Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2009/2010 - 17 runda
2009-10-31, 14:00 Miejsce rozgrywania meczu: Żagań
Czarni Żagań
0:4(0:3)

0:1 - Marcin Strojek 26' 0:2 - Vladimír Bednár 28' 0:3 - Michał Filipowicz 37' 0:4 - Konrad Koźmiński 86'
46' Vladimír Bednár 53' Konrad Hajdamowicz 83' Konrad Koźmiński

Kibice: 500 (50) Sędziowie: Szymon Lizak - Dawid Pakuła, Zbigniew Cukiert (Poznań)

W ośmiu meczach w tym sezonie drużyna Czarnych nie doznała na własnym stadionie porażki i straciła zaledwie cztery gole. Dzisiaj Czarni przegrali u siebie po raz pierwszy i stracili tyle samo bramek, co we wszystkich poprzednich meczach w ¯aganiu.

Bramkowy festiwal rozpoczął się w 26. minucie. Po rzucie rożnym wykonanym przez Adriana Pajączkowskiego w polu karnym powstało zamieszanie, w którym najlepiej zachował się Marcin Strojek, który posłał piłkę obok słupka. Dwie minuty później sosnowiczanie podwyższyli rozmiary prowadzenia. Bramkarz Czarnych Karol Buchla wyszedł daleko z linii bramkowej, aby powstrzymać Huberta Jaromina, ale wybił piłkę pod nogi Vladimíra Bednára, który technicznym strzałem posłał piłkę do pustej bramki. W 37. minucie Michał Filipowicz zdobył już szóstą ligową bramkę w tym sezonie, gdy wykorzystał dokładne podanie Huberta Jaromina i w sytuacji sam na sam pokonał Karola Buchlę.

Wydawało się, że spotkanie potoczy się według scenariusza znanego z kilku poprzednich spotkań - wysokie prowadzenie do przerwy i kontrolowanie meczu w drugiej połowie. Tym razem była jednak zasadnicza różnica - sosnowiczanie zdobyli gola w drugiej połowie. Wprowadzony na ostatni kwadrans Konrad Koźmiński pod podaniu od Sławomira Pacha posłał piłkę do bramki i ustalił wynik meczu. W końcówce drugiej połowy sosnowiczanie grali w przewadze liczebnej. Z powodu kontuzji boisko opuścili Konrad Hajdamowicz i Tomasz Gajowy, a trener Zbigniew Smółka już w 60. minucie przeprowadził trzy zmiany i mógł zdjąć z boiska tylko młodzieżowca.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach kończy się mecz w Żaganiu
90' Sędzia dolicza 3 minuty do meczu.
89' zmiana Czwarta zmiana w Czarnych (młodzieżowiec za młodzieżowca) - Oskar Raćko wchodzi za Macieja Kwiatkowskiego.
87' Czarni grają w dziewiątkę, bowiem boisko z powodu kontuzji musieli opuścić Konrad Hajdamowicz i Tomasz Gajowy, a gospodarze wykorzystali już limit zmian.
86' gol - piłka nożna 0:4^;4-0 dla Zagłębia. Po podaniu Sławomira Pacha Konrad Koźmiński wpadł w pole karne i posłał piłkę obok bramkarza gospodarzy
85' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole. Strzelec pierwszej bramki Marcin Strojek zostaje zmieniony przez Rafała Pietrzaka
83' żóta kartka Konrad Koźmiński ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Gajowym.
81' Rzut wolny dla Czarnych z 35 metrów. Michał Wróbel trafił w wybiegającego z muru Tomasza Łuczywka.
78' Jarosław Gad podał w pole karne do Paschala Ekwueme, Adrian Marek nie przeciął lotu piłki i Ekwueme znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak trafił z trudnej pozycji w boczną siatkę, a na dodatek wpadł w Adama Bensza i teraz leży kontuzjowany na boisku.
77' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Krzysztof Bodziony i Hubert Jaromin już zakończyli występ w dzisiejszym meczu, a na boisko weszli Tomasz Szatan i Konrad Koźmiński.
75' Po dośrodkowaniu Pawła Jankowskiego z rzutu wolnego Michał Wróbel lekko trąca piłkę głową w polu karnym, ale nie udało mu się skierować jej w stronę bramki.
74' Paschal Ekwueme w sytuacji sam na sam z Adamem Benszem - Bensz wychodzi z tego pojedynku zwycięsko, ale nawet gdyby przegrał, to nic by się nie stało, ponieważ zawodnik Czarnych znajdował się na spalonym.
73' Po podaniu Sławomira Pacha Hubert Jaromin po raz kolejny trafia do siatki, ale znowu jest na pozycji spalonej i gol nie zostaje uznany.
69' Maciej Kwiatkowski znowu strzelał z dystansu. Tym razem było o wiele mocniej niż przed chwilą, ale celność nadal pozostawia wiele do życzenia.
67' A przed chwilą widzieliśmy zdecydowanie najbardziej bezsensowne wykonanie rzutu wolnego. Dwóch zawodników Czarnych przebiegło i zrobiło zamieszanie, trzeci gdzieś kopnął, ale piłka trafiła w nogi Marcina Lachowskiego
66' Na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Kwiatkowski, ale to był najsłabszy strzał, jaki w tym sezonie, jaki w tym sezonie można było obejrzeć w meczu Zagłębia.
61' zmiana Pierwsza zmiana w naszym zespole. Z boiska schodzi strzelec trzeciej bramki Michał Filipowicz, a na jego miejsce wchodzi Marcin Lachowski.
60' zmiana Trzecia zmiana w Czarnych - Jarosław Gad zmienia Dariusza Piechowiaka.
58' Rzut wolny dla Zagłębia z około 28 metrów. Po strzela Adriana Pajączkowskiego piłka ociera się o mur i przelatuje tuż nad poprzeczką,.
56' Artur Janus dośrodkował po rajdzie prawą stroną boiska, ale pewnie w polu bramkowym interweniował Adam Bensz
53' żóta kartka Konrad Hajdamowicz ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.
52' Rzut wolny dla Czarnych z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Pawła Jankowskiego głową obok słupka strzelał Michał Sudoł
50' Po podaniu Vladimira Bednara jeszcze raz strzela Krzysztof Bodziony, ale tym razem trafia w nogi stojącego kilka metrów przed nim gracza Czarnych.
49' Krzysztof Bodziony strzelił zza pola karnego po ziemi, ale ten strzał nie sprawił problemów Karolowi Buchli.
49' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Paschala Ekwueme na Michale Filipowiczu - Filipowicz strzela w mur.
48' gwizdek Po 47 minutach i 32 sekundach kończy się I połowa meczu. Jest chyba lepiej, niż mogliśmy się spodziewać.
48' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza piłka odbija się od jednego z graczy Czarnych, trafia pod nogi Adriana Pajączkowskiego, a ten strzela z pierwszej piłki nad poprzeczką.
47' Michał Sudoł spanikował w polu karnym i wybił piłkę na rzut rożny.
46' gwizdek 15:09 Rozpoczęła się połowa część meczu.
46' zmiana Przed II połową dwie zmiany w zespole Czarnych. W miejsce Kamila Kassiana i Pawła Glanca na boisko weszli Paweł Jankowski i Grzegorz Kopernicki
46' żóta kartka Żółta kartka dla Vladimira Bednara.
45' Pierwsza połowa zostaje przedłużona o 2 minuty.
44' Adrian Pajączkowski zagrał prostopadłe podanie do Huberta Jaromina, który przejął piłkę, minął bramkarza, posłał piłkę do pustej bramki, ale niestety - gol nie został uznany, bo Jaromin był na spalonym.
42' Po podaniu od Tomasza Gajowego Karol Buchla nie mógł łapać piłki i przy próbie wybicia trafił w plecy Vladimira Bednara, ale zdążył z interwencją i nie padła czwarta bramka dla sosnowiczan.
37' gol - piłka nożna 0:3^;Goooooo! 3-0 dla Zagłębia. Michał Filipowicz! Hubert Jaromin odwdzięczył się Michałowi Filipowiczowi za asystę w Pucharz Polski. Zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, między obrońców Czarnych. Filipowicz miał czas i miejsce, przymierzył z około 12 metrów. Karol Buchla zdołał lekko musnąć piłkę ręką, ale futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki Czarnych.
36' Adam Bensz najpierw wypuszcza piłkę z rąk w powietrznej walce z Michałem Sudołem, ale natychmiast rzuca się pod nogi Michała Wróbla i odzyskuje futbolówkę.
34' Rzut wolny dla Czarnych. Po strzale Michała Sudoła piłka odbija się od muru, ale Sudoł ponownie zagrywa w pole karne, z około 10 metrów strzela Paschal Ekwueme i piłka odbija się od któregoś z naszych graczy i wychodzi na róg.
33' D¾enan Ho¹ić sfaulował Paschala Ekwueme, po akcji obaj zawodnicy coś sobie chcieli wytłumaczyć, ale w dyskusję włączył się sędzia.
28' gol - piłka nożna 0:2^;Goooool!!! Vladimír Bednár. Bramkarz Czarnych wyszedł aż do narożnika pola karnego, żeby powstrzymać Huberta Jaromina, ale wypiąstkował piłkę prosto pod nogi nieobstawionego Vladimíra Bednára, a ten zobaczył, że bramka jest pusta i technicznym strzałem skierował piłkę do siatki. Tomasz Gajowy próbował jeszcze desperacko interweniować, ale nie zdołał dosięgnąć piłki.
26' gol - piłka nożna 0:1^;GOOOL!!! Trzeci rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego nogą strzela zamykający akcję na długim słupku Adrian Marek. Powstaje spore zamieszanie w polu bramkowym, piłka odbija się od rywala, trafia do Marcina Strojka, a ten z około 5 metrów strzela tuż przy słupku bramki Czarnych
23' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę łapie Karol Nuchla.
22' Z około 25 metrów strzelał Kamil Kassian - broni Adam Bensz.
21' Konrad Hajdamowicz zagrał w pole karne do Paschala Ekwueme i tylko zdecydowane wejście Adriana Marka zapobiegło strzałowi.
20' Michał Wróbel strzelał prawą nogą zza lewego narożnika pola karnego - piłka wpadła prosto w ręce Adama Bensza.
19' Drugi róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłka zostaje wybita na 30. metr od bramki. Od razu na strzał zdecydował się Tomasz Łuczywek, jednak posłał piłkę nad poprzeczką.
17' Po dośrodkowaniu Kamila Kassiana Sławomir Pach w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg składającego się do strzału Michała Sudoła
17' Po dośrodkowaniu Paschala Ekwueme Tomasz Łuczywek wybija piłkę na rzut rożny.
15' Teraz pretensje do sędziego mają zawodnicy i kibice Czarnych. Po prostopadłym podaniu Kamila Kassiana w pole karne Zagłębia z piłką wpadł Michał Wróbel i chyba jednakl nie był na spalonym.
10' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza obrońca Czarnych odbił piłkę łokciem. Nasi zawodnicy znowu próbowali wywalczyć u arbitra rzut karnych, ale nie robili tego już tak ostro jak w pierwszej akcji.
7' Konrad Hajdamowicz ograł Tomasza Łuczywka w polu karnym i zagrał w stronę Paschala Ekwueme, ale ten z bliska strzelił niecelnie, a na dodatek był jeszcze na spalonym.
5' Michał Sudoł podał prosto pod nogi Huberta Jaromina,. Nasz napastnik wpadł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam przymierzył w długi róg, ale posłał piłkę tuż przy słupku.
2' Pierwsza akcja Zagłębia. Po podaniu Sławomira Pacha strzela Vladimir Bednar, piłkę broni bramkarz, po chwili dobija Hubert Jaromin, piłka odbija się od jednego z zawodników gospodarzy i wychodzi poza końcową linię. Zawodnicy Zagłębia nie chcą się zgodzić z decyzją przyznającą rzut rożny i osaczają sędziego, prawdopodobnie chcąc wyjaśnić arbitrowi, że gracz Czarnych wybijał piłkę ręką. Sędzia główny po konsultacji z liniowym nie zmienia jednak decyzji i mieliśmy tylko rzut rożny
1' gwizdek 14:05 Rozpoczął się mecz - zaczęli gospodarze!
0' 14:02 Z budynku klubowego na murawę ubrani w czerwone stroje sędziowie wyprowadzili obie jedenastki. Zagłębie zagra dzisiaj w jednolitych białych strojach, a Czarni w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.
0' 13:55 Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę i zeszli do szatni. W Żaganiu jest dobra pogoda - słonecznie, sucho i bezchmurnie.
0' 13:45 Witamy ze stadionu Czarnych w Żaganiu. Już za około kwadrans Zagłębie rozpocznie ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek. W składzie jedna zmiana w porównaniu z ostatnim meczem - Marcin Strojek zastąpił Dawida Ryndaka. Po kontuzji do zespołu wrócił Marcin Lachowski, ale rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.