Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2009/2010 - 24 runda
2010-04-03, 14:00 Miejsce rozgrywania meczu: Grudziądz
Olimpia Grudziądz
Stroje: czarne (4-4-2)
0:0(0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
 
45' Arkadiusz Kłoda 55' Vladimír Bednár 72' Valentin Dah 89' Tomasz Łuczywek 94' Tomasz Rogóż
 
Kibice: 3000 (100) Sędziowie: Dawid Matyniak - Krzysztof Orszulak, Piotr Marucha (Kalisz)

Sprawozdanie

W przedświąteczne popołudnie Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało na stadionie w Grudziądzu z miejscową Olimpią. Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataku i przynajmniej w początkowej fazie spotkania mieli przewagę nad sosnowiczanami. Później sytuacja wróciła do normy i nasz zespół doszedł do głosu i dyktował warunki gry. Zabrakło jednak najważniejszego, czyli bramek i z Grudziądza wracamy z jednym punktem

Po raz pierwszy w ligowym meczu Zagłębia wystąpił Mateusz Prus i zagrał bardzo dobrze i pewnie. Najlepszą interwencją popisał się w 31. minucie, gdy w sytuacji sam na sam powstrzymał Tomasza Rogóża

MINUTA PO MINUCIE
95.0000
95' gwizdek Po 49 minutach i 40 sekundach gry kończy się II połowa.
95' Kontra Olimpii i sędzia pokazał, że na spalonym był Grzegorz Domżalski, ale raczej nie był.
94' żóta kartka Tomasz Rogóż ukarany za faul na Tomaszu Łuczywku.
92' Ponownie z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Przemysław Jakóbiak, a Tomasz Łuczywek pewnie interweniował na 16. metrze.
90' Jeszcze 4 minuty.
90' Rzut wolny dla Olimpii i po dośrodkowaniu Przemysława Jakóbiaka piłkę na róg wybija Vladimir Bednar, a po rogu spokojnie, z piątki zacznie Mateusz Prus.
89' żóta kartka Tomasz Łuczywek obejrzał żółty kartonik za faul na Mariuszu Kryszaku.
87' Kontra Olimpii zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Macieja Koczura z prawej strony boiska.
86' Sławek Pach do Adriana Pajączkowskiego w pole karne, ten jeszcze próbował zagrać do Marcina Lachowskiego tuż przed bramkę, ale Bartłomiej Kowalski uprzedził "Lachę" i wybił piłkę.
83' Przewaga Zagłębia coraz wyraźniejsza. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłka wybita przez obrońcę trafia na nogę Dariusza Kłusa, a ten strzelił lewą nogą z pierwszej piłki i zdewastował bandę reklamową obok bramki.
80' Dwa rogi dla sosnowiczan z rzędu, ale nie udaje się z nich oddać strzału na bramkę Olimpii.
80' zmiana Trzecia zmiana w naszej drużynie - Lilo za Arkadiusza Kłodę.
79' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Tomasza Rogóża na Sławomirze Pachu. Sam poszkodowany wykonuje stały fragment gry i po jego strzale Mateusz Struski wybija piłkę na róg.
75' Sporo emocji na boisku wywołał biegowy pojedynek dwóch masażystów, którzy biegli do Arkadiusza Kłody i Mariusza Pawlaka. Chyba lepszy był maser gospodarzy.
73' Rzut rożny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza Adrian Marek najpierw się lekko poślizgnął i nie doszedł do piłki, ale o nią walczył i w tej walce sfaulował Mariusza Pawlaka.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Valentina Daha za próbę przerwania akcji Zagłębia przy użyciu ręki.
70' Tomasz Rogóż z piłką w polu karnym sosnowiczan, ale osaczony przez rywali nie zdołał nic zrobić.
69' Po dośrodkowaniu z rogu Adriana Pajączkowskiego znowu źle interweniuje Mateusz Struski, wypuszcza piłkę z rąk, ale koledzy z zespołu naprawiają błąd swojego golkipera.
69' Mocny strzał Tomasza Łuczywka z lewej strony boiska i Mateusz Struski z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką.
68' zmiana Michał Filipowicz zmienia Huberta Jaromina.
66' Z 30 metrów pod poprzeczkę strzelał Grzegorz Domżalski - piłka w rękach Mateusza Prusa.
66' Vladimir Bednar dośrodkował z prawego skrzydła, a Sławomir Pach strzelił głową po koźle z około 12 metrów - obronił Mateusz Struski.
65' Wydaje się, że od jakiegoś czasu Zagłębie gra lepiej od gospodarzy.
64' Przemysław Jakóbiak wszedł na boisko 2 minuty temu i już zdążył być na spalonym oraz uderzyć w brzuch Sławomira Pacha. Energia go rozpiera.
62' zmiana Dwie zmiany w Olimpii - Maciej Koczur za Krzysztofa Brede, a Przemysław Jakóbiak zmienia Piotra Ruszkula.
59' Rzut rożny dla Zagłębia. Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, Mateusz Struski minął się z piłką, ale zamykający akcję Adrian Marek nie dał rady dobiec do futbolówki.
57' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Adrian Pajączkowski. Hubert Kościukiewicz wyskoczył najwyżej i wybił piłkę głową do przodu, a Sławomir Pach z około 30 metrów strzelił bardzo niedobrze.
56' Z rzutu wolnego piłkę mocno w pole karne wstrzelił Mariusz Kryszak, a Mateusz Prus pewnie wypiąstkował futbolówkę przed pole karne.
55' żóta kartka Za faul na Grzegorzu Domżalskim żółtym kartonikiem ukarany został Vladimir Bednar.
53' Ładna akcja Zagłębia lewą stroną boiska. Adrian Pajączkowski zainicjował akcję i był faulowany z boku pola karnego, jednak arbiter zastosował przywilej korzyści, bo do piłki doszedł Sławomir Pach i odegrał w pole karne do Marcina Lachowskiego. "Lacha" strzelił z pierwszej piłki z półobrotu i trafił w boczną siatkę.
52' Adrian Pajączkowski podał do Huberta Jaromina, ale nasz napastnik stracił piłkę w okolicy linii pola karnego. W odpowiedzi kontra Olimpii przerwana przez Adriana Marka.
51' Z prawej strony boiska dośrodkował Arkadiusz Kłoda, a Hubert Kościukiewicz spokojnie skierował piłkę klatką piersiową do swojego golkipera.
49' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Piłka trafia do Grzegorza Domżalskiego, który strzela z okolicy narożnika pola bramkowego, a strzał został zablokowany przez Vladimira Bednara.
49' Zza pola karnego mocno strzelał Tomasz Rogóź, a Mateusz Prus sparował piłkę na róg.
48' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowski stojący tyłem do bramki Dariusz Kłus strzela głową, a futbolówka przechodzi nad bramką.
47' gwizdek Po 46 minutach i 36 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Do naszej relacji wracamy za około kwadrans.
46' W przerwie na stadion w Grudziądzu dotarła kolejna fanatyczna grupa kibicowska.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu w Grudziądzu.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w składzie Zagłębia - Tomasz Łuczywek w miejsce Rafała Pietrzaka.
45' Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.
45' żóta kartka Arkadiusz Kłoda ukarany żółtą kartką za faul na Mariuszu Pawlaku.
43' Rafał Pietrzak i Adrian Pajączkowski w akcji lewą stroną, jednak przy próbie dośrodkowania "Pająk" nieco skiksował.
42' Grzegorz Domżalski dośrodkował w pole bramkowe z lewej strony boiska, tam na piłkę rzucił się Valentin Dah, ale nie sięgnął jej nogą i futbolówka wyszła poza końcową linię.
40' Vladimir Bednar próbował uruchomić prostopadłym podaniem Huberta Jaromina, jednak podanie to było zdecydowanie zbyt mocne.
38' Groźna akcja Olimpii zainicjowana dobrym prostopadłym podaniem, ale Dżenan Hosić w porę powstrzymał Grzegorza Domżalskiego.
36' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska. W polu karnym do strzału głową składał się Marcin Lachowski, ale zza pleców wyskoczył mu Hubert Jaromin i to on oddał strzał głową. Szkoda tej sytuacji, bo "Lacha" byłby w znacznie lepszej pozycji. Przynajmniej tak nam się wydaje z trybuny.
34' Arkadiusz Kłoda dośrodkował z prawego skrzydła, a Adrian Pajączkowski nabiegł na piłkę i strzelił głową z ostrego kąta i Mateusz Struski złapał futbolówkę raczej bez większych kłopotów.
33' Piotr Ruszkul z piłką w polu karnym sosnowiczan i znowu Adrian Marek okazał się nie do przejścia dla grudziądzkiego piłkarza.
32' Przed rzutem rożnym znowu sporo przepychanek w polu karnym i sędzia zaprosił do siebie na pogadankę Dariusza Kłusa z Valentinem Dahem. Po wrzutce z rogu bez zagrożenia pod naszą bramką.
31' Kontra Olimpii, Piotr Ruszkul do Mariusz Pawlaka, ten przedłużył do Tomasza Rogóża i w sytuacji sam na sam kapitalnie nogą interweniował Mateusz Prus i wybił piłkę na rzut rożny.
30' Piotr Ruszkul przerzucił piłkę z lewej strony boiska pod pole karne do Grzegorza Domżalskiego i Rafał Pietrzak zmuszony do interwencji i wybicia piłki na aut.
28' Grzegorz Domżalski przeszedł na prawą stronę boiska, dograł w pole karne do Piotra Ruszkula, a ten z około 14 metrów z pierwszej piłki strzelił obok słupka.
27' W walce o piłkę przy końcowej linii boiska Adrian Pajączkowski sfaulował kryjącego go Bartłomieja Kowalskiego.
26' Mariusz Pawlak znowu wślizgiem powstrzymywał Arkadiusza Kłodę, przez co naszemu pomocnikowi nie udało się celnie dośrodkować z prawej strony boiska.
25' Mariusz Pawlak strzelał z lewej strony pola karnego. Piłkę najpierw odbił Adrian Marek, a za chwilę Dariusz Kłus wybił futbolówkę na rzut rożny, z którego Mariusz Kryszak dośrodkował bardzo niedokładnie.
24' Na stadion w Grudziądzu właśnie dotarła bardzo fanatyczna grupa kibiców Zagłębia.
20' Pierwszy rzut wolny dla Olimpii. Zanim Mariusz Kryszak wrzucił futbolówkę, w polu karnym trwały przepychanki i sędzia musiał uspokoić graczy. Po wrzutce Kryszaka piłkę z pola karnego wybił głową Arkadiusz Kłoda. Piotr Ruszkul zdołał dojść do piłki, ale oddał bardzo zły strzał, a może to było dośrodkowanie.
18' Rzut wolny dla Olimpii. Z około 30 metrów strzelał Mariusz Kryszak, ale po jego płaskim strzale futbolówka wylądowała na murze.
16' Rajd lewą stroną Rafała Pietrzaka, ale boisko okazało się dla niego zbyt krótkie.
15' Po dośrodkowaniu Batrłomieja Kowalskiego piłkę pewnie chwyta Mateusz Prus, ale po chwili łatwo tracimy futbolówkę, gdy Arkadiusz Kłoda źle wrzucił piłkę z autu.
14' Piotr Ruszkul z lewej strony boiska podaje do Grzegorza Domżalskiego, który po jednym zwodzie oddaje strzał. Piłka odbija się rykoszetem od Dzenana Hosicia i wpada w ręce Mateusza Prusa.
12' Prostopadłe podanie do Valentina Daha w pole karne, ale Afrykanin biegł zbyt wolno i Adrian Marek zdążył my wybić piłkę wślizgiem.
11' Z rzutu wolnego nie było strzału, tylko sprytne rozegranie, jednak gospodarz się w tym zorientowali i nie było strzału na bramkę Olimpii.
10' Znany z ostrej gry jeszcze na boiskach ekstraklasy Mariusz Pawlak faulem powstrzymał Arkadiusza Kłodę, ale mu się upiekło i nie dostał kartki.
7' Grzegorz Domżalski ponownie w akcji lewą stroną, rozpędził się i przed polem karnym został zablokowany przez Adriana Marka.
6' Z prawej strony boiska dośrodkował Hubert Jaromin, a jego imiennik Kościukiewicz wybił piłkę głową z pola karnego.
6' Nie wiem, czy to był strzał, czy dośrodkowanie, ale było to bardzo złe zagranie Piotra Ruszkula.
3' Grzegorz Domżalski pomknął lewą stroną niczym Marcin Kowalski z Ruchu Radzionków, już był w polu karnym, już chciał mijać Adriana Marka, ale za mocno wypuścił sobie piłkę.
1' gwizdek 14:02 Rozpoczęli sosnowiczanie!
0' 14:01 Gospodarze wystąpią dzisiaj w zielono-białych strojach, sosnowiczanie w jednolitych czerwonych ubrankach, a sędziowska trójka na czarno.
0' 13:59 Już idą.... Piłkarzy na boisko wyprowadziło 8 uczestniczek lokalnych wyborów Miss Polonia ubranych w barwy klubowe z flagami Olimpii w rękach. Hmm, niektóre panie całkiem, całkiem.
0' 13:55 Już po rozgrzewce, zawodnicy zeszli do szatni i za chwilkę wyjdą na boisko prowadzeni przez arbitra Dawida Matyniaka z Kalisza.
0' 13:52 W pierwszym dzisiejszym meczu II ligi Ruch Radzionków pokonał Jarotę Jarocin 1:0. To dla nas niezbyt optymistyczne wieści, ale wczoraj z Legnicy nadeszły lepsze - Zawisza bezbramkowo zremisował z Miedzią i dzisiaj mamy szansę odskoczyć w tabeli bydgoszczanom. Warunek jest jeden - w Grudziądzu musimy wygrać.
0' 13:50 Na Old Trafford już grają, a w Grudziądzu jeszcze jakieś 10 minut i się zacznie. Pogoda niezbyt dobra, na niebie dużo chmur, chociaż jakby lekko się przejaśniło w porównaniu z tym, co było 1,5 godziny temu, gdy dotarliśmy do tego miasta. No i jest zimno.
0' 13:45 Po zobaczeniu, że w składzie Olimpii Grudziądz gra Radosław Simson, wpadł nam do głowy całkowicie żenujący i czerstwy żarcik, że Olimpia powinna zagrać z CSKA Moskwa, bo w tamtej ekipie występuje Keisuke Honda.
0' 13:40 Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, składy znajdują się już na naszej stronie. W pierwszej jedenastce Olimpii zagra były gracz sosnowieckiego Zagłębia Hubert Kościukiewicz.
0' 13:25 Znamy już skład naszego zespołu. Tak, jak już podaliśmy kwadrans temu, na bramce zagra dzisiaj Mateusz Prus. Na bokach obrony Vladimir Bednar i Rafał Pietrzak, na środku tradycyjnie Dzenan Hosić i Adrian Marek. Boki pomocy tworzą dzisiaj Arkadiusz Kłoda i Adrian Pajączkowski, w środku Dariusz Kłus i Sławomir Pach, a w ataku Marcin Lachowski z Hubertem Jarominem.
0' 13:15 O 13:45 Manchester United zagra z Chelsea, o 15:30 Schalke z Bayernem, o 19:15 Lech z Legią, ale dla nas najważniejszy jest mecz w Grudziądzu i miejmy nadzieję, że dla setek tysięcy fanatyków Zagłębia także wydarzenia z Grudziądza są ważniejsze od tego, co się wydarzy na znanych europejskich stadionach.
0' 13:10 Breaking news! Wygląda na to, że po raz pierwszy w tym sezonie w meczu ligowym na ławce usiądzie nasz pierwszy bramkarz, a zarazem kapitan zespołu Adam Bensz! 11 zawodników już zeszło z murawy do szatni, a pozostało na boisku 7, najprawdopodobniej rezerwowych. Wśród nich oprócz Bensza jeszcze są: Lilo, Tomasz Łuczywek, Tomasz Szatan, Tomasz Balul, Michał Filipowicz i Krzysztof Bodziony.
0' 13:07 A propos wspomnianych wcześniej służb informacyjnych - przed wejściem na trybunę stały trzy panie w kamizelkach z napisem "Służba informacyjna". Gdy zapytaliśmy, gdzie można odebrać akredytacje, jedna z nich z rozczulającym uśmiechem powiedziała "Nie mam zielonego pojęcia, ja tu tylko stoję i pilnuje, żeby nikt tu nie parkował"
0' 13:05 Na razie w Grudziądzu dosyć sennie. Z głośników leci jakaś usypiająca wersja "Bad Romance" Lady Gagi, na trybunach roi się za to od służb porządkowych, służb informacyjnych oraz innych ochroniarzy. Spora mobilizacja wśród miejscowej policji. Już przy wjeździe do Grudziądza siły rozpoznania operacyjnego wyczaiły nasz samochód na numerach z S na początku i dokonały rozpytania kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.
0' 13:00 Zaraz po wyjściu z autokaru zawodnicy Zagłębia weszli na boisko, aby zapoznać się z jego stanem. Na czele pochodu szedł Grzegorz Kurdziel i po wejściu na plac gry kiwnął głową z uznaniem i powiedział do idącego za nim Dżenana Hosicia "Dobra murawa". Przynajmniej tak usłyszeliśmy na naszej trybunie. Faktem jest, że boisko w Grudziądzu jest w o niebo lepszym stanie niż murawa na obiekcie Ruchu Radzionków, gdzie graliśmy poprzedni ligowy mecz wyjazdowy.
0' 12:55 Na razie nie znamy jeszcze składów obu drużyn, ale podamy je niezwłocznie po ich otrzymaniu. Drużyna Zagłębia dopiero około 5 minut temu wjechała "gimbusem" na obiekt w Grudziądzu. Kibice Zagłębia jeszcze są w trasie.
0' 12:50 Żur, kiełbasa, jajec górka, idą święta, kurka-rurka! Święta świętami, ale w piłkę grać trzeba. Witamy ze stadionu Olimpii w Grudziądzu na którym za 70 minut rozpocznie się mecz między Olimpią a Zagłębiem.
© 1998 - 2024 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony