20. Wojciech Białek
15. Mateusz Gleń

Trener: Jerzy Wyrobek
0:1 - Łukasz Staroń 16'
55' Cezary Książek 79' Wołodymyr Ostrouszko 90+2' Łukasz Staroń 90+3' Kamil Wenger

Trener: Piotr Zajączkowski
Sędziowie: Mariusz Jasina - Mirosław Mazgaj, Bartosz Szafran (Wrocław)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach kończy się druga połowa meczu z Turem. Niestety, przegrywamy, chociaż byliśmy od rywala o wiele lepsi, ale piłka polega na strzelaniu bramek, co się nam dzisiaj nie udało.
90+4' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego i wybiciu piłka spada na nogę Marcina Lachowskiego, a ten z 10 metrów z woleja strzela nad poprzeczką.
90+4' Wrzutka Adriana Pajączkowskiego z prawej strony i Michał Kołba wybija na róg.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Wengera za grę na czas.
90+3' Jak to nie wpadło? Róg dla Zagłębia. Wrzucał Dawid Ryndak. Michał Kołba wypiąstkował piłkę z linii. Zamieszanie i gościom znów się udało
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Turze. Artur Bogusz zmienia Jakuba Kiełba.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Staronia za zbyt wolne schodzenie z boiska.
90+2' zmiana Artur Lebowski wchodzi za Łukasza Staronia
90+1' Zamieszanie w polu karnym gości po rogu. Strzał głowa Sławomira Jarczyka zablokowany na 5. metrze.
90' Nieporozumienie między Kamilem Wengerem i Michałem Kołbą daje nam róg.
89' Dawid Borys podał do Michała Mikołajczyka, a ten strzałem z pola karnego próbował zaskoczyć Dawida Kudłę. Nasz golkiper wybił piłkę na rzut rożny.
87' zmiana Druga zmiana w Turze - Tomasz Syska za Piotra Głąbę.
86' Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, a zamykający akcję Łukasz Matusiak uderzył niecelnie z kilku metrów.
85' Jeszcze jeden rzut wolny dla sosnowiczan. Tym razem Marcin Lachowski zagrywał po ziemi i po odbiciu od nóg gracza Tura piłka wychodzi na róg.
85' Z rzutu wolnego strzelał Marcin Lachowski i jeden z graczy Tura wybija piłkę głową.
84' Paweł Lesik sfaulowany w okolicyt narożnika pola karnego.
84' Łukasz Matusiak ruszył na bramkę Tura, wymienił podania z Dawide Ryndakiem i wywałczył róg.
82' Z rzutu rożnego lewą nogą dośrodkował Adrian Pajączkowski. Marcin Lachowski wyszedł na krótki słupek, wyskoczył do piłki i strzelił nad poprzeczką.
81' Sławomir Jarczyk ruszył do przodu i wywalczył rzut rożny.
81' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka piłka trafia prosto w ręce stojącego na linii bramkowej Michała Kołby
80' Rajd Łukasza Rojewskiego lewą stroną boiska, strzał po ziemi, piłka trafia w boczną siatkę ale po drodze otarła się od jednego z gości i mamy róg.
79' żóta kartka Wołodymyr Ostrouszko ukarany przez arbitra za faul na Łukaszu Staroniu.
78' zmiana Druga zmiana w zespole gospodarzy. Paweł Lesik wchodzi za Michała Cyganka.
76' Zza pola karnego strzelał Marcin Lachowski. Futbolówka odbiła się od stopy Dawida Borysa i wpadła w ręce Michała Kołby.
73' Wielkie zamieszanie w polu karnym gości po rzucie rożnym. Z ostrego kąta strzelał Łukasz Rojewskie i trafił w nogi graczy zgromadzonych w polu bramkowym. Potem jeszcze jakieś próby dobitek, ale bez skutku.
73' Zablokowane dośrodkowanie Adriana Pajączkowskiego i Zagłębie ma rzut rożny.
72' Błąd Dawida Kudły, który podał piłkę prosto pod nogi Dawida Borysa, ale ten nie zrozumiał się z Piotrem Gląbą.
71' Rzut wolny dla Zagłębia przy lewej linii bocznej boiska. Piłkę w pole karne wrzucił Marcin Lachowski, a jeden z graczy z Tura wybił ją głową poza pole karne.
70' Znowu świetna akcja Zagłębia, w której zabrakło wykończenia. Łukasz Matusiak podał do Michała Cyganka, który uciekł Jakubowi Kiełbowi i podał na środek do Marcina Lachowskiego. Kapitan Zagłębia rozciągnął akcję do wbiegającego lewym skrzydłem Dawida Weisa, a ten strzeli lewą nogą po ziemi. Michał Kołba znowu złapał piłkę.
69' zmiana Tur odpowiada zmianą Bartosza Biela na Dawida Borysa.
68' zmiana Za nieskutecznego Rafała Jankowskiego na boisko wchodzi Łukasz Rojewski.
66' Dawid Weis przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkowal w kierunku Marcina Lachowskiego. Jeden z obrońców Tura uprzedził "Lachę" i zagrał piłkę głową na 11. metr, wprost na nogę Rafała Jankowskiego, a ten przestrzelił z woleja! "Jankes" już mógł dzisiaj skompletować hat tricka, bo miał trzy wyborne sytuacje.
65' Dawid Ryndak uruchomił Michała Cyganka, a ten z prawej strony dośrodkował tam, gdzie nie było nikogo z sosnowiczan.
64' Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafia do Łukasza Matusiaka, który strzela z 15 metrów i trafia w nogi jednego z zawodników Tura, który stał na "piątce"
63' Michał Cyganek huknął z 18 metrów, a Michał Kołba wyciągnął piłkę spod poprzeczki. Jest róg.
62' Jovan Ninković zagrał prostopadłą piłkę do stojącego na skraju pola karnego Rafała Jankowskiego, a ten nie wiadomo co chciał zrobić z piłką. Chyba podawał do Adriana Pajączkowskiego.
61' Po rajdzie Wołodymyra Ostrouszki piłka trafia na prawe skrzydło do Adriana Pajączkowskiego. "Pająk" zdecydował się na dośrodkowanie, ale nie było to zbyt udane zagranie. Michał Kołba złapał piłkę.
58' Dawid Weis wrzuci piłkę w pole bramkowe z lewego skrzydła, a Michał Kołba uprzedził Rafała Jankowskiego.
57' Lewą nogą wrzucał Michał Mikołajczyk, a Marcel Kotwica strzelił głową nad poprzeczką.
57' Pierwszy rzut rożny kończy się kolejnym kornerem.
56' Płaski strzał Michała Mikołajczyka lewą nogą z 18 metrów sprawia kłopoty Dawidowi Kudle. Będzie rzut rożny dla Tura.
56' Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Lachowski. Rafał Jankowski wygrał powietrzną walkę o piłkę, ale Michał Cyganek znajdował się na spalonym w momencie zagrania "Jankesa"
55' żóta kartka Cezary Książek ukarany żółtą kartką za faul na Dawidzie Weisie.
54' Michał Cyganek strzelał z 20 metrów. Celnie, acz niegroźnie.
54' Michał Cyganek krótko zagrał z rogu do Rafała Jankowskiego, który odegrał mu piłkę, a drugie zagranie Cyganka było już z gatunku niedokładnych.
53' Z wolnego wrzucał Marcin Lachowski, piłka trafiła do Dawida Weisa i będzie rzut rożny.
52' Faul Michała Mikołajczyka na Adrianie Pajączkowskim i mamy rzut wolny z około 35 metrów.
51' Po rzucie rożnym Łukasz Matusiak energicznym kopnięciem oddala zagrożenie od naszej bramki.
50' Rzut wolny dla Tura. Po dośrodkowaniu Bartosza Biela i przedłużeniu podaia głową Dawid Kudła wybija nogą na rzut rożny
49' Marcin Lachowski strzelił prawą nogą z około 20 metrów. Nad bramką.
47' Stan murawy jest już nieco gorszy niż przed pierwszym gwizdkiem. Widać z gówy, że w niektórym miejscach piłka już nie toczy się tak jak powinna.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian w składach.
46' W przerwie zajrzeliśmy na inne stadiony w II lidze zachodniej i widzimy, że w razie wygranej w dzisiejszym meczu awansujemy na 5. miejsce, a w razie remisu awansujemy na szóste. Porażka oznacza natomiast, że po 14 kolejkach będziemy na ośmej pozycji. Wydarzeniem dnia jest hat trick Tadzia Tyca w meczu Rozwoju Katowice z Rakowem Częstochowa.
45' gwizdek Pierwsza połowa trwała równe 45 minut i się już skończyła. Statystyka I połowy. Strzały 11-4, strzały celne 3-1, faule 4-7, rogi 3-1, spalone 1-0.
45' Co za szansa!!! Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska po faulu Jakuba Kiełba na Dawidzie Ryndaku. Lewą nogą dośrodkował Ardrian Pajączkowski, a Rafał Jankowski ponownie był nieobstawiony. Strzelił głową z 5 metrów po koźle i nie trafił w bramkę!
44' Prostopadłę podanie Michała Cyganka w pole karne nie znalazło adresata.
43' Po wymianie podań z Dawidem Ryndakiem z 20 metrów płasko strzela Marcin Lachowski. Piłka znowu ląduje w rękawicach Michała Kołby.
41' Tym razem rzut wolny w okolicy lewego boku. Prawą nogę w pole karne wrzucał Marcin Lachowski i znowu defensywa Tura górą.
40' Zarówno pierwsze dośrodkowaniue Michała Cyganka bezpośrednio z rogu, jak i poprawka Jovana Ninkovicia wybite głową przez graczy Tura.
39' Zablokowane dośrodkowanie Dawida Weisa i mamy róg.
38' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Rafale Jankowskim. Piłkę z około 35 metrów wrzucił lewą nogą Adrian Pajączkowski. Rafał Jankowski wyskoczył zza obrońców i strzelil głową z około 5 metrów. Niestety, obok bramki. Na usprawiedliwienie można powiedzieć, że piłka była niezbyt wysoko i musiał się do tego strzału trochę nietypowo składać.
35' Rzut wolny z prawej strony boiska. Po dośrodowaniu Adriana Pajączkowskiego piłka w rękach Michała Kołby.
35' Dawid Ryndak dynamicznie ruszył dla odmiany lewą stroną boiska, wpadł w pole karne i oddał strzał. Piłka odbiła się rykoszetem od nogi Kamila Wengera i sprzed linii bramkowej ręką wygarnął ją Michał Kołba.
32' Marcin Lachowski zwiódł Cezarego Książka na 25. metrze i strzelił prawą nogą na bramkę. Michał Kołba stał jednak tam, gdzie powinien.
30' Łukasz Matusiak wrzucił piłkę z prawego skrzydła, a Michał Cyganek trochę się rozminął z futbolówką w polu karnym.
30' Po dośrodkowaniu Michała Cyganka z rogu małe zamieszanie pod bramką Tura, ale szybko wyjaśnione
29' Adrian Łucki dołożył nogę do dośrodowania Dawida Weisa i mamy drugi róg.
27' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Cyganek. Piłka spadła pod nogi Wołodymyra Ostrouszki, który stał za dalszym słupkiem. Ukrainiec strzelił z ostrego kąta i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
27' Z 25 metrów strzelał Łukasz Matusiak. Piłka odbiła się od głowy jednego z graczy Tura i wyszła na róg.
25' Zagłębie przez dobrą chwilę nie schodziło z piłką z połowy Tura. Po wrzucie z autu sporo nad bramką strzelił z lewej nogi Marcin Lachowski.
23' W tym sezonie Zagłębie pięciokorotnie traciło bramkę na Stadionie Ludowym jako pierwsze. Ani raz nie udało się wygrać takiego mecz. Cztery zakończyły się porażkami, a tylko jedno remisem. Jak będzie dziś?
20' Po dośrodkowaniu Adriana Łuckiego z prawego skrzydła głową strzelał nabiegający w pole karne Piotr Gląba. Niecelnie.
19' Najpierw prawym skrzydłem przedarł się Adrian Pajączkowski i widać było, że szuka zejścia do środka, aby móc uderzyć z lewej nogi. Jego strzał trafił w jednego z graczy Tura i piłka spadła na 25. metr pod nogi Łukasza Matusiaka, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Miało być w długi róg, ale było za daleko.
16' gol - piłka nożna 0:1 Bartosz Biel zagrał piłkę z prawej strony boiska do Piotra Gląby, który odegrał z pierwszej piłki do Łukasza Staronia. Staroń próbował jeszcze raz odegrać do Gląby, ale trafił w nogi Sławomira Jarczyka, a następnie doskoczył do odbitej od sosnowieckiego stopera piłki i strzałem lewą nogą z około 16 metrów pokonał Dawida Kudłę.
16' Rzut wolny z okolicy środka boiska. Piłkę w pole karne posłał Adrian Łucki, a Cezary Książek strzelił głową obok słupka.
14' Lewą nogą z rogu dośrodkował Michał Mikołajczyk. Było to jednak zdecydowanie za mocne zagranie i piłka wyszła na aut w okolicy przeciwległego narożnika boiska.
14' Dawid Weis podał piłkę wprost pod nogi Piotra Głąby, a ten ruszył prawą stroną i został zablokowany przez Wołodymyra Ostrouszkę. Goście mają pierwszy róg.
12' Marcin Lachowski zagrał górną piłkę w kierunku Dawida Weisa, ale po odbiciu od murawy futbolówka nabrała poślizgu i lewoskrzydłowy Zagłębia nie zdołał do niej dobiec.
11' Prawą nogą z rzutu wolnego strzelił Marcin Lachowski i trafił w górną część poprzeczki!
10' Marcel Kotwica sfaulował Michała Cyganka około 22 metry od bramki i mamy rzut wolny.
10' Z prawej strony dośrodkował Dawid Ryndak, a stojący w polu karnym Kamil Wenger przyjął ciężka futbolówkę na głowę i wyekspediował ją poza pole karne
8' Piłka zagrana w kierunku biegnącego prawym skrzydłem Adriana Łuckiego, ale Jovan Ninković spokojnie zastawił futbolówkę i pozwolił jej wyjść poza końcową linię
4' Do piłki podszedł oczywiście Marcin Lachowski. Kopnął, też oczywiście, prawą nogą, ale to uderzenie nie miało prawa zakłopotać Marcina Kołbę.
3' Łukasz Staroń fauluje Michała Cyganka 30 metrów od bramki gości.
3' Wrzut z autu na wysokości 25. metra. Piłkę w pole karne Zagłębia posłał Adrian Łucki, ale nikt jej nie sięgnął w polu karnym i nasi zaczynają od "piątki"
1' Deszcz nie przeszkadza naszemu młynowi, który już od początku wspiera dopingiem sosnowieckich piłkarzy.
1' gwizdek 16:29 Gramy! Zaczął Tur
0' 16:28 Przed meczem minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego w czwartek kibica Zagłębia Tutiego. Na ogrodzeniu zawisł także transparent "Tuti spoczywaj w pokoju".
0' 16:26 Piłkarze obu drużyn w asyście młodych adeptów futbolu z rocznika 2005 wyszli już na murawę. Zagłębie wystąpi dzisiaj w jednolitych czerwonych strojach, a Tur w żółtych koszulkach, żółtych getrach i czarnych spodenkach.
0' 16:20 Trzy lata temu, jak graliśmy z Turem Turek na Stadionie Ludowym, warunki atmosferyczne chyba były nawet jeszcze gorsze niż dzisiaj. Wielkiego widowiska wtedy nie byłem, ale co najważniejsze sosnowiczanie wygrali wtedy 1:0.
0' 16:10 Nie ma co ukrywać - pogoda zdecydowanie nie zachęca dzisiaj do wychodzenia na zewnątrz, nie mówiąc już przyjściu na Stadion Ludowy i spędzeniu tutaj dwóch godzin. Zimno i pada na to miejsce w środku Europy. A nawet bardzo zimno i bardzo pada. Musimy jednak zaznaczyć, że murawa jest - jak na te warunki - w znakomitym stanie. Poza polami bramkowymi, gdzie zrobiło się trochę błota, pozostałe fragmenty płyty są bez zarzutu. Nie ma żadnych kałuż, piłka nigdzie się nie zatrzymuje. Drenaż w Sosnowcu jest bez wątpienia "international level". Nie to, co na Stadionie Narodowym.
0' 16:05 Znamy już składy obu zespołów. Jerzy Wyrobek dokonał jednej roszady w porównaniu do wyjazdu do Zdzieszowic. Na ławce usiadł Łukasz Rojewski, a od pierwszej minuty wystąpi Michał Cyganek, a tak naprawdę obaj ci gracze są tylko zmiennikami Tomasza Szatana. który nie zagra z powodu kontuzji w drugim kolejnym meczu. Zapewne, gdyby Szatan był do dyspozycji naszego szkoleniowca, to obaj wyżej wymienieni młodzieżowcy przyglądaliby się meczowi z ławki rezerwowych.
0' 15:55 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na mecz 14. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Turem Turek
Zdjęcia z meczu z Turem TurekZdjęcia z meczu z Turem Turek Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu 14. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Turem Turek. W galerii znajduje się 36 fotografii. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Szkoda niewykorzystanych sytuacjiDawid Ryndak: Szkoda niewykorzystanych sytuacji Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji, bo było ich naprawdę dużo. Bardzo żałujemy, bo byliśmy drużyną przeważającą. - powiedział po meczu z Turem Dawid Ryndak » Czytaj więcej
Adrian Pajączkowski: To było nasze najlepsze spotkanie na LudowymAdrian Pajączkowski: To było nasze najlepsze spotkanie na Ludowym - Trudno mi wytłumaczyć, czemu nie możemy strzelić bramki z gry. Jeśli Marcin Lachowski nie strzeli, to mamy problem - przyznał po meczu z Turem, przekwalifikowany na prawego obrońcę Adrian Pajączkowski. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu z TuremWypowiedzi trenerów po meczu z Turem - Zagłębie jest bardzo dobrym zespołem. Uważam, że ten zespół będzie walczył o awans do pierwszej ligi. - chwalił drużynę Zagłębia na konferencji pomeczowej trener gości Piotr Zajączkowski » Czytaj więcej
ZSTV: Gol z meczu z TuremZSTV: Gol z meczu z Turem Prezentujemy bramkę strzeloną przez Łukasza Staronia w 16. minucie meczu Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek, niestety przegranego przez sosnowiczan 0:1. » Czytaj więcej
Koniec zwycięskiej seriiKoniec zwycięskiej serii Po raz pierwszy w historii Zagłębie Sosnowiec przegrało z Turem Turek. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 16. minucie Łukasz Staroń. Mimo olbrzymiej przewagi sosnowiczanom nie udało się nawet wyrównać. » Czytaj więcej