13. Maciej Szymański
16. Michał Więcek

Trener: Dariusz Mierzejewski
0:1 - Sławomir Jarczyk 7' 0:2 - Tomasz Szatan 69' 0:3 - Wojciech Białek 90'
17' Wojciech Białek 46' Marcin Sierczyński 63' Piotr Kołc 68' Przemysław Kostuch 71' Mateusz Łuczak

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Sebastian Załęski (Ostrołęka)
90.0000
90+1' gwizdek Sędzia miał chyba doliczyć dwie minuty, bo tabliczkę z taką cyfrą podniósł sędzia techniczny, ale ostatecznie zakończył drugą połowę po zaledwie kilku sekundach powyżej 45 minut.
90' gol - piłka nożna 0:3 GOOOOL!!!!!!!! Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Piłkę w pole karne posłał Łukasz Grube. Akcję zamykał Hubert Tylec. Po jego strzale pod bramką powstało zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Wojciech Białek i z bliska posłał piłkę do siatki.
89' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu. Za Dawida Weisa wchodzi debiutujący w pierwszym zespole Jakub Malara.
88' Prostopadłe podanie Patryka Szlasa do Łukasza Wiśniewskiego. Piłkarz Gryfa strzela w krótki róg, ale dokładnie tam był Dawid Kudła
86' Akcja przemieszcza się na drugą stronę boiska. Z prawej strony pola karnego płasko strzelał Patryk Szlas. Piłka w rękach Dawida Kudły.
86' Kontra Zagłębia. Dawid Weis do Tomasza Szatana, ale akcję dobrze przeczytał Piotr Kołc.
83' Rafał Jankowski do Tomasza Szatana, Tomasz Szatana do Łukasza Grubego. Łukasz Grube strzela z 15 metrów i trafia w Macieja Stefanowicza.
82' Akcja dwóch rezerwowych - Hubert Tylec do Rafała Jankowskiego. Niestety, "Jankes" na spalonym.
80' Rzut wolny dla Gryfa z prawej strony boiska. Miękka wrzutka Piotra Kołca i pewna interwencja Dawida Kudły.
78' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Dawida Ryndaka.
78' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawej strony boiska i Rafał Jankowski został uprzedzony przez rywala. Jest róg.
77' Tomasz Szatan strzelił lewą nogą z 20 metrów. Jednak lewą ma o wiele słabszą niż prawą.
74' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Rafał Jankowski za Łukasza Tumicza.
73' Kontra Zagłębia. Tomasz Szatan podał do Łukasza Tumicza. któremu jednak zabrakło precyzji przy wykończeniu.
71' czerwona kartka Czerwona kartka dla Mateusza Łuczaka za uderzenie łokciem Dawida Ryndaka
69' gol - piłka nożna 0:2 GOOOOL!!!!!!! Do piłki ustawionej tuż za linią pola karnego podszedł Tomasz Szatan i kapitalnym strzałem prawą nogą posłał ją w okienko. Adam Duda nie miał żadnych szans.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Kostucha za zagranie ręką na 18. metrze. Obrońca Gryfa zablokował strzał Tomasza Szatana. Będziemy mieli rzut wolny z obiecującego miejsca.
66' zmiana Druga zmiana w Gryfie - za Mateusza Dąbrowskiego wchodzi Patryk Szlas.
64' Sosnowiczanie mieli rzut wolny z około 30 metrów, ale bardzo przekombinowali przy jego wykonaniu i zakończyło się stratą.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Kołca za faul na Łukaszu Tumiczu.
61' Aut dla Gryfa na wysokości pola karnego. Wrzucał Marcin Warcholak, a piłkę głową wybił Łukasz Grube.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Gryfie - Łukasz Wiśniewski za Jakuba Kaszubę.
59' Ryzykowne zagranie Sławomira Jarczyka. Wybijając piłkę z 20. metra trafił w Mateusza Łuczaka. Na szczęście piłka poleciała prosto do Dawida Kudły.
57' Ładna dwójkowa akcja Tomasza Szatana i Łukasza Tumicza zakończona strzałem z półwoleja z około 15 metrów naszego nowego napastnika. Uderzenie było celne, a piłkę złapał Adam Duda.
57' Zagłębie gra teraz pod słońce. Dawid Kudła założył na głowę czapkę z daszkiem.
56' Kontra Zagłębia przerwana interwencją sędziego asystenta. Na spalonym był Łukasz Tumicz.
54' Ładna akcja Zagłębia. Kilka podań z pierwszej piłki. Niestety, kończy się niecelnym dośrodkowaniem Dawida Ryndaka.
52' Jeszcze jeden aut na wysokości pola karnego. Piłkę w pole karne posłał Marcin Warcholak, a Dawid kudła krzyknął "Moja!" i piłka była jego.
51' Wrzut z autu dla Gryfa. Odbitą po koźle piłkę uderza głową Rafał Siemaszko. Nad poprzeczką.
50' Rafał Siemaszko przedzierał się w pole karne Zagłębia, gdzie został powstrzymany przez Sławomira Jarczyka. Kapitan Zagłębia wyprowadził akcję, ale już po kilku metrach został sfaulowany przez Mateusza Łuczak. Między zawodnikami doszło do krótkiej przepychanki, ale sędzia szybko ich rozdzielił. Skończyło się na reprymendzie, bez kartek.
47' Jak udało nam się ustalić w przerwie, Adrian Marek najprawdopodobniej skręcił staw skokowy.
46' żóta kartka Marcin Sierczyński ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Dąbrowskim.
46' gwizdek 16:05 Druga połowa już się rozpoczęła.
45+3' gwizdek Po stracie piłki przez Łukasza Tumicza sędzia kończy pierwszą połowę, która trwała 47 minut i 10 sekund.
45+2' Tym razem wolny dla Gryfa z okolicy narożnika boiska. Po zagraniu Mateusza Łuczaka piłkę z pola karnego wybija Łukasz Grube. Sosnowiczanie ruszają z kontrą, ale Łukasz Tumicz nie mając żadnego lepszego rozwiązania akcji, wdał się w drybling w polu karnym i stracił piłkę.
45' Było blisko! Z rzutu wolnego zagrał Łukasz Grube. Ostro bitą piłkę wyjął spod poprzeczki Adam Duda, ale trafiła ona pod nogi Łukasza Tumicza. Przy pierwszym strzale interweniował Adam Duda, a przy poprawce Tumicz trafił w boczną siatkę.
45' Mogliśmy mieć róg, ale będzie rzut wolny niemal z narożnika boiska po faulu Łukasza Krzemińskiego na Tomaszu Szatanie.
44' Rzut wolny dla Zagłębia z 25 metrów. Prawą nogą strzelał Łukasz Grube - na linii bramkowej piłkę złapał Adam Duda.
43' Rafał Siemaszko okręcił się z piłką na linii pola karnego, uderzył po ziemi lewą nogą, ale Dawid Kudła nie miał większych problemów z interwencją.
40' Prostopadła piłka w nasze pole karne. Mateusz Łuczak chciał zagrywać do Jakuba Kaszuby, ale wyszło z tego lekkie kopnięcie piłki w kierunku Dawida Kudły.
38' Prawą nogą z rzutu wolnego strzelał Łukasz Grube. Piłka zmierzała w dalszy górny róg bramki Gryfa. Dobrą interwencją popisał się Adam Duda. Co ciekawe, Gryf przy rzucie wolnym grał w osłabieniu, bo Przemysław Kostuch uznał, że jest to odpowiedni moment do zdjęcia termicznej koszulki spod meczowego trykotu i akurat przebywał poza boiskiem.
37' Przemysław Kostuch niezgodnie z przepisami powstrzymywał Tomasza Szatana i mamy rzut wolny tuż zza linii pola karnego.
36' Po wrzutce z rogu znowu górą w powietrznej walce Zagłębie. Dobrze zapowiadającą się kontrę przerywa wślizg Łukasza Krzemińskiego.
35' Rzut wolny dla Gryfa. Po dośrodkowaniu Mateusza Łuczaka piłkę na róg wybija Wołodymyr Ostrouszko
32' zmiana Ukrainiec już na placu gry za Adriana Marka. który schodzi do ławki rezerwowych wsparty na barkach Grzegorza Buczka i jednego z rezerwowych Zagłębia.
31' kontuzja Adrian Marek opatrywany poza końcową linią przez Grzegorza Buczka, a do wejścia na plac gry szykuje się Wołodymyr Ostrouszko.
29' Marcin Warcholak zagrał do Rafała Siemaszki, który wbiegł w pole karne i odegrał do Jakuba Kaszuby. W porę do piłki ruszył Dawid Kudła, ale przy asekuracji naszego bramkarza urazu doznał Adrian Marek i już wiemy, że konieczna będzie zmiana.
28' Tym razem zamiast górnej piłki było płaskie zagranie w pole karne, ale i z tym poradzili sobie nasi zawodnicy
27' Marcin Warcholak ograł na lewej stronie Marcina Sierczyńskiego i przy próbie strzału trafił w plecy Adriana Marka. Będzie róg.
26' Gospodarze nacierają lewym skrzydłem. Po płaskim dośrodkowaniu Marcina Warcholaka piłka ląduje na bocznej siatce.
25' Róg dla Gryfa. Po dośrodkowaniu Piotra Kołca Adrian Marek skacze wyżej od Jakuba Kaszuby.
24' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grube, a w walce o piłkę faulowany był bramkarz gospodarzy.
23' Dawid Ryndak dośrodkował z lewej strony boiska i gdyby nie Michał Skwiercz, to Łukasz Tumicz pewnie trafiłby do bramki. Obrońca Gryfa okazał się minimalnie szybszy w polu bramkowym i ryzykowną interwencją wybił piłkę na róg. Niewiele brakowało do swojaka.
21' Mateusz Łuczak z kornera zagrał odchodzącą piłkę, ale na nasze szczęście żaden z zawodników Gryfa nie zdołał do niej wyskoczyć w polu karnym.
21' Naciskany przez Mateusza Łuczaka Adrian Marek wybija piłkę na róg.
18' Tomasz Szatan zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z około 18 metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Białka za dyskusję z sędzią.
16' Nieco osłabło tempo gry po dosyć intensywnym pierwszym kwadransie.
12' Teraz dwa kornery z rzędu dla sosnowiczan. Po drugim z nich Adrian Marek strzelił nad bramką.
11' Seria trzech kornerów dla Gryfa. Wszystkie egzekwował Piotr Kołc. Za trzecim razem piłkę złapał Dawid Kudła.
10' Rafał Siemaszko w dobrej sytuacji, ale Dawid Kudła skrócił kąt i sparował strzał wejherowianina na róg.
9' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego bramkarz Gryfa wybija piłkę z pola bramkowego
7' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOL!!!!!! Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Prawą nogą dośrodkował Łukasz Grube, a Sławomir Jarczyk uderzył piłkę z półwoleja. Futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wpadła do bramki.
5' Rafał Siemaszko podał w pole karne do Jakuba Kaszuby, który zwiódł Sławomira Jarczyka i uderzył prawą nogą w długi róg. Piłka odbiła się od słupka!
3' Rzut wolny dla Gryfa z lewej strony boiska. Wrzucał Piotr Kołc, a Łukasz Grube wybił piłkę głową z pola karnego.
2' 65. sekunda. Jakub Kaszuba z 20 metrów strzelił nad poprzeczką. Było groźnie i mogło się rozpocząć tak źle jak w Chojnicach.
1' Rzut wolny dla Gryfa zakończony próbą strzału, po której piłka nawet nie doleciała do końcowej linii, tylko skręciła w stronę chorągiewki
1' gwizdek 15:03 Zaczęło się! Rozpoczął Gryf.
0' 15:00 Sędziowie wyprowadzili oba zespoły na murawę. Sosnowiczanie dzisiaj cali na czerwono, a Gryf w żółtych koszulkach i getrach i czarnych koszulkach.
0' 14:55 Jeszcze 5 minut i zaczynamy!
0' 14:50 Na sektorze VIP pojawił się trener Chojniczanki Chojnice Mariusz Pawlak, który bacznie będzie przyglądał się postawie klubu z Wejherowa, z którym walcząca o awans do I ligi Chojniczanka zmierzy się za tydzień. Jedna z otwartych na stadionie trybun powoli się zapełnia kibicami, choć wygląda na to, że kompletu jednak nie będzie. No cóż, pogoda nie jest zbyt zachęcająca do przyjścia na stadion.
0' 14:45 Przedłużająca się zima sprawiła, że połowa meczów w pierwszych dwóch kolejkach została przełożona. W tych siedmiu, które się już odbyły wygrywali gospodarze. Miejmy jednak nadzieję, że Zagłębie będzie pierwszą drużyną w II lidze zachodniej, która nie wróci z wyjazdu z zerowym dorobkiem punktowym.
0' 14:40 Zespół Zagłębia przedmeczową noc spędził w Hotelu Mistral w Gniewinie, czyli tam, gdzie podczas Euro 2012 była zakwaterowana reprezentacja Hiszpanii. Wszyscy wiemy z jakim efektem zagrali Hiszpanie podczas polsko-ukraińskich mistrzostw. Pozostaje nam życzyć sobie, aby nocleg w Mistralu natchnął do wygranej w Wejherowie także sosnowiczan. Nie wiemy niestety, kto mieszkał w czyim pokoju. Gdyby to miało pomóc w zwycięstwie, to oczywiście Mirosław Kmieć powinien spać w łóżku Vicente Del Bosque, Dawid Kudła na miejscu Ikera Casillasa, Wojciech Białek w pokoju Sergiego Busquetsa, a Tomasz Szatan u Cesca Fabregasa.
0' 14:35 Stadion Gryfa jest położony w bardzo malowniczej okolicy, na wzgórzu dookoła są losy, wśród których mieści się Kalwaria Wejherowska. Dojazd do samego obiektu ma w sobie coś z drogi przez mękę - trzeba jechać do góry krętą drogą z płyt betonowych nie w pełni odśnieżonych. Piętrowy autokar wiozący zespół Zagłębia miał trochę kłopotów z manewrowaniem, ale ostatecznie udało się dojechać bez żadnych uszkodzeń karoserii.
0' 14:25 Przed wyjazdem do Wejherowa obawialiśmy się o stan murawy. Szału nie ma - delikatnie to ujmując, ale najgorzej też nie jest. Inna sprawa to, jak płyta będzie wyglądała po 90 minutach gry. Wraz z upływem czasu może ona zacząć coraz bardziej przypominać kartoflisko. Najważniejsze jednak, że mecz się odbędzie!
0' 14:20 Dwie zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do ubiegłotygodniowego spotkania w Chojnicach. Do Wejherowa nie pojechał kontuzjowany Łukasz Matusiak, za którego od pierwszej minuty wystąpi Wojciech Białek. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie znalazł się Łukasz Tumicz, co oznacza, że Rafał Jankowski rozpocznie spotkanie jako jeden z siedmiu rezerwowych.
0' 14:10 Dalej na północ nie da się jechać na mecz Zagłębia (chyba, że sosnowiczanie awansują do europejskich pucharów i zagrają np. z kimś ze Skandynawii). Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania pomiędzy Gryfem Wejherowo a Zagłębiem Sosnowiec.
Sławomir Jarczyk: Nie ćwiczyłem karateSławomir Jarczyk: Nie ćwiczyłem karate Wynik zwycięskiego meczu w Wejherowie otworzył w 7. minucie efektownym strzałem z powietrza Sławomir Jarczyk, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Zagłębia. Oto jak kapitan Zagłębia podsumował dzisiejsze spotkanie » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z GryfemZdjęcia z meczu z Gryfem Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia w Wejherowie. » Czytaj więcej