2010-06-09, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:0(0:0)
Czarni Żagań

1:0 - Michał Filipowicz 83'
13' Hubert Jaromin 13' Marek Tracz 66' Mateusz Madej 90' Michał Wróbel

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Paweł Szlufarski - Jacek Tokarski, Tomasz Wąsiak (Kluczbork)

Na pożegnanie słabej rundy wiosennej w wykonaniu Zagłębia na Stadionie Ludowym obejrzeliśmy w gorące środowe popołudnie słaby mecz. Sosnowiczanie wygrali 1:0 z Czarnymi ¯agań, a gola na wagę zwycięstwa zdobył w 83. minucie meczu Michał Filipowicz, który najpierw podał piłkę do Lilo, a po chwili wykorzystał dokładne podanie Brazylijczyka i pokonał Karola Buchlę.

O samym meczu nie ma co się rozpisywać. W pierwszej połowie udanych akcji było jak na lekarstwo. Zagłębie oddało tylko jeden celny strzał na bramkę gości, z kolei Czarni tylko w jednej akcji poważniej zagrozili Adamowi Benszowi. Najbardziej emocjonujące wydarzenie pierwszej części meczu miało miejsce w 45. minucie, gdy po zagraniu Tomasza Balula piłka trafiła w okienko stojącej tuż za boiskiem karetki pogotowia.

Po przerwie było troszeczkę ciekawiej. Druga część meczu zaczęła się niezbyt dobrze, bo z powodu kontuzji już zaraz na jej początku boisko musiał opuścić Rafał Pietrzak. Dwa razy piłka w drugich 45 minutach odbijała się od poprzeczki - w 52. minucie po zagraniu Adriana Pajączkowskiego, a w 69. minucie po strzale Marka Tracza z rzutu wolnego. W 83. minucie padła opisywana już wcześniej bramka, która była zarazem dziesiątym w tym sezonie ligowym trafieniem Michała Filipowicza. W 89. minucie na boisku pojawił się kolejny debiutant Rafał Bielawski i to w zasadzie wszystko o czym można napisać przy okazji dzisiejszego meczu.

Jeszcze miesiąc temu mieliśmy wielkie nadzieje na awans do I ligi, a w ciągu 4 tygodni wszystko się rozpadło. ¯egnamy ten sezon dwoma zwycięstwami i trzecim miejscem w tabeli, ale czy następny sezon będzie lepszy?

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 4 sekundach gry kończy się II połowa spotkania.
91' Marcin Strojek podał w pole karne, błąd popełnił Tomasz Gajowy, ale Michał Filipowicz nie dał rady dojść do piłki.
90' Ten sezon potrwa jeszcze 3 minuty.
90' żóta kartka Michał Wróbel ukarany żółtą kartką za nieumiejętność trzymania języka za zębami.
89' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu w tym sezonie - za Michała Cyganka wchodzi Rafał Bielawski.
87' Adrian Pajączkowski wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolne. Karol Buchla piąstkuje na 20. metr, tam był Michał Filipowicz, strzelił z pierwszej piłki, ale strzał był raczej zbyt lekki, aby Buchla się musiał natrudzić przy obronie.
86' zmiana Trzecia zmiana w Czarnych - Krzysztof Wierzbicki za Konrada Hajdamowicza.
86' Po wrzutce z rogu lekkie zamieszanie w naszym polu karnym. Piłka trafia pod nogi Dariusza Piechowiaka, ale ofiarna interwencja Adriana Marka ratuje nasz zespół przed zagrożeniem.
85' Mocny strzał Michała Wróbla zza pola karnego i Adam Bensz z trudem wybija piłkę na róg.
83' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!!! Michał Filipowicz podał na prawo do Lilo. Brazylijczyk wpadł w pole karne, zwiódł obrońcę, odegrał do wbiegającego Filipowicza, a ten strzałem z około 8 metrów zdobył bramkę dla sosnowiczan. To dziesiąty gol Filipowicza w tym sezonie ligowym.
80' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z lewej strony boiska z około 10 metrów strzela Marcin Lachowski. Po drodze do bramki piłka ociera się jeszcze o któregoś z graczy z Żagania i mamy rzut rożny.
78' zmiana Na boisku leży kontuzjowany Adrian Marek i goście wykorzystują przerwę w grze na zmianę - Marcin Żebrowski wchodzi za Macieja Kwiatkowskiego.
76' Adrian Pajączkowski podał prostopadle w kierunku Michała Cyganka i nasz młody zawodnik był bliski oddania strzału na bramkę Czarnych. Niestety, koło niego znalazł się były gracz naszej drużyny Michał Wróbel i wybił piłkę.
75' Tym razem po dośrodkowaniu Lilo akcję zamknął Adrian Pajączkowski, uderzył z powietrza, został zablokowany przez Macieja Kwiatkowskiego i skończyło się na rzucie rożnym.
75' Marcin Lachowski zagrał do Lilo, Brazylijczyk dośrodkował z końcowej linii boiska, ale znowu nikt nie zamknął akcji.
72' Tomasz Łuczywek dośrodkował w pole karne w kierunku Marcina Lachowskiego, ale nasz napastnik otoczony dwoma obrońcami nie zdołał dojść do piłki.
71' zmiana Za Huberta Jaromina na boisko wchodzi Michał Filipowicz.
69' Rzut wolny dla Czarnych z lewego boku boiska. Po dośrodkowaniu, a może strzale Marka Tracza Adam Bensz paruje piłkę na słupek, a za chwilę w zamieszaniu podbramkowym strzela Piotr Galuś i ponownie broni Bensz.
66' żóta kartka Mateusz Madej obejrzał żółtą kartkę za faul na Dariuszu Piechowiaku.
66' Adrian Pajączkowski przedarł się w pole karne Czarnych, podawał do Michała Cyganka, ale piłkę wygarnął ręka Karol Buchla.
63' Adrian Pajączkowski dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne. Hubert Jaromin walczył w powietrzu o piłkę z Dariuszem Piechowiakiem, obaj upadli na murawę, ale sędzia uznał, że wszystko było w ramach przepisów.
61' Michał Cyganek podał do Huberta Jaromina, ten wymanewrował dwóch rywali i strzelił z około 18 metrów. Do bramki zabrakło jakiegoś metra, może trochę więcej, a z ławki rezerwowych Zagłębia dało się słyszeć "Hubert, daj mu". To trener Marek Chojnacki wyartykuował swoje pretensje pod adresem Jaromina, który mógł w tej akcji podawać do Lilo.
59' Konrad Hajdamowicz był z piłką w polu karnym Zagłębia, ale już nie potrafił oddać dobrego strzału.
56' Hubert Jaromin rozciąga akcję do prawego skrzydła. Lilo wrzuca w pole karne, a Michał Cyganek nie sięga piłki.
53' Kolejny celny strzał Zagłębia. Tym razem uderzał Michał Cyganek, a bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny.
52' Adrian Pajączkowski trafia w poprzeczkę przy próbie dośrodkowania, a może był to nawet strzał, a dobitkę Huberta Jaromina broni Karol Buchla.
51' zmiana Rafał Pietrzak wraca w stronę ławki rezerwowych wsparty na ramionach Przemysława Broczkowskiego i Vladimira Bednara, a na boisko wchodzi Tomasz Łuczywek.
51' Piotr Galuś przedarł się prawą stroną boiska, wpadł w pole karne, uderzył po ziemi, ale na miejscu był Adam Bensz.
49' Przemysław Broczkowski pokazał w stronę ławki rezerwowych Zagłębia gest, który w koszykówce oznacza błąd kroków, czyli Rafał Pietrzak już nie nadaje się dzisiaj do gry.
48' W akcji ofensywnej Zagłębia jakiegoś urazu nabawił się Rafał Pietrzak i w tej chwili jest opatrywany przez Przemysława Broczkowskiego.
46' gwizdek 18:02 Rozpoczęła się druga część meczu.
46' gwizdek Po 45 minutach i 10 sekundach kończy się ta żenująco słaba pierwsza połowa. Może będzie lepiej po przerwie, ale mimo wrodzonego optymizmu nie liczymy specjalnie na to.
45' Po dośrodkowaniu Tomasza Balula piłka trafia w samo okienko. Niestety, było to tylko okno w karetce pogotowia stojącej poza boiskiem. Piłkę z Poloneza wyciągnęła i oddała piłkarzom blondwłosa pani ratownik medyczny.
44' zmiana W miejsce kontuzjowanego Khadyego Kazadiego-Leonowicza na boisko wszedł Mateusz Szczur.
42' Czarni grają w dziesiątkę, bo z boiska zszedł z powodu kontuzji Khady Kazadi-Leonowicz.
40' Michał Cyganek z lewej strony boiska przerzucił piłkę na 16. metr, ale Lilo z Marcinem Lachowskim sobie wzajemnie przeszkadzali i żadnemu z nich nie udało się oddać strzału. Piłka pozostała w posiadaniu sosnowiczan. Skończyło się jednak na zbyt mocnym dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego.
37' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - z boiska schodzi Krzysztof Bodziony, a po raz pierwszy w ligowym meczu Zagłębia na boisku pojawia się Mateusz Madej.
34' Dariusz Piechowiak zagrał z prawej strony boiska w pole karne, a Marek Tracz uderzył z około 12 metrów. Na szczęście dobrze ustawiony Marcin Strojek dopadł do gracza Czarnych i zablokował strzał.
29' Strata piłki skończyła się groźną akcją gości. Lewą stroną w pole karne wpadł Grzegorz Mania, strzelił na bramkę, Adam Bensz wypiąstkował piłkę, która odbiła się od ziemi i trafiła na głowę Dariusza Piechowiaka. Zawodnik Czarnych w dobrej sytuacji posłał piłkę nad bramką i aż złapał się za głowę.
29' Hubert Jaromin z lewej strony boiska przerzucił na prawą do Lilo, który tak jak 9 minut temu odegrał do Marcina Lachowskiego, ale wszystko "przeczytał" Michał Sudoł i wygarnął piłkę sprzed nóg "Lachy".
26' Po pierwszym rogu jest drugi róg, a po drugim rogu jest kontra Zagłębia, którą kończy zbyt mocne podanie Lilo w kierunku Marcina Lachowskiego.
25' Khady Kazadi-Leonowicz przedarł się lewym skrzydłem, aż pod linię końcową boiska i zagrał w pole karne, gdzie najpierw strzelał Konrad Hajdamowicz, a za chwilę Grzegorz Mania i po bloku Adriana Marka Czarni mają róg.
23' Rafał Pietrzak dośrodkował z lewego skrzydła, a Tomasz Gajowy najpierw podbił do góry, a za sekundę wybił do przodu piłkę.
20' Kontra Zagłębia. Hubert Jaromin z lewej strony boiska zagrał crossowe podanie do Lilo, który wbiegł w pole karne i odegrał do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" strzelił po ziemi przy słupku bramki Czarnych. Ten strzał nie sprawił jednak większych kłopotów Karolowi Buchli.
18' Z okolicy środkowego koła uderzał Michał Sudoł. Piłka przeleciała nad bramką Adama Bensza.
16' Marcin Strojek dośrodkował z prawej strony boiska, ale zbyt mocno i żaden z piłkarzy Zagłębia nie był w stanie dojść do piłki.
13' żóta kartka ...a za chwilę Marek Tracz zostali ukarani żółtymi kartkami.
13' żóta kartka Najpierw Hubert Jaromin...
12' Tym razem na uderzenie z dystansu zdecydował się Dariusz Piechowiak, ale był jeszcze dalej celu niż jego kolega przed chwilą.
11' Grzegorz Mania przymierzył z około 25 metrów i posłał piłkę nad poprzeczką.
10' Michał Cyganek minął rywala na lewej stronie boiska, zagrał po ziemi do Huberta Jaromina, ale szybszy od naszego napastnika okazał się Khady Kazadi-Leonowicz.
6' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Strojek, Hubert Jaromin strzelił głową nad poprzeczką, ale był na spalonym.
4' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłka w rękach Karola Buchli.
3' Dośrodkowanie Lilo przerwane przez Khadyego Kazadiego-Leonowicza i mamy rzut rożny.
1' Michał Cyganek wywalczył piłkę na połowie Czarnych, podał do Huberta Jaromina, a ten przy strzale z około 20 metrów został zablokowany przez obrońcę gości.
1' gwizdek 17:02 Rozpoczęło się ostatnie mgnienie wiosny na Ludowym. Zaczęli Czarni.
0' 16:59 Z głośników leci tradycyjna już pieśń Vangelisa, a to oznacza, że piłkarze wychodzą z tunelu prowadzeni przez trójkę sędziowską. Czarni grają dzisiaj w strojach czarno-czarnych, z Zagłębie w biało-białych - przynajmniej tak napisano w protokole.
0' 16:53 Aha, gdyby ktoś nie wiedział - dzisiejszy mecz Zagłębie po raz kolejny rozgrywa bez udziału publiczności. Dobra wiadomość jest taka, że to już ostatni mecz jaki był wymieniony przez wojewodę Zygmunta Łukaszczyka w jego decyzji. Zła wiadomość jest taka, że to wcale nie jest równoznaczne z tym, że kolejny mecz, już w nowym sezonie, zagramy z publicznością.
0' 16:48 Ciekawie jest również jeśli chodzi o obsadę sędziowską. Zwykle sędziami technicznymi są arbitrzy prowadzący mecze jako główni w niższych ligach, tymczasem dzisiaj funkcję sędziego technicznego będzie pełnił sędzia I-ligowy, a zarazem poseł na Sejm RP z ramienia SLD Tomasz Garbowski. Paweł Szlufarski po raz pierwszy w swojej sędziowskiej karierze będzie miał dzisiaj prowadzić mecz Zagłębia. Rok temu ostatni mecz na Ludowym również prowadził arbiter z Kluczborka - Jarosław Przybył.
0' 16:45 U nas dzisiaj rezerwowym bramkarzem jest trener bramkarzy, a w zespole Czarnych... nie ma żadnego rezerwowego golkipera. Drużyna z Żagania przyjechała w 15-osobowym składzie i na ławce jest tylko czterech zawodników z pola. Warto dodać, że goście przyjechali na Ludowy żółtym busem firmy Zbychpol - właścicielem tej firmy jest trener Zbigniew Smółka.
0' 16:40 Do protokołu pierwszy raz w tej rundzie jako zawodnik został wpisany Grzegorz Kurdziel. Pełni dzisiaj rolę nie tylko II trenera, ale także rezerwowego bramkarza. To dlatego, że Mateusz Prus przebywa na zgrupowaniu kadry U-20. Kto wie - może Grzesiu doczeka się dzisiaj choćby symbolicznego występu. Ostatni raz Kurdziel pojawił się na boisku w ostatniej kolejce sezonu 2007/2008 w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków.
0' 16:35 W pierwszym składzie Zagłębia sporo zmian w porównaniu do spotkania z GKS-em Tychy. W miejsce Mateusza Prusa zagra Adam Bensz. Dżenan Hosić ustąpił miejsca Tomaszowi Balulowi. Dariusz Kłus pauzuje za żółte kartki i do składu na jego pozycję wskoczył Krzysztof Bodziony, z kolei Michał Cyganek debiutuje w wyjściowym składzie i zastępuje Tomasza Szatana.
0' 16:30 "To już jest koniec, nie ma już nic..." Yyy... Może się lekko zapędziliśmy. To na pewno jest koniec tego sezonu, ale coś jeszcze będzie. Chyba. Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu z Czarnymi Żagań.