2009-09-16, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
1:0(1:0)
Nielba Wągrowiec

1:0 - Hubert Jaromin 43'
56' Maciej Klawiński 88' Rafał Leśniewski

Kibice: 1200 (0) Sędziowie: Rafał Sawicki - Mariusz Koper, Marek Witoń (Tarnobrzeg)

Sprawozdanie

Po dwóch kolejnych meczach bez zwycięstwa sosnowiczanie wreszcie dopisali do swojego dorobku 3 punkty i pokonali na Stadionie Ludowym Nielbę Wągrowiec 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 43. minucie meczu Hubert Jaromin, który wykorzystał dośrodkowanie Michała Filipowicza z rzutu wolnego.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Wygrywamy z Nielbą 1:0!
94' zmiana Marcin Strojek zmienia Dawida Ryndaka.
90' Mecz zostaje przedłużony o 3 minuty.
90' zmiana Tomasz Balul zmienia Huberta Jaromina.
88' Na Ludowym leje coraz mocniej, a nawet pojawiają się grzmoty i błyskawice.
88' żóta kartka Rafał Leśniewski ukarany za faul na Adrianie Marku.
85' Rzut wolny dla Zagłębia z okolicy narożnika boiska. Adrian Pajączkowski podaje na 16. metr do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" strzela nad poprzeczką.
82' Po rajdzie Tomasza Łuczywka lewą stroną boiska Krzysztof Myśliwy strzela w bramkarza, a po chwili Tomasz Łuczywek trafia w obrońcę Nielby.
76' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego Krzysztof Myśliwy strzela głową po koźle - piłka mija bramkę Nielby o jakieś 3 metry.
74' Z lewego skrzydła dośrodkował Tomasz Łuczywek, a wbiegający w pole karne Marcin Lachowski trochę się spóźnił i nie sięgnął piłki.
72' Dwa rogi dla Zagłębia - oba bez stworzenia sobie sytuacji strzeleckiej.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Krzysztof Myśliwy za Michała Filipowicza.
71' Rzut wolny dla Zagłębia mniej więcej z takiej samej pozycji, po której padł pierwszy gol. Dośrodkował Michał Filipowicz i piłka trafił w poprzeczkę!
69' zmiana Trzecia zmiana w Nielbie. Łukasz Iskrzyński wchodzi na murawę w miejsce Michała Niedźwieckiego.
67' Po dośrodkowaniu Vladimira Bednara Marcin Lachowski lekko strzelił głową i Jacek Wosicki obronił to uderzenie.
65' Z dystansu strzelał Rafał Leśniewski i Adam Bensz złapał lecącą po murawie piłkę.
65' Marcin Lachowski dośrodkował z prawego skrzydła, a Jacek Wosicki uprzedził nadbiegającego Adriana Pajączkowskiego.
63' Rzut rożny dla Nielby. Po dośrodkowaniu Pawła Wrzeszcza było gorąco pod bramką Zagłębia i zakończyło się kolejnym rogiem, po którym arbiter odgwizdał faul zawodnika Nielby.
59' zmiana Druga zmiana w zespole gości - Hubert Olszak za Mateusza Witomskiego.
58' Nad Stadionem Ludowym właśnie zaczęło konkretnie padać.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Nielbie - Piotr Wrzeszcz za Piotra Sarbinowskiego.
56' żóta kartka Maciej Klawiński za faul na Dawidzie Ryndaku obejrzał pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.
53' Z ponad 20 metrów strzelał Marcin Lachowski, Jacek Wosicki odbił piłkę przed siebie, a dobijający Michał Filipowicz ponownie w golkipera, ale nawet gdyby skierował piłkę do siatki, to nie byłoby gol, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował spalonego.
52' Pierwszy rzut rożny w tej połowie dla Nielby i udana interwencja Adama Bensza.
50' Z prawej strony boiska dośrodkował Vladimir Bednar, ale trochę za mocno i Adrian Pajączkowski nie dosięgnął piłki.
47' gwizdek Po 46 minutach i 37 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Wynik jest dobry, ale gra wciąż pozostawia wiele do życzenia.
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa meczu.
45' Jeszcze minuta I połowy.
43' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!! Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Bartosza Kotarskiego na Adrianie Pajączkowskim. Do piłki ustawionej po lewej stronie boiska, mniej więcej na wysokości ławki rezerwowych podchodzi Michał Filipowicz. Wrzuca prawą nogą w pole karne, a Hubert Jaromin z około 10 metrów pakuje piłkę do siatki w jakiś taki trochę ekwilibrystyczny sposób.
40' Rzut wolny dla sosnowiczan po faulu na Hubercie Jarominie. Z około 21 metrów strzelał Marcin Lachowski, a Jacek Wosicki wyjął piłkę już z linii bramkowej. Ładna interwencja.
35' Tym razem zza pola karnego uderzał Michał Filipowicz i Jacek Wosicki znowu obronił.
34' Mateusz Witomski strzelał zza pola karnego, a Adam Bensz odbił piłkę na bok.
34' Vladimir Bednar po akcji prawą stroną podał do Marcina Lachowskiego, "Lacha" odegrał w pole karne do Michała Filipowicza, ale ten się przewrócił i nie opanował piłki.
30' Krzysztof Bodziony podał prostopadle do Michała Filipowicza, który przyjęciem minął rywala, strzelił z 18 metrów, a Jacek Wosicki wypiąstkował piłkę na róg.
29' Dżenan Hosić podał do Adama Bensza, a nasz bramkarz miał problemy z opanowaniem piłki i Nielba miała róg, ale nic z niego nie wyszło.
25' Hubert Jaromin dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, Adrian Pajączkowski przewrócił się w starciu z Michałem Niedźwieckim, kibice krzyczeli "Kurwa, to jest karny", ale zdaniem sędziego karnego nie było.
21' Marcin Lachowski zwiódł rywala, strzelił z 20 metrów i trafił w bramkarza.
19' Hehehe, co za koleś. Dostał piłkę na piątym metrze, a może nawet bliżej bramki Zagłębia i przestrzelił. Po długim staraniach uznaliśmy, że tym kolesiem był Piotr Sarbinowski, bo jego numer wyglądał na 14. Piotrek, jak to nie Ty, to sorry, ale pretensje miej do swojego kierownika drużyny, albo innego magazyniera.
17' Rzut wolny dla Nielby. Piłka trafiła w mur, a my ustaliliśmy, że to chyba był zawodnik z numerem 7, bo numer wyglądał nam na jednocyfrowy.
16' Akcja, w której było sporo przypadku. Najpierw piłka odbija się od narożnej chorągiewki, później trafia do Krzysztofa Bodzionego, po jego strzale jakiś rykoszet, i Marcin Lachowski lekko strzela prosto w ręce bramkarzowi.
13' Tym razem wrzucał Michał Filipowicz. Piłkę z pola bramkowego do przodu wybił taki mały z Nielby, którego numeru nie widać. Krzysztof Bodziony strzelił, a może dośrodkował z bardzo daleka. Bramkarz się nieźle obciął i miał wielkie szczęście, że piłka trafiła w poprzeczkę.
12' Pierwszy róg dla Zagłębia. Piłka trafia do Huberta Jaromina i po jego strzale trafiła w plecy rywala i mamy róg.
11' Róg dla Nielby. Dośrodkowywał jakiś zawodnik, ale nie widać było jaki miał numer. Piłka przeszła przez pole bramkowe i wyszła poza boisko.
6' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Łuczywek, a Jacek Wosicki złapał piłkę.
3' Nielba stosuje niezły kamuflaż. Numery zawodników na koszulkach są prawie niewidoczne i zlewają się z tłem.
1' gwizdek Się rozpoczęło.
0' 18:58 Sędziowie w strojach fioletowych wyprowadzają na boisko zawodników - Zagłębie całe na biało, Nielba w koszulkach w żółto-czarnych koszulkach i czarnych spodenkach.
0' 18:50 Z frekwencją dalej jest fatalnie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak mało ludzi było na meczu Zagłębia na Ludowym. Chyba nawet mecze Cracovii i Wisły ostatnio cieszyły się większym zainteresowaniem i przyciągnęły na Ludowy więcej widzów.
0' 18:40 Witamy ze Stadionu Ludowego. Za około 20 minut rozpocznie się mecz Zagłębia z Nielbą Wągrowiec. Z frekwencją na trybunach na razie bardzo mizernie.