Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2009/2010 - 20 runda
2010-04-21, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Unia Janikowo
0:4(0:4)

0:1 - Michał Filipowicz 3' 0:2 - Sławomir Pach 29' 0:3 - Michał Filipowicz 39' 0:4 - Michał Filipowicz 44'
14' Krzysztof Myśliwy 24' Michał Filipowicz

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Jacek Kikolski - Krzysztof Nejman, Marcin Kurowski (Płock)

Sosnowieckie Zagłębie po raz trzeci w historii zagrało mecz w Janikowie i po raz trzeci odniosło zwycięstwo. Po raz drugi z rzędu gracz Zagłębia popisał się w wyjazdowym meczu z Unią hat trickiem (jesienią 2008 dokonał tego Krzysztof Myśliwy) i po raz drugi golkiper sosnowiczan obronił w Janikowie "jedenastkę" (w 2008 roku Maciej Gostomski powstrzymał Piotra Nowosielskiego).

Spotkanie rozpoczęło się dla Zagłębia wyśmienicie. Już w 3. minucie meczu Michał Filipowicz uciekł obrońcom Unii i w sytuacji sam na sam strzałem z około 18 metrów pokonał słabo dysponowanego w dniu dzisiejszym Radosława Hołubca. 5 minut po wyjściu na prowadzenie arbiter podyktował rzut karny dla Unii Janikowo. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Paweł Mądrzejewski, ale młody bramkarz Zagłębia Mateusz Prus wyszedł obronną ręką i sparował przed siebie uderzenie zawodnika gospodarzy.

W 29. minucie Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska, zamykający akcję Krzysztof Myśliwy zagrał przed bramkę do Tomasza Szatana. Znowu niezbyt pewnie zachował się golkiper Unii, który wypuścił piłkę w stronę Sławomira Pacha, a ten zdobył drugiego gola dla Zagłębia, a zarazem swoją trzecią bramkę tej wiosny. W 39. minucie spotkania Mateusz Prus obronił trudny strzał Sebastiana Hulisza, a po rzucie rożnym dla Unii sosnowiczanie przeprowadzili szybką akcję i po raz drugi na listę strzelców w dzisiejszym meczu wpisał się Michał Filipowicz, który popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Pod koniec pierwszej połowy grający ze złamaną ręką Michał Filipowicz skompletował hat tricka. Po podaniu Vladimira Bednara z prawej strony boiska "Filip" tylko dołożył nogę do piłki w polu karnym i Radosław Hołubiec był bezradny.

Losy mecz były już niemal przesądzone po pierwszej połowie, więc w drugiej części meczu trener Piotr Pierścionek postanowił oszczędzać kilku kluczowych graczy. Na drugą połowę nie wyszli Marcin Lachowski i Sławomir Pach, a Dariusz Kłus rozegrał tylko 20 minut. Sosnowiczanie spokojnie kontrolowali przebieg meczu i nie mieli już tylu sytuacji, co w pierwszej połowie. Najbliższy strzelenia gola był Krzysztof Bodziony - po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

92.0000
92' gwizdek Po 46 minutach i 23 sekundach kończy się II połowa meczu
90' Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry
86' Kąśliwy strzał po ziemi Krzysztofa Bodzionego i Radosław Hołubiec paruje piłkę na bok
85' zmiana Ostatnia zmiana w Unii - Dominik Jelonek za Marcina Krzywickiego
84' Po podaniu Vladimira Bednara Michał Filipowicz uderza z 16 metrów nogą po koźle, ale futbolówka szybuje nad bramką
82' W Janikowie ponownie rozpadał się rzęsisty deszcz
79' Marcin Krzywicki już minął Mateusza Prusa i strzelał z ostrego kąta na pustą bramkę, jednak Adrian Marek głową wybił piłkę na róg
77' Unia miała rzut karny około 25 metrów przed bramką, ale strasznie przekombinowali i niektórzy kibice tego nie wytrzymują. Zaczynają opuszczać stadion
76' Po akcji Marcina Krzywickiego Sebastian Hulisz mija się z piłką, a Tomasz Wawrzyniak z około 16 metrów płasko strzela obok słupka
72' zmiana Czwarta zmiana w naszym zespole - Dawid Ryndak zmienia Tomasza Szatana
68' zmiana Trzecia zmiana w Unii - Tomasz Wawrzyniak wchodzi za Grzegorza Brzezińskiego
66' Grzegorz Brzeziński miękko dośrodkował z prawej strony, ale Mateusz Prus spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem
65' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Radosław Flejterski za Dariusza Kłusa
63' Lilo wypatrzył Michała Filipowicza na lewej stronie boiska, "Filip" nie chciał już strzelać, tylko przerzucił piłkę na prawo do Krzysztofa Bodzionego, który jednak nie zdążył do piłki
61' Kontra Zagłębia, ale zabrakło zrozumienia pomiędzy Lilo i Krzysztofem Myśliwym i piłka wpadła w ręce Radosława Hołubca. Szyderczy kibice nagrodzili go brawami za tę udaną interwencją, bo takich interwencji dzisiaj za dużo nie miał
61' Poprawiła pogoda i już przed przerwą przestało padać, a nawet wyszło słońce
60' Z boiska wieje popularna nuda
58' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Paweł Ettinger strzela głową w boczną siatkę
57' Adam Lisiecki przeprowadził rajd prawą stroną, zagrał płasko w pole karne i Dariusz Kłus interweniował bardzo ryzykownie i blisko było gola samobójczego. Na szczęście skończyło się tylko na rogu
55' Krzysztof Bodziony uderzył z pierwszej piłki z woleja zza pola karnego, ale bardzo wysoko
54' Sebastian Hulisz strzelił z około 30 metrów, ale piłka minęła bramkę o kilka metrów
52' Krzysztof Bodziony z około 22 metrów uderzył lewą nogą i piłka odbiła się od poprzeczki
50' Po dośrodkowaniu Sebastiana Hulisza Paweł Mądrzejewski strzela głową z około 12 metrów i broni Mateusz Prus
47' gwizdek Po 46 minutach i 48 sekundach gry kończy się I połowa.
46' gwizdek 17:08 Zaczęła się II połowa
46' zmiana przed rozpoczęciem drugiej połowy po dwie zmiany w obu drużynach. Lilo za Marcina Lachowskiego i Krzysztof Bodziony za Sławomira Pacha oraz Adam Lisiecki za Marcina Brzykcego i Bartosz Komsta za Filipa Jagielskiego
46' Po strzale Tomasza Szatana zza pola karnego piłka odbija się od Pawła Ettingera i wychodzi na róg
45' Pierwsza połowa zostaje przedłużona o minute
44' gol - piłka nożna 0:4^;0:4 Filipowicz! Vladimir Bednar zagrał z prawej strony boiska po ziemi w pole karne, a Michał Filipowicz tylko dostawił prawą nogę i z około 5 metrów posłał piłkę do siatki po raz kolejny
43' Krzysztof Myśliwy zagrał po ziemi w pole karne do Dariusza Kłusa, ale tym razem nie skończyło się nawet na strzale
42' Krzysztof Myśliwy odebrał piłkę Marcinowi Brzykcemu, zagrał do Michała Filipowicza, który już polował na hat-tricka, ale jego strzał został zablokowany i mamy rzut rożny
39' gol - piłka nożna 0:3^;0:3 Filipowicz! Michał Filipowicz dostał podanie od Vladimira Bednara. Pociągnął z piłką przy nodze kilka metrów, zobaczył, że bramkarz jest niezbyt dobrze ustawiony i dokładnym strzałem prawą nogą z około 20 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką
39' Sebastian Hulisz strzelił po ziemi z około 16 metrów, a Mateusz Prus po raz kolejny dzisiaj świetnie interweniował i odbił piłkę nad poprzeczkę
37' Długie podanie z własnej połowy w stronę Michała Filipowicza, ale nasz napastnik nie doszedł do piłki w polu karnym Unii
35' Sławomir Pach miękko dośrodkował lewą nogą z prawej strony pola karnego - piłka w rękach Radosława Hołubca
35' Unia miała rzut rożny, ale znowu zakończył się on kontrą Zagłębia
34' Sebastian Hulisz z 20 metrów strzelił bardzo niecelnie
33' Marcin Lachowski podał na lewą stronę boiska do Michała Filipowicz, ten od razu z pierwszej piłki odegrał do wbiegającego w pole karne Tomasza Szatana, ale tym razem Radosław Hołubiec zachował się dobrze i wybił piłkę kolanem
29' gol - piłka nożna 0:2^;0:2 Pach! Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, Krzysztof Myśliwy zgrał piłkę do Tomasza Szatana, ten strzelił na bramkę, golkiper Unii niepewnie interweniował i wybił piłkę w stronę Sławomira Pacha, a ten ze stoickim spokojem uderzeniem, z około 10 metrów umieścił piłkę w siatce
26' Dariusz Kłus dalekim podaniem uruchomił Vladimira Bednara, a ten dośrodkował do Marcina Lachowskiego. "Lacha" próbował strzału przewrotką, jednak nieczysto uderzył w piłkę
25' Marcin Lachowski z prawej strony boiska zagrał po ziemi na 5 metr przed bramką, ale Radosław Hołubiec był minimalnie szybszy od Michała Filipowicza
25' Ładna wymiana piłek między Marcinem Lachowskim a Sławomirem Pachem, ale zabrakło dokładności w ostatnim podaniu
24' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Filipowicza za protesty przeciwko decyzji sędziego o spalonym
23' Vladimir Bednar zagrał piłkę z prawej strony do boiska do Marcina Lachowskiego, ale "Lacha" bardzo źle przyjął futbolówkę
21' Sławomir Pach zagrał do Krzysztofa Myśliwego, a ten z około 20 metrów strzelił lewą nogą, ale za wysoko
21' Rzut wolny dla Unii. Po dośrodkowaniu Pawła Mądrzejewskiego piłką w rękach Mateusza Prusa
19' Kontra Unii wzorowo zatrzymana przez Dzenana Hosicia, który wślizgiem odebrał piłkę Marcinowi Krzywickiemu
14' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Myśliwego za próbę wymuszenia faulu
12' Rzut wolny dla Unii. Po dośrodkowaniu Pawła Mądrzejewskiego Dariusz Kłus wybija piłkę z pola karnego
10' Nad Janikowem leje coraz mocniej
8' Do piłki podszedł Paweł Mądrzejewski, a Mateusz Prus obronił rzut karny!
8' Rzut karny dla Unii, nie bardzo wiadomo za co. Po gestykulacji sędziego wynika, że jeden z zawodników Zagłębia pociągał rywala przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Takie trochę w stylu Howarda Webba i karnego z meczu Polska-Austria.
7' Marcin Krzywicki wpadł w pole karne i z ostrego kąta przymierzył w długi róg. Piłka po rękach Mateusza Prusa wyszła na róg
6' Z rogu dośrodkował Michał Filipowicz, a Marcin Lachowski strzelił głową z ostrego kąta wysoko nad bramką
6' Krzysztof Myśliwy wpadł w pole karne Unii i wywalczył róg
5' Unia próbuje szybko odrobić straty, jednak Sebastian Hulisz wyjechał z piłką poza linię końcową
3' gol - piłka nożna 0:1^;0:1 Filipowicz!!!! Po kolejnym rogu piłkę złapał Mateusz Prus i od razu zainicjował kontrę. Krzysztof Myśliwy podał do Michała Filipowicza, który uciekł obrońcy, strzelił z około 18 metrów i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Bramkarz nawet nie zareagował.
2' Z rogu dośrodkował Paweł Mądrzejewski, a Vladimir Bednar wybił piłkę głową na kolejny róg
2' Po rajdzie Pawła Mądrzejewskiego Unia wywalczyła pierwszy róg
1' gwizdek 16:04 Rozpoczął się mecz. Zaczęli gospodarze
0' 16:03 Nad Janikowem ponownie zaczął padać deszcz
0' 16:02 Przed rozpoczęciem spotkania minuta ciszy ku pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem
0' 16:01 Sędziowie już wyprowadzili zawodników z szatni na boisko i za chwilę rozpocznie się spotkanie
0' 15:55 Aż 18 dni trzeba było czekać na mecz Zagłębia. 3 kwietnia graliśmy w Grudziądzu z Olimpią, a potem z uwagi na żałobę narodową przełożono aż 3 mecze, w tym mecz z Unią, który miał odbyć się już tydzień temu.
0' 15:45 Witamy ze stadionu w Janikowie. Ten mecz miał już dwa terminy, ale jak mówi islandzka ludowa mądrość "Do trzech razy sztuka" i dopiero dzisiaj zagramy z Unią.