15. Michal Farkaš
20. Grzegorz Arłukowicz

Trener: Mirosław Smyła

1:0 - Mateusz Wrzesień 2' 1:1 - Mateusz Hałambiec 6' 1:2 - Damian Sędziak 57'
58' Amadeusz Skrzyniarz 66' Daniel Ciechański 85' Piotr Niewieściuk 90+5' Michał Ilków-Gołąb
(69' 10. Piotr Niewieściuk;
90+4' 11. Patryk Obiała)

12. Sławomir Janicki
19. Paweł Baraniak
8. Mateusz Janeczko

Trener: Ireneusz Mamrot
Sędziowie: Szymon Lizak - Maciej Śliwiński, Wojciech Brenk (Poznań)
90.0000
90+5' gwizdek Po 50 minutach gry Szymon Lizak kończy drugą połowę. Niestety, przegrywamy z liderem.
90+5' Dośrodkowanie Łukasza Grubego z prawego skrzydła. Piłka w rękach bramkarza Chrobrego.
90+5' żóta kartka Michał Ilków-Gołąb ukarany za faul na Radosławie Kursie.
90+4' zmiana Czwarta zmiana w Chrobrym. Patryk Obiała za Piotra Niewieściuka.
90+3' Miękka wrzutka Łukasza Grubego i ponownie gracze Chrobrego oddalają zagrożenia od bramki.
90+3' Faul na Łukaszu Matusiaku ponad 30 metrów od bramki.
90+1' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z narożnika boiska górą goście.
90+1' Co za parada Amadeusza Skrzyniarza! Po podaniu Mateusza Września Łukasz Tumicz strzela lewą nogą z około 20 metrów i golkiper Chrobrego wyciąga piłkę spod poprzeczki. Jest róg.
90' Z rzutu wolnego strzelał Łukasz Grube. Niestety, niecelnie.
89' Michał Ilków-Gołąb fauluje Rafała Jankowskiego 25 metrów przed bramką.
89' Goście stracili piłkę przy próbie krótkiego rozegrania rogu.
88' Piotr Niewieściuk strzelił z około 25 metrów i Mateusz Struski miał kłopoty ze złapaniem śliskiej piłki. Kończy się rogiem dla Chrobrego.
87' Zdecydowanie za mocno dośrodkował Łukasz Grube.
86' Zagłębie wywalczyło rzut rożny. Może teraz?
85' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Niewieściuka za faul na Łukaszu Matusiaku
83' Rafał Sadowski wstrzelił piłkę z lewej strony boiska, ale bardziej nabił Rafała Jankowskiego niż do niego podawał.
82' Po dośrodkowaniu Rafała Sadowskiego piłkę w polu karnym zatrzymał Mateusz Hałambiec. Kibice krzyczą "ręką", ale chyba jej nie było.
81' Mateusz Wrzesień dośrodkował z prawego skrzydła, a Michał Michalec wygrał powietrzny pojedynek z Rafałem Jankowskim.
81' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu wolnego małe zamieszanie w polu karnym. Górą z opresji wychodzi Amadeusz Skrzyniarz.
80' Krzysztof Ziemniak sfaulował Mateusza Września przy prawej linii bocznej.
79' zmiana Trzecia zmiana w Chrobrym. Krzysztof Ziemniak za Łukasza Szczepaniaka.
79' Kolejny zawodnik skoczył na plecy Rafałowi Jankowskiemu. Tym razem był to Mateusz Hałambiec.
77' Rafał Jankowski podszedł do piłki. Strzelił prawą nogą nad murem prosto w środek bramki. Amadeusz Skrzyniarz złapał futbolówkę.
77' Michał Michalec sfaulował Rafała Jankowskiego 25 metrów od bramki. Mamy rzut wolny z obiecującej pozycji.
75' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu rożnego wysoko nad bramką z pierwszej piłki strzelał Rafał Sadowski.
75' Faul Adama Samca na Łukaszu Tumiczu przy prawej bocznej linii.
74' zmiana Mirosław Smyła idzie na całość - za obrońcę Marcina Sierczyńskiego wchodzi napastnik Rafał Jankowski.
73' zmiana Druga zmiana w Chrobrym. Krystian Pieczara za Karola Danielaka.
72' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia spowodowane głównie złym stanem murawy. Naszym zawodnikom udało się zablokować strzały.
71' Jovan Ninković wybija piłkę na róg po rajdzie Damiana Sędziaka
70' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Wojciech Wojcieszyński za Tomasza Szatana.
69' Golkiper Chrobrego źle interweniuje we własnym polu karnym, ale Tomasz Szatan nie zdołał strzelić do bramki po podaniu Mateusza Września.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Chrobrym. Piotr Niewieściuk za Damiana Ciechanskiego.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Rafał Sadowski za Krzysztofa Kaliciaka.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Ciechańskiego za faul na Tomaszu Szatanie.
62' Opady powoli ustają, ale murawie to nie pomaga i pewnie przed końcem meczu niewiele pomoże.
61' Damian Sędziak strzelił bramkę na Stadionie Ludowym już w trzecim klubie. Wcześniej trafiał w Sosnowcu w barwach Tura Turek i Elanu Toruń.
60' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawego skrzydła, ale Łukaszowi Tumiczowi nie udało się sfinalizować akcji strzałem.
60' Nasza obrona chyba nie zdaje sobie sprawy ze stanu boiska i gra po ziemi na własnej połowie.
58' żóta kartka Golkiper Chrobrego został ukarany żółtą kartką, bo po strzelonej bramce zachowywał się nieprzyzwoicie.
57' gol - piłka nożna 1:2 Łukasz Szczepaniak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Damian Sędziaka, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Mateuszowi Struskiemu
57' Łukasz Matusiak przymierzył z około 25 metrów i Amadeusz Skrzyniarz sparował piłkę w bok.
56' Michał Ilków-Gołąb huknął prawą nogą z około 25 metrów. Mateusz Struski broni.
55' Drenaż ma kłopoty z hektolitrami wody. Na boisku tworzy się coraz więcej kałuż.
54' Bardzo niedobre dośrodkowanie Łukasza Grubego z rogu boiska.
54' Michał Szałek uprzedził Łukasza Tumicza i wybił piłkę na rzut rożny.
53' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z kornera piłkę z pola bramkowego wybija Michał Michalec.
52' Po podaniu Tomasza Szatana Krzysztof Kaliciak zagrywa z prawej strony pola karnego w kierunku Łukasza Tumicza, a jeden z obrońców Chrobrego wślizgiem wybija piłkę na róg.
52' Krótkie rozegranie rogu. Piłka wraca do Łukasza Grubego i po mocnej wrzutce wychodzi poza boisko.
51' Rzut wolny dla sosnowiczan z 40 metrów. Po strzale Łukasza Grubego piłka odbija się od muru i szybuje nad poprzeczką. Będzie róg.
50' Kontra Zagłębia. Na strzał z około 25 metrów decyduje się Łukasz Grube, ale ciężka piłka nawet nie doleciała do bramki. Można było tę akcję chyba rozegrać inaczej.
50' Po dośrodkowaniu Damiana Sędziaka z prawej strony boiska piłkę przejmuje Łukasz Matusiak.
49' Śliska murawa sprawia psikusy piłkarzom. Marcin Sierczyński nie opanował piłki, która nabrała poślizgu, a po chwili sam przejechał kilka metrów po murawie.
47' Damian Sędziak znalazł się z piłką w naszym polu karnym i po raz kolejny górą Radosław Kursa.
46' W przerwie niebo nad Ludowym się otworzyło i leje jak z cebra.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia Szymon Lizak daje sygnał na przerwę. Jak dotąd, jesteśmy świadkami bardzo ciekawego meczu. Statystyki pierwszej połowy: strzały 5-6, strzały celne 4-2, faule 4-7, rogi 4-4, spalone 2-2.
45+1' Damian Sędziak minął Jovana Ninkovicia i podawał na środek pola karnego. Na miejscu był jednak Radosław Kursa.
45' Amadeusz Skrzyniarz piąstkuje futbolówkę z pola bramkowego po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rogu.
44' Zamieszanie w polu bramkowym Chrobrego po dośrodkowaniu Łukasza Grubego. Zawodnicy gości trafiają w siebie i jest kolejny korner.
44' Potężny strzał Jovana Ninkovicia zza narożnika pola karnego. Amadeusz Skrzyniarz wybija piłkę na róg.
43' Łukasz Matusiak stracił piłkę na własnej połowie, ale Daniel Ciechański pomógł sobie ręką przy jej opanowaniu.
42' Łukasz Matusiak zagrywał po ziemi do Łukasza Tumicza i gdyby nie wślizg na piłkę Michała Szałka, to Tumicz znalazłby się w sytuacji sam na sam.
41' Krzysztof Kaliciak i Mateusz Wrzesień zamienili się stronami i teraz Kaliciak dośrodkował z lewej strony, ale zbyt mocno i Amadeusz Skrzyniarz uprzedził strzelca bramki.
40' Dwa auty dla Zagłębia na połowie Chrobrego po lewej stronie boiska, ale bez efektu.
37' Ponownie na ofsajdzie złapany najlepszy snajper Zagłębia.
36' Sosnowiczanie po raz pierwszy złapani na spalonym, a konkretnie Łukasz Tumicz po podaniu Mateusza Września.
35' Z rzutu wolnego dośrodkował Karol Danielak, a Łukasz Matusiak udanie interweniował głową.
32' Płaskie podanie Damiana Sędziaka z prawej strony boiska. W polu karnym znowu akcję gości przerywa Radosław Kursa.
30' W pole karnego dośrodkował Łukasz Grube. Piłkę wybił Mateusz Hałambiec. Ciągle jesteśmy w jej posiadaniu. Wrzutka z prawego skrzydła i ponownie górą defensywa lidera.
30' Michał Ilków-Gołąb sfaulował Mateusza Września około 28 metrów od bramki.
28' Róg dla Zagłębia, ale krótkie rozegranie nie przyniosło żadnego pożytku.
27' Idziemy w drugą stronę. Krzysztof Kaliciak zbiegł z piłkę do środka i zmierzał w stronę pola karnego, ale został powstrzymany przez rywala.
27' Łukasz Szczepaniak znalazł się z piłką w naszym polu karnym, strzelił, a Mateusz Struski odbił piłkę przed siebie. Radosław Kursa od razu dopadł do futbolówki i efektowną przewrotką wyekspediował ją daleko poza pole karne.
26' Tym razem po dośrodkowaniu Karola Danielaka sędzia przerywa grę. Faulowany był Radosław Kursa.
26' Po dośrodkowaniu Karola Danielaka piłkę wybija Łukasz Matusiak. Futbolówka trafia pod nogi Damiana Sędziaka, który decyduje się na natychmiastowy strzał i znowu blokuje go nasz kapitan. Kolejny róg.
25' Marcin Sierczyński wybija piłkę na kolejny korner.
24' Tomasz Szatan wstrzelił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, ale nie było nikogo do zamknięcia akcji.
24' Po dośrodkowaniu Karola Danielaka piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Łukasz Grube.
23' Łukasz Szczepaniak strzelił prawą nogą z około 12 metrów. Piłka otarła się o jednego z sosnowiczan i wyszła na róg.
23' Marcin Sierczyński podał piłkę pod nogi rywala i goście idą z akcją lewą stroną. W porę na aut piłkę wybija jednak Michał Grudniewski.
21' Dynamiczne wejście Mateusza Września w pole karne Chrobrego. Nasz pomocnik pada na murawę, ale arbiter nie widzi podstaw do podyktowania rzutu karnego.
20' Nasza obrona znowu w lesie. Damian Sędziak z lewej strony boiska zagrał płaską piłkę w pole karne, a Daniel Ciechański z bliska strzelił nad poprzeczką.
19' Kolejny prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy! Tak nie można grać z liderem!
18' Damian Sędziak zagrywał w nasze pole karne i czujny Radosław Kursa przeciął lot piłki.
17' I znowu błąd sosnowiczan. Tym razem zabrakło zrozumienia między Łukaszem Matusiakiem a Jovanem Ninkoviciem.
16' Dwa złe zagrania Zagłębia w ciągu minuty na własnej połowie. Na szczęście bez konsekwencji, ale nie można sobie pozwolić na taką beztroskę.
15' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z narożnika boiska piłkę piąstkuje Amadeusz Skrzyniarz.
14' Tomasz Szatan przymierzył lewą nogą po podaniu Marcina Sierczyńskiego. Piłka sprawiła spore kłopoty Amadeuszowi Skrzyniarzowi, który z trudem wybił piłkę na rzut rożny
13' Łukasz Grube poślizgnął się przy strzale z ponad 30 metrów, ale i tak wyszedł z tego celny strzał na bramkę Chrobrego.
11' Jovan Ninković zagrał w kierunku Mateusza Września, ale ten nie dał rady minąć Michała Michalca.
11' Łukasz Grube trochę za mocno dośrodkował z rzutu rożnego.
10' Mateusz Wrzesień przy próbie dośrodkowania trafił w nogę Michała Michalca i mamy róg.
10' Dośrodkowanie Damiana Sędziaka z lewej strony boiska. Michał Grudniewski wygrywa walkę w powietrzu
8' Jovan Ninković wymanewrował obrońcę, ale dośrodkował prosto w ręce Amadeusza Skrzyniarza.
6' gol - piłka nożna 1:1 Z narożnika boiska dośrodkował Karol Danielak, a Mateusz Hałambiec z bliska posłał piłkę głową do bramki.
6' Błąd w defensywie Zagłębia. Z piłką w polu karnym znalazł się Damian Sędziak i tylko wślizg Marcina Sierczyńskiego uratował naszą drużynę. Chrobry ma róg.
5' Jeśli goście myśleli o tym, żeby wywieźć z Sosnowca bezbramkowy remis, a taki wynik notowali w tym sezonie już 7 razy, to ich misterny plan poszedł w... dobrze wiecie, gdzie.
4' Tego w tym roku na Ludowym jeszcze nie było - Zagłębie strzeliło bramkę na 1:0.
3' Błąd Łukasza Matusiaka i faul Jovana Ninkovicia na Damianie Sędziaku po prawej stronie boiska.
3' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego zamykający akcję na dalszym słupku Tomasz Szatan strzela niecelnie głową.
2' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!! Ludowy eksplodował w 62. sekundzie meczu! Tomasz Szatan podał piłkę z prawej strony boiska, a Mateusz Wrzesień huknął prawą nogą z około 20 metrów. Amadeusz Skrzyniarz nie dał rady obronić tego strzału.
1' gwizdek Zaczęło się! Rozpoczęli sosnowiczanie
0' 17:58 Trójka arbitrów w seledynowych koszulkach wyprowadza obie drużyny na murawę. Zagłębie dzisiaj w standardowym zestawie, czyli czerwone koszulki, białe spodenki i czerwone getry, a Chrobry cały na czarno. Z głośników śpiewa Jan Kiepura, ale zagłusza go młyn.
0' 17:57 Takich tłumów w tym roku jeszcze na Stadionie Ludowym nie widzieliśmy, a podejrzewamy, że jeszcze pod kasami i przed wejściem trochę osób stoi.
0' 17:55 Na trybunach Stadionu Ludowego pojawili się piłkarze Stomilu Olsztyn, którzy jutro zagrają w Jaworznie z GKS-em Tychy. Olsztynianie zapewne chcą podejrzeć swoich potencjalnych rywali w przyszłych rozgrywkach. Jupitery właśnie zostały włączone i od razu murawa wygląda piękniej.
0' 17:52 Kontynuując statystyki i odniesienia do przeszłości - Zagłębie nie wygrało żadnego z pięciu meczów z Chrobrym, które rozgrywano w ostatnich trzech sezonach, czyli po awansie drużyny z Głogowa do II ligi. Co więcej - w ostatnich trzech meczach przeciwko drużynie z Dolnego Śląska nie udało się naszemu zespołowi strzelić bramki.
0' 17:48 Z gęstych, ciemnych chmur, które nadciągnęły nad Sosnowiec, zaczął padać deszcz.
0' 17:45 Pisaliśmy już o tym w zapowiedzi meczu, ale przypomnimy, że Chrobry w 18 meczach tego sezonu nie stracił bramki i wygrał wszystkie spotkania, w których jako pierwszy strzelił bramkę. Nie można więc doprowadzić do scenariusza, który w tej rundzie wydarzył się czterokrotnie na Ludowym, czyli do strzelenia pierwszej bramki przez gości.
0' 17:40 Na sektorze gości pojawili się już pierwsi fanatycy z Głogowa. W trzech poprzednich meczach na Ludowym ten sektor był pusty - nie przyjechały zorganizowane grupy ze Zdzieszowic, Bytowa i Wejherowa. Ostatnio byli u nas fani z Wałbrzycha.
0' 17:35 Sytuacja Zagłębia w tabeli jest dosyć klarowna. Zwycięstwa we wszystkich meczach do końca sezonu na pewno dadzą nam awans. Jeśli stracimy punkty w starciu z Chrobrym, to życie się nam skomplikuje i będziemy musieli liczyć także na to, aby Chrobry i/lub Bytovia gubiły punkty. Wygrana z Chrobrym byłaby dużym krokiem w kierunku I ligi.
0' 17:30 Piłkarze Zagłębia dopiero teraz wyszli na rozgrzewkę, a rywale już od dobrych 10 minut przygotowują się do gry. Krzysztof Kaliciak, Łukasz Tumicz i Tomasz Szatan dosyć szybko opuścili boisko w środowym meczu w Katowicach. Wszystko po to, aby byli mniej zmęczeni przed arcyważnym dzisiejszym meczem z Chrobrym.
0' 17:20 Trener Mirosław Smyła powrócił do składu, który wystąpił w spotkaniu przeciwko Ruchowi Zdzieszowice. Po przerwie za kartki wrócił do gry Marcin Sierczyński, a po krótkiej przerwie zdrowotnej znowu do dyspozycji szkoleniowca jest Mateusz Wrzesień. Ich obecność w pierwszej jedenastce oznacza, że na ławkę rezerwowych powędrowali Michal Farkaš oraz Hubert Tylec, a w meczowej osiemnastce zabrakło miejsca dla Wołodymyra Ostrouszki i Jana Grzesika.
0' 17:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na prawdziwy hit 27. kolejki II ligi zachodniej - najlepsze w rundzie wiosennej Zagłębie kontra prowadzący w tabeli Chrobry Głogów.
Kolejne zdjęcia z meczu z ChrobrymKolejne zdjęcia z meczu z Chrobrym Zapraszamy do oglądania dwóch kolejnych galerii zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z ChrobrymKonferencja po meczu z Chrobrym Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Ireneusza Mamrota i Mirosława Smyły podczas konferencji prasowej po meczu Zagłębie - Chrobry. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Chrobrym Galeria zdjęć z meczu z Chrobrym Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów. W galerii znajduje się 111 fotografii zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Koniecznie musimy wygrać z PoloniąTomasz Szatan: Koniecznie musimy wygrać z Polonią - Gdybyśmy przetrzymali przynajmniej dziesięć minut, to byłoby nam zdecydowanie łatwiej kontrolować ten mecz - ocenił szybkie wyrównanie Chrobrego Tomasz Szatan. » Czytaj więcej
Mateusz Wrzesień: Pogoda pokrzyżowała nam szykiMateusz Wrzesień: Pogoda pokrzyżowała nam szyki - Przez warunki atmosferyczne zupełnie nie mogliśmy zagrać w naszym stylu - żałował zdobywca jedynego w meczu z Chrobrym trafienia dla Zagłębia, Mateusz Wrzesień. » Czytaj więcej
Łukasz Tumicz: Moment dekoncentracjiŁukasz Tumicz: Moment dekoncentracji - Momentami ten mecz przypominał piłkę wodną - ocenił drugą połowę spotkania z Chrobrym napastnik Zagłębia, Łukasz Tumicz. » Czytaj więcej
Bramki z meczu z ChrobrymBramki z meczu z Chrobrym Zapraszamy do obejrzenia filmu z bramkami strzelonymi w spotkaniu Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów. » Czytaj więcej
Lider wygrał na Ludowym. Awans się oddalaLider wygrał na Ludowym. Awans się oddala Zagłębie uległo Chrobremu Głogów 1:2. Sosnowiczanie w 62. sekundzie objęli prowadzenie po golu Mateusza Września. W 6. minucie wyrównał Mateusz Hałambiec, a w 57. minucie 3 punkty gościom dał Damian Sędziak. » Czytaj więcej