamy róg.
68' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle. Konrada Szczotkę zmienia Adam Patora.
67' Wisła ruszyła z kontrą, jednak za mocno w stronę swoich kolegów zagrywał Sylwester Patejuk.
66' Sebastian Dudek dośrodkował na wysokości kostek. Szkoda.
65' Po interwencji Sebastiana Głaza mamy rzut rożny.
65' Po podaniu Sebastiana Dudka z piłką w polu karnym znalazł się Robert Bartczak, ale nie dał rady minąć Mateusza Pielacha.
64' Robert Bartczak przedarł się w pole karne Wisły, ale boisko okazało się zbyt krótkie.
62' żóta kartka Żółta kartka dla Fabiana Hiszpańskiego za faul na Martinie Pribuli.
62' zmiana Druga zmiana w Wiśle - Jakub Smektała za Dawida Pożaka.
61' Faul Konrada Budka na Iwanie Łytwyniuku
60' Wojciech Łuczak chciał wypuścić Vamarę Sanogo, ale w akcję wmieszał się Michał Budzyński.
59' Wisła w drugiej połowie miała dwie stuprocentowe sytuacje, a bramkę strzeliło Zagłębie. Taki jest futbol.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Robert Bartczak za Dawida Ryndaka.
57' gol - piłka nożna 0:1 Wojciech Łuczak z prawej strony boiska zagrał do Vamary Sanogo, a ten strzelił po ziemi lewą nogą z około 16 metrów i pokonał Andrzeja Witana.
56' Krótkie rozegranie rogu, wrzutka w pole karne i Jakub Szumski łapie piłkę podbitą głową przez Kamila Wiktorskiego.
55' Po pierwszym rzucie rożnym od razu jest następny.
54' Fatalne zachowanie Jakuba Szumskiego, który z pola karnego zagrał piłkę prosto pod nogi Konrada Szczotki. Gracz Wisły ruszył w stronę naszej bramki, strzelił zza pola karnego, a piłkę na róg odbił stojący na skraju szesnastki Jakub Szumski. Panowie, obudźcie się!
54' Fabian Hiszpański i Vamara Sanogo mieli sobie coś do powiedzenia i musiał ich utemperować sędzia.
53' Fatalna dośrodkowanie Sebastiana Dudka. Piłka wyszła poza końcową linię zaraz po kopnięciu.
52' Róg dla Zagłębia po akcji Wojciecha Łuczaka.
51' Uff... Fabian Hiszpański ruszył z piłką prawą stroną boiska z własnej połowy niemal pod końcową linię i dośrodkował w pole karne, a pozostawiony bez opieki Sylwester Patejuk strzelił z około 7-8 metrów i trafił wprost w znajdującego się przed bramką Jakuba Szumskiego.
50' Z narożnika boiska dośrodkował Sebastian Dudek. Piłkę z kilku metrów głową uderzył Arkadiusz Najemski i minimalnie chybił.
50' Žarko Udovičić wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
49' Dawid Brzeski wstrzelił piłkę z lewego skrzydła przed bramkę Zagłębia. Jakub Szumski przy asekuracji Žarko Udovičicia złapał piłkę.
48' Żaden z sosnowiczan nie zamknął akcji po dośrodkowaniu Martina Pribuli z lewej strony boiska.
46' Sylwester Patejuk zagrał z lewej strony boiska w pole karne, a Jakub Szumski dopadł do piłki szybciej od Dawida Brzeskiego. Odważne rozpoczęcie drugiej połowy przez miejscowych.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Zagłębie wygląda lepiej od rywali, ale to Wisła stworzyła najgroźniejszą sytuację, gdy Konrad Nowak strzelił w poprzeczkę.
45' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Najemskiego za faul na Sebastianie Głazie.
45' Dawid Brzeski zagrał na lewą stronę do Konrada Szczotki, który dośrodkował na 5. metr do Sylwestra Patejuka, a ten strzelił lewą nogą w boczną siatkę.
42' Rzut wolny zdecydowanie przekombinowany.
41' Michał Budzyński sfaulował Vamarę Sanogo na 28. metrze
40' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle. Dawid Brzeski za Bartosza Tetycha.
40' Spore zamieszanie w polu karnym Wisły po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka. Jeden strzał zablokowany, drugi odbity przez bramkarza, aż w końcu po uderzeniu Wojciecha Łuczaka zza pola karnego piłkę złapał Andrzej Witan.
39' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę na rzut rożny wybił Michał Budzyński.
37' Faul Mateusza Pielacha na Vamarze Sanogo. Stoper Wisły miał już żółtą kartkę i chyba za to zagranie powinien obejrzeć drugi kartonik.
37' Martin Pribula minął Fabiana Hiszpańskiego i zagrał po ziemi na piąty metr. Andrzej Witan przechwycił futbolówkę.
36' Po przerzucie piłki w wykonaniu Sylwestra Patejuka nad bramką z woleja uderzał Konrad Nowak.
35' Kapitalne prostopadłe podanie Wojciecha Łuczaka do biegnącego lewą stroną boiska Žarko Udovičicia. Serb znalazł się w polu karnym i przymierzył w krótki róg. Broni Andrzej Witan
34' Miękkie dośrodkowanie Sebastiana Dudka. Jeden z puławian w polu karnym zagrał piłkę kolanem i trafiła ona w ręce Andrzeja Witana.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Pielacha za faul na Wojciechu Łuczaku.
33' Martin Pribula zatańczył z piłką w polu karnym, ale przy dośrodkowaniu trafił w plecy Žarko Udovičicia.
32' Nieporozumienie między Dawidem Ryndakiem i Wojciechem Łuczakiem. Piłka ląduje na aucie.
30' Po świetnym podaniu od Konrada Budka Martin Pribula z lewej strony pola karnego zwiódł Fabiana Hiszpańskiego, ale zagrał wprost pod nogi Sebastiana Głaza..
29' Przy bocznej linii boiska Iwan Łytwyniuk faulował Wojciecha Łuczaka.
28' Miękka wrzutka Sebastiana Dudka z rzutu wolnego. Wojciech Łuczak nie sięgnął piłki głową, a zamykający akcję Kamil Wiktorski był minimalnie spóźniony.
27' Faul Konrada Szczotki na Vamarze Sanogo ponad 30 metrów od bramki Wisły.
26' Po rozegraniu rzutu wolnego przez Wisłę na spalonym był Konrad Nowak.
26' Na 35. metrze rywala faulował wracający do defensywy Vamara Sanogo.
25' Obrona Zagłębia bawiła się w okolicy własnego pola karnego, co skończyło się stratą piłki. Na szczęście Konrad Nowak nie opanował futbolówki.
24' Sebastian Dudek wstrzelił piłkę z prawej strony boiska na pole bramkowe. Górą Andrzej Witan.
22' Vamara Sanogo na 30. metrze przestawił Mateusza Pielacha i po kilkumetrowym rajdzie niecelnie strzelił lewą nogą.
21' Dwukrotnie z prawej strony boiska w pole karne podawał Dawid Pożak i dwa razy piłkę wybijał Krzysztof Markowski. Za drugim razem już na tyle skutecznie, że Wisła straciła posiadanie.
20' Sebastian Dudek rzucił piłkę na prawą stronę boiska. Konrad Budek wygrał fizyczną walkę z Bartoszem Tetychem i strzelił lewą nogą w krótki róg. Broni Andrzej Witan.
19' Po prostopadłym podaniu Dawida Pożaka Konrad Nowak strzelał prawą nogą z około 13-14 metrów i trafił w poprzeczkę!
19' Krzysztof Markowski niecelnie podawał na własnej połowie. Gospodarze przejęli piłkę, ale nic z tego nie zdołali zrobić.
15' Na spalonym Konrad Nowak.
15' Martin Pribula przebiegł z piłką przy nodze ponad 30 metrów, aż w końcu wślizgiem odebrał mu ją Sebastian Głaz.
14' Za niskie dośrodkowanie z rogu w wykonaniu Sebastiana Dudka.
14' Žarko Udovičić wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
12' Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Dudek, a niecelny strzał głową oddał Kamil Wiktorski.
11' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli głową we własnym polu karnym zagrał Iwan Łytwyniuk i bliski był zaskoczenia własnego bramkarza. Andrzej Witan zdołał jednak wybić piłkę na róg.
10' Kontra sosnowiczan. Martin Pribula zagrał do Dawida Ryndaka, który zbiegł na lewą stronę pola karnego, ale przy próbie podania do Vamary Sanogo akcję przerwał obrońca Wisły.
8' Po błędzie Krzysztofa Markowskiego Wisła rusza z kontrą, ale stoper Zagłębia zdążył wrócić i uprzedzić Konrada Nowaka.
6' Na połowie Wisły Arkadiusz Najemski sfaulował Sylwestra Patejuka.
4' Sebastian Dudek wypatrzył wbiegającego prawą stroną Konrada Budka. Prawy obrońca oddał strzał po ziemi z pola karnego. Andrzej Witan złapał piłkę, a Zagłębie już z dwoma celnymi strzałami.
3' Już jest lepiej niż w dwóch poprzednich meczach. Zagłębie nie straciło bramki w 2. minucie.
1' Po podaniu Kamila Wiktorskiego dosyć zaskakujący strzał lewą nogą z około 30 metrów oddał Wojciech Łuczak. Andrzej Witan wypiąstkował piłkę w bok.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Wisła.
0' 17:58 Sędziowska trójka już wyprowadziła na murawę obie jedenastki. Sosnowiczanie zagrają dziś w jednolitych czerwonych strojach, a Wisła w koszulkach w biało-niebieskie paski, niebieskich spodenkach i białych getrach. Przed meczem jeszcze minuta ciszy upamiętniająca zmarłego kibica Pogoni Siedlce
0' 17:55 Przed poprzednim meczem Zagłębia w Pułąwach nad stadionem przetoczyła się niemała nawałnica. Lało, wiało, grzmiało i błyskało się. Dziś o takich anomaliach nie ma mowy. W Puławach złota polska jesień. Według danych IMGW o 17:00 było 21 stopni. Teraz, gdy słońce zaszło, pewnie jest trochę mniej, ale w żadnym wypadku nie ma co narzekać na pogodę.
0' 17:50 Jeszcze trochę statystyk - Wisła Puławy nie wygrała siedmiu meczów z rzędu. Zagłębie na wyjazdach jest niepokonane od sześciu meczów, a dwa ostatnie spotkania zakończyły się zwycięstwami. Zawodnicy Wisły Puławy zmarnowali wszystkie dwa rzuty karne w meczach z Zagłębiem. Martin Pribula strzelał bramki w trzech ostatnich meczach, a Sebastian Dudek w dwóch ostatnich. Połowę z 14 bramek strzelonych przez Wisłę Puławy w tym sezonie zdobył najlepszy strzelec I ligi Sylwester Patejuk.
0' 17:45 W dwóch ostatnich meczach z udziałem Zagłębia padło łącznie 17 bramek - 9 w Bielsku-Białej i 8 ostatnio w meczu z Olimpią Grudziądz. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby dziś było podobnie jak poprzednio - sporo goli, goście zdobywają pięć bramek i wygrywają. W meczach z udziałem Zagłębia pada w tym sezonie średnio 3,6 bramek, a w meczach z udziałem Wisły strzelane są 3 bramki. Czyli można się spodziewać dziś co najmniej trzech goli? Wspominaliśmy już wcześniej, że Łukasz Matusiak nie zagra dziś z powodu czterech żółtych kartek, ale to nie znaczy, że nie ma go w Puławach. "Łysy" pojawił się wraz z rodziną na trybunie VIP i będzie przyglądał się zmaganiom swoich kolegów.
0' 17:40 Rozgrzewkę Zagłębia prowadzą Tomasz Łuczywek, Adam Burek i Bartłomiej Grzelak. Z bramkarzami pracuje Sławomir Rydel, a obecności Jarosława Araszkiewicza na razie nie stwierdziliśmy. Fanatycy Zagłębia już zaśpiewali, że "są zawsze tam, gdzie oni będą grać", choć jeszcze wielu z nich czeka za bramą na wejście na stadion.
0' 17:30 Stadion w Puławach nie należy do dużych, ale jest tu dosyć miło i sympatycznie. W porównaniu do poprzednich wizyt zmieniło się umiejscowienie trybuny prasowej. Już nie siedzi się na trybunie zachodniej, tylko na wschodniej. Plusem jest to, że jest wyżej i widok boiska jest znacznie lepszy, a minusem jest świecąca w twarz słońce. Na szczęście ten problem powinien zniknąć jeszcze przed początkiem meczu. W międzyczasie piłkarze obu drużyn pojawili się na rozgrzewce, a pod stadion dojechał autokar z fanatykami Zagłębia, którzy mają dziś w całości wypełnić sektor gości.
0' 17:20 Czterech zmian w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu z Olimpią Grudziądz dokonał trener Tomasz Łuczywek. Dwie z tych zmian były wymuszone - z powodu żółtych kartek wypadli Łukasz Matusiak i Tomasz Nowak. Ponadto na ławce usiedli Marcin Sierczyński i Robert Bartczak. Do składu wrócili Konrad Budek, Kamil Wiktorski, Dawid Ryndak i Vamara Sanogo. Francuz zagra na szpicy, a grający ostatnio w ataku Wojciech Łuczak zapewne zajmie miejsce za napastnikiem. "Denver" tradycyjnie zagra na prawej pomocy, a nie do końca pewni jesteśmy pozycji defensywnego pomocnika. Wydaje nam się, że tam powinien grać Arkadiusz Najemski, a wracający do pierwszej jedenastki Kamil Wiktorski zagra na stoperze. Statystyki zdecydowanie przemawiają za Kamilem Wiktorskim - gdy tworzył duet stoperów z Krzysztofem Markowskim w pięciu meczach straciliśmy zaledwie dwie bramki. Gdy zmienił go Arkadiusz Najemski, w pięciu kolejnych spotkaniach sosnowiczanie dali sobie strzelić 11 goli.
0' 17:10 Sosnowiczanie po raz trzeci w historii grają w Puławach, ale dopiero pierwszy raz wybrali się na Lubelszczyznę w przeddzień meczu. Na poprzednie dwie wyprawy - ligową w maju 2015 i pucharową w lipcu tego samego roku - Zagłębie udawało się w dniu spotkania. W obu tamtych przypadkach mecze kończyły się remisami. Czy uniknięcie około 300-kilometrowej podróży w dniu meczu pozwoli drużynie ze Stadionu Ludowego po raz pierwszy przywieźć komplet punktów z nadwiślańśkiego miasta na Lubelszczyźnie?
0' 17:05 Na ponad godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego w Puławach dobre wieści dla Zagłębia nadeszły z Tychów. W starciu dwóch GieKS lepsza od katowickiej okazała się tyska, co oznacza, że sosnowiczanie niezależnie od wyniku meczu w Puławach zachowają dziś pozycję lidera tabeli, a w najgorszym wypadku po 11. kolejce mogą spaść na drugie miejsce. Mająca dwa punkty mniej od Zagłębia Chojniczanka swój mecz rozegra dopiero we wtorek.
0' 17:00 Witamy ze stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach i zapraszamy na relację na żywo z meczu 11. kolejki I ligi pomiędzy miejscową Wisłą a naszym Zagłębiem.
ZSTV: Doping Zagłębiaków z meczu w PuławachZSTV: Doping Zagłębiaków z meczu w Puławach W ZSTV pojawił się film z wczorajszego wyjazdu do Puław. W materiale wideo doping Zagłębiaków. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w PuławachGaleria zdjęć z meczu w Puławach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Wisły Puławy z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajdują się 63 fotografie, zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w PuławachKonferencja prasowa po meczu w Puławach - Wiadomo, że zespół wygrywa i zespół przegrywa, ale nie można popełniać takich błędów indywidualnych jak dzisiaj, czy w meczu z Grudziądzem - powiedział Jarosław Araszkiewicz. » Czytaj więcej
Z Wisłą znowu na remisZ Wisłą znowu na remis Zagłębie zremisowało w Puławach z Wisłą 1:1. Sosnowiczanie prowadzili od 57. minuty po golu Vamary Sanogo. Wyrównał w 89. minucie Michał Budzyński. To czwarty remis w starciach Zagłębia i puławian. » Czytaj więcej