14. Wojciech Bała
25. Igor Krzykowski

Trener: Jacek Magiera
1:0 - Łukasz Matusiak 36'
53' Kamil Wiktorski 79' Sebastian Dudek 86' Tomasz Nowak

Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin) - Jakub Wójcik (Warszawa), Andrzej Zbytniewski (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrywa z Pogonią!
90+3' Łukasz Matusiak wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Cezarego Demianiuka.
90+2' Po rzucie wolnym rozegranym przez Zagłębie na spalonym Wojciech Łuczak.
90+2' Robert Bartczak pociągany za koszulkę przez Konrada Wrzesińskiego.
90+1' doliczony czas +3
90+1' zmiana Za Tina Maticia na boisko wchodzi Arkadiusz Najemski.
90' Daniel Chyłą zagrał piłkę ręką na 25. metrze.
90' Tin Matić znowu wyszedłby na sytuację sam na sam, gdyby sędzia nie dopatrzył się wątpliwego faulu na rywalu.
89' Tomasz Nowak zagrał w pole karne do Sebastiana Dudka, który upadł w starciu z Konradem Wrzesińskim, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.
89' Konrad Wrzesiński wygarnął piłkę spod nóg Žarko Udovičicia.
88' Damian Świerblewski bezpośrednio z rzutu wolnego strzelał na bramkę. Jakub Szumski zderzył się ze słupkiem przy interwencji, ale spokojnie opanował futbolówkę.
87' Faul Wojciecha Łuczaka na Cezarym Demianiuku na 25. metrze.
86' Z rzutu wolnego dośrodkował Damian Świerblewski. Piłkę głową z pola karnego wybił Łukasz Matusiak.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za faul na Cezarym Demianiuku.
85' Tin Matić trzeci raz przegrywa pojedynek sam na sam z Piotrem Misztalem! Po rewelacyjnym podaniu Tomasza Nowaka strzał Chorwata został odbity przez golkipera Pogoni
84' Daniel Gołębiewski ponownie skacze do piłki z łokciami i fauluje Jakuba Szumskiego.
83' Po dośrodkowaniu Damiana Świerblewskiego z rzutu wolnego piłkę łapie Jakub Szumski.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Pogoni. Piotr Kurbiel za Grzegorza Tomasiewicza.
82' Kibicom nie podoba się, że sędzia określił zagranie Łukasza Matusiaka jako faul.
81' Robert Bartczak wycofał piłkę do Tomasza Nowaka, który z ponad 20 metrów posłał futbolówkę nad poprzeczką.
81' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego piłkę łapie Piotr Misztal.
80' Žarko Udovičić zagrał przed bramkę do Tina Maticia, ale zamiast bramki jest tylko róg.
79' żóta kartka Sebastian Dudek obejrzał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.
79' Rzut wolny dla Pogoni. Po dośrodkowaniu Damiana Świerblewskiego pretensje pod adresem sędziego, bo znowu ostro potraktowany był nasz kapitan
78' Sebastian Dudek wrócił na boisko z obandażowaną głową,
78' zmiana Zmiana w Pogoni. Za Daniela Dybca do gry wchodzi Piotr Krawczyk.
76' kontuzja Przerwa w grze. Na boisku masażyści Zagłębia.
76' Po dośrodkowaniu Damiana Świerblewskiego nad bramką główkował Daniel Gołębiewski, który przy okazji uszkodził Sebastiana Dudka.
75' Grzegorz Tomasiewicz faulowany przez Krzysztofa Markowskiego na 30. metrze przed bramką
73' Krótka przerwa w grze, bo po przyjęciu piłki na ciało musiał sobie odetchnąć Žarko Udovičić. Piłkarze korzystają z pauzy, aby uzupełnić płyny.
72' Daniel Gołębiewski strzelał lewą nogą z woleja z około 20 metrów. Na drodze piłki stanął Žarko Udovičić.
70' Z lewego skrzydła dośrodkował Grzegorz Tomasiewicz, a Krzysztof Markowski ubiegł Daniela Gołębiewskiego.
70' Sebastian Dudek zwiódł Daniela Dybca i strzelił z 18 metrów. Niepewnie, ale skutecznie broni Piotr Misztal.
68' Co zrobił Tin Matić? Po błędzie defensywy Pogoni Chorwat stanął oko w oko z Piotrem Misztalem i strzelił nad poprzeczką. Druga zmarnowana "setka" przez 18-latka.
67' zmiana Daniel Gołębiewski wchodzi na boisko za Michała Bajdura.
66' A tymczasem mecz Chojniczanki Chojnice ze Stomilem Olsztyn zakończył się wynikiem 5:4 (pięć do czterech)
65' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego piłka podbita przez Damiana Świerblewskiego trafia do Piotra Misztala.
65' Jeden z siedlczan zagrał ręką i mamy rzut wolny z lewej strony boiska.
64' Robert Bartczak zatrzymany w polu karnym wślizgiem przez Arkadiusza Jędrycha.
63' Z dystansu próbował strzelać Łukasz Matusiak. Po rykoszecie od nóg Daniela Dybca piłka wpada w ręce Piotrowi Misztalowi.
62' Gra od razu przesuwa się pod drugą bramkę. Próba zagrania w pole karne przez Wojciecha Łuczaka i tylko aut dla sosnowiczan.
62' Damian Świerblewski wyłożył piłkę Konradowi Wrzesińskiemu, który z prawej strony pola karnego strzelił w słupek!
62' Tin Matić trącił w polu karnym piłkę do Roberta Bartczaka, który w troszkę niewygodnej pozycji strzelił z 10 metrów obok słupka
60' Jęk zawodu na trybunach po nieudolnym dośrodkowaniu Konrada Budka z prawej strony boiska.
58' Bardzo złe dośrodkowanie Marcina Burkhardta z rogu. Piłka wylatuje poza końcową linię.
58' Po dośrodkowaniu Marcina Burkhardta piłkę na róg wybił Žarko Udovičić
57' Faul Konrada Budka na Michale Bajdurze. Rzut wolny dla Pogoni.
56' Łukasz Matusiak skiksował we własnym polu karnym, ale od razu jego błąd naprawił Kamil Wiktorski.
56' Z rzutu wolnego dośrodkował Damian Świerblewski. Piłkę wybił Jakub Szumski.
55' Faul Kamila Wiktorskiego na Michale Bajdurze z lewej strony boiska.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Wojciech Łuczak wchodzi na boisko za Jakuba Wilka.
54' Po dośrodkowaniu Marcina Burkhardta z rzutu wolnego piłkę głową z pola karnego wybił Krzysztof Markowski.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Wiktorskiego za faul na Cezarym Demianiuku przy bocznej linii boiska.
51' Jakub Wilk podał w pole karne do Tina Maticia, który był sam na sam z Piotrem Misztalem i trafił prosto w siedleckiego golkipera.
50' Kontra Pogoni. Damian Świerblewski zagrał do szybkiego Konrada Wrzesińskiego, który uciekł obronie i zagrał przed bramkę do Cezarego Demianiuka, który spudłował w świetnej sytuacji.
50' Naciskany przez Tomasza Nowaka Piotr Misztal wybił piłkę na aut.
48' Zaskakujące rozegranie rzutu wolnego Sebastiana Dudka. Tak zaskakujące, że zaskoczeni byli nawet koledzy z zespołu.
48' Faul na Konradzie Budku na 30. metrze
47' Cezary Demianiuk zbiegł na skrzydło, rozpędził się, ale nasza defensywa nie pozwoliła na oddanie strzłu.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania. Bez zmian w składach.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie doliczył ani sekundy.
45' Faul w ataku Cezarego Demianiuka na Sebastianie Dudku.
44' Damian Świerblewski dośrodkował z prawej strony boiska. Jakub Szumski nie sięgnął piłki, ale na szczęście Daniel Chyłą spudłował głową z kilku metrów
44' Tin Matić zderzył się z Arkadiuszem Jędrychem jak ze ścianą.
43' Kontra Pogoni. Damian Świerblewski podał w pole karne do Grzegorza Tomasiewicza, który starał się zagrać na pamięć, ale pamięć go zawiodła.
42' Osaczony w narożniku boiska przez dwóch rywali Damian Świerblewski traci piłkę. Od bramki Jakub Szumski.
41' Tomasz Nowak dośrodkował z rzutu rożnego na 13-14 metr, a akcję zamykał strzałem z woleja Sebastian Dudek. Został zablokowany przez defensorów Pogoni.
41' Damian Świerblewski wybija piłkę na róg po zagraniu Krzysztofa Markowskiego.
39' Faul Grzegorza Tomasiewicza na Jakubie Wilku w środkowej strefie boiska.
39' Po dośrodkowaniu Marcina Burkhardta z rzutu rożnego pewnie w polu bramkowym piłkę łapie Jakub Szumski.
38' Strzał Marcina Burkhardta z 20 metrów trafia w Sebastiana Dudka. Będzie róg dla siedlczan
36' gol - piłka nożna 1:0 GOOOL!!! Łukasz Matusiak zagrał piłkę na lewo do Tina Maticia. Młody Chorwat będąc w polu karnym odegrał do "Łysego", a ten obrócił się z piłką i strzelił po ziemi prawą nogą z około 11 metrów i pokonał Piotra Misztala.
34' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka wybita przez rywala piłka spada na nogę stojącego na 18. metrze Łukasza Matusiaka, który uderza prawą nogą z woleja. Piotr Misztal wypiąstkował piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.
34' Zagłębie będzie miało piąty rzut rożny.
33' Zagłębie rusza z kontrą, ale źle zachował się Robert Bartczak. Szkoda tej akcji.
33' Bezpośrednio na bramkę z rzutu wolnego uderzył Marcin Burkhardt. Piłka zmierzała w dolny róg bramki, ale Jakub Szumski nie dał się zaskoczyć.
32' Cezary Demianiuk faulowany przez Kamila Wiktorskiego na 30. metrze przed bramką Zagłębia.
30' Arkadiusz Jędrych odebrał piłkę Robertowi Bartczakowi przed linią pola karnego.
30' Oświetlenie powoli się rozgrzewa.
29' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z narożnika boiska nad bramką główkował Krzysztof Markowski.
29' Žarko Udovičić minął jednego rywala, ruszył wzdłuż końcowej linii boiska i będzie rzut rożny dla sosnowiczan.
28' Łukasz Matusiak szukał podaniem Žarko Udovičicia. Szybszy okazał się Piotr Misztal.
25' Kamil Wiktorski podawał w kierunku Konrada Budka. Za mocno i z "piątki" zacznie Piotr Misztal.
22' Zza pola karnego uderzał Marcin Burkhardt. Broni Jakub Szumski. To był już czwarty celny strzał gości.
22' Marcin Burkhardt podał przed pole karne w stronę Grzegorza Tomasiewicza. Powracający do obrony Tin Matić przerwał akcję.
21' Po błędzie Konrada Budka piłkę przejął Michał Bajdur i zagrał w pole karne do Cezarego Demianiuka. Gracz Pogoni był w świetnej sytuacji, ale znowu dobrze interweniował Jakub Szumski. Róg dla siedlczan
20' Po rajdzie Damiana Świerblewskiego prawą stroną boiska piłkę z pola karnego na aut wybija Łukasz Matusiak.
19' Mocny strzał Michała Bajdura z ponad 20 metrów. Jakub Szumski najpierw podbija górną piłkę, a potem ją łapie.
18' Tomasz Nowak dośrodkował do zbiegającego na bliższy słupek Tina Maticia, ale bez powodzenia.
18' Po akcji Žarko Udovičicia Zagłębie ma trzeci rzut rożny.
16' Groźnie zza pola karnego strzelał Damian Świerblewski. Na szczęście obok bramki Zagłębia.
14' Młyn Zagłębia się zorganizował i rozpoczął gromki doping.
13' Tomasz Nowak próbował rozciągnąć akcję na lewe skrzydło, ale zagrał za mocno w stronę Roberta Bartczaka.
12' Następny róg, po przeciwnej stronie boiska, krótko rozegrany. Akcje przerywa podniesiona chorągiewka, która oznajmiła, że na spalonym był Tin Matić.
12' Dośrodkowanie Jakuba Wilka z rzutu rożnego i strzał Sebastiana Dudka lewą nogą z około 13 metrów. Po drodze piłka ociera się o rywala i wychodzi na kolejny róg.
11' Jakub Wilk powalczył o piłkę, która wydawała się stracona i wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
9' Próba ciekawej kombinacyjnej akcji w polu karnym rywali. Brali w niej udział Tin Matić i Jakub Wilk. Było zagranie piętą, ale nie udało się oddać strzału. Mimo tego publiczność bije brawo.
8' Prawą nogą, po ziemi, z około 25 metrów uderzał Damian Świerblewski. Pierwszy celny strzał w meczu. Broni Jakub Szumski.
6' Odchodzącą piłkę posłał z kornera w pole karne Marcin Burkhardt, ale nie było to udane zagranie.
6' Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny.
5' Z rzutu wolnego strzelał Sebastian Dudek. Piłka odbiła się od jednego z zawodników w murze i zmierzała w stronę Piotra Misztala, który interweniował z problemami i przy pomocy jednego z kolegów z zespołu udało mu się oddalić zagrożenie.
4' Tomasz Nowak faulowany na 25. metrze przez Daniela Dybca.
3' Konrad Budek powalczył o piłkę z Michałem Bajdurem i wygrał rywalizację przy bocznej linii boiska.
2' Pierwszy faul w meczu. Łukasz Matusiak nieprzepisowo zatrzymywał Cezarego Demianiuka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 18:29 Jak to zwykle na Ludowym - sędziowska trójka wyprowadza piłkarzy na boisko w rytm przeboju Jana Kiepury. Zagłębie dzisiaj całe na biało, a Pogoń cała na niebiesko. Rozjemcy w żółtych trykotach i czarnych spodenkach.
0' 18:25 Na trybunach Stadionu Ludowego zasiadł dzisiaj były trener Zagłębia Artur Derbin, który został ciepło przywitany przez kibiców. Jest również jego były podopieczny, a dzisiaj zawodnik Ruchu Chorzów Jakub Arak. W składzie Pogoni Siedlce jest za to kolega Araka, a także inny były podopieczny Artura Derbina - Michał Bajdur.
0' 18:20 Górnik Zabrze za dwa tygodnie zagra z Pogonią Siedlce, a za trzy tygodnie przyjedzie do Sosnowca i dziś na trybunach zasiadł wyposażony w laptopa oraz zeszyt i długopis obserwator z ramienia Górnika, który podgląda przyszłych rywali swojego pracodawcy. Na razie nie stwierdzono, czy jesteśmy podglądani przez przedstawicieli krakowskiej Wisły, która we wtorek zagra na Ludowym w Pucharze Polski. No, ale tam mają w tej chwili dużo większe problemy niż obserwowanie rywali.
0' 18:10 Zupełnie nikomu do niczego niepotrzebna i nieistotna ciekawostka - od wczoraj trwają Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. W trakcie poprzednich Igrzysk, które odbywały się przed czterema laty w Londynie Zagłębie grało jeden mecz i wygrało - 1:0 z Chojniczanką Chojnice.
0' 18:00 Co słychać w I lidze? Wczoraj odbyły się trzy mecze. Spadkowicz z Zabrza przekonuje się, że na zapleczu Ekstraklasy wcale nie jest lekko, łatwo i przyjemnie. Zabrzanie w obecności ponad 10 000 kibiców zremisowali z beniaminkiem z Mielca. Zgoła odmiennie wszedł w ligę drugi ze spadkowiczów. Podbeskidzie po raz drugi z rzędu wygrało na wyjeździe 2:0 - tym razem w Bytowie. Komplet zwycięstw mają również Wigry Suwałki, które wygrały ze Zniczem Pruszków 2:1, choć do 88. minuty przegrywało 0:1. Pięć meczów odbędzie się dzisiaj, a drugą kolejkę zakończy jutrzejszy mecz Chrobrego Głogów z GKS-em Katowice.
0' 17:50 Dwie zmiany w wyjściowym składzie sosnowiczan w porównaniu do niedzielnego meczu w Chojnicach. Problemy zdrowotne wykluczyły z meczu Marcina Sierczyńskiego i Martina Pribulę. W ich miejsce od pierwszej minuty zagrają Konrad Budek oraz Jakub Wilk. Na bramce pozostał Jakub Szumski. Wracający do meczowej osiemnastki po karze za czerwoną kartkę Wojciech Fabisiak zacznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 17:40 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu drugiej kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Pogonią Siedlce.
Skrót z meczu z PogoniąSkrót z meczu z Pogonią Zachęcamy do oglądania skrótu z sobotniego meczu Zagłębia przeciwko Pogoni Siedlce wygranego przez Zagłębie 1-0 po bramce Łukasza Matusiaka. Film przygotowała oficjalna strona Zagłębia Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Pogonią SiedlceZdjęcia z meczu z Pogonią Siedlce Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Pogoni Siedlce, wygranego przez naszą drużynę 1-0 po bramce Łukasza Matusiaka. » Czytaj więcej
Zagłębie - Pogoń Siedlce 1:0Zagłębie - Pogoń Siedlce 1:0 Sosnowieckie Zagłębie wygrało z Pogonią Siedlce w drugiej kolejce I ligi. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 36. minucie Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej