2009-10-10, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:0(2:0)
Polonia Słubice

1:0 - Tomasz Szatan 26' 2:0 - Michał Filipowicz 43'
16' Paweł Timoszyk

Kibice: 1000 (0) Sędziowie: Grzegorz Dubiel - Sebastian Mucha, Jan Moskal (Kraków)

Sprawozdanie

Zagłębie Sosnowiec odniosło drugie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Sosnowiczanie bez większych problemów pokonali na Stadione Ludowym Polonię Słubice, z którą wiosną doznali niechlubnej porażki 1:2. Już w 5. minucie bliski zdobycia bramki był Michał Filipowicz - po jego strzale głową Artur Tumaszyk sparował piłkę na poprzeczkę. W 26. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Pajączkowskiego bramkę głową zdobył Tomasz Szatan, dla którego był to pierwszy gol w ligowym meczu w pierwszym zespole Zagłębia. W 43. minucie meczu Tomasz Łuczywek dośrodkował z lewej strony boiska, a Michał Filipowicz także strzałem głową pokonał bramkarza Polonii. Dla Filipowicza był to czwarty gol w czwartym kolejnym meczu Zagłębia. Podobnie jak w meczu z Elaną Zagłębiu, mimo przewagi, nie udało się już zdobyć bramki po przerwie, ale sosnowiczanie nie dali sobie również strzelić gola i zakończyli mecz dwubramkowym zwycięstwem, a teraz przed naszą drużyną seria czterech kolejnych ligowych meczów na wyjazdach,  w której miłym przerywnikiem będzie mecz 1/8 finału Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola.

93.0000
93' gwizdek Po 47 minutach i 24 sekundach gry kończy się II połowa meczu.
92' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Andrzej Wściubiak zmienia Adriana Marka.
90' Mecz potrwa jeszcze 2 minuty.
86' Po rzucie rożnym piłka wróciła przed pole karne Polonii. Po podaniu Vladimira Bednara nad poprzeczką strzelił Krzysztof Bodziony.
86' Krzysztof Myśliwy mocno strzelił z narożnika pola karnego, a Artur Tumaszyk sparował piłkę na róg.
83' zmiana Dawid Jankowski wchodzi na plac gry w miejsce Ousmane Sylli.
82' Po rajdzie lewym skrzydłem Krzysztof Myśliwy wyłożył piłkę jak na tacy Michałowi Filipowiczowi, a ten w dogodnej sytuacji strzelił tuż obok słupka.
81' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Dawid Ryndak i Krzysztof Bodziony za Tomasza Szatana i Grzegorza Dorobka.
78' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska, a Michał Filipowicz walczył w powietrzu o piłkę z Filipe i nie udało mu się jej przejąć.
74' Po dośrodkowaniu Vladimira Bednara z prawej strony boiska Michał Filipowicz nie sięgnął piłki.
72' Bardzo mocno i bardzo niecelnie z dystansu strzelał Adam Więckowski.
71' Po strzale Krzysztofa Myśliwego piłka odbija się od nogi rywala, spada na głowę Michała Filipowicza, ale nie udaje się oddać strzału.
69' Sosnowiczanie znaleźli się przed polem karnym Polonii, ale za długo zwlekali z oddaniem strzału. Do uderzenia nie kwapili się ani Michał Filipowicz, ani Grzegorz Dorobek i dopiero Sławomir Pach zdecydował się na uderzenie, które szybko zostało zablokowane.
66' Znowu w akcji Michał Filipowicz. Tym razem strzelał prawą nogą z rzutu wolnego i piłka spadła na siatkę bramki Polonii.
65' Michał Filipowicz dośrodkował zbyt mocno z rzutu rożnego i piłka wyszła poza boisko nietknięta przez żadnego z graczy.
63' Michał Filipowicz przedarł się lewą stroną boiska, opanował piłkę przed końcową linią, zagrał do Adriana Pajączkowskiego, ale "Pająk" strzelił nad poprzeczką.
62' Spiker chciał zachęcić kibiców do dopingu. No i trochę mu się udało. Z gardeł kibiców dało się usłyszeć znaną piosenkę o PZPN, w której powtarzają się dwa słowa - jedno to PZPN, a drugie to jebać.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Krzysztof Myśliwy za Marcina Lachowskiego.
61' Michał Filipowicz podał do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" przy strzale z pola karnego został zablokowany przez Michała Steinke.
59' Tomasz Szatan prostopadłym podaniem rozerwał szyki obronne Polonii, ale Sławomir Pach zbyt wolno wystartował do piłki i akcję diabli wzięli.
57' Sławomir Pach przeprowadził udany rajd, podał do Grzegorza Dorobka, ale ten fatalnym strzałem zaprzepaścił robotę swojego kolegi z zespołu.
54' zmiana Zmiana w Polonii - Felipe za Jefersona. Liczba Brazylijczyków na boisku pozostaje niezmienna.
51' Brazylijska akcja Polonii. Jamaica zagrywa do Jefersona, a ten strzela nad bramką.
50' Pierwsze 5 minut drugiej połowy upłynęło bez większych emocji.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu pomiędzy Zagłębiem a Polonią. Obie drużyny przystępują do gry bez zmian.
46' gwizdek Po dokładnie 46 minutach gry kończy się I połowa spotkania. Jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
43' gol - piłka nożna 2:0^;2:0!!! Sławomir Pach zagrał piłkę do Tomasza Łuczywka, który w biegu dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, a Michał Filipowicz uwolnił się spod opieki obrońcy i strzelił głową do bramki gości. To czwarty gol Filipowicza w czwartym kolejnym meczu Zagłębia. Nieźle!
42' Michał Filipowicz odebrał piłkę Andrzejowi Matwijowowi, ruszył z połowy boiska w stronę pola karnego Polonii i z ponad 20 metrów strzelił w reklamę "Sosnowiec łączy".
37' Siódmy rzut rożny nie był najszczęśliwszy. Poloniści łatwo przejęli piłkę, ale nie udało im się przejść połowy boiska z futbolówką.
36' Zagłębie wywalczyło szósty róg w meczu, a po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka i interwencji obrońcy Polonii jest siódmy rzut rożny.
33' Ładna akcja Zagłębia. Adrian Marek zagrał dalekie podanie do Adriana Pajączkowskiego, który odegrał do tyłu do nadbiegającego Tomasza Łuczywka, "Siwy" wrzucił w pole karne, a Tomasz Szatan niestety posłał piłkę nad poprzeczką.
31' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego głową po koźle strzelał Grzegorz Dorobek - broni Artur Tumaszyk.
26' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!! Z rzutu rożnego na bliższy słupek dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Tomasz Szatan skierował piłkę głową do siatki.
25' Vladimir Bednar wyprzedził Filipe, dośrodkował w pole karne a Adam Więckowski uprzedził Michała Filipowicza i mamy rzut rożny.
22' Adrian Pajączkowski zagrał prostopadłe podanie w kierunku Michała Filipowicza, ale szybszy był Artur Tumaszyk i przejął piłkę tuż przed linią pola karnego.
21' Andrzej Matwijów uderzał z pierwszej piłki zza pola karnego i minimalnie chybił.
18' Pierwszy róg dla Polonii. Po dośrodkowaniu Andrzeja Matwijowa Adrian Marek wybija piłkę głową.
16' żóta kartka Paweł Timoszyk został ukarany żółtą kartką za faul na Adrianie Marku.
15' Andrzej Matwijów przedarł się prawą stroną boiska, mocno zagrał po ziemi w pole karne, ale nikt z jego kolegów nie zdołał dojść do piłki.
14' Tomasz Szatan dośrodkował z rogu na bliższy słupek, a tam stał rywal i goście przejęli piłkę.
13' Adrian Pajączkowski dośrodkował z rzutu wolnego i zawodnicy Polonii wybili piłkę na róg.
11' Rzut rożny fatalnie rozegrany. Piłka zagrana krótko do Adriana Pajączkowskiego, ale ten jej nie opanował i futbolówka wyszła poza boisko.
11' Rzut wolny dla Zagłębia z boku pola karnego po faulu Adama Więckowskiego na Michale Filipowiczu. Po strzale Marcina Lachowskiego Artur Tumaszyk z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką i mamy drugi róg.
8' Z rzutu wolnego z około 40 metrów strzelał Adam Więckowski - Adam Bensz pewnie złapał piłkę.
5' Po dośrodkowaniu Vladimira Bednara z prawej strony boiska głową z 5 metrów strzelał Michał Filipowicz. Artur Tumaszyk zdołał odbić piłkę i skierować ją na poprzeczkę.
4' Pierwszy celny strzał w meczu - z rogu po ziemi piłkę w pole karne skierował Grzegorz Dorobek, Adrian Pajączkowski przeskoczył nad piłką, a Tomasz Szatan strzelił akurat tam, gdzie stał bramkarz.
4' Z dystansu uderzał Grzegorz Dorobek, piłka odbiła się od jednego z graczy Polonii i wyszła na róg.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz - zaczęli sosnowiczanie.
0' 17:57 Trójka sędziowska ubrana na żółto wyprowadziła na murawę piłkarzy - Zagłębie zagra dzisiaj na biało, a Polonia na niebiesko.
0' 17:52 W Polonii prawdziwe międzynarodowe towarzystwo. W pierwszym składzie 3 Brazylijczyków i jeden Gwinejczyk. Pogoda raczej nie bardzo im się podoba, ale co zrobić - grać trzeba.
0' 17:48 Witamy ze Stadionu Ludowego. Za chwilę rozpocznie się mecz sosnowiczan z Polonią Słubice. Pogoda jest fatalna, frekwencja jeszcze gorsza niż pogoda, więc żeby nie było całkiem źle, wypadałoby zdobyć w dzisiejszym meczu komplet punktów.