2010-05-19, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Zielona Góra
Lechia Zielona Góra
3:0(0:0)

1:0 - Michał Kojder 47' 2:0 - Wojciech Okińczyc 77' 3:0 - Wojciech Okińczyc 89'
59' Adrian Marek 69' Dariusz Kłus 71' Michał Zawadzki 79' Tomasz Szatan

Kibice: 200 (0) Sędziowie: Marek Opaliński - Artur Załęczny, Sławomir Cierlik (Lubin)

Po raz drugi z rzędu Zagłębie Sosnowiec w fatalnym stylu przegrało z zespołem broniącym się przed spadkiem. Po sobotniej porażce z Elaną Toruń sosnowiczanie polegli dzisiaj 0:3 w wyjazdowym spotkaniu z rewelacją jesieni - Lechią Zielona Góra. Nie pomogła Zagłębiu zmiana trenera, ale tak naprawdę co można zrobić, jeśli obejmuje się zespół na niespełna 30 godzin przed meczem.

Pierwsza połowa meczu stała na słabym poziomie. Sosnowiczanie zaatakowali groźnie kilka razy, a najbliższy strzelenia bramki był Marcin Lachowski. W 31. minucie po jego strzale piłka uderzyła w słupek bramki gospodarzy. 5 minut wcześniej Vladimír Bednár po dośrodkowaniu Huberta Jaromina najpierw trafił głową w Rafała Dobrolińskiego, a przy dobitce skierował futbolówkę obok słupka.

Pierwsze 45 minut w żaden sposób nie zwiastowało klęski, jakiej sosnowiczanie doznali po przerwie. Już niespełna 80 sekund po wznowieniu gry Artur Małecki dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, a Michał Kojder nie dał szans Mateuszowi Prusowi. Przez kilka minut Zagłębie wyglądało jak oszołomione stratą bramki i nie stwarzało sobie żadnych dobrych sytuacji. Najlepszą szansę na wyrównanie zmarnował w 74. minucie Rafał Pietrzak, który po podaniu Marcina Lachowskiego z 10 metrów, mając przed sobą tylko bramkarza, strzelił nad poprzeczką.

Chwilę później przyszło nieszczęście. Dariusz Kłus tak zagrywał we własne pole karne, że do futbolówki wystartował Wojciech Okińczyc i zmuszony do interwencji Mateusz Prus sfaulował zawodnika Lechii. Arbiter podyktował rzut karny, a do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł sam poszkodowany i od 77. minuty gospodarze prowadzili 2:0.

Dwie minuty później sędzia Marek Opaliński po konsultacji ze swoim asystentem pokazał czerwoną kartkę Tomaszowi Szatanowi za niesportowy faul na Michale Sucharku. Grające w osłabieniu Zagłębie nie było w stanie odwrócić losów meczu, a w 89. minucie sosnowiczan dobił Wojciech Okińczyc, który przelobował interweniującego poza polem karnym Mateusza Prusa.

95.0000
95' gwizdek Po 49 minutach i 15 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Nie ma co owijać w bawełnę - Zagłębie się dzisiaj skompromitowało!.
94' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka Dariusz Kłus główkuje obok słupka.
93' zmiana Czwarta zmiana w Lechii - Mateusz Kolouszek za Michała Sucharka.
92' zmiana Trzecia zmiana w Lechii - Andrzej Dorniak za Wojciecha Okińczyca.
90' Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.
89' gol - piłka nożna 3:0^;3:0!! Mateusz Prus wyszedł kilka metrów przed pole karne, żeby naprawić błąd obrońców, ale Wojciech Okińczyc był szybszy, przerzucił piłkę nad naszym golkiperem i umieścił ją tuż przy słupku.
87' Wojciech Okińczyc strzelił z pola karnego i Mateusz Prus odbił piłkę sprzed bramki.
86' Dariusz Kłus walczył o piłkę w polu bramkowym Lechii, jednak sfaulował golkipera gospodarzy.
84' Karol Haraś podał w pole karne do Łukasza Kaczorowskiego, ten wycofał na 20. metr do Wojciecha Okińczyca, który strzelił po ziemi obok bramki.
82' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka Adrian Marek nie dochodzi do piłki.
79' czerwona kartka Tomasz Szatan uderzył Michała Sucharka i został za to zagranie ukarany czerwoną kartką. Sędzia główny zanim pokazał "czerwień" skonsultował się jeszcze z asystentem i nie miał wątpliwości, że za to zachowanie należy ukarać naszego zawodnika usunięciem z boiska.
77' gol - piłka nożna 2:0^;Do piłki podchodzi Wojciech Okińczyc i pewnie strzela z 11 metrów do bramki. Przegrywamy 0:2. Wstyd? Żenada? Kompromitacja? Jak to nazwać?
76' zmiana Przed rzutem karnym zmiana w zespole Zagłębia. Krzysztof Myśliwy w miejsce Michała Filipowicza.
76' Dariusz Kłus ratując piłkę przy linii bocznej zagrał do tyłu. Do piłki ruszył Wojciech Okińczyc i został w polu karnym sfaulowany przez Mateusza Prusa.
74' Marcin Lachowski z lewej strony boiska zagrał w pole karne do Rafała Pietrzaka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza z około 10 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
73' Z lewej strony boiska dośrodkował Dariusz Kłus i po efektownej paradzie Rafał Dobroliński wygarnął piłkę znad głowy Lilo.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Zawadzkiego za grę na czas.
69' żóta kartka Asystent sędziego zasygnalizował, że Dariusz Kłus jest na spalonym. Nasz zawodnik nie zgodził się z tą decyzją i krzyknął w stronę sędziego coś, co brzmiało jak "Ty chyba pijany jesteś". Spotkało się to z reakcją głównego arbitra i żółtą kartką.
69' Z prawej strony boiska dośrodkował Lilo, a Michał Zawadzki okazał się szybszy od Rafała Pietrzaka i wybił piłkę na aut.
68' Aut na wysokości pola karnego Lechii. Po wrzucie Lilo Dariusz Kłus w walce o piłkę fauluje Galdino.
68' zmiana Druga zmiana w zespole gospodarzy - w miejsce Artura Małeckiego wchodzi Łukasz Kaczorowski.
65' zmiana Ten zawodnik, którego nie było w składach to niejaki Karol Haraś.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Lechii - za Rafała Duchnowskiego wszedł zawodnik z numerem 15, którego... nie ma w składach rozdanym dziennikarzom.
61' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Lilo za Arkadiusza Kłodę.
60' Zagłębie w natarciu, jednak Galdino przewidział zamiary Tomasza Szatana i przejął piłkę po prostopadłym podaniu.
59' żóta kartka Adrian Marek ukarany żółtą kartką za faul na Galdino.
59' Czwarty rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza piłkę piąstkuje Rafał Dobroliński.
56' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Huberta Jaromina.
56' Z dystansu uderza Wojciech Okińczyc, Mateusz Prus najpierw wypluwa piłkę przed siebie, ale zdążył ją złapać przed nadbiegającym Rafałem Duchnowskim.
55' Hubert Jaromin zagrał na 16. metr do Michała Filipowicz, który chciał podaniem z pierwszej piłki uruchomić Vladimira Bednara, jednak zabrakło zrozumienia.
53' Michał Zawadzki z dosyć dalekiej odległości trafił w boczną siatkę, chociaż niektórzy już chcieli cieszyć się z gola. Michał Sucharek nawet pobiegł w stronę strzelca i chciał składać mu gratulacje, ale za chwilę się zorientował, że nie ma czego gratulować.
51' Dariusz Kłus strzelił lekko po ziemi z 25 metrów i Rafał Dobroliński nie miał kłopotów z obroną.
47' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!! Wydawało się, że Artur Małecki nie zdoła opanować przy bocznej linii piłki wybitej z własnej połowy przez Bartosza Tyktora, ale mu się to udało, a za chwilę dośrodkował w pole karne do Michała Kojdera, który z bliskiej odległości wpakował piłkę nogą do bramki.
46' gwizdek 18:00 Rozpoczęła się druga część meczu.
46' gwizdek Po 45 minutach i 7 sekundach gry kończy się pierwsza część meczu w Zielonej Górze. Wielkiej piłki to nie widzieliśmy tutaj.
44' Michał Filipowicz i Adrian Pajączkowski zagrali ładną dwójkową akcję. "Pająk" podał po ziemi w pole karne do Huberta Jaromina, a ten nie doszedł do piłki.
41' Ponownie z prawej strony wrzucał Michał Zawadzki i Arkadiusz Kłoda uprzedził Artura Małeckiego po raz kolejny kierując piłkę na rzut rożny. Po wrzutce Michała Sucharka Dariusz Kłus wybija piłkę głową z pola karmnego sosnowiczan.
40' Po dośrodkowaniu Michała Zawadzkiego piłkę na róg wybija Arkadiusz Kłoda. Z narożnika boiska wrzucał Michał Sucharek, a Michał Kojder niecelnie strzelił głową.
39' W odpowiedzi z dystansu strzelał Rafał Pietrzak i jego uderzenie było o wiele groźniejsze niż strzał Sucharka.
38' Michał Sucharek oddał strzał z ponad 30 metrów, piłka leciała w światło bramki, ale na tyle wolno, że Mateusz Prus miał dużo czasu na interwencję.
36' Rafał Pietrzak po odebraniu piłki Wojciechowi Okińczycowi przebiegł z piłką około 50 metrów i zakończył akcję podaniem pod nogi Bartosza Tyktora.
34' Tym razem do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Rafał Pietrzak. Po jego wrzutce głową niecelnie strzelał Marcin Lachowski.
33' Hubert Jaromin podał do Dariusza Kłusa, który zdecydował się na strzał z pola karnego. Futbolówka odbiła się od Galdino i wyszła na rzut rożny.
31' Rafał Pietrzak zszedł na prawą stronę boiska, po akcji skrzydłem zagrał do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" strzelił z około 20 metrów i po jego uderzeniu piłka trafiła w prawy słupek bramki Lechii. Chyba po drodze odbiła się rykoszetem od któregoś z graczy Lechii, ale nie jesteśmy tego na 100 % pewni.
29' Rzut wolny dla Lechii. W pole karne piłkę wrzucił Michał Sucharek i ostatecznie trafiła ona do rąk Mateusza Prusa.
28' Jeszcze raz wrzucał w pole karne Hubert Jaromin. Tym razem nogą po ziemi strzelał Michał Filipowicz. Niecelnie.
26' Najlepsza jak dotąd sytuacja Zagłębia. Z lewej strony pola karnego dośrodkował Hubert Jaromin, nadbiegający z prawej strony boiska Vladimir Bednar uderzył głową na bramkę Lechii, Rafał Dobroliński odbił piłkę do boku i Bednar próbował dobitki, ale z kilku metrów wślizgiem strzelił minimalnie obok bramki.
24' Z 25 metrów strzelał Wojciech Okińczyc. Obok prawego słupka bramki Mateusza Prusa.
21' Artur Małecki zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne do Rafała Duchnowskiego i tylko udanej interwencji Vladimira Bednara możemy zawdzięczać, że zawodnik Lechii nie znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Prusem.
21' Drugi rzut rożny dla Zagłębia, ale rozegrany dokładnie tak jak pierwszy - Adrian Pajączkowski wrzuca na bliższy słupek, a tam stoi Michał Kojder i wybija piłkę.
19' Trochę przypadkowo piłka trafia pod nogi lewego pomocnika Lechii Artura Małeckiego, który decyduje się na strzał z około 20 metrów, ale na miejscu jest Mateusz Prus.
19' Faul Michała Kojdera na Rafale Pietrzaku. Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Dośrodkowuje, a może strzela Michał Filipowicz. Efekt - piłka szybuje nad poprzeczką.
16' Kolejny strzał z dystansu w wykonaniu Zagłębia. Tym razem na uderzenie decyduje się Michał Filipowicz, a piłka wychodzi poza końcową linię gdzieś na wysokości bocznej linii pola bramkowego.
15' Faul Dariusza Kłusa na Wojciechu Okińczycu. Rzut wolny dla Lechii z około 30 metrów. Na strzał zdecydował się Michał Zawadzki, jednak uderzył sporo nad bramką.
13' Kontra Zagłębia. Hubert Jaromin odegrał do Dariusza Kłusa, a ten składał się do strzału z około 20 metrów, jednak nie udało mu się trafić nogą w piłkę.
12' Dośrodkowanie w pole karne Lechii. Podbita głową przez Galdino piłka trafia w ręce Rafała Dobrolińskiego.
9' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę wybija Michał Kojder.
7' Rafał Dobroliński zderzył się z Krystianem Głowanią przy walce o piłkę w polu karnym i na skutek złej interwencji piłka trafiła pod nogi Arkadiusza Kłody, który zdecydował się na strzał z około 30 metrów. Przestrzelił.
6' Widzimy jeszcze jedną zmianę w ustawieniu naszego zespołu - Arkadiusz Kłoda gra dzisiaj na obronie, a Vladimír Bednár na pomocy. Oczywiście obaj po prawej stronie.
5' Marcin Lachowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale strzelił wysoko i niecelnie.
5' Z rzutu wolnego strzał na bramkę oddał Marcin Lachowski, ale Rafał Dobroliński złapał piłkę, choć nie bez kłopotów.
4' Galdino sfaulował Michała Filipowicza jakieś 28 metrów od bramki Lechii i mamy rzut wolny.
3' Michał Filipowicz zagrał w pole karne do Vladimira Bednara, ale szybszy był Galdino i przejął piłkę.
1' gwizdek 17:00 Rozpoczął się mecz. Zaczęli nasi, a konkretnie Michał Filipowicz i Marcin Lachowski.
0' 16:57 Na murawę wyszło trzech sędziów w czarnych uniformach, a za nimi 22 piłkarzy. Zagłębie zagra dzisiaj w jednolitych czerwonych strojach, a Lechia w koszulkach w biało-zielone pasy i zielonych spodenkach. Z głośników słychać dobrze znaną także w Sosnowcu pieśń Vangelisa "Conquest of paradise".
0' 16:52 Już po rozgrzewce. Pierwsze jedenastki udały się do szatni, a na murawie zostali tylko rezerwowi. Publiczności na razie bardzo niewiele. Około 100 osób, może nieco więcej.
0' 16:48 Stadion w Zielonej Górze średnio nadaje się do oglądania meczów piłkarskich, gdyż jest to typowo lekkoatletyczny obiekt. Trybuny są dosyć daleko od murawy, a na dodatek są bardzo płaskie. Trybuna prasowa nie jest, jak na obiektach piłkarskich, na środku boiska, tylko na końcu prostej, a więc tam, gdzie znajduje się meta biegów lekkoatletycznych. Zresztą wczoraj na tym obiekcie zaplanowana była impreza lekkoatletyczna - mistrzostwa Zielonej Góry szkół ponadgimnazjalnych. W programie było m.in. pchnięcie kulą dziewcząt i trochę żałujemy, że nie byliśmy tu wczoraj i nie obejrzeliśmy w akcji młodych zielonogórskich kulomiotek.
0' 16:45 Jak udało nam się dowiedzieć, Marcin Lachowski zagra dzisiaj na pozycji ofensywnego środkowego pomocnika, a więc na tej, na której brylował przez 4 sezony w dawnej III i II lidze. W ataku mają wystąpić Hubert Jaromin i Michał Filipowicz.
0' 16:40 Poznaliśmy skład naszego zespołu. Bez rewolucji w zestawieniu. Tylko dwie zmiany w porównaniu z ostatnim meczem. Do składu powraca pauzujący ostatnio za kartki D¾enan Ho¹ić, który zmienił Tomasza Balula. Od pierwszej minuty wystąpi również Hubert Jaromin, a na ławce usiadł Krzysztof Bodziony.
0' 16:30 Znamy już skład gospodarzy oraz trójkę sędziowską. Czekamy jeszcze na skład Zagłębia i po otrzymaniu kartki ze składami niezwłocznie go podamy.
0' 16:10 W Zielonej Górze pogoda nieco lepsza niż w naszych okolicach. Najważniejsza informacja jest taka, że w tej chwili nie pada deszcz. Murawa jest w miarę dobrym stanie, nie ma żadnych kałuż, rozlewisk, ani błota.
0' 16:00 Dzień Dobry Państwu! Witamy ze stadionu w Zielonej Górze. Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze około godziny. Drużyna Zagłębia dojechała już na stadion, piłkarze i sztab szkoleniowy zapoznali się ze stanem murawy i udali się do szatni na przedmeczową oprawę.