2009-08-22, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
0:0(0:0)
Ruch Radzionków

85' Piotr Gierczak

Kibice: 5000 (300) Sędziowie: Jacek Małyszek - Andrzej Kuśmierczyk, Andrzej Zbytniewski (Lublin)

Sprawozdanie

W meczu na szczycie II ligi zachodniej Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Ruchem Radzionków 0:0. Spotkanie toczyło się przy wspaniałym dopingu wypełnionego po brzegi Stadionu Ludowego. Sosnowiczanie wiedzieli, że zwycięstwo nad Ruchem dałoby pozycję lidera ligi i ze wszystkiich sił dążyli do wygranej. Dwie najlepsze sytuację w I połowie miał Marcin Lachowski. W 10. minucie strzelił w poprzeczkę po podaniu Dawida Ryndaka,  w 43. minucie po podaniu Krzysztofa Myśliwego strzelił z woleja z półobrotu i minimalnie chybił. Goście najbardziej zagrozili bramce Adama Bensza w 39. minucie, gdy strzelał Piotr Giel. Zagłębie stworzyło sobie więcej akcji niż goście, ale nie potrafiło skutecznie wykończyć żadnej z nich i mecz zakończył się remisem. Prawdziwe wejście smoka mógł mieć wprowadzony w II połowie Hubert Jaromin, gdyby tylko z kilku metrów posłał piłkę do siatki, a nie uderzył wysoko nad poprzeczką.

94.0000
94' gwizdek KONIEC! Po 48 minutach i 15 sekundach gry kończy się II połowa spotkania.
90' Mecz potrwa 3 minuty więcej.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Ruchu - Marcin Kowalski za Piotra Giela.
89' Hubert Jaromin dostał piłkę w polu karnym, wziął rywala na plecy, odwrócił się i z kilku metrów strzelił w kosmos. Ehh, a mógł być to taki udany debiut.
88' zmiana Adrian Marek za Dawida Ryndaka.
88' Po podaniu Marcina Lachowskiego strzela Michał Filipowicz. Piłka po odbiciu od rywala wychodzi na róg.
86' Marcin Lachowski przejął piłkę wślizgiem, strzelił z 20 metrów, ale chyba mógł podawać do Huberta Jaromina, który bezradnie rozłożył ręce po akcji.
85' żóta kartka Piotr Gierczak ukarany żółtą kartką za faul na Michale Filipowiczu.
79' Kontrowersyjna sytuacja! Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka głową strzelał Michał Filipowicz, piłka odbiła się od jednego z graczy Ruchu i wyszła na rzut rożny. Nasi zawodnicy reklamowali, że gracz gości zagrał ręką, ale sędzia nie uwzględnił reklamacji.
78' Z dwudziestu metrów strzela Dawid Ryndak - broni Seweryn Kiełpin.
76' zmiana Trzecia zmiana w Ruchu - Michał Zioło ustępuje miejsca Marcinowi Trzcionce.
73' zmiana Krzysztof Myśliwy opuszcza plac gry, a w Zagłębiu debiutuje Hubert Jaromin.
70' Michał Filipowicz w akcji lewą stroną, strzelił zza pola karnego i trafił w bandę reklamową.
68' zmiana Druga zmiana w Ruchu - za Sebastiana Gielzę, który wiosną 2002 grał w Zagłębiu, na boisko wchodzi Marek Suker.
64' Dwie groźne akcje Piotra Giela po prawej stronie - najpierw skończyło się niedokładnym wstrzeleniem piłki w pole karne, a za chwilę rogiem, po którym niecelnie po ziemi strzelał Jacek Wiśniewski.
61' zmiana Trzy zmiany w składach - w Zagłębiu Michał Filipowicz za Grzegorza Dorobka i Tomasz Łuczywek za Tomasza Szatana, a w Ruchu urodzony w Sosnowcu Tomasz Stranc za Marcina Dziewulskiego.
60' Marcin Lachowski dośrodkował w pole karne do Tomasza Szatana, który próbował strzału szczupakiem, ale nie trafił w piłkę.
59' Rzut wolny dla Zagłębia z około 27 metrów. Strzelał Marcin Lachowski, trafił w mur i mamy róg.
56' Na stadionie znowu owacje i znowu dla Anity Włodarczyk, która zdobyła złoty medal w rzucie młotem w Berlinie. Gratulujemy i czekamy na owację dla naszych piłkarzy za bramkę. Może się doczekamy.
55' Dawid Ryndak podał do Krzysztofa Myśliwego, któremu strzał trochę nie wyszedł, na linii piłki był jeszcze Tomasz Szatan, wyskoczył do góry, odbił piłkę głową, ale już nic nie zdziałał.
53' Piłka ładnie chodziła między Tomaszem Szatanem, Grzegorzem Dorobkiem i Krzysztofem Bodzionym. Strzelał ten ostatni, jednak znów za wysoko, ale pamiętamy, że w meczu z Unią też oddał kilka niecelnych strzałów, zanim w końcu trafił.
52' Rzut wolny dla. Zagłębia z około 35 metrów. Strzelał Krzysztof Bodziony, w rugby za ten strzał jakieś punkty by pewnie były
50' Tak przy okazji, warto wspomnieć, że mecz wzbudził zainteresowanie także wśród byłych zawodników naszego klubu. Na trybunach zauważyliśmy Jewhena Kopyła i Tomasza Malinowskiego. Nie ma Krystiana Prymuli, ale jest jego wujek z Sosnowca.
48' Marcin Strojek walnął mocno lewą nogą z dystansu, ale nie było tak dobrze jak w Legnicy i nie wpadło.
47' Otrzymujemy informację, że zdarzają się problemy z wejściem na stronę. To wszystko z powodu ogromnego zainteresowania i olbrzymią ilością odwiedzających stronę. Staramy się jak możemy.
46' gwizdek Piłkarze dosyć szybko wyszli na murawę po przerwie i musieli czekać na sędziów, którzy się troszkę spóźnili, ale już wszyscy na boisku i II połowa się rozpoczęła.
46' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się I połowa spotkania. Goli nie ma, ale poziom meczu jest w miarę przyzwoity i obiektywnie ujmując, na razie to Zagłębie sprawia wrażenie drużyny lepszej. Statystyki I połowy: strzały 9-1, strzały celne 2-1, faule 3-5, rogi 0-2, spalone 0-0, słupki i poprzeczki 1-0.
45' Jeszcze minuta.
44' Krzysztof Myśliwy w swojej popisowej akcji, czyli szybkiej szarży w stronę bramki rywali. Nie wbiegał jednak w pole karne, tylko uderzył zza niego po ziemi i było mniej więcej tak blisko bramki jak przed chwilą Marcin Lachowski.
43' Ależ było blisko! Krzysztof Myśliwy podał do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" strzelił z 16 metrów, z woleja, z półobrotu i futbolówka przeleciała tuż obok okienka.
42' Dawid Ryndak zainicjował akcję prawą stroną boiska, podał do Krzysztofa Myśliwego, który próbował dośrodkowania do Marcina Lachowskiego, ale "Lacha" nie był w stanie doskoczyć do trochę zbyt wysoko zagranej piłki.
39' Pierwszy celny strzał gości, ale to zdecydowanie najgroźniejsza, jak dotąd, sytuacja strzelecka. Adam Kompała zagrał na prawą stronę do Piotra Giela, a ten uderzył po ziemi mniej więcej z narożnika pola karnego. Mierzył w dalszy róg, strzelał po ziemi i Adam Bensz złapał piłkę.
36' Marcin Lachowski w polu karnym gości wyłuskał piłkę i uderzył z około 15 metrów. Trafił w bramkarza, ale nie miał łatwo - doskakiwał do piłki z tyłu i musiał wykonać przed strzałem obrót, ale był to drugi celny strzał w meczu i drugi w wykonaniu "Lachy".
35' Kryta i odkryta zgodnym chórem śpiewają "Klubie kochany..." Goście coś tam próbują gwizdać, ale nie mają szansy się przebić.
34' "Niech ta fala zapierdala" - niesie się po Ludowym, ale tak dookoła nie zapierdala, bo sektor gości bawi się w falochron i krzyczy "Taki chuj!"
32' Zła informacja dla Bola, Zdziska, Barana i Metala - z płotu zdjeto transparent z pozdrowieniami. Skończyło się metodą pokojowa i nie było takiej akcji, jak kiedyś wymyślił sobie delegat Józef Dubiel (później już nazwisko skrócone do D.), który nakazał spacyfikować kibiców Widzewa wiosną 2006. Ciekawe, czemu Józefom z PZPN nie podobają się pozdrowienia.
31' Dawid Domański dośrodkował z prawej strony boiska, a Adam Bensz dosyć odważnie wyszedł z linii bramkowej, aby złapać śliską piłkę.
29' Tomasz Szatan przejął piłkę w środku pola, ale źle rozwiązał akcję - zamiast podać do nieobstawionego na prawym skrzydle Dawida Ryndaka, zagrał prostopadle do osaczonego przez rywali Krzysztofa Myśliwego, na dodatek za mocno i do tego podania mógłby dojść chyba tylko Usain Bolt.
28' Marcin Lachowski zakręcił rywalami na prawym skrzydle, przełożył piłkę na lewą nogę, strzelił zza pola karnego nad poprzeczką.
24' O groźbie delegata poinformował spiker, ale trochę się przejęzyczył nazywając dzisiejszy mecz derbami i mu się dostało od kibiców, a zwłaszcza od jednego z krytej, który kazał mu spierdalać do hanysów.
23' Sebastian Gielza w akcji na bramkę Zagłębia, ale pięknym wślizgiem zatrzymał go Tomasz Balul.
22' Delegatowi Józefowi Cichoniowi z Krakowa nie podoba się .transparent z pozdrowieniami i straszy, że przerwie mecz, gdy transparent nie zniknie. Panowie z PZPN jak zwykle mają swój świat.
21' Dwa rogi z rzędu rozegrane przez Ruch - dwa razy wrzucał Adam Kompała, ale dwa razy niedobrze, skończyło się faulem na naszym graczu.
20' Rafał Pietrzak miał sporo miejsca na lewym skrzydle, włączył się do akcji ofensywnej, pociągnął z piłką jakieś 20 metrów i uderzył lewą nogą zza pola karnego. Mierzył w dalszy słupek, ale posłał piłkę jakiś metr od bramki.
19' Na razie nie podajemy frekwencji, bo jeszcze nie ma oficjalnych danych, ale na oko będzie gdzieś 5500-6000.
17' Rzut wolny dla Ruchu, ale zawodnicy Cidrów tak kombinowali, że jeden z naszych piłkarzy zdążył wyskoczyć z muru, doskoczyć około metr do strzelca i zablokować uderzenie.
15' Warto dodać, że ten transparent wisi na płocie pod sektorem stojącym obok zegara, a więc jednak dało się wpuścić kibiców na miejsca bez krzesełek.
14' "Pozdrowienia do więzienia, Bolo, Zdzisiek, Baran, Metal - trzymajcie się" - to kolejny transparent na płocie Ludowym. Nikogo z nich nie znamy, ale w sumie też możemy pozdrowić.
13' Wielka owacja na Ludowym, ale to jeszcze nie dla naszych piłkarzy, tylko dla Anity Włodarczyk, która pobiła rekord świata w rzucie młotem.
11' W tej chwili cały Ludowy stał się młynem. Do trybuny otwartej dołączyła także trybuna kryta, na której jest nadkomplet. Zajęte są schody, a także przejścia za trybuną.
10' Dawid Ryndak podał do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" z prawej strony pola karnego strzelił z woleja i trafił w górną część poprzeczki!
7' Małe nieporozumienie między Grzegorzem Dorobkiem i Adamem Benszem. Dorobek chyba nie usłyszał, że Bensz wychodzi do piłki, zagrał głową obok interweniującego Bensza, ale w porę naprawił swój błąd i wykopał piłkę w siną dal.
6' Ponownie strzelał Marcin Lachowski, tym razem z gry i z nieco bliższej odległości, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
3' Rzut wolny dla Zagłębia. Z ponad 30 metrów strzela Marcin Lachowski. Uderzenie nie jest jakieś supermocne, ale sprawia mnóstwo kłopotów Sewerynowi Kiełpinowi, który nie złapał piłki, a jedynie odbił ją w bok.
3' Tomasz Szatan przejął piłkę 25 metrów od bramki Ruchu, zdecydował się na strzał, ale został zablokowany przez rywala stojącego na linii pola karnego.
1' gwizdek Mecz się rozpoczął - zaczęli goście.
0' 19:59 Zagłębie dzisiaj w białych strojach, Ruch w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, a sędziowie z Lublina na czarno.
0' 19:57 Zła wiadomość jest taka, że zaczął padać deszcz, a wszyscy wiemy, jaka wspaniała jest nasza trybuna kryta. Zawodnicy już wychodzą na murawę, ale za bardzo ich nie widzę, bo widok boiska zasłania mi swoją osobą redaktor z dredami. Widzę tylko, że na trybunie otwartej ułożono kartoniadę o treści ANTYŚL¡SK.
0' 19:55 "Wychowani na Zagłębiowskiej ziemi z nienawiścią do hanysów urodzeni" - taki transparent wisi na płocie przed trybuną otwartą na całej jego szerokości.
0' 19:50 Zainteresowanie meczem jest ogromne. Wszystkie bilety na trybunę krytą rozeszły się w przedsprzedaży i przed samym spotkaniem można kupić wejściówki wyłącznie na trybunę otwartą. Pierwszy raz w tym sezonie na Ludowym są kibice gości, ale 333 zainstalowane krzesełka raczej im się nie przydają, bo wszyscy stoją.
0' 19:45 Jeszcze kwadrans został do rozpoczęcia największego hitu dnia we wszystkich polskich ligach - nie ma się co oszukiwać - mecz Zagłębia z Ruchem wzbudza więcej emocji i zgromadził więcej publiczności niż prawie wszystkie mecze w Ekstraklasie i I lidze