20. Tomasz Margol
23. Hubert Tylec

Trener: Artur Derbin
0:1 - Bartłomiej Bartosiak 56' (k.)
14' Jakub Arak 24' Łukasz Sołowiej 50' Łukasz Sołowiej 50' Łukasz Sołowiej 59' Bartłomiej Bartosiak 82' Łukasz Wroński 90' Dawid Flaszka

Trener: Rafał Ulatowski
Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań) - Marcin Hankiewicz (Łódź), Maciej Cebulski (Poznań)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach gry kończy się druga połowa spotkania. Niestety, przegrywamy 0:1.
90+4' Patryk Rachwał blokuje dośrodkowanie Sebastiana Dudka.
90+3' Tuż przed boczną linią pola karnego Piotr Witasik fauluje Martina Pribulę i ostatnia szansa dla nas. W pole karne pobiegł Wojciech Fabisiak.
90+2' Sebastian Dudek miękko wrzucił piłkę w pole karne, ale dobrze pilnowanemu Adrianowi Paluchowskiemu nie udało się oddać strzału.
90+2' Václav Cverna fauluje Adriana Paluchowskiego i jest rzut wolny z około 30 metrów.
90+1' Zagłębie przed polem karnym gości, ale Martinowi Pribuli nie udało się dokładnie podać na głowę do Adriana Paluchowskiego.
90' doliczony czas +4
90' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Flaszki za faul na Krzysztofie Markowskim.
89' zmiana Dawid Flaszka zastąpił cierpiącego z powodu skurczy Szymona Stanisławskiego.
87' Skurcze łapią Szymona Stanisławskiego. Zdenerwowany Rafał Ulatowski wbiega na boisko, bo nikt nie chciał wybić piłki
87' Tomasz Szatan dośrodkował do Adriana Paluchowskiego, ale ten nie zdołał dobrze uderzyć piłki głową
85' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Tomasz Szatan za Jovana Ninkovicia.
85' Po dośrodkowaniu Pawła Zięby z rogu piłkę wybija Konrad Budek.
85' zmiana Druga zmiana w GKS-ie. Hieronim Gierszewski za Cezarego Demianiuka.
84' Strzał Szymona Stanisławskiego z 20 metrów. Piłka ociera się o Krzysztofa Markowskiego i wychodzi na róg.
83' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i dobra interwencja Pawła Lenarcika.
83' Václav Cverna wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego.
82' żóta kartka Marcin Sierczyński faulowany przez Łukasza Wrońskiego na prawej stronie boiska. Okazja do wrzutki w pole karne z rzutu wolnego.
81' Złe wykonanie rzutu rożnego przez Jovana Ninkovicia.
81' Sebastian Dudek wykłada piłkę Łukaszowi Matusiakowi, a ten zostaje zablokowany przez Patryka Rachwała i mamy rzut rożny.
80' Po zagraniu Sebastiana Dudka Václav Cverna zagrywa piłkę do swojego bramkarza, a ten łapie piłkę i mamy rzut wolny pośredni z około 13 metrów
79' Prostopadłe podanie Sebastiana Dudka w pole karne. Dawid Ryndak próbuje podania piętą do Adriana Paluchowskiego, jednak piłka nie trafia do adresata.
78' Błyskotliwy rajd Dawida Ryndaka zakończony stratą piłki na rzecz Szymona Stanisławskiego.
78' Goście mimo liczebnej przewagi czekają na kontry.
76' Zamiast strzału miękka wrzutka Sebastiana Dudka, ale trochę przekombinowana akcja, bo Dawid Ryndak nie doszedł do piłki.
75' Václav Cverna fauluje Adriana Paluchowskiego około 28 metrów od bramki mniej więcej na środku boiska.
74' Kolejny rajd Słowaka lewą stroną boiska. Z końcowej linii dograł przed bramkę i z około 5 metrów niecelnie uderza Dawid Ryndak. Zabrakło komunikacji z Adrianem Paluchowskim, który był w lepszej pozycji do oddania strzału.
73' Martin Pribula dośrodkował z lewej strony boiska. Václav Cverna utrudniał wyskok Dawidowi Ryndakowi i "Denver" nie zdołał zakończyć akcji strzałem.
72' Łukasz Wroński uderzał z około 30 metrów. Piłka leci wysoko nad bramką.
71' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego i udana interwencja Václava Cverny w polu karnym.
70' Rozpędzony Dawid Ryndak minął dwóch rywali aż w końcu akcję przerwał wybiciem na aut Václav Cverna
69' Wojciech Fabisiak interweniuje głową poza polem karnym.
68' Sosnowiczanie pospieszyli się z wykonaniem rzutu wolnego i stracili piłkę.
68' Seweryn Michalski zagrał piłkę ręką na 20. metrze
68' Faul w ataku Łukasza Matusiaka na Lukasie Klemenzie.
67' Martin Pribula dogrywał piłkę w pole karne w kierunku Adriana Paluchowskiego, ale szybszy był Paweł Lenarcik.
66' Dawid Ryndak przed polem karnym stracił piłkę na rzecz Cezarego Demianiuka, a potem go jeszcze faulował.
65' Po wejściu na boisko Konrad Budek gra na środku obrony, a Łukasz Matusiak, który był cofnięty do defensywy po czerwonej kartce dla Łukasza Sołowieja, wrócił do pomocy.
64' zmiana Zmiana także w Bełchatowie - Paweł Zięba za Bartłomieja Bartosiaka.
63' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Konrad Budek za Jakuba Araka i Adrian Paluchowski za Michała Fidzukiewicza.
63' Sebastian Dudek wybija piłkę po dośrodkowaniu Bartłomieja Bartosiaka z rzutu rożnego.
62' Jovan Ninković przerwał akcję Łukasza Wrońskiego i goście mają rzut rożny.
61' Szykują się dwie zmiany w Zagłębiu.
60' Druga żółta kartka należałą się Bartłomiejowi Bartosiakowi za złapanie Marcina Sierczyńskiego i uniemożliwienie kontynuowania akcji, ale sędzia odpuścił.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Bartosiaka za faul na Marcinie Sierczyńskim.
58' Przypomnijmy, że sędzia Piotr Idzik w meczu Miedzi Legnica z Wisłą Płock nie uznał prawidłowo strzelonej bramki dla gości, a uznał nieprawidłowo zdobytego gola przez gospodarzy. Dziś znowu jego decyzje wywołują kontrowersje.
58' GKS Bełchatów w tym sezonie jeszcze nie wygrał meczu, w którym prowadził 1:0.
56' gol - po karnym 0:1 Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bartłomiej Bartosiak.
56' Łukasz Matusiak fauluje (???) Cezarego Demianiuka w polu karnym i rzut karny dla gości
55' Michał Fidziukiewicz traci piłkę na połowie gości na rzecz Lukasa Klemenza
54' Martin Pribula przeniósł się na prawe skrzydło i dośrodkował w pole karne, ale najlepiej ustawiony był Paweł Lenarcik.
51' Tydzień temu GKS przegrał mecz, grając z przewagą jednego zawodnika. Czy drugi raz z rzędu bełchatowianie popełnią ten sam błąd?
50' druga żółta -czerwona Faul Łukasza Sołowieja na Cezarym Demianiuku i druga żółta kartka dla naszego stopera. Gramy w dziesiątkę.
49' Z rzutu rożnego dośrodkował Bartłomiej Bartosiak, a Václav Cverna z kilku metrów strzelił głową wprost w ręce Wojciecha Fabisiaka.
48' Po dośrodkowaniu Łukasza Wrońskiego piłkę na rzut rożny wybija Marcin Sierczyński.
48' Lukáš Kubáň wrzucił piłę z lewej strony boiska i znowu górą Łukasz Sołowiej.
46' Łukasz Sołowiej wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 2 sekundach gry Piotr Idzik zakończył pierwszą połowę meczu. Bez goli na Stadionie Ludowym, a Zagłębie nie oddało ani jednego celnego strzału. Czy będzie lepiej po przerwie?
45' doliczony czas +1
45' kontuzja Sędzia przerywa grę i woła na murawę masażystę gości, bo na murawie leży Lukas Klemenz.
44' Lukáš Kubáň podał z rzutu wolnego do wbiegającego w pole karne Bartłomieja Bartosiaka, ale ten nie opanował piłki przez końcową inią boiska.
43' Cezary Demianiuk faulowany przez Łukasza Matusiaka
42' Wojciech Fabisiak skutecznie interweniuje po dośrodkowaniu Bartłomieja Bartosiaka z rzutu rożnego.
42' Jovan Ninković przeciął podanie Patryka Rachwała do Łukasza Wrońskiego, ale po chwili zablokowany strzał zza pola karnego i rzut rożny dla GKS-u.
40' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z okolicy narożnika boiska i Dawidowi Ryndakowi nie udało się czysto uderzyć głową z kilku metrów.
39' Z lewej strony w pole karne dośrodkował Martin Pribula. Jakub Arak był dobrze pilnowany przez Piotra Witasika, a próbujący dobijać zza "szesnastki" Michał Fidziukiewicz trafił w nogi Seweryna Michalskiego.
37' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego głową z około 14 metrów strzelał Michał Fidziukiewicz. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
36' Faul Lukasa Klemenza na Marcinie Sierczyńskim i będzie okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego z prawego skrzydła.
34' Sebastian Dudek wślizgiem przerywa akcję Cezarego Demianiuka.
34' Piotr Witasik wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego.
33' Jakub Arak doszedł do sytuacji strzeleckiej po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawej flanki, ale nie zdołał posłać piłki głową do bramki.
32' Lukas Klemenz sfaulował Jakuba Araka i następnie w złości odrzucił piłkę, ale skończyło się tylko na ustnym upomnieniu od sędziego Piotra Idzika.
30' Brawo dla Marcina Sierczyńskiego, który ruszył wzdłuż linii do piłki, która - wydawało się - już wyjdzie poza boisko, ale szybki "Siara" opanował futbolówkę tuż przed chorągiewką, potem ograł Lukáša Kubáňa i dośrodkował w pole karne, a tam Seweryn Michalski okazał się lepszy od Michała Fidziukiewicza.
29' Jovan Ninković dośrodkował lewą nogą w pole karne, a Lukas Klemenz wygrał walkę w powietrzu z Łukaszem Sołowiejem.
28' Będziemy mieli trzeci rzut rożny po akcji prawą stroną boiska. Piłkę zagraną przez Marcina Sierczyńskiego trącił jeden z bełchatowian, a Paweł Lenarcik nie zdążył do niej dobiec.
27' Paweł Lenarcik pewnie interweniował w polu bramkowym po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rogu.
27' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę na róg wybija Vaclav Cverna.
26' Michał Fidziukiewicz wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia.
26' Dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek i dobra postawa obrońców Zagłębia.
25' Łukasz Wroński oddał strzał z około 20 metrów i zmierzającą do bramki piłkę na róg wybił Wojciech Fabisiak.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Sołowieja za faul na Cezarym Demianiuku.
24' Martin Pribula wzdłuż bocznej linii boiska pięta do Jovana Ninkovicia, Dośrodkowanie w pole karne i Lukáš Kubáň wygrał powietrzny pojedynek z Dawidem Ryndakiem.
22' Kibiców z Bełchatowa jest już więcej niż pisaliśmy w 10. minucie i na razie przebijają się ze swoim dopingiem przez miejscowych.
21' Ponownie z narożnika boiska dośrodkował Bartłomiej Bartosiak. Piłkę z pola karnego wyekspediował Łukasz Matusiak.
20' Sebastian Dudek zablokował dośrodkowanie Łukasza Wrońskego i trzeci korner dla GKS-u
20' Z rzutu rożnego dośrodkował Bartłomiej Bartosiak. Spora niefrasobliwość naszych obrońców pozwoliła Lukasowi Klemenzowi na oddanie strzały z około 3 metrów. Na szczęście świetnie na linii spisał się Wojciech Fabisiak.
19' Jovan Ninković blokuje Łukasza Wrońskiego i goście mają drugi rzut rożny.
18' Szymon Stanisławski sfaulował Sebastiana Dudka w środku boiska.
16' Krótkie rozegranie rzutu rożnego pomiędzy Bartłomiejem Bartosiakiem i Cezary Demianiukiem zakończone złym dośrodkowaniem.
15' Rzut wolny dla GKS-u z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Bartosiaka piłkę na róg wybił Wojciech Fabisiak.
14' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Araka za faul na Łukaszu Wrońskim.
14' Cezary Demianiuk przedarł się w pole karne Zagłębia i podał do Łukasza Wrońskiego, a akcję przerwał wracający do defensywy Martin Pribula
12' Patryk Rachwał przymierzył prawą nogą z około 25 metrów i posłał piłkę obok bramki.
12' Po raz pierwszy dzisiaj słychać na Ludowym doping, mimo tego, że nie ma ani młyna ani oflagowania
10' Na sektorze gości zameldowali się fanatycy z Bełchatowa. Tak na oko jest ich około jeden autokar.
9' Jakub Arak uwolnił się spod opieki Patryka Rachwała i zagrał na lewą stronę do Martina Pribuli. Słowak minął Piotra Witasika, ale przy próbie strzału został zablokowany przez prawego obrońcę gości.
8' Pierwsza ofensywna akcja gości. Szymon Stanisławski z prawego skrzydła zagrał po ziemi w pole karne, gdzie piłkę wybił Krzysztof Markowski.
6' Martin Pribula zagrał po ziemi do Łukasza Matusiaka, który po raz drugi uderzył zza pola karnego i po raz drugi obok bramki. Czekamy na taki strzał jak z Arką Gdynia.
5' Na razie goście mają problem z wyjściem z własnej połowy
3' Z dystansu przymierzył Łukasz Matusiak - niestety, daleko od bramki.
3' Kolejna akcja lewym skrzydłem. Martin Pribula dograł w pole karne. Jakub Arak przepuścił piłkę do kolegi z zespołu, ale znowu nie udało się oddać strzału z pola karnego.
2' Z lewej strony boiska dośrodkował Jovan Ninković, ale nikt nie zamknął akcji.
1' Na sektorze VIP serdecznie wyściskali się Zdzisław Drobniewski i Leszek Baczyński, a na meczu są również koszykarki JAS-FBG Zagłębia, które już za tydzień zadebiutują w Ekstraklasie
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie
0' 19:01 Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci Roberta "Manolo" Jędrzejaka.
0' 18:58 Na boisku pojawili się już piłkarze obu zespołów. Gracze Zagłębia wyszli na prezentację w czarnych koszulkach z napisem "ŚP. Manolo". Pod spodem sosnowiczanie mają białe koszulki i w takich strojach dziś wystąpią, z kolei GKS w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach.
0' 18:55 Rozgrzewka skończona. Czekamy na piłkarzy. Frekwencja dziś wygląda na trochę gorszą niż na meczu z Pogonią Siedlce. Niewykluczone, że część kibiców wybrała Stadion Zimowy i pierwszy mecz hokeistów Zagłębia po awansie do Ekstraligi.
0' 18:50 GKS w każdym meczu w tym sezonie tracił bramkę, a Zagłębie gola nie zdobyło tylko w pierwszej kolejce. Potem w sześciu spotkaniach ligowych, a także w pucharowej rywalizacji z Górnikiem Zabrze nasz zespół strzelał przynajmniej jedną bramkę. Głupio byłoby zakończyć dziś tę serię.
0' 18:45 Ten mecz pierwotnie był zaplanowany na jutrzejsze popołudnie, ale z uwagi na to, że już we wtorek 15 września Zagłębie gra mecz 1/8 finału Pucharu Polski w Świeciu, starcie z bełchatowianami przełożono o jeden dzień. GKS także jeszcze bierze udział w pucharowych rozgrywkach i 25 września rozegra wyjazdowy mecz z Chojniczanką. Nie można więc wykluczyć, że Zagłębie i GKS w tym sezonie zagrają ze sobą trzy (jeśli oba zespoły awansują do finału na Stadionie Narodowym) lub nawet cztery razy (jeśli los je zetknie w półfinale)
0' 18:35 Pomimo porażki w poprzedniej kolejce, trener spadkowicza z Ekstraklasy nie robił rewolucji w składzie i bełchatowianie przystąpią do meczu na Stadionie Ludowym z tylko jedną zmianą w pierwszej jedenastce - za Hieronima Gierszewskiego, który powędrował na ławkę, zagra Szymon Stanisławski
0' 18:30 Zagłębie zagra dziś taką samą jedenastką, jaka rozpoczęła poprzedni mecz z Pogonią Siedlce, który odbył się aż 12 dni temu. Nowy nabytek sosnowiczan, napastnik Adrian Paluchowski rozpocznie mecz na ławce rezerwowych podobnie jak Konrad Budek, który już doszedł do siebie po kontuzji i w minionym tygodniu zagrał w reprezentacji U-20 razem z Jakubem Arakiem.
0' 18:20 W piątkowy wieczór witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na mecz 8. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Bełchatów
Zdjęcia z meczu z BełchatowemZdjęcia z meczu z Bełchatowem Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie GKS Bełchatów przegranego przez naszą drużynę 0-1 » Czytaj więcej
Zagłębie - GKS Bełchatów 0:1Zagłębie - GKS Bełchatów 0:1 Grające od 50. minuty w dziesiątkę Zagłębie przegrało z GKS-em Bełchatów 0:1. Bramkę dla gości strzelił w 56. minucie z rzutu karnego Bartłomiej Bartosiak. » Czytaj więcej