2009-11-07, 13:00 Miejsce rozgrywania meczu: Wrocław
Ślęza Wrocław
0:1(0:0)

0:1 - Tomasz Łuczywek 55'
38' D¾enan Ho¹ić 45' Marcin Strojek 54' Hubert Adamski 84' Mohamed Donzo 84' Adrian Marek

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Jarosław Przybył - Tomasz Felusiak, Daniel Szpila (Opole)

Zagłębie Sosnowiec w ostatnim w tym roku meczu wyjazdowym pokonału we Wrocławiu miejscową Ślęzę 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 55. minucie Tomasz Łuczywek, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Huberta Adamskiego na Michale Filipowiczu. Piłkarze Zagłębia mogli czuć się na stadionie Ślęzy jak w domu, bo większość na trybunach stanowili fani naszego zespołu, ale mimo tego nie stworzyli wielkiego widowiska. To był zdecydowanie najsłabszy mecz naszej drużyny w serii czterech kolejnych wyjazdów, ale najważniejsze, że zakończył się zdobyciem trzech punktów. Spotkanie toczyło się w sporym chłodzie i piłkarze niestety nie zrobili zbyt wiele, żeby rozgrzać kibiców. Jednak o tym, jak nasza drużyna zagrała we Wrocławiu niedługo nikt nie będzie pamiętał, a będzie liczyło się tylko to, że w dorobku są kolejne trzy punkty, niezmiernie ważne w walce o awans do I ligi.

93.0000
93' gwizdek Koniec meczu. Zwycięstwo Zagłębia! Druga połowa trwała 47 minut 55 sekund.
91' Kontra Zagłębia. Adrian Pajączkowski podał do Huberta Jaromina, ale Rafał Brusiło wybił piłkę na rzut rożny
90' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Balul zmienia Konrada Koźmińskiego
90' Mecz potrwa jeszcze 3 minuty
89' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, ale Paweł Kowal traci piłkę na rzecz D¾enan Ho¹ića
88' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska, ale nadbiegający Krzysztof Bodziony mimo tego, że efektownie złożył się do strzału, nie zdołał trafić w piłkę
86' Rafał Brusiło zagrał w pole karne do Roberta Piwowara. Adam Bensz wyszedł do piłki i zdołał zablokować strzał wrocławianina, piłka trafiła na 18. metr do Konrada Kątnego, który strzelił z pierwszej piłki w stronę opuszczonej przez Bensza bramki, ale na nasze szczęście przymierzył zbyt wysoko
84' żóta kartka Mohamed Donzo również został ukarany żółtą kartką.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Marka za przepychanki z Mohamedem Donzo
82' Sławomir Pach zagrał do wbiegającego w pole karne Konrada Koźmińskiego, ale Grzegorz Paukszt wyszedł aż pod linię pola karnego i wślizgiem wybił piłkę
81' Hubert Jaromin zagrał prostopadłe podanie do Konrada Koźmińskiego, "Koza" dobiegł z piłką pod pole karne, ale nie zrozumiał się z Tomaszem Szatanem i straciliśmy piłkę
80' zmiana Trzecia zmiana w Ślęzie. Za Jakuba Rejmera na boisko wchodzi Konrad Kątny
76' Dwójkowa akcja czarnoskórych zawodników gospodarzy. Daniel Onyekachi i Mohamed Gonzo wymienili podania, byli już w polu karnym z piłką, ale źle rozegrali akcję
75' Tomasz Szatan podał do Sławomira Pacha, ale ten nie potrafił przyjąć piłki stojąc na linii pola karnego
74' Kontra sosnowiczan. Hubert Jaromin przerzuca do Tomasza Szatana, a po jego dośrodkowaniu w polu karnym interweniuje Marcin Pruchnicki
71' zmiana Druga zmiana w Ślęzie - Daniel Onyekachi wszedł za Bartosza Szepetę
70' Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, Grzegorz Paukszt źle obliczył lot piłki i nie zdołał jej złapać, ale obrońcy naprawili jego błąd
69' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Michała Filipowicza.
68' Adrian Pajączkowski otrzymał w polu karnym podanie od Krzysztofa Bodzionego, w sytuacji sam na sam oddał strzał, futbolówka została trącona przez Grzegorza Paukszta i sprzed linii bramkowej wybił ją Rafał Brusiło
65' Michał Filipowicz dośrodkował z rzutu wolnego, a Adrian Marek wyskoczył do piłki w polu bramkowym, ale źle uderzył głową w doskonałej sytuacji i strzelił obok słupka
64' Po podaniu Tomasza Łuczywka w polu karnym Ślęzy upada Konrad Koźmiński, ale sędzia nakazuje grać dalej.
63' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie wrocławskiej. Mohamed Donzo zmienia Karola Bortnika
62' Po dośrodkowaniu Bartosza Szepety Tomasz Łuczywek wybił piłkę na róg sprzed nóg nadbiegającego Karola Bortnka
61' Jakub Rejmer sfaulował Michała Filipowicza po prawej stronie boiska tuż przed polem karnym. Sosnowiczanie mieli rzut wolny, ale trochę przekombinowali i Krzysztof Bodziony znalazł się na spalonym po zagraniu Sławomira Pacha
59' Z lewej strony boiska dośrodkował Konrad Koźmiński, a Hubert Adamski uprzedził Michała Filipowicza i wybił piłkę głową na aut
57' Zza pola karnego strzelał Radosław Flejterski, a Adam Bensz spokojnie złapał piłkę
55' gol - piłka nożna 0:1^;Do ustawionej na 11. metrze piłki podchodzi Tomasz Łuczywek. Strzela lewą nogą w lewy róg bramki. Bramkarz rzuca się w dobrą stronę, ale nie zdołał złapać piłki
54' żóta kartka Hubert Jaromin zagrał w pole karne do Michała Filipowicza, który został podcięty przez Huberta Adamskiego, który otrzymał za ten faul żółtą kartkę. Sędzia podyktował pierwszy w tym sezonie rzut karny dla sosnowiczan
51' Paweł Kowal przymierzył z około 25 metrów i posłał piłkę około metr nad bramką Zagłębia
49' Po dośrodkowaniu Jakuba Rejmera piłkę łapie Adam Bensz i od razu uruchamia kontrę, ale Konrad Koźmiński został zatrzymany przez Rafała Brusiłę
48' Bartosz Szepeta zagrał piłkę w pole karne do Karola Bortnika, jednak Adrian Marek zdołał mu ją wybić wślizgiem na rzut rożny
47' gwizdek Po 46 minutach i 11 sekundach kończy się I połowa meczu. Jak na razie nudno i bez bramek. Sosnowiczanie prezentują się znancznie poniżej oczekiwań. W tym sezonie wygraliśmy w lidze tylko jeden mecz, w którym nie strzeliliśmy gola do przerwy. Czy uda się dziś wygrać drugi taki mecz?
46' gwizdek 14:04 Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Na drugą połowę Zagłębie wychodzi z Konradem Koźmińskim, który zastąpił Dawida Ryndaka.
45' Rzut wolny dla Ślęzy. Bartosz Szepeta podaje do Radosława Flejtereskiego, który strzela z około 25 metrów, wysoko nad bramką.
45' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Strojka za faul na Jakubie Rejmerze
43' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkował Adrian Pajączkowski. Piłka została wybita poza pole karne, przejęli ją sosnowiczanie. Krzysztof Bodziony dośrodkował z lewej strony boiska, a Hubert Jaromin po koźle strzelił głową obok bramki.
41' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Lewą nogą strzelał Adrian Pajączkowski i posłał piłkę nad poprzeczkę
40' Michał Filipowicz zagrał na prawą stronę do Huberta Jaromina, który dośrodkował w pole karne, ale obrońcy Ślęzy wybili piłkę.
38' żóta kartka Żółta kartka dla D¾enana Ho¹ića za faul na Pawle Kowalu, chociaż faulu wcale nie było, bo to był czysty wślizg Ho¹ića.
36' Kontra Ślęzy. Po rajdzie Pawła Kowala prawą stroną i dośrodkowaniu Marcin Strojek uprzedził Jakuba Rejmera i odegrał piłkę głową do Adama Bensza
32' Piłka dosyć przypadkowo trafia w polu karnym pod nogi Huberta Jaromina. Nasz napastnik za pierwszym razem trafia w plecy obrońcy, a przy próbie dobitki strzela nie dość, że lekko, to jeszcze niecelnie.
31' Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Ryndak, a stojący w polu karnym Hubert Adamski przeciął lot piłki.
27' Tomasz Łuczywek dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne Ślęzy. Jeden z zawodników gospodarzy nieudanie wybija piłkę głową i ta zmierza w stronę bramki, ale udanie interweniuje Grzegorz Paukszt
25' Tomasz Łuczywek zagrał w pole karne do Huberta Jaromina, ale nasz napastnik nie potrafił przyjąć piłki, ta mu odskoczyła i trafiła w ręce Grzegorza Paukszta.
24' Rzut wolny dla Zagłębia. Michał Filipowicz dośrodkował prawą nogą w pole karne, a Grzegorz Paukszt bez większych kłopotów złapał piłkę.
22' Nudą wieje z boiska we Wrocławiu. Nie ma za bardzo o czym pisać. Kibice Zagłębia narzekają na sędziego liniowego, który po raz kolejny pokazał spalonego Huberta Jaromina.
15' Rzut wolny dla Ślęzy za faul Adriana Marka na Bartoszu Szepecie. Z około 30 metrów strzelał Radosław Flejterski, a piłka przeszła nad bramką
9' Adrian Pajączkowski przedarł się lewą stroną boiska, minął dwóch rywali, odegrał do Huberta Jaromina, który z bliska trafił do pustej bramki, ale sędzia liniowy miał już w górze chorągiewkę
6' Rzut wolny dla Ślęzy z lewej strony boiska. Dośrodkował Radosław Flejterski, Adam Bensz poślizgnął się przy wyjściu do piłki i upadł w polu bramkowym, a piłka minimalnie minęła słupek.
5' 5 - Bartosz Szepeta wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale nie udało mu się oddać strzału na bramkę.
4' Z prawej strony boiska dośrodkował Karol Bortnik, a Adam Bensz wyszedł do piłki i pewnie ją złapał.
1' gwizdek 13:02 Rozpoczął się mecz - zaczęli gospodarze.
0' 13:01 Kibice Zagłębia nie siedzą dzisiaj w młynie, tylko na głównej trybunie, tuż obok "sektora VIP"
0' 13:00 Na środku boiska pojawiło się 22 zawodników i 3 sędziów. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w białych strojach, Ślęza w niebieskich koszulkach i spodenkach oraz czerwonych getrach. Sędziowie ubrani na żółto-czarno
0' 12:58 Zawodnicy i sędziowie już są w drodze z szatni oddalonych od boiska o około 100 metrów.
0' 12:45 Witamy z Intakus Parku we Wrocławiu, bo tak właśnie nazywa się obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa Ślęza Wrocław. Już wkrótce Zagłębie rozpocznie ostatni w tym sezonie wyjazdowy mecz.