2010-04-24, 14:00 Miejsce rozgrywania meczu: Wągrowiec
Nielba Wągrowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
2:0(1:0)

1:0 - Rafał Leśniewski 5' 2:0 - Artur Bartkowiak 51'
5' Rafał Leśniewski 60' Eivinas Zagurskas 74' Lilo 86' Wojciech Gąsiorowski

Kibice: 400 (0) Sędziowie: Artur Mital (Mława) - Radosław Grabowski, Ryszard Jarka (Ostrołęka)

Sprawozdanie

Po wysokim zwycięstwie w Janikowie mieliśmy nadzieję, że także w wyjazdowym spotkaniu w Wągrowcu uda się sosnowiczanom osiągnąć korzystny wynik. Niestety, Zagłębie zagrało dzisiaj znacznie poniżej oczekiwań i doznało szóstej porażki w tym sezonie, po raz pierwszy w tym sezonie przegrywając w lidze wyżej niż jedną bramką.

W Wągrowcu zmierzyły się dzisiaj drużyny grające rzadko stosowanymi na tym poziomie rozgrywek systemami. Gospodarze preferują ustawienie 3-4-3, natomiast sosnowiczanie już po raz drugi zagrali systemem 4-3-3. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo źle. Już w 5. minucie spotkania po podaniu Patryka Halaburdy najlepszy strzelec II ligi zachodniej Rafał Leśniewski popisał się strzałem przewrotką, po którym Mateusz Prus musiał wyciągać piłkę z siatki po raz pierwszy w tym sezonie ligowym.

Druga połowa rozpoczęła się równie fatalnie jak pierwsza część meczu. W 51. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Jacek Figaszewski, a pozostawiony bez opieki Artur Bartkowiak skierował piłkę głową do bramki bezradnego Mateusza Prusa. W 72. minucie sosnowiczanie mieli najlepszą sytuację do zdobycia bramki. Po faulu na Arkadiuszu Kłodzie arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Marcin Lachowski, ale jego uderzenie z 11 metrów obronił Jacek Wosicki.

Bramkarz gospodarzy był w dzisiejszym meczu kapitalnie dysponowany i wychodził obronną ręką ze wszystkich sytuacji. Już w doliczonym czasie gry wybronił dwa groźne uderzenia z dystansu Radosława Flejterskiego i Rafała Pietrzaka.

Gorzej od bramkarza Nielby był dysponowany za to arbiter, który nie podyktował w 86. minucie rzuztu karnego dla gospodarzy po ewidentnym faulu D¾enana Hošicia na Patryku Halaburdzie.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 38 sekundach gry kończy się II połowa spotkania. Przegrywamy w Wągrowcu 0:2.
94' zmiana Czwarta zmiana w Nielbie - Piotr Wrzeszcz za Przemysława Królaka.
92' Rafał Pietrzak przymierzył pod poprzeczkę z 30 metrów i znowu górą Jacek Wosicki i mamy róg.
91' Radosław Flejterski strzelił z około 18 metrów i kolejną udaną interwencją popisał się Jacek Wosicki.
90' Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' zmiana Trzecia zmiana w Nielbie - za Eivinasa Zagurskasa wchodzi Hubert Olszak.
86' Kompromitujący błąd sędziego. Po ładnej akcji gospodarzy Krzysztof Gryszczyński zagrywa do Eivinasa Zagurskasa, który odgrywa do Patryka Halaburdy. Napastnik gospodarzy został ewidentnie podcięty przez Dżenana Hosicia, ale arbiter puszcza grę, a kibicom puszczają nerwy i zaczynają na trybunach szukać obserwatora PZPN, ale jego nie ma na krzesełku, na którym powinien siedzieć.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Gąsiorowskiego.
85' zmiana Druga zmiana w Nielbie - Mariusz Szyszka wchodzi za Rafała Leśniewskiego.
84' Po podaniu Eivinasa Zagurskasa Krzysztof Gryszczyński zakręcił naszą obroną i strzelił w boczną siatkę.
82' Rzut wolny dla sosnowiczan po faulu na Lilo. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego Jacek Wosicki ściągnął piłkę znad głowy Dariuszowi Kłusowi.
81' Eivinas Zagurskas prawą nogą, tuż zza pola karnego, posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.
79' zmiana Pierwsza zmiana w Nielbie. Z boiska schodzi były gracz Zagłębia Artur Błażejewski, a na placu gry pojawił się Krzysztof Gryszczyński.
78' To samo co przed chwilą - Rafał Leśniewski ograł Adriana Marka i ponownie na rzut rożny wybija Dżenan Hosić.
77' Rafał Leśniewski zakręcił Adrianem Markiem, zagrał po ziemi przed pole karne, ale Dzenan Hosić wybił piłkę na rzuzt rożny, z którego Jacek Figaszewski kopnął prosto w boczną siatkę.
76' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Radosław Flejterski za Arkadiusza Kłodę.
74' żóta kartka Zaraz po wejściu na boisko Lilo obejrzał żółtą kartkę za faul na Arturze Błażejewskim.
73' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Lilo wszedł za Krzysztofa Myśliwego.
72' Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi Marcin Lachowski, uderza w lewy dolny róg bramkarza, a Jacek Wosicki dobrze odczytuje intencje strzelca i paruje piłkę na rzut rożny.
71' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z lewej strony boiska Arkadiusz Kłoda został sfaulowany w polu karnym przez Artura Bartkowiaka i mamy rzut karny.
69' Sławomir Pach zagrał do Krzysztofa Myśliwego, po jego zagraniu jeden z obrońców Nielby wybija prosto do Arkadiusz Kłody, który uderza z około 14-15 metrów i Jacek Wosicki popisał się chyba najlepszą paradą w dzisiejszym meczu i wybił piłkę ponad bramkę.
68' Akcja Zagłębia wyglądała nawet ciekawie, sporo podań przed polem karnym, ale gdy piłka dotarła w pole karne, to już nie było tak różowo i Jacek Wosicki złapał piłkę w rękawice.
66' Rafał Pietrzak zakręcił defensorami Nielby, dograł przed bramkę do Sławomira Pacha, jednak jeden z graczy gospodarzy nie pozwolił Pachowi na zbyt wiele.
64' Kolejny rzut rożny - wrzucał Adrian Pajączkowski, a asekurujący bliższy słupek Patryk Halaburda wyekspediował piłkę głową z pola karnego.
63' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Sławomira Pacha piłka nie dociera do żadnego z piłkarzy naszego zespołu.
62' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Myśliwego do strzału głową składał się Arkadiusz Kłoda, ale uprzedził go Bartosz Kotarski.
61' Rzut wolny dla Zagłębia tuż zza narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Adrian Pajączkowski, ale zagrał o wiele gorzej niż mogliśmy tego oczekiwać.
60' żóta kartka Litwin Eivinas Zagurskas sfaulował Słowaka Vladimira Bednara, a Polak Artur Mital pokazał za to zagranie żółty kartonik.
58' Po zmianie w składzie korekcie uległo ustawienie naszego zespołu. Vladimir Bednar cofnął się na prawą obronę, do środkowej formacji przesunął się Arkadiusz Kłoda, Krzysztof Myśliwy przeszedł z lewej na prawą stronę ataku, a Rafał Pietrzak zajął miejsce Myśliwego na lewym ataku.
57' zmiana Pierwsza zmiana w naszej drużynie - Rafał Pietrzak wszedł w miejsce Tomasza Szatana.
54' Vladimir Bednar zagrywa głową w pole karne do Krzysztofa Myśliwego, ale po raz kolejny górą jest Jacek Wosicki.
52' Szybka próba zdobycia bramki przez Zagłębie, jednak Tomasz Szatan strzelił za lekko, żeby Jacek Wosicki musiał się bardzo wysilać.
51' gol - piłka nożna 2:0^;2:0! Z rzutu rożnego dośrodkował Jacek Figaszewski, a Artur Bartkowiak z pola bramkowego głową posłał piłkę w długi róg bramki Mateusza Prusa. Pozostaje pytanie - kto krył Bartkowiaka i kto mu pozwolił na to, żeby mógł oddać ten strzał?
51' Eivinas Zagurskas przymierzył z 20 metrów. Piłka po drodze odbiła się od Arkadiusza Kłody i wyszła na rzut rożny.
48' Po wrzutce z rogu piłka trafia przed pole karne i na uderzenie z pierwszej piłki zdecydował się Bartosz Kotarski. Mocno uderzona z woleja piłka poszybowała ponad bramką.
47' Po akcji Jacka Figaszewskiego Nielba wywalczyła pierwszy po przerwie rzut rożny i po mocnym dośrodkowaniu w pole karne Dariusz Kłus wybija na korner po drugiej stronie boiska.
46' gwizdek 15:05 Witamy po przerwie. Rozpoczęła się już druga odsłona meczu w Wągrowcu. Obie drużyny przystępują do gry bez zmian w składach.
46' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się I połowa. Na razie nie jest dobrze, ale może po przerwie będzie lepiej? Zapraszamy do naszej relacji za kwadrans.
46' Sławomir Pach zagrał prostopadłe podanie w pole karne. Krzysztof Myśliwy urwał się Przemysławowi Królakowi i z około 16 metrów strzelił płasko tuż obok słupka.
45' Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
43' Eivinas Zagurskas z prawej strony pola karnego zagrywał do Rafała Leśniewskiego, ale Adrian Marek znowu był na miejscu i wybił piłkę na rzut rożny.
42' Eivinas Zagurskas wyłuskał futbolówkę 25 metrów od naszej bramki, natychmiast strzelił i trafił w nogi Adriana Marka.
41' Ze środka boiska Dariusz Kłus przerzuca piłkę na prawą stronę boiska, Arkadiusz Kłoda zgrywa głową do rozpędzonego Vladimira Bednara, ale szybciej do piłki dopada bramkarz Nielby Jacek Wosicki.
40' Rzut wolny dla sosnowiczan po faulu Artura Błażejewskiego na Sławomirze Pachu. Po krótkim rozegraniu strzela Tomasz Szatan, ale jego uderzenie prawą nogą jest bardzo nieprecyzyjne.
37' Sławomir Pach złamał akcję do środka, zszedł z prawej strony i strzelił lewą nogą z ponad 20 metrów. Zdecydowanie za wysoko.
37' Kolejny strzał z ponad 30 metrów. Tym razem uderzał Jacek Figaszewski i był bliżej celu niż Eivinas Zagurskas przed 6 minutą.
34' Arkadiusz Kłoda podał do Marcina Lachowskiego, który z prawej strony boiska zagrał górną piłkę w pole karne - Jacek Wosicki uprzedził Sławomira Pacha i wybił piłkę pięścią daleko do przodu.
31' Eivinas Zagurskas strzelał z około 35 metrów. Ogólnie było bardzo źle - słabo i niecelnie.
29' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego Marcin Lachowski starał się skopiować wyczyn Rafała Leśniewskiego z 5. minuty - uderzył przewrotką z około 15 metrów, ale został zablokowany przez stojącego tuż za nim piłkarza Nielby.
28' Rafał Leśniewski ponownie w natarciu na naszą bramkę i potrzeba było aż trzech naszych graczy, aby odebrać piłkę strzelcowi jedynej, jak dotąd, bramki w dzisiejszym spotkaniu.
27' Sosnowiczanie byli z piłką w polu karnym Nielby, ale przekombinowali i podanie Marcina Lachowskiego zostało przejęte przez gracza gospodarzy.
25' Wydawało się, że będziemy mieli rzut rożny, po tym jak obrońca Nielby wybił piłkę nad własną bramkę, ale sędzia dopatrzył się jakiegoś faulu któregoś z naszych graczy.
23' Artur Błażejewski dośrodkował z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, ale Mateusz Prus pewnie wychodzi do piłki i ją przechwytuje.
19' Z prawej strony boiska dośrodkował Jacek Figaszewski, a Rafał Leśniewski z około 10 metrów uderzył z woleja, z pierwszej piłki i Mateusz Prus został zmuszony do interwencji - na nasze szczęście udanej.
18' Vladimir Bednar z prawej strony boiska zagrał do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Myśliwy, ale futbolówka źle odbiła się na nierównej murawie i Krzysztof Myśliwy mógł tylko uderzyć piszczelem. Zrobił to bardzo niedokładnie, a szkoda, bo akcja i podanie było bardzo efektowne.
16' Złe podanie Sławomira Pacha. Piłka trafia pod nogi Eivinasa Zagurskasa, który decyduje się strzał z około 25 metrów, na szczęście dosyć poważnie pudłuje.
14' Kolejny raz w akcji prawą stroną Vladimir Bednar, jednak i tym razem akcja kończy się na dośrodkowaniu zablokowanym przez rywala.
14' Vladimir Bednar zagrał przed pole karne do Marcina Lachowskiego, który odegrał do tyłu do Sławomira Pacha, jednak składającego się do strzału pomocnika sosnowiczan uprzedził Przemysław Królak.
13' Rzut wolny dla Zagłębia. Tym razem dośrodkował Sławomir Pach, ale ponownie defensorzy wybili futbolówkę z własnego pola karnego.
11' Marcin Lachowski ponownie w polu karnym, przekłada piłkę z prawej na lewą nogę i strzela obok bramki.
10' Adrian Pajączkowski zagrał prostopadłą piłkę do Krzysztofa Myśliwego, który dośrodkował w pole karne. Na piłkę nabiegał Marcin Lachowski i z około 5 metrów strzelił głową tuż nad poprzeczką.
9' Rzut wolny dla sosnowiczan. Po miękkiej wrzutce Adriana Pajączkowskiego interweniuje Jacek Wosicki.
7' Sosnowiczanie znowu w opałach. Najpierw Dzenan Hosić wybija piłkę na rzut rożny, a chwilę później po dośrodkowaniu Artura Błażejewskiego w polu bramkowym piłkę złapał Mateusz Prus.
5' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Leśniewskiego za zdjęcie koszulki po zdobytej bramce.
5' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!! Wrzut z autu z prawej strony boiska. Piłka trafia w pole karne, Patryk Halaburda zagrał do Rafała Leśniewskiego, a ten przewrotką z około 7 metrów pokonał Mateusza Prusa.
3' Prostopadła piłka w pole karne Zagłębia i Adrian Marek głową powstrzymał składającego się do strzału Rafała Leśniewskiego. Doznał przy tej interwencji lekkiego urazu i konieczna jest interwencja Przemysława Broczkowskiego.
2' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę z pola karnego wybija zawodnik Nielby, który gra w żółtych butach.
1' W 30. sekundzie meczu z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, jednak uczynił to niedokładnie i od własnej bramki grę wznowi Jacek Wosicki.
1' gwizdek 14:05 Siatka już naprawiona i zaczęło się! Rozpoczęli sosnowiczanie - Marcin Lachowski i Krzysztof Myśliwy
0' gwizdek 14:04 Mecz rozpocznie się chwilę później, bo mamy problem z zamocowaniem siatki na jednej z bramek.
0' 14:02 Podobnie jak w środę w Janikowie, także i dzisiaj mecz zostaje poprzedzony minutą ciszy ku pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, której okoliczności wciąż nie zostały wyjaśnione.
0' 14:00 Na zegarze już punktualnie 14:00 i właśnie teraz trójka sędziowska ubrana na czarno wyprowadza na boisko 11 zawodników Nielby ubranych w żółte koszulki i czarne spodenki oraz 11 graczy Zagłębia ubranych w czerwone koszulki i białe spodenki.
0' 13:55 Jeszcze 5 minut i zaczynamy. Zawodnicy z wyjściowych jedenastek już zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni. Teraz na boisku pozostali tylko rezerwowi.
0' 13:45 Do pierwszego gwizdka pozostał jeszcze kwadrans. Trochę psuje się pogoda w Wągrowcu. Co prawda nie ma takiej ulewy i zimna jak w Janikowie, ale słońce, które towarzyszyło nam przez niemal całą ponad 380-kilometrową podróż z Sosnowca, gdzieś się schowało i coraz więcej chmur na niebie. Zaczyna wiać także chłodny wiatr od strony położonego na zachód od stadionu jeziora.
0' 13:35 Wspomnieliśmy już o jednym znanym mieszkańcu Wągrowca, patronie stadionu Nielby. Warto również napisać, że z tego wielkopolskiego miasta pochodzi znany szczypiornista Artur Siódmiak - autor najsłynniejszego rzutu w historii polskiej piłki ręcznej.
0' 13:25 Drużyny Zagłębia i Nielby już pojawiły się na rozgrzewce. Do meczu przygotowują się także sędziowie - jako główny dzisiejsze spotkanie poprowadzi Artur Mital z Mławy. Rozjemca ten miał już zaszczyt prowadzić jeden mecz sosnowiczan w tym sezonie. 20 września 2009 sędziował w poprzedniej potyczce Zagłębia w Wielkopolsce, w przegranym 2:3 spotkaniu z jarocińskim Jarotą.
0' 13:20 Jeśli zastanawiacie się, kim jest patron stadionu w Wągrowcu, to informujemy, że "Stanisław Bąk był żywą legendą stadionu w Wągrowcu. Pełnił funkcję zarządcy stadionu. Znany był ze swojego zamiłowania do piłki nożnej i troski jaką wkładał w pielęgnację stadionu, czyniąc z niego swój drugi dom."
0' 13:15 Trybuna prasowa w Wągrowcu jest tak umiejscowiona, że z tyłu jest okno szatni gospodarzy i mieliśmy okazję wysłuchać całej odprawy trenera Nielby. Oprócz mnóstwa wskazówek merytorycznych były też motywacyjne teksty w stylu "Trzeba wyjść i napierdalać.... Musi być walka, walka i jeszcze raz walka!"
0' 13:10 Dosyć szybko poznaliśmy składy obu zespołów i już je zamieściliśmy w naszym serwisie. U nas jedna zmiana w porównaniu z meczem w Janikowie. Za pauzującego za żółte kartki Michała Filipowicza w pierwszym składzie zagra Arkadiusz Kłoda, który zajmie na prawej stronie obrony miejsce Vladimíra Bednára. Z kolei Bednár zagra na pozycji prawego napastnika, na której tak dobrze radził sobie w meczu z Unią "Filip".
0' 13:00 Dzień Dobry Państwu! Witamy ze stadionu imienia Stanisława Bąka w Wągrowcu. Już za godzinę rozpocznie się na tym obiekcie spotkanie XXVII kolejki II ligi zachodniej pomiędzy miejscową Nielbą a Zagłębiem Sosnowiec.