2009-09-13, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:1(0:0)
Lechia Zielona Góra

0:1 - Galdino 52' 1:1 - Adrian Pajączkowski 92'
21' Krzysztof Bodziony 26' Galdino 35' Marcin Strojek 42' Marcin Lachowski 50' D¾enan Ho¹ić 64' D¾enan Ho¹ić 64' D¾enan Ho¹ić 90' Mariusz Bacławski

Kibice: 1500 (0) Sędziowie: Piotr Gajewski - Paweł Kostkiewicz, Sebastian Mucha (Kraków)

Do Sosnowca przyjechała dzisiaj drużyna, która do tej pory strzelała gola średnio co 4 mecze, a w kazdym spotkaniu traciła średnio 3 gole. Wydawało się więc, że Zagłębie pewnie wygra ten mecz, a jedyną niewiadomą są rozmiary zwyciestwa. Niestety, Zagłębie zagrało dzisiaj katastrofalnie i pozwoliło Lechii na zdobycie pierwszego punktu w sezonie. Było blisko totalnej kompromitacji, skończyło się na wielkim wstydzie i niesmaku. Sosnowiczanie wywalczyli remis rzutem na taśmę. Gola z rzutu wolnego zdobył już w doliczonym czasie meczu Adrian Pajączkowski. Pierwsza połowę nasz zespół zupełnie przespał, a już na początku drugiej ze snu Zagłebie wybudziła bramka dla Lechii zdobyta przez Galdino z rzutu karnego podyktowanego za faul D¾enana Hošicia na Mirosławie Topolskim. W 64. minucie D¾enan Hošić ujrzał drugie "żółtko" i Zagłębie grało w osłabieniu. Po meczu piłkarze obu zespołów nie byli zadowoleni. Lechia frajersko straciła dwa punkty z rywalem grającym w osłabieniu, a Zagłębie? Szkoda mówić. Po takim meczu pozostaje ogromny wstyd.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 24 sekundach gry kończy się II połowa.
92' gol - piłka nożna 1:1^;1:1!!!! Strzelamy gola grając w dziewięciu. Po faulu na Michale Filipowiczu z rzutu wolnego z okolicy narożnika pola karnego strzela Adrian Pajączkowski.
90' Sędzia doliczył 3 minuty.
90' żóta kartka Mariusz Bacławski tak wolno schodził z boiska, że jeszcze zdążył przed opuszczeniem placu gry obejrzeć żółtą kartkę.
90' zmiana Łukasz Kaczorowski zmienia Mariusza Bacławskiego.
86' zmiana Marcin Sztonyk wchodzi na boisko za Mateusza Pikula.
80' Michał Filipowicz strzela z ostrego kąta z lewej strony boiska i minimalnie przestrzeliwuje.
79' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza jeden z graczy Lechii trafia w poprzeczkę własnej bramki.
77' Krzysztof Bodziony strzela z dystansu bardzo wysoko nad bramką.
73' zmiana Pierwsza zmiana w Lechii - Paweł Piskorski za Mirosława Topolskiego.
72' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole - Adrian Marek za Tomasza Szatana.
72' Mateusz Pikul zabrał piłkę Marcinowi Strojkowi, wpadł w pole karne, ale zamiast strzelać zdecydował się na podanie, które przejął Tomasz Balul.
69' Tomasz Szatan lewą nogą z około 20 metrów strzelił obok bramki.
68' Marcin Lachowski przyjął piłkę na klatkę piersiową, potężnie strzelił z 18 metrów i bramkarz Lechii znowu ładną interwencją ratuje swój zespół.
67' Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana Adrian Pajączkowski strzelił głową w bandy reklamowe.
65' Przed chwilą na Ludowym olbrzymie brawa dla naszych siatkarzy, którzy zostali mistrzami Europy. Niestety, piłkarze Zagłębia dzisiaj raczej nie mają co liczyć na oklaski.
64' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Tomasz Łuczywek za Grzegorza Dorobka i Adrian Pajączkowski za Rafała Pietrzaka.
64' czerwona kartka Była to druga kartka D¾enana Ho¹icia w dzisiejszym meczu, więc gramy w osłabieniu.
64' żóta kartka D¾enan Ho¹ić sfaulował Mariusza Bacławskiego i obejrzał żółtą kartkę.
63' Mateusz Pikul strzelił z 25 metrów tuż obok bramki.
62' Po starciu z rywalem w polu karnym Lechii przewrócił się Krzysztof Bodziony, ale nie było rzutu karnego, choć Bodziony się tego domagał.
57' Nieobstawiony Krzysztof Bodziony strzela z 20 metrów nad bramką.
57' Po strzale Marcina Lachowskiego piłkę wypluwa Rafał Dobroliński, ale nie ma komu dobić, a obrońcy Lechii wybijają piłkę do przodu.
52' gol - piłka nożna 0:1^;Do piłki ustawionej na 11. metrze podchodzi Galdino. Strzela na dwa tempa i trafia do bramki. Kompromitacja Zagłębia jest blisko.
50' żóta kartka D¾enan Ho¹ić ukarany żółtą kartką za faul na Mirosławie Topolskim. Karny dla Lechii.
49' Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego Michał Filipowicz strzela przewrotką z 16 metrów i trafia w stojącego kilka metrów przed nim obrońcę.
47' gwizdek Po 46 minutach i 20 sekundach kończy się I połowa meczu. Spotkanie jest żenująco słabe i gdybyśmy jednym okiem nie podglądali meczu siatkarzy, to chyba byśmy usnęli. Miejmy nadzieję, że po przerwie będzie lepiej i w końcu strzelimy jakąś bramkę.
47' Dwa rogi z rzędu dla Zagłębia, ale bez strzałów.
46' Rafał Pietrzak zablokował w polu karnym Mirosława Topolskiego, a mogło być bardzo groźnie pod naszą bramką.
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa.
46' zmiana Dawid Ryndak wchodzi na boisko za Huberta Jaromina.
46' Po podaniu Marcina Lachowskiego Tomasz Szatan w sytuacji sam na sam strzela z 10 metrów. Bramkarz Lechii odbija piłkę nad siebie i ląduje ona na siatce.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
44' Marcin Lachowski zakręcił Pawłem Wojtysiakiem, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.
42' żóta kartka Marcin Lachowski ukarany żółtą kartką za faul na Andrzeju Dorniaku.
39' Po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Dżenana Hosicia Andrzej Dorniak z ponad 20 metrów strzelił po ziemi obok bramki.
35' żóta kartka Marcin Strojek obejrzał żółtą kartkę za faul na Krystianie Głowani.
34' Rafał Pietrzak dośrodkował z rzutu wolnego, Marcin Lachowski strzelił głową, a piłkę zmierzającą w okienko na róg wybił bramkarz Lechii.
33' Pierwsza groźna akcja Lechii. Po podaniu Mariusza Bacławskiego Mateusz Pikul z 18 metrów strzelił nad bramką.
29' Przed chwilą na Ludowym były spore brawa - ale to nie dla piłkarzy, tylko dla siatkarzy, którzy wygrali drugiego seta oraz hokeistów Zagłębia, którzy wygrali w Oświęcimiu.
28' Marcin Lachowski dośrodkował w pole karne, Grzegorz Dorobek przedłużył głowę, ale Hubert Jaromin nie sięgnął piłki.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Galdino za faul na Hubercie Jarominie.
21' żóta kartka Krzysztof Bodziony ukarany żółtą kartką za fal na Mirosławie Topolskim.
19' Tomasz Szatan zagrał na lewo do Rafała Pietrzaka, ale ten źle dośrodkował.
16' Róg dla Zagłębia, ale Michał Filipowicz zdecydowanie przesadził z siłą dośrodkowania.
10' Lechia gra w jakimś dziwnym ultradefensywnym ustawieniu. Praktycznie czterech stoperów ustawionych w "diamencie", a do tego dwóch bocznych obrońców.
8' Lechia Zielona Góra jest dzisiaj prowadzona z... loży VIP. Właśnie w tej loży siedzi trener zielonogórzan Maciej Murawski. Nie wiemy dlaczego. W protokole też nie jest wpisany, ale my go rozpoznaliśmy, bo to w końcu znany piłkarz, były reprezentant Polski i uczestnik mundialu w Korei, chociaż pewnie młodzi kibice kojarzą nazwisko Murawski tylko z Rafałem.
4' Rafał Pietrzak podał do Michała Filipowicz, ten płasko strzelił z 15 metrów, jednak obok bramki.
3' Z rogu dośrodkował Rafał Pietrzak. Bramkarz minął się z piłką, a Grzegorz Dorobek był tym wyraźnie zaskoczony.
2' Marcin Lachowski zagrał do Tomasza Szatana, który uderzył z około 18 metrów i bramkarz Lechii wybił piłkę na róg.
1' gwizdek Gramy w Sosnowcu a siatkarze wygrali I seta
0' 20:00 Trójka sędziowska wyprowadza na murawę obie drużyny - Zagłębie na biało, Lechia na zielono, a sędziowie na żółto.
0' 19:55 Ciężko nam się będzie dzisiaj skupić na relacji, bo mamy podgląd na mecz siatkarzy, a także śledzimy na SlamTrackerze mecz Nadal-Del Potro. Postaramy się jednak nie zapomnieć o tym, żeby raz na jakiś czas uaktualnić naszą relację.
0' 19:50 Nie ma się co oszukiwać - mecz Zagłębia z Lechią Zielona Góra nie jest dzisiaj najważniejszym wydarzeniem sportowym na świecie. O wiele więcej ludzi pasjonuje się półfinałem US Open (Del Potro prowadzi z Nadalem), a nawet finałem ME siatkarzy (Polacy prowadzą z Francją).
0' 19:30 Witamy ze Stadionu Ludowego. Mamy nadzieję, że za chwilę dostaniemy składy. Drużyna Lechii pojawiła się w Sosnowcu dopiero około 19:00, stąd lekkie opóźnienie w druku składów.