2010-03-13, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:0(2:0)
Miedź Legnica

3:0 - Dariusz Kłus 18' 2:0 - Krzysztof Myśliwy 43' 3:0 - Sławomir Pach 75'
20' Marcin Garuch 37' Patryk Spaczyński 50' Marcin Lachowski 52' Vojislav Bakraè

Kibice: 2500 (0) Sędziowie: Tomasz Radkiewicz - Zbigniew Kluza, Arkadiusz Śpiewak (Łódź)

Bardzo udanie rozpoczęła się wiosenna runda dla zespołu Zagłębia Sosnowiec. Przy przenikliwym zimnie i nieustannie padającym śniegu sosnowiczanie bez większych problemów pokonali legnicką Miedź 3:0. Na pierwszego gola kibice na Ludowym czekali zaledwie 18 minut. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dariusz Kłus na raty pokonał golkipera Miedzi - pierwsze uderzenie Kłusa Władysław Siamin zdołał odbić przed siebie, ale był bezradny przy dobitce. W 43. minucie Krzysztof Myśliwy podwyższył wynik po około 30-metrowym rajdzie i strzale w długi róg. Wynik meczu ustalił w 75. minucie Sławomir Pach, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie. Przy jego trafieniu nie popisał się bramkarz Miedzi.

Dzisiejsza wygrana dała sosnowiczanom awans na pozycję na pierwsze miejsce w tabeli i jako lider w najbliższą sobotę Zagłębie uda się na wyjazdowy mecz z Ruchem Radzionków. Miejmy nadzieję, że po wizycie w Bytomiu-Stroszku uda się utrzymać przodownictwo w lidze, a w międzyczasie sosnowiczanom uda sie osiągnąć korzystny wynik w meczu 1/4 finału Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. We wtorek 16 marca o 18:45 obecność na Ludowym jest obowiązkowa!

92.0000
92' gwizdek Po 46 minutach i 57 sekundach gry kończy się II połowa meczu.
90' Mecz potrwa jeszcze 2 minuty.
89' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z lewej strony boiska Zagłębie wywalczyło rzut rożny, po którym w boczną siatkę strzelił Marcin Lachowski.
86' zmiana Czwarta i ostatnia zmiana w naszej drużynie - Marcin Strojek wchodzi za Rafała Pietrzaka.
83' zmiana Kamil Zieliński wszedł w miejsce Grzegorza Dorobka.
83' Marcin Garuch przy próbie strzału został zablokowany przez Arkadiusza Kłodę.
79' zmiana Trzecia roszada w szeregach Zagłębia - Adrian Pajączkowski zmienia Tomasza Łuczywka.
76' zmiana Zaraz po bramce w Zagłębiu nastąpiła druga zmiana - Hubert Jaromin zmienił Krzysztofa Myśliwego.
75' gol - piłka nożna 3:0^;3:0!!! Sławomir Pach zdecydował się na strzał z okolicy linii pola karnego, z lewej strony, uderzył mocno po ziemi, a golkiper Miedzi spóźnił się z pokryciem krótkiego rogu i piłka jakoś po rękach mu przeleciała i wpadła do siatki.
73' Ładna dwójkowa akcja Lilo i Krzysztofa Myśliwego. Po kapitalnym podaniu Brazylijczyka Myśliwego z 18 metrów strzelił tuż nad poprzeczką.
69' zmiana Kolejna zmiana w Miedzi - Marcin Ogórek zmienił Marcina Orłowskiego.
68' Niezbyt udała się pierwsza akcja Brazylijczykowi - dośrodkował baaaaardzo wysoko nad bramką.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Na boisku witamy kolejnego debiutanta Lilo, który zmienił Michała Filipowicza.
65' Tomasz Łuczywek zagrał do wbiegającego w pole karne Sławomira Pacha, ale Pach zbyt długo zwlekał z rozegraniem akcji i wyjechał z piłką poza linię końcową.
62' Mimo tego, że jest zimno i sypie śnieg, kibice Miedzi są tak rozgrzani, że zdjęli koszulki i dopingują z gołymi klatami i brzuchami.
60' Patryk Musiałowski zza pola karnego strzelił nad poprzeczką.
58' Vojislav Bakraè ewidentnie pomógł Marcinowi Lachowskiemu przewrócić się w polu karnym, jednak arbiter ku zdumieniu sosnowieckiej publiczności nie wskazał na wapno.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi - Patryk Musiałowski zmienia Dominika Łysaka.
54' Rafał Pietrzak dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, ale szybszy od Michała Filipowicza okazał się Władysław Siamin.
52' żóta kartka Vojislav Bakraè obejrzał żółty kartonik za faul na Marcinie Lachowskim.
50' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Lachowskiego za faul na Władysławie Siaminie.
49' Z rogu wrzucił Sławomir Pach, a Dzenan Hosić strzelił głową tuż obok słupka.
48' Po akcji Arkadiusza Kłody i interwencji Vojislava Bakraca mamy pierwszy róg w tej połowie.
48' Z 20 metrów strzelał Marcin Lachowski - uderzenie zostało zablokowane przez Madyego Cisse.
47' Po serii kilku zwodów Marcin Lachowski dośrodkował w pole karne, ale obrona Miedzi nie popełniła błędu.
46' gwizdek Zupełnie niespodziewanie rozpoczęła się druga część meczu.
45' gwizdek Po 44 minutach i 57 sekundach gry kończy się I połowa spotkania. Jest dobrze!
43' gol - piłka nożna 2:0^;2:0!!! Obrońcy Miedzi wyszli zbyt wysoko i próbowali złapać na spalonego Krzysztofa Myśliwego, ale nie z nim takie numery. Nasz napastnik włączył swój najszybszy bieg, uciekł obrońcom, wpadł w pole karne i posłał piłkę w długi róg.
42' Po trochę za mocnym zagraniu Tomasza Łuczywka Sławomir Pach próbuje dojść do piłki wślizgiem i zagrać ją przed bramkę, ale udaje mu się tylko trafić w boczną siatke.
41' Krzysztof Myśliwy strzela z półobrotu z pola karnego, ale temu uderzeniu brakowało siły.
41' Na trybunach gromkie "sto lat" dla obchodzącego dzisiaj 34. urodziny Dżenana Hosicia.
40' Kolejna wrzutka Michała Filipowicza, ale tym razem już w światło bramki i Władysław Siamin zmuszony do interwencji.
37' Rzut wolny dla Zagłębia, ale ponownie po dośrodkowaniu Michała Filipowicza piłka wychodzi poza boisko nietknięta przez nikogo w polu karnym.
37' żóta kartka Patryk Spaczyński ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Pietrzaku.
36' Paweł Ochota dośrodkował z prawej strony boiska, a Adam Bensz krzyknął "moja" i pewnie złapał piłkę.
35' Rafał Pietrzak zagrał do Krzysztofa Myśliwego, a ten z lewej strony boiska dośrodkował w pole bramkowe, gdzie już był Władysław Siamin i złapał futbolówkę.
33' Rzut rożny dla gości. Po dośrodkowaniu Michała Żółtowskiego sytuację wyjaśnia Tomasz Łuczywek.
32' Ponownie w akcji Arkadiusz Kłoda - po jego dośrodkowaniu Marcin Lachowski strzela głową nad bramką.
31' Arkadiusz Kłoda znowu w ofensywnej akcji prawą stroną boiska, ale tym razem piłka wymknęła mu się spod kontroli i wypadła poza końcową linię boiska.
28' Adrian Marek zagrał długie podanie do wbiegającego prawym skrzydłem Arkadiusza Kłody, a ten dośrodkował w pole karne do Krzysztofa Myśliwego, który zdecydował się na strzał przewrotką, jednak uderzył nad bramką.
25' Z narożnika boiska piłkę do gry wprowadził Michał Żółtowski, a Adam Bensz jednoręcznym piąstkowaniem wyekspediował futbolówkę poza własne pole karne.
24' Marcin Orłowski wpadł w pole karne Zagłębia, ale Tomasz Łuczywek do spółki z Dżenanem Hosiciem wybili piłkę na róg.
21' Rzut wolny dla Zagłębia z ponad 20 metrów. Lewą nogą strzelał Sławomir Pach, a Władysław Siamin przerzucił piłkę nad poprzeczką.
20' żóta kartka Marcin Garuch ukarany żółtą kartką za faul na szarżującym Krzysztofie Myśliwym.
18' gol - piłka nożna 3:0^;1:0!!!!! Co za debiut! już po 18 minutach gry w barwach sosnowieckiego zespołu Dariusz Kłus zdobywa swojego pierwszego gola. Z rzutu wolnego z okolicy prawego narożnika boiska dośrodkował Sławomir Pach, a Dariusz Kłus uderzył z 5 metrów nogą, Władysław Siamin odbił piłkę, ale Kłus poszedł na dobitkę i z bliska wpakował futbolówkę do siatki.
16' Z lewej strony boiska dośrodkował Michał Żółtowski, ale Paweł Ochota nie zdołał opanować piłki na linii pola karnego.
13' W polu karnym Miedzi pada Sławomir Pach, ale zdaniem sędziego wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i nie ma mowy o karnym.
12' Po podaniu Rafała Pietrzaka z lewej strony boiska Dariusz Kłus uderza zza pola karnego i Władysław Siamin wybija piłkę na rzut rożny.
11' W odpowiedzi kontra Miedzi, ale dobrze ustawiony w polu karnym Tomasz Łuczywek wyjaśnia sytuację
10' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Sławomira Pacha niepewnie piąstkuje Władysław Siamin, piłka trafia pod nogi Dżenana Hosicia, ale nie potrafi uderzyć futbolówki, a zamykający akcję Adrian Marek został zablokowany przez Madyego Cisse.
5' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Michał Filipowicz, a futbolówka przeleciała przez pole karne nietknięta przez żadnego z zawodników i wyszła poza końcową linię.
4' Na trybunach daje się słyszeć pozdrowienia dla pewnego koncernu medialnego, który jest właścicielem jednego z czołowych polskich klubów.
2' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Myśliwego Michał Filipowicz z około 7 metrów strzelił nad poprzeczką.
1' gwizdek O 18:03 rozpoczęła się runda wiosenna na Ludowym. Zaczęli Marcin Lachowski i Krzysztof Myśliwy.
0' 17:59 Trzech sędziów w czarnych strojach wyprowadziło na zieloną murawę 22 piłkarzy - Zagłębie gra w jednolitych białych strojach, a Miedź w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach.
0' 17:58 Pogoda, niestety, odstraszyła wiele osób od przyjścia na Ludowy i trybuny nie zapełniły się tak, jak można było się spodziewać. W sektorze gości jest kilkudziesięcioosobowa grupa fanatyków "Miedzianki".
0' 17:55 Piłkarze już skończyli rozgrzewać się i zeszli do szatni. Za chwilę wrócą, aby stoczyć zacięty bój o punkty.
0' 17:45 Właśnie wyszliśmy z klubowego budynku na trybunę - co za niespodzianka - na krytej w Sosnowcu sypie śnieg. No ale jak już ktoś mądry kiedyś napisał, to nie jest trybuna kryta, która ma chronić przed opadami, ale ona jest po to, żeby spełnione były warunki licencyjne.
0' 17:40 Znamy już składy obu zespołów - w naszej drużynie bez niespodzianek. Ustawienie jest w miarę ofensywne. Michał Filipowicz zagra na prawej pomocy, a w ataku Marcin Lachowski z Krzysztofem Myśliwym.
0' 17:20 Na razie nie możemy podać składów obu drużyn, bo ich jeszcze nie mamy, ale jak dostaniemy, to uczynimy to niezwłocznie.
0' 17:15 Czekaliście na to przez długie 4 miesiące, prawda? To już dzisiaj! Rozpoczynamy rundę wiosenną zmagań II ligi zachodniej. Co prawda za oknem pada śnieg i jest zimno, ale my się nie poddajemy i gramy.
Trenerzy po meczu Zagłębie-MiedźTrenerzy po meczu Zagłębie-Miedź Po meczu z Miedzią trener Ojrzyński na pewno nie ma powodów do zadowolenia. Zagłębie niestety nie zdobyło trzech punktów po słabym meczu w swoim wykonaniu. Z kolei trener Miedzi może być chyba zadowolony z punktu wywalczonego w Sosnowcu, chociaż przy odrobinie szczęścia legniczanie mogli ten mecz wygrać. Na szczęście bramkarz Zagłębia Ołeksij Szlakotin popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami i udało mu się zachować czyste konto w tym meczu. Zapraszamy do lektury pomeczowych wypowiedzi trenerów obu zespołów. » Czytaj więcej