2009-10-18, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Częstochowa
Raków Częstochowa
0:2(0:2)

0:1 - Michał Filipowicz 20' 0:2 - Krzysztof Myśliwy 30'
26' Tomasz Szatan 60' Vladimír Bednár 72' Dawid Jankowski 75' Tomasz Foszmańczyk 75' Adrian Marek 85' Kamil Witczyk

Kibice: 3000 (750) Sędziowie: Jacek Małyszek - Andrzej Zbytniewski, Piotr Boryca (Lublin)

Zespół Zagłębia odniósł trzecie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Był to zarazem trzeci z rzędu mecz wygrany przez sosnowiczan do zera, w którym wynik został ustalony już w pierwszych 45. minutach. Od pierwszych minutach przewagę miało Zagłębie i na jej efektem nie trzeba było długo czekać. W 20. minucie Michał Filipowicz strzelił swoją piątą bramkę w piątym kolejnym meczu, a 10 minut później Krzysztof Myśliwy zdobył pierwszą ligową bramkę w tym sezonie. Po przerwie gospodarze próbowali odrabiać straty, ale w kilku doskonałych sytuacjach zawiodła ich skuteczność. Z kolei Zagłębie próbowało swoich szans w kontrach. Po dalekich rajdach bliscy strzelenia bramek byli Krzysztof Myśliwy i Hubert Jaromin, a Adrian Pajączkowski strzelił w słupek.

94.0000
94' gwizdek Koniec meczu. Zagłębie wygrało z Rakowem 2-0. Druga połowa trwała 48 minut 10 sekund.
91' zmiana Zmiana w Zagłębiu. Za Tomasza Szatana wchodzi Dawid Ryndak
86' zmiana Zmiana w Zagłębiu. Tomasz Balul zastępuje na boisku Krzysztofa Myśliwego
85' żóta kartka Żółta kartka dla Witczyka za faul na Jarominie.
85' W polu bramkowym Zagłębia znalazł się Foszmańczyk, ale Ho¹ić wślizgiem ratuje sytuację wybijając piłkę na rzut rożny.
84' Strzał Pajączkowskiego z ponad 20 metrów trafia w słupek bramki Rakowa.
83' zmiana Zmiana w Rakowie. Pluta wchodzi za Mizgajskiego.
82' Kontra Zagłębia po rogu dla Rakowa. Bensz podaje do Bednara, ten do Jaromina. Jaromin przez pół boiska biegnie z piłką wpada w pole karne mija bramkarza, ale jego strzał ze zbyt ostrego kąta nie wpada do bramki.
79' Rajd Myśliwego przez pół boiska prawą stroną, wpadł w pole karne, strzelił, ala Laskowski wypiąstkował piłkę.
77' zmiana Zmiana w Zagłębiu. Jaromin za Filipowicza
75' żóta kartka Żółta kartka dla Marka.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Foszmańczyka.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Jankowskiego za faul na Myśliwym.
70' Akcja Rakowa, Mastalerz podaje do Glińskiego, który fatalnie przestrzelił z ok. 7 metrów.
69' Kontra Zagłębia, Myśliwy po solowym rajdzie od połowy boiska zdecydował się na strzał z 16 metrów po którym piłka o dwa metry minęła bramkę Rakowa.
67' zmiana Zmiana w Rakowie. Kamil Witczyk wchodzi na boisko za Mateusza Zacharę.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Bednára za faul na Foszmańczyku.
58' zmiana Zmiana w Rakowie. Adrian Świerk wchodzi za Adriana Jeremicza.
58' Ładna akcja Rakowa. Gliński w polu karnym znalazł się przed Benszem, ale strzelił nad bramką. Raków przeważa w drugiej połowie i gra coraz lepiej.
55' Rzut wolny dla Rakowa z ok. 35 metrów. Mizgalski strzelił w mur, a przy dobitce Orzechowskiego piłka minęła bramkę Zagłębia.
54' Rzut wolny dla Rakowa. Dośrodkowywał Gliński, ale obrońcy Zagłębia bez problemu wybili piłkę.
54' W pierwszych 10 minutach drugiej połowy na boisku nie działo się nic godnego uwagi.
47' Koniec pierwszej połowy meczu, która trwała 46 minut i 15 sekund. Do przerwy Zagłębie wygrywa w Częstochowie 2-0.
46' gwizdek Gospodarze rozpoczęli drugą połowę meczu.
46' zmiana W drużynie Rakowa za Sekulskiego w drugiej połowie zagra Maciej Gajos.
44' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Krótko rozegrany róg. Błąd bramkarza Rakowa, ale Ho¹ić zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.
44' Po dośrodkowaniu Pajączkowskiego piłkę na róg wybił Kowalczyk.
42' Rzut wolny dla Rakowa po faulu Szatana na Foszmańczyku. Z ok. 25 metrów strzelał Mizgajski. Piłkę zmierzającą pod poprzeczkę na róg wybił Bensz.
38' Bardzo niecelny strzał z dystansu Jeremicza.
36' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Po strzela Foszmańczyka piłka odbija się od nogi Łuczywka i wychodzi na róg.
35' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Wrzucał Filipowicz, Laskowski wypiąstkował piłkę przed pole karne, tam dopadł do niej Myśliwi, którego strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką.
30' gol - piłka nożna 0:2^;Pierwszy ligowy gol Krzysztofa Myśliwego w tym sezonie. Bodziony dośrodkował piłkę z prawej strony boiska do Myśliwego, który na 20. metrze uwolnił się od obrońcy wbiegł w pole karne i strzelił z ostrego kąta w długi róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Szatana za faul na Glińskim.
24' Foszmańczyk ograł Łuczywka, ale bardzo źle dośrodkował.
20' gol - piłka nożna 0:1^;Dośrodkowanie Pajączkowskiego z lewej strony boiska, obrońcy Rakowa nie przejęli piłki, Bodziony zagrał do Filipowicza a ten podciągnął jeszcze z piłką kilka metrów do przodu i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę strzałem po ziemi w bramce Rakowa. Filipowicz w piątym kolejnym meczu strzela bramkę dla Zagłębia.
18' W pierwszym kwadransie spotkania nieznacznie przeważała drużyna Zagłębia.
17' Starcie w polu karnym Zagłębia między Markiem a Zacharą, ale sędzia mimo protestów zawodnika gospodarzy puścił grę.
17' Bodziony zagrywa prostopadłą piłkę do wchodzącego w pole karne Myśliwego, ten próbuje podawać do Pajączkowskiego, ale bramkarz Rakowa złapał piłkę.
15' Rzut wolny dla Zagłębia po falu na Szatanie. Z ok. 30 metrów strzelał Bednar jednak trafił w mur gospodarzy.
10' Na mecz do Częstochowy przyjechała tak liczna grupa kibiców Zagłębia, że nie wszyscy zmieścili się do sektora dla kibiców gości, więc gospodarze otworzyli dla nich sektor buforowy.
9' Z lewej strony dośrodkował Pajączkowski, a Filipowicz z 5. metrów strzelił głową obok słupka.
5' Rzut wolny dla Zagłębia z boku pola karnego. Po dośrodkowaniu Filipowicza piłkę piąstkuje bramkarz Rakowa.
4' Dośrodkowanie z prawej strony Bodzionego, strzela Łuczywek piłkę blokuje stojący na 5. metrze Mastalerz.
1' Jeszcze przed rozpoczęciem meczu doszło do jednej zmiany w porównaniu z zapowiadanym składem Zagłębia. Zamiast Marcina Lachowskiego w pierwszej jedenastce wybiegł Krzysztof Myśliwy.
1' gwizdek Sędzia odgwizdał początek meczu. Rozpoczęło, grające dzisiaj w białych strojach Zagłębie. Gospodarze zagrają w strojach niebiesko-czerwonych.
0' Do rozpoczęcia meczu pozostało już tylko 10 minut. Na boisku trwa rozgrzewka zawodników, a na sektorze gości jest już kilkustet kibiców Zagłębia i wciąż dochodzą nowi.
0' 14:30 Witamy z budynku klubowego Rakowa Częstochowa. Już niedługo na pobliskim boisku rozpocznie się mecz Rakowa z Zagłębiem Sosnowiec. W porównaniu z poprzednim meczem jedna zmiana w składzie naszej drużyny - za Grzegorz Dorobka zagra Krzysztof Bodziony.