Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2009/2010 - 13 runda
2009-10-03, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Toruń
Elana Toruń
0:3(0:3)

0:1 - Michał Filipowicz 29' 0:2 - Marcin Lachowski 43' 0:3 - Adrian Pajączkowski 46'
37' Krzysztof Myśliwy 64' Aleksandar Atanacković 69' D¾enan Ho¹ić 87' Vladimír Bednár

Kibice: 500 (0) Sędziowie: Jarosław Rynkiewicz - Dariusz Królikowski, Piotr Barański (Szczecin)

Po czterech wyjazdowych meczach bez zwycięstwa piłkarze Zagłębia wreszcie przywożą do Sosnowca komplet punktów. Sosnowiczanie bardzo pewnie pokonalil w Toruniu Elanę 3:0, a wszystkie bramki padły w I połowie spotkania. W 29. minucie meczu Michał Filipowicz wykorzystał dobre podanie Sławomira Pacha i pokonał Przemysława Kryszaka. W 43. minucie ostatni obrońca Elany Wojciech Świderek potknął się i przewrócił 20 metrów od własnej bramki, a Marcin Lachowski przejął piłkę i nie zmarnował sytuacji sam na sam. Już w doliczonym czasie I połowy meczu Michał Filipowicz dośrodkował z rzutu rożnego, a Adrian Pajączkowski strzelił głową trzecią bramkę dla naszej drużyny. W drugiej połowie Zagłębie spokojnie kontrolowało przebieg meczu i nie pozwoliło gospodarzom zdobyć nawet honorowej bramki. To najwyższe wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia od 17 maja 2006, kiedy to nasz zespół w rozgrywkach dawnej II ligi wygrał 4:1 w Jaworznie ze Szczakowianką.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 9 sekundach gry kończy się II połowa meczu.
91' Krzysztof Bodziony mocno strzelił zza pola karnego i piłka poszybowała nad poprzeczką.
90' Mecz został przedłużony o 3 minuty.
88' Rzut wolny dla Elany. Mocno po ziemi strzelał Łukasz Grube i piłka w rękach Adama Bensza.
87' żóta kartka Vladimír Bednár obejrzał żółtą kartkę za faul na Grzegorzu Mani.
85' Aleksandar Atanacković ograł Tomasza Balula, wpadł z piłką w pole karne, ale strzelił za lekko, aby sprawić kłopoty Adamowi Benszowi.
82' zmiana Czwarta zmiana w Elanie - Karol Łaszewski w miejsce Marcina Rackiewicza.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Andrzej Wściubiak wchodzi za Rafała Pietrzaka.
77' Po zagraniu piłki przez Marcina Lachowskiego Rafał Pietrzakl uderzył nad poprzeczką.
76' Adrian Pajączkowski zagrał kapitalną prostopadła piłkę do Huberta Jaromina, który wpadł z piłką w pole karne i przy strzale został zablokowany przez Wojciecha Świderka.
74' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego spore zamieszanie pod bramką Elany, aż w końcu po strzale Marcina Lachowskiego piłkę złapał Przemysław Kryszak.
73' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Grzegorz Dorobek zmienia Sławomira Pacha.
71' Marcin Rackiewicz w dobrej sytuacji zamiast strzelać zdecydował się na podanie, które przejął Tomasz Balul.
70' zmiana Trzecia zmiana w Elanie - Rafał Więckowski zmienia Jakuba Woropajewa.
70' Rzut wolny dla Elany - Łukasz Grube strzela bardzo wysoko nad bramką.
69' żóta kartka D¾enan Ho¹ić został ukarany żółtą kartką za faul na Grzegorzu Mani.
68' Z dystansu strzelał Krzysztof Bodziony, piłka odbiła się rykoszetem od Dawida Zamiatowskiego i trafiła w ręce Przemysława Kryszaka.
64' żóta kartka Aleksandar Atanacković obejrzał żółtą kartkę za faul na Hubercie Jarominie.
62' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Krzysztof Bodziony zmienia Michała Filipowicza.
61' Jakub Woropajew mocno strzelił zza pola karnego i było naprawdę blisko bramki.
61' Aleksandar Atanacković zagrał w pole karne do Grzegorza Mani, ale znowu w defensywie pewny był Vladimir Bednar i przejął piłkę.
60' Szymon Makowski strzelił nad poprzeczką z około 22 metrów.
59' Vladimir Bednar przedarł się prawą stroną boiska, zagrał do nieobstawionego Marcina Lachowskiego, a ten z okolicy linii pola karnego strzelił z pierwszej piłki tuż obok słupka.
56' Marcin Rackiewicz znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak posłał piłkę obok bramki Zagłębia.
56' Rzut wolny dla Zagłębia. Po podaniu Marcina Lachowskiego Adrian Pajączkowski trafił w gąszcz nóg.
55' Elana próbuje atakować, ale Zagłębie na razie dobrze rozbija te ataki. Zza pola karnego strzelał Łukasz Grube, a Adam Bensz złapał piłkę.
50' Pierwsze 5 minut drugiej połowy tak, jak i w pierwszej połowie - bez większych emocji.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Na drugą połowę w miejsce Krzysztofa Myśliwego wyjdzie Hubert Jaromin. W Elanie dwie zmiany - Piotr Charzewski i Patryk Smolarz zostali w szatni, a do boju zostali posłani Kamil Pilarski i Szymon Makowski.
46' gwizdek Po 45 minutach i 55 sekundach gry kończy się I połowa meczu.
46' gol - piłka nożna 0:3^;0:3!!! Rzut rożny dla Zagłębia. Do piłki podchodzi Michał Filipowicz, dośrodkowuje lewą nogą na bliższy słupek, a Adrian Pajączkowski strzałem głową zdobywa trzecią bramkę dla Zagłębia.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
43' gol - piłka nożna 0:2^;0:2!!! Ta bramka powinna trafić na kolejną edycję płyty "Futbolowe jaja". Grający na pozycji ostatniego obrońcy Wojciech Świderek poślizgnął się i przewrócił stojąc 20 metrów od bramki. Do piłki dopadł Marcin Lachowski i w sytuacji sam na sam spokojnie strzelił obok Przemysława Kryszaka.
41' Po podaniu Marcina Lachowskiego Krzysztof Myśliwy wpadł w pole karne i strzelił w boczną siatkę.
39' Na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Szatan, ale uderzył bardzo niecelnie.
37' żóta kartka Krzysztof Myśliwy ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia faulu.
33' Z prawej strony boiska dośrodkował Krzysztof Myśliwy. Dawid Zamiatowski nie zdołał sięgnąć piłki głową, a niestety także zamykający akcję Rafał Pietrzak nie zdążył dojść do futbolówki.
29' gol - piłka nożna 0:1^;0:1!!! Sławomir Pach zagrał precyzyjnie w pole karne do Michała Filipowicza, a ten nie zmarnował sytuacji i strzelił obok bramkarza Elany. To już drugi gol Filipowicza na tym stadionie.
27' Patryk Smolarz ładnie odgrywał z pierwszej piłki do stojącego 5 metrów przed bramką Grzegorza Mani, ale na szczęście znowu na miejscu był Vladimir Bednar i przeciął podanie.
25' Po raz kolejny z dystansu przymierzył Aleksandar Atanacković, a Adam Bensz obronił na raty.
21' Elana wyprowadziła kontrę. W pole karne Zagłębia wpadł Grzegorz Mania, już zdołał minąć Adama Bensza, ale z asekuracją zdążył Vladimir Bednar i wybił piłkę do przodu.
21' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Przemysław Kryszak wyszedł do piłki i ją przechwycił.
20' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Myśliwego Wojciech Świderek był bliski pokonania własnego bramkarza, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.
18' Ponownie strzelał Aleksandar Atanacković. Tym razem z około 20 metrów lekko po ziemi i Adam Bensz spokojnie złapał piłkę.
17' Aleksandar Atanacković strzelił z około 25 metrów nad bramką Adama Bensza.
14' Michał Filipowicz wywalczył pierwszy róg dla naszego zespołu.
11' Po dośrodkowaniu Grzegorza Mani niecelnie strzelał Piotr Charzewski.
10' Rzut wolny dla Zagłębia z 25 metrów. Sławomir Pach trafia w mur.
8' Tym razem z lewej strony dośrodkował Adrian Pajączkowskim, a Marcin Wróbel wybił piłkę z pola karnego Elany.
8' Rafał Pietrzak dośrodkował z lewej strony boiska do Marcina Lachowskiego, ale "Lacha" nie zdołał opanować piłki w polu karnym.
7' Rzut wolny dla Elany z ponad 30 metrów. Łukasz Grube strzela prawą nogą, a Adam Bensz wybija na róg piłkę zmierzającą w okienko bramki.
5' Za nami pierwsze 5 minut meczu. Nie działo się nic godnego uwagi.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz. Zaczęli sosnowiczanie.
0' 15:59 Trójka sędziowska wyprowadziła 22 piłkarzy na boisko. Zagłębie w strojach białych, Elana w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach. Tercet arbitrów ze Szczecina ubrany na czarno.
0' 15:55 Już po rozgrzewce, piłkarze poszli do szatni i czekamy na to, aż powrócą na boisko, aby walczyć o punkty.
0' 15:49 Wiosną na meczu Elany z Zagłębiem pojawiło się około 2000 widzów. Dzisiaj frekwencja znacznie słabsza. Tak na oko nie ma nawet 500 osób na trybunach.
0' 15:32 Oba zespoły już wyszły na rozgrzewkę. W składzie Zagłębia jedna zmiana w porównaniu z meczem w Bydgoszczy. Nie zagra kontuzjowany Adrian Marek, a jego miejsce w pierwszym składzie zajął Rafał Pietrzak.
0' 15:18 Witamy ze stadionu Elany w Toruniu. Dojazd na stadion nie był łatwy. W Toruniu mimo soboty są gigantyczne korki i na wjazd na jedyny most w mieście czekało się około 45 minut, ale ostatecznie udało się dojechać i miejmy nadzieję, że naszym piłkarzom uda się zwyciężyć.