2009-10-24, 14:00 Miejsce rozgrywania meczu: Tychy
GKS Tychy
1:0(1:0)

1:0 - Łukasz Kopczyk 43'
10' Krystian Odrobiński 40' Krzysztof Bizacki 40' Adrian Marek 47' Sławomir Pach 87' Hubert Jaromin 92' Michał Kojdecki

Kibice: 1000 (0) Sędziowie: Artur Ciecierski - Paweł Gawroński, Marcin Lipowski (Warszawa)

Trzy kolejne zwycięstwa w lidze, cztery kolejne mecze bez porażki, pięć kolejnych meczów Michała Filipowicza ze strzeloną bramką, 315 minut bez straty bramki, dwa kolejne zwycięstwa z GKS-em Tychy - te wszystkie serie zakończyły się dzisiaj na meczu w Tychach. Sosnowiczanie przegrali z miejscowym GKS-em 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 43. minucie Łukasz Kopczyk, który wykorzystał rzut karny podyktowany za dosyć przypadkowe zagranie Adriana Marka ręką we własnym polu karnym. Do momentu straty bramki nasz zespół był lepszy, konstruował więcej akcji, posiadał przewagę, ale nie potrafił jej udokumentować zdobyciem bramki. Również w II połowie, mimo dobrej gry, Zagłębie nie potrafiło przeprowadzić akcji, która przyniosłaby przynajmniej wyrównanie. Otwarta i bardzo ofensywa gra Zagłębia sprawiła, że piłkarze z Tychów przeprowadzili kilka groźnych kontr i również mieli swoje okazje strzeleckie, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie. Na koniec ubiegłego sezonu mecz Zagłębia w Tychach był strasznie nudny, ale zwycięski dla naszej drużyny. Tym razem na boisku działo się sporo, ale wracamy do domu bez choćby jednego punktu.

94.0000
94' gwizdek Koniec II połowy, która trwała 48 minut i 30 sekund. Niestety, przegrywamy w Tychach 0:1.
92' żóta kartka Michał Kojdecki ukarany żółtą kartką za grę na czas.
91' Zza narożnika pola karnego prawą nogą strzelał Rafał Pietrzak. Piłka poszybowała nad bramką.
90' Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
87' żóta kartka Hubert Jaromin ukarany żółtą kartką za krytykowanie orzeczeń sędziowskich.
87' Dawid Ryndak zagrał w pole karne, Krzysztof Myśliwy przepuścił piłkę, a zamykający akcję Adrian Marek został zablokowany przez rywala.
85' Hubert Jaromin podał do Sławomira Pacha, który przepuścił piłkę do nadbiegającego Dawida Ryndaka. Wprowadzony przed chwilą rezerwowy mocno strzelił zza pola karnego. Bramkarz GKS-u odbił piłkę instynktownie i opuściła ona boisko tuż przy słupku.
83' zmiana Zmiana w drużynie gospodarzy - Maciej Mańka wchodzi za Mateusza Żyłę.
82' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Michała Filipowicza.
81' Adrian Pajączkowski i Tomasz Kasprzyk przebiegli kilka metrów spleceni w uścisku, ale zdaniem sędziego nie było żadnego faulu i piłka wyszła poza końcową linię.
80' Po dośrodkowaniu Sławomir Pacha niecelnie głową strzelał Dżenan Hosić.
77' zmiana Pierwsza zmiana dokonana przez trenera Mirosława Smyłę. Damian Furczyk wchodzi na boisko w miejsce Mateusza Wróbla.
76' Z prawej strony dośrodkował Hubert Jaromin. Zamykający akcję Rafał Pietrzak strzelił z woleja i trafił w Krystiana Odrobińskiego - mamy róg.
75' Vladimir Bednar włączył się do akcji ofensywnej, znalazł się z piłką pod linią końcową, miękko dośrodkował, a piłka wpadła w rękawice Michała Kojdeckiego.
73' Mateusz Żyła przedarł się lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, Krzysztof Bizacki odegrał piłkę głową do Mateusza Wróbla, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki z półobrotu, ale dobrze blokował go Dżenan Hosić.
72' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Rafał Pietrzak zmienia Tomasza Szatana.
70' Szybki rajd Tomasza Kasprzyka prawą stroną boiska. Bez opieki wpadł w pole karne, mocno strzelił prawą nogą z około 10 metrów, ale kapitalnie interweniował Adam Bensz, który wybił piłkę na rzut rożny.
70' Ponownie z lewej strony boiska dośrodkował Tomasz Łuczywek, a Sławomir Pach nie sięgnął piłki.
67' Z lewej strony boiska dośrodkował Tomasz Łuczywek. W polu karnym gospodarzy było trzech naszych graczy, ale piłkę przejął Michał Kojdecki.
65' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska, a zamykający akcję Michał Filipowicz, który po wejściu na boisko Huberta Jaromina przeszedł na prawą pomoc, uderzył z woleja nad bramką.
62' Dosyć przypadkowy strzał na bramkę Tychów. Mateusz Żyła wybijając piłkę trafił w Huberta Jaromina i wyszło z tego celne uderzenie, które zmusiło do interwencji Michała Kojdeckiego.
60' zmiana Pierwsza zmiana w meczu - Hubert Jaromin za Krzysztofa Bodzionego.
60' Z dystansu przymierzył Krzysztof Bodziony, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
57' Rzut wolny dla Zagłębia podyktowany za zagranie ręką Łukasza Kopczyka. Z 25 metrów strzelał Sławomir Pacha. Piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny, ale po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z narożnika boiska znowu nie udało się oddać strzału na tyską bramkę.
55' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po strzale Sławomira Pacha piłkę na róg wybił Mariusz Masternak.
51' Ładna dwójkowa akcja pomiędzy Mateuszem Wróblem a Tomaszem Kasprzykiem. Zamieszali w naszej obronie, aż w końcu Kasprzyk niecelnie strzelił z prawej strony pola karnego.
50' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Do piłki podszedł Tomasz Szatan i po strzale skrył twarz w dłoniach. To może świadczyć, jak bardzo nieudane było to zagranie.
48' Mateusz Żyła uciekł Krzysztofowi Bodzizonemu i z około 25 metrów strzelił lewą nogą w boczną siatkę.
47' Po podaniu Sławomira Pacha Krzysztof Bodziony wrzucał z prawej strony boiska, ale nikt nie zamknął akcji.
47' gwizdek Po 46 minutach i 23 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Zagłębie miało przewagę, konstruowało więcej akcji, częściej zagrażało bramce rywala, ale to tyszanie prowadzą po bramce zdobytej z rzutu karnego. W trzech poprzednich meczach strzelaliśmy gole do przerwy, a tym razem, aby wywieźć punkty z Tychów, trzeba strzelić w drugich 45 minutach spotkania.
47' żóta kartka Tyszanie wyprowadzili kontrę i Sławomir Pach sfaulował jeszcze na połowie gospodarzy Krzysztofa Bizackiego i obejrzał za to żółtą kartkę.
46' Po strzale Krzysztofa Bodzionego z dystansu piłka ociera się o nogę Bartłomieja Babiarza i wychodzi na róg.
46' gwizdek 15:04 Zaczęła się II połowa spotkania. W przerwie nie było żadnych zmian w składach.
46' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Dośrodkował Adrian Pajączkowski, ale piłkę przejęli gospodarze.
45' Do pierwszej połowy sędzia doliczył minutę.
43' gol - piłka nożna 1:0^;1:0! Łukasz Kopczyk posłał piłkę prawą nogą w prawy róg bramki Adama Bensza. Nasz golkiper poszedł w lewo i niestety tracimy pierwszą bramkę od 315 minut.
41' Adrian Marek dosyć przypadkowo zagrał piłkę ręka w polu karny. Nasz stoper leżał na murawie, gdy strzelona przez rywala piłka trafiła go w górną kończynę i tyszanie mają rzut karny.
40' żóta kartka Krzysztof Bizacki też ujrzał kartkę za to, że zbyt energicznie domagał się kartki dla rywala.
40' żóta kartka Adrian Marek ukarany żółtą kartką za faul na Krzysztofie Bizackim
39' Kolejny róg z tej samej strony boiska. Wrzucał Adrian Pajączkowski, a tym razem obrońcy Tychów wybili piłkę.
34' Znowu z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Michał Kojdecki ponownie przechwycił piłkę w locie.
33' Po wrzutce Vladimira Bednara Mateusz Wróbel wybija piłkę na rzut rożny.
31' Tuż zza pola karnego, po półobrocie lewą nogą strzelał Mateusz Wróbel i piłka poszybowała tuż nad narożnikiem bramki Adama Bensza.
30' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Sławomirze Pachu. Z prawej strony boiska lewą nogą piłkę w pole karne posyła Adrian Pajączkowski, a Michał Kojdecki łapie futbolówkę.
24' Po kolejnej wrzutce Adriana Pajączkowskiego z rzutu rożnego piłkę odbił stojący na bliższym słupku Krzysztof Bizacki.
24' Z rogu wrzucał Adrian Pajączkowski. W polu karnym powstało zamieszanie. Piłka spadła pod nogi Dżenana Hosicia, który oddał strzał, po którym piłka wyszła na kolejny róg.
23' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Bizackiego piłkę łapie Adam Bensz. Zagłębie przeprowadza kontrę, po której Krzysztof Myśliwy wywalczył rzut rożny.
23' Tomasz Kasprzyk przedarł się prawą stroną boiska, zszedł z piłką do środka i strzelił z około 16 metrów. Piłka odbiła się od nogi Tomasza Łuczywka i wyszła na pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.
20' Małe spięcie między dwoma Krzysztofami - Bizackim i Myśliwym. Ale sytuacja została szybko załagodzona przy pomocy sędziego Artura Ciecierskiego.
18' Z około 28 metrów mocno strzelał Bartłomiej Babiarz i trafił w stojącego w polu karnym Adrian Marka.
17' Po rzucie rożnym wykonanym przez Michała Filipowicza obrońcy Tychów wybili piłkę na aut po drugiej stronie boiska, a po wznowieniu gry wrzutem Krzysztof Myśliwy dośrodkował w pole karne i Michał Kojdecki został zmuszony do wypiąstkowania piłki.
16' Krzysztof Myśliwy przedarł się lewą stroną w pole karne i przy próbie dogrania przed bramkę został zablokowany przez rywala i mamy drugi rzut rożny.
14' Michał Filipowicz dośrodkował z rzutu wolnego. Zamykający akcję na tzw. długim słupku Krzysztof Myśliwy odegrał głową na środek pola karnego do Dżenana Hosicia, a nasz stoper kopnął z pierwszej piłki i piłka wpadła akurat w ręce stojącego na linii bramkowej Michała Kojdeckiego.
13' Krzysztof Myśliwy wycofał piłkę do Krzysztofa Bodzionego, a ten z około 20 metrów uderzył z pierwszej piłki z półwoleja i piłka ominęła słupek w niewielkiej odległości.
10' żóta kartka Gospodarze źle rozegrali rzut wolny. Zagłębie ruszyło z kontrą i Krystian Odrobiński musiał sfaulować Krzysztofa Myśliwego na środku boiska, aby przerwać akcję. Arbiter pokazał obrońcy tyszan żółtą kartkę.
9' Adrian Pajączkowski pociągnął z koszulkę Krystiana Odrobińskiego i gospodarze mają rzut wolny spod bocznej linii.
8' Bartłomiej Babiarz zagrał prostopadłe podanie w pole karne w stronę Mateusza Wróbla, ale dobrze ustawiony Dżenan Hosić udanym wślizgiem wybił piłkę.
7' Krzysztof Bizacki zagrał z prawej strony boiska na 18. metr do Mateusza Żyły, ale Krzysztof Bodziony przejął piłkę i składający się już do strzału zawodnik z Tychów nie zdołał kopnąć futbolówki.
5' Vladimir Bednar przedarł się prawą stroną boiska, zagrał na lewo do Adriana Pajączkowskiego, a "Pająk" w dobrej sytuacji skiksował i zamiast kopnąć w stronę bramki, kopnął w stronę linii bocznej.
4' Jeszcze jedna wrzutka Adriana Pajączkowskiego. Tym razem z prawej strony, bo został tam po rzucie rożnym, ale piłka znowu w rękach Michała Kojdeckiego.
3' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski. Strzału piętą próbował Tomasz Szatan, ale rywale wybili piłkę.
3' Z prawej strony pola karnego kąśliwie dośrodkował Władek Bednar i mamy pierwszy róg.
1' Już w 15. sekundzie kibice z Tychów zaczęli spiewać o tym, co należy robić z PZPN, a w 25. sekundzie z lewej strony dośrodkował Adrian Pajączkowski i Michał Kojdecki został zmuszony do interwencji.
1' gwizdek 14:03 Zaczęło się. Nasi rozpoczęli.
0' 14:01 Właśnie wyszli - trójka sędziów z Warszawy ubrana na żółto. 11 piłkarzy z Tychów ubranych w czerwone koszulki i 11 piłkarzy z Sosnowca ubranych w białe koszulki. Tyszanie są bardziej odporni na zimno. Wszyscy w koszulkach z krótkim rękawem, a wśród sosnowiczan mniej więcej połowa w krótkich i połowa w długich rękawach.
0' 14:00 Już minęła 14:00, ale sędziowie i piłkarze jeszcze nie pojawili się na murawie, więc mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem.
0' 13:55 W porównaniu z poprzednim meczem w Tychach, na trybunach jest bardzo mizernie. Słaba frekwencja, a na dodatek brak kibiców Zagłębia, którzy podobnie, jak kibice wszystkich innych drużyn goszczących w Tychach, nie są wpuszczani na stadion ze względu na remont sektora gości.
0' 13:50 Witamy ze stadionu przy Edukacji w Tychach. Już za kilka minut rozpocznie się mecz pomiędzy miejscowym GKS-em, a naszym Zagłębiem. Zapraszamy do relacji w naszym serwisie.