15. Damian Piotrowski

Trener:
Janusz Kudyba
2:0 - Marcin Orłowski 36'
51' Michał Filipowicz 54' Adrian Mielec 68' Kamil Pilarski 78' Tomasz Jarzębowski

Marek Chojnacki
Kibice: 0 (0) Sędziowie: Sebastian Krasny - Mariusz Ocieczek, Sebastian Mucha (Kraków)

Po raz pierwszy w tym sezonie drużyna Zagłębia wraca z wyjazdowego spotkania na tarczy. Po zwycięstwie w Zdzieszowicach oraz remisach w Grudziądzu, Toruniu i ¯aganiu sosnowiczanie przegrali w Legnicy z Miedzią 0:2 i była to druga porażka naszego zespołu w tym sezonie. Ostatnio Zagłębie przegrało 18 sierpnia z Chojniczanką Chojnice także 0:2.

W poprzedniej kolejce sosnowiczanie zagrali bardo dobrze tylko przez 5 minut, strzelili dwie bramki Górnikowi Wałbrzych i to wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Dzisiaj w Legnicy dobrej gry Zagłębia nie było nawet przez 5 minut i nic dziwnego, że w takiej sytuacji ciężko było się doszukać jakichkolwiek groźnych sytuacji i strzałów. W pierwszej połowie dwa godne odnotowania strzały sosnowiczanie oddali po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Dwukrotnie wrzucał piłkę Adrian Pajączkowski i dwukrotnie strzelał Adrian Marek. Za pierwszym razem (w 16. minucie) strzelił nogą nad poprzeczką, a za drugim razem (w 40. minucie) po strzale głową piłkę sprzed linii bramkowej wybił Kamil Pilarski.

W tym momencie Miedź prowadziła już jednak 2:0. W 28. minucie spotkania Paweł Kowal wrzucił piłkę w pole karne z prawej strony boiska. Tam znajdowali się Tomasz Jarzębowski i Adrian Marek. Początkowo wydawało się, że to były zawodnik warszawskiej Legii pokonał Adama Bensza, ale po obejrzeniu zapisu video okazało się, że to nasz stoper interweniował tak niefortunnie, że kompletnie zaskoczył własnego bramkarza. 8 minut później gospodarze prowadzili już 2:0. Na nieudaną kontrę Zagłębia Miedź odpowiedziała rekontrą. Paweł Kowal ruszył środkiem boiska, zagrał na prawą stronę do Marcina Orłowskiego, a ten uderzył prawą nogą w długi róg, nie dając szans Adamowi Benszowi na obronę.

W przerwie spotkania trener Marek Chojnacki dokonał dwóch zmian w składzie. Na drugą połowę nie wyszli Tomasz Szatan i Sebastian Stefański, a szansę rozegrania 45 minut dostali Marcin Folc i Michał Cyganek. Zmiany te nie odmieniły jednak gry Zagłębia, która była w drugiej części meczu tak samo słaba, jak w pierwszych 45 minutach. Wrzutki w pole karne z rzutów wolnych lądowały na głowach pierwszych stojących w polu karnych graczy Miedzi, a gdy w końcu w 69. minucie Adrian Pajączkowski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego na bramkę, to Władysław Siamin naprawdę nie musiał się wysilić, aby złapać piłkę.

Minutę później mogliśmy stracić trzeciego gola. Marcin Orłowski już minął w polu karnym Marcina Strojka, ale zwlekał trochę za długo z oddaniem strzału i nasz defensor zdołał naprawić swój wcześniejszy błąd. Najgroźniejszy strzał Zagłębie oddało już w doliczonym czasie gry. Z narożnika pola karnego strzelał Marcin Folc. Ale takich strzałów w meczach, w których Zagłębie grało dobrze było mnóstwo, a dzisiaj tylko jeden.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 7 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Graliśmy bardzo słabo i zasłużenie przegraliśmy z gospodarzami.
92' Ponownie swoich szans z dystansu próbuje Tomasz Jarzębowski ponownie strzela za wysoko.
91' Tym razem z okolicy narożnika pola karnego uderzał Marcin Folc i obronił Władysław Siamin. To chyba jeden z najlepszych strzałów Zagłębia w dzisiejszym meczu, jeśli nie najlepszy.
90' Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Mamy zwycięzce w kategorii najgorszy strzał meczu. Po uderzeniu Enekeleida Dobiego z okolicy narożnika pola karnego piłka wychodzi poza boisko przy narożnej chorągiewce.
90' Po stracie Adriana Mielca gospodarze ruszają z kontrą. Patryka Musiałowskiego blokuje przy dośrodkowaniu Adrian Marek.
87' Po dośrodkowaniu Patryka Musiałowskiego pewnie w polu bramkowymi interweniuje Adam Bensz.
85' Enkeleid Dobi zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Tomasza Jarzębowski, ale Adrian Marek popisał się skutecznym wślizgiem, po którym Miedź ma rzut rożny.
84' Pochodzący z pobliskiego Jawora Marcin Folc przedarł się prawą stroną,m poradził sobie z rywalem i podał w pole karne do Tomasza Stolpy, ale ten nie poradził sobie z piłkę i jej nie przyjął tak jak powinien.
83' Adrian Pajączkowski posyła piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale ponownie akcja kończy się na pierwszym zawodniku Miedzi.
82' Naciskany przez Michała Zółtowskiego Vladimír Bednár posłał piłkę na rzut rożny, ale gospodarze rozegrali go tak źle, że ciężko byłoby zagrać gorzej.
81' Rzut wolny dla Miedzi z ponad 30 metrów. Do piłki podbiegł Tomasz Jarzębowski i strzelił nad bramką.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Snadny za Marcina Strojka.
78' żóta kartka Tomasz Jarzębowski ukarany żółtą kartką za faul na Adrianie Mielcu.
77' zmiana Trzecia zmiana również w Miedzi - Enekeleid Dobi wchodzi na murawę za Marcina Orłowskiego.
75' Marcin Garuch strzelił z lewej strony pola karnego i skierował piłkę nad bramką Adama Bensza.
74' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Stolpa za Marcina Lachowskiego.
73' Adam Bensz wyszedł przed pole karne, żeby uprzedzić Marcina Orłowskiego, gracz Miedzi okazał się szybszy, minął Bensza, oddał strzał w kierunku bramki, a piłkę przed linią bramkową zatrzymał Adrian Marek. Za chwilę okazało się jednak, iż sędzia liniowy sygnalizował zagranie ręką przez Orłowskiego, więc nawet jakby wpadło, to by się nie liczyło.
72' Wygląda na to, że dzisiaj nie będzie zmiany lidera w II lidze zachodniej, bo Zawisza Bydgoszcz nieoczekiwanie zremisował 0:0 w Zielonej Górze, a Zagłębie nie wygląda na drużynę, która jest w stanie odrobić straty w Legnicy.
70' Miedź po przejęciu piłki wyprowadziła kontrę. Marcin Orłowski najpierw łatwo minął Marcina Strojka, ale gdy już wpadł w pole karne w drugim starciu lepszy był nasz prawy obrońca.
70' Po szarży Vladimíra Bednára sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny, ale zamiast dośrodkować piłkę w pole karne zagrali krótko i chaotycznie, co zaowocowało stratą piłki.
69' Z rzutu wolnego z około 28 metrów strzelił lewą nogą Adrian Pajączkowski. Ten strzał znajdzie się w statystykach w rubryce z celnymi strzałami, ale nie był jakiś szczególnie mocny i Władysław Siamin spokojnie złapał piłkę w ręce.
68' żóta kartka Kamil Pilarski obejrzał żółty kartonik za faul na Michale Filipowiczu.
65' zmiana Druga zmiana w ekipie Miedzi - Patryk Spaczyński wchodzi za Wojciecha Bzdęgę.
64' Kontra Zagłębia, ale młodzieńcza fantazja chyba nieco poniosła Michała Cyganka. Po podaniu Marcina Lachowskiego Vladimír Bednár urwał się rywalowi, wbiegł prawą stroną w pole karne, zagrał do wspomnianego już Cyganka, który postawił na efektowność akcji i próbował podawać piętą do Lachowskiego. Rywale to przeczytali.
63' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Michał Filipowicz, a już pierwszy stojący w polu karnym gracz gospodarzy wybił piłkę głową do przodu.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi - Patryk Musiałowski wchodzi za Pawła Kowala.
59' Marcin Strojek wrzucił piłkę z autu, ale Michał Filipowicz nie sprostał w starciu z roślejszymi od siebie rywalami.
58' Adrian Pajączkowski wrzuca z lewej strony boiska w pole karne, a Marcin Lachowski nie opanował piłki i od własnej bramki zacznie Władysław Siamin.
54' żóta kartka Do dwóch asyst Paweł Kowal dorzuca drugą żółtą kartkę złapaną na rywalach. Tym razem za faul na prawoskrzydłowym Miedzi Sebastian Krasny upomniał Adriana Mielca.
52' Rzut wolny dla Miedzi. Po zagraniu Marcina Garucha z około 23 metrów lewą nogą strzela Michał Żółtowski. Piłka odbija się od muru, trafia pod nogi Marcina Orłowskiego, a strzelec drugiej bramki dla Miedzi tym razem oddaje bardzo niedobry strzał.
51' żóta kartka Kontrę Miedzi zatrzymuje Michał Filipowicz, który sfaulował Pawła Kowala. Arbiter z Krakowa po raz pierwszy w dniu dzisiejszym sięga do kieszonki po kartkę.
50' Gdybyśmy napisali, że w pierwszych minutach drugiej połowy rozjuszone niekorzystnym wynikiem Zagłębie rzuciło się na gospodarzy, to byśmy skłamali.
47' Po zmianach w składzie nastąpiły również zmiany w ustawieniu. Michał Filipowicz przeszedł na lewą pomoc w miejsce Sebastiana Stefańskiego i został w ataku zastąpiony przez Marcina Folca. Z kolei Adrian Mielec gra w tej chwili bardziej defensywnego pomocnika, a Michał Cyganek ofensywnego.
47' gwizdek Po 46 minutach i 40 sekundach kończy się I połowa meczu. Nie ma co owijać w bawełnę - jest bardzo daleko od OK, w zasadzie zamiast słowa bardzo, powinno być inne słowo, zaczynające się na literę k. Defensywna gra Zagłębia w tym sezonie jest zatrważająca - w sezonie 2009/2010 dopiero w 25. meczu straciliśmy 15. bramkę. Obecnie po 10,5 meczach sosnowiczanie dali sobie strzelić już 15 goli. Dramat!
46' gwizdek 17:03 Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed rozpoczęciem II połowy. Tomasz Szatan i Sebastian Stefański zostali w szatni, a na boisko wybiegli Michał Cyganek i Marcin Folc.
46' W przerwie dokonaliśmy analizy video i co prawda nie mamy takiej maszynerii z Houston, jaka jest w Canal+, ale wyszło nam, że przy pierwszym golu dla Miedzi Adama Bensza nie pokonał Tomasz Jarzębowski, tylko... Adrian Marek. Zmieniliśmy już więc strzelca w naszej relacji, a jak gdzieś indziej jako strzelec podany jest Tomasz Jarzębowski, to oznacza, że jest źle. Zresztą trochę nam to już wcześniej wyglądało na podejrzane, że spiker przypisał tę bramkę Jarzębowskiemu, bo jakoś wyjątkowo chłopak się po jej strzeleniu nie cieszył.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze 2 minuty.
43' Po podaniu Wojciecha Bzdęgi z około 30 metrów strzelał Marcin Orłowski, ale bardzo, ale to bardzo niecelnie.
40' Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski. Do piłki wyskoczył Adrian Marek, uderzył głową i piłkę sprzed bramki wybił pilnujący słupka Kamil Pilarski.
39' Po dośrodkowaniu Sebastiana Stefańskiego Michał Zółtowski wybił piłkę na rzut rożny i zapobiegł oddaniu strzału przez Vladimíra Bednára.
36' gol - piłka nożna 2:0 Jadą z nami, jak chcą. Po źle rozegranym rogu Zagłębie miało kontrę, która też była źle rozegrana i z kontrą ruszyła Miedź. Spory dystans z piłką przy nodze przebiegł Paweł Kowal, zagrał na prawo do Marcina Orłowskiego, a ten uderzył prawą nogą w długi róg i Miedź prowadzi już 2:0.
35' Teraz będzie róg dla Miedzi po akcji Wojciecha Bzdęgi i bloku Vladimíra Bednára.
34' Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, piłka trafiła na głowę Marcina Lachowskiego, ale nasz kapitan uderzył niezbyt czysto i precyzyjnie.
33' Michał Filipowicz wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
32' Marcin Orłowski podaje na lewo do Wojciecha Bzdęgi, ten wjeżdża w pole karne, zagrywa wzdłuż linii bramkowej i Sebastian Stefański ratuje nas od straty gole, wybijając piłkę sprzed składającego się do strzału Pawła Kowala.
31' Marcin Lachowski miał na plecach obrońcę i za bardzo nie mógł zaskoczyć bramkarza gości strzałem z bardzo ostrego kąta.
29' Właśnie na tym stadionie Zagłębie po raz ostatni wygrało mecz, w którym prowadzenie objęli rywale. Czy dzisiaj też się uda?
28' 2:0 Piłkę z prawej strony boiska w pole karne wrzucił Paweł Kowal, a Adrian Marek interweniował tak niefortunnie, że zupełnie zmylił Adama Bensza i strzelił bramkę samobójczą.
27' Adrian Marek zagrał w pole karne, ale Adrian Mielec był dobrze pilnowany przez Jacka Imianowskiego.
24' Z około 25 metrów strzelał Marcin Garuch. Piłka przeleciała nad naszą bramką w dosyć bezpiecznej odległości.
24' Kolejna wrzutka Adriana Pajączkowskiego, znowu lekkie zamieszanie. Najpierw piłkę wybija Tomasz Jarzębowski, a po chwili ponownie Mady Cisse blokuje zagranie zawodnika Zagłębia. Tym razem Tomasza Szatana.
23' Po wrzutce Adriana Pajączkowskiego Władysław Siamin piąstkuje piłkę ponownie do "Pająka", ten wrzuca w pole karne, a Michał Filipowicz przy strzale jest zablokowany przez Mady Cisse i mamy kolejny rzut rożny.
22' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Adrian Pajączkowski, a gracze Miedzi kolektywnie wyekspediowali piłkę na rzut rożny.
21' Vladimír Bednár wykopał piłkę poza boisko, bo na murawie po starciu z rywalem leżał Adrian Mielec.
20' Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Garuch, a Adam Bensz pewnie złapał piłkę.
20' Po podaniu Tomasza Jarzębowskiego Wojciech Bzzdęga wstrzelił piłkę w pole bramkowe i Adam Bensz zmuszony do wybicia na rzut rożny.
19' Marcin Orłowski zagrał do Tomasza Jarzębowskiego, a były Legionista przymierzył z około 20 metrów. Piłka daleko nie poleciała, bo trafiła w plecy stojącego jakieś 2-3 metry dalej Adriana Marka.
18' Tym razem z rogu krótkie rozegranie. Adrian Pajączkowski do Adriana Mielca, odegranie do "Pająka" i miękka wrzutka zablokowana przez defensywę Miedzi.
17' Vladimír Bednár dośrodkował z prawego skrzydła i Damian Paszliński wybił piłkę na rzut rożny.
16' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Adrian Marek uderzył nogą z woleja z około 11 metrów i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
16' Przebojowa akcja Sebastiana Stefańskiego. Po kilkunastometrowym rajdzie zdecydował się na strzał. Zablokował go Kamil Pilarski i mamy pierwszy rzut rożny.
15' Vladimír Bednár tym razem podawał w kierunku Marcina Lachowskiego, ale zagranie piłki było trochę zbyt mocne i wyszła ona poza linię końcową.
14' Vladimír Bednár zagrał w kierunku Michała Filipowicza, który przecisnął się między dwoma środkowymi obrońcami Miedzi, ale akcję powstrzymał podniesieniem chorągiewki sędzia liniowy.
13' Po kiksie Marcina Strojka piłka trafia do znajdującego się w naszym polu karnym Marcina Garucha i po raz drugi w dzisiejszym meczu błąd kolegów z linii defensywny naprawia Tomasz Balul.
12' Po złym wznowieniu gry przez Władysława Siamina Michał Filipowicz podaje głową w kierunku Marcina Lachowskiego, ale minimalnie szybszy jest Kamil Pilarski.
11' Marcin Garuch dwukrotnie próbował zagrać w pole karne do któregoś ze swoich partnerów, ale dwukrotnie piłkę wybijali zawodnicy Zagłębia.
10' Marcin Strojek zablokował dośrodkowanie Wojciecha Bzdęgi i Miedź ma pierwszy róg.
9' Chwilowa przerwa w grze po tym, jak skaczący do piłki Adam Bensz wpadł na Adriana Marka blokującego Marcina Garucha, ale nasz stoper wstał, otrząsnął się i gra dalej.
8' Rzut wolny dla Zagłębia, ale po fatalnym dośrodkowaniu Michał Filipowicz, podobnie jak dwóch jego kolegów z zespołu, mógł tylko rozłożyć ręce.
6' Adrian Pajączkowski zagrał głową prosto pod nogi Marcina Orłowskiego, ten odegrał na prawą stronę do Pawła Kowala, a po dośrodkowaniu prawego pomocnika Miedzi akcję wyjaśnia wybiciem głową Tomasz Balul.
5' Vladimír Bednár po akcji prawą stroną boiska zszedł z piłką do środka, wrzucił lewą nogą w pole karne, ale tam nikt nie zamknął akcji i od bramki grę wznowi Władysław Siamin.
3' Z lewej strony piłkę w pole karne Zagłębia posłał Tomasz Jarzębowski, a Paweł Kowal strzelił z woleja wysoko nad poprzeczką.
2' Po złym zagraniu Damiana Paszlińskiego piłkę przejął Tomasz Szatan, ale za mocno podał do Marcina Lachowskiego.
1' gwizdek 16:02 Się rozpoczęło, zaczęli gospodarze.
0' 16:00 Już wychodzą z tunelu, a wszystko to swoimi aparatami fotograficznymi uwiecznia siedmiu panów fotoreporterów i jedna pani fotoreporterka w ciemnych okularach, która właśnie skończyła przed chwilą konsumpcję bułki. Miedź zagra dzisiaj na niebiesko, Zagłębie na biało, a sędziowie przywdziali jakieś takie wiśniowe koszulki.
0' 15:55 Z tunela dało się słyszeć przeciągły gwizd i to zapewne oznacza, że za chwilę pojawią się tam sędziowie i zawodnicy.
0' 15:50 W pierwszym składzie Miedzi zagrają Ukrainiec i Gwinejczyk, a na ławce siedzi Albańczyk. W Zagłębiu za to jeden Słowak w wyjściowym składzie i jeden Ukrainiec na ławce. Używając ulubionego zwrotu byłego trenera kadry Polski - Miedź dzisiaj jest bardziej "international level".
0' 15:45 Niska frekwencja w Legnicy może być po części spowodowana tym, że o 17:00 jest jakiś kolejny arcyważny mecz naszych siatkarzy i dzisiaj akurat nie ma "Szpilek na Giewoncie", więc spotkanie to będzie do obejrzenia w dostępnym za friko Polsacie. No cóż, można i tak, ale ze względu na regulamin tych zawodów siatkarskich, tam odchodzą podobne jaja, jak za czasów Ryśka "Fryzjera" w naszych piłkarskich ligach.
0' 15:40 Stadion Miedzi to jeden z ładniejszych obiektów w naszej II lidze, ale ma jedną zasadniczą wadę - główna trybuna jest po stronie wschodniej, a to oznacza, że im dalej w mecz, tym słońce bardziej będzie walić nam prosto w oczy
0' 15:35 Na razie frekwencja na obiekcie Miedzi mizerna, ale może jeszcze miłośnicy dobrej piłki pojawią się na trybunach. Trzeba jednak przyznać, że pora meczu jest niezbyt atrakcyjna. Dla Zagłębia to już drugi kolejny wyjazd w piątek, a będzie jeszcze jeden - mecz w Słubicach w piątek za 4 tygodnie o 14:00.
0' 15:30 Trenerem Miedzi jest były szkoleniowiec Zagłębia Janusz Kudyba, który prowadził naszą drużynę w pięciu pierwszych meczach wiosny 2009 i osiągnął raczej mało chwalebny bilans - 1 zwycięstwo i 4 porażki. Po odejściu z Zagłębia Kudyba przeszedł właśnie do Miedzi i jeszcze wiosną 2009 powrócił na Ludowy i wtedy jego podopieczni wygrali 2:0. Trzy kolejne starcia prowadzonej przez Kudybę Miedzi z Zagłębiem kończyły się zwycięstwami Zagłębia - 1:0 w Pucharze Polski, 2:1 i 3:0 w II lidze.
0' 15:25 Nieco później od gospodarzy na rozgrzewce pojawili się piłkarze sosnowieckiego Zagłębia, ale już właśnie zapoznają się ze stanem murawy na obiekcie Miedzi i pod okiem drugiego trenera Tomasza Łuczywka szykują się do meczu. Najbliżej kabiny nr 201, w której siedzimy rozgrzewa się Marcin Strojek. Od razu nam się przypomniał mecz z ubiegłego sezonu i przepięknej urody bramka, którą młodzieżowiec Zagłębia wówczas strzelił. Był to jego pierwszy gol w dorosłej piłce, więc Strojek powinien mieć raczej miłe wspomnienia z Legnicy.
0' 15:20 Zawodnicy Miedzi pojawili się na rozgrzewce. W porównaniu do ostatniego meczu "Miedzianki" w wyjściowym składzie jest tylko jedna zmiana - za Damiana Piotrowskiego od pierwszej minuty zagra Damian Paszliński.
0' 15:15 Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Sebastian Krasny z Krakowa. Sędzia ten w tym sezonie debiutuje na poziomie II-ligowym. Dzisiejsze spotkanie będzie jego trzecim II-ligowym meczem w obecnym sezonie, a zarazem pierwszym w II lidze zachodniej. Dotychczas sędzia ten prowadził mecze Stali Stalowa Wola ze Startem Otwock oraz Resovii z Ruchem Wysokie Mazowieckie.
0' 15:10 Skład naszego zespołu z dwoma zmianami w porównaniu do zwycięskiego spotkania z Górnikiem Wałbrzych. Ze względu na żółte kartki nie zagra dzisiaj Michał Skórski, a na jego miejsce trener Marek Chojnacki desygnował do gry Tomasza Szatana. Na ławce usiadł również Tomasz Stolpa, a mecz w wyjściowym składzie rozpocznie Michał Filipowicz. Co ciekawe, obaj ci zawodnicy strzelali już gole na tym stadionie - Filipowicz w pucharowym meczu jesienią 2009, a Stolpa w meczu III ligi jesienią 2003.
0' 15:05 W piękne piątkowe popołudnie (przynajmniej w Legnicy, bo tutaj świeci słońce i jest w miarę ciepło, a w Zagłębiu Dąbrowskim pogoda była w chwili wyjazdu raczej słaba) witamy ze stadionu Miedzi w Legnicy i zapraszamy na relację na żywo z meczu XI kolejki II ligi zachodniej.