2009-08-15, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Legnica
Miedź Legnica
1:2(1:2)

1:2 - Piotr Burski 15' 1:1 - Marcin Strojek 40' 1:2 - Marcin Lachowski 44'
35' Dawid Ryndak 84' Krzysztof Myśliwy

Kibice: 800 (90) Sędziowie: Dawid Matyniak - Krzysztof Orszulak, Eugeniusz Grzesiak (Kalisz)

Po raz drugi tego lata Zagłębie wygrało w Legnicy z Miedzią! Do pucharowego zwycięstwa sprzed 18 dni doszło dzisiaj kolejne, o wiele cenniejsze, zwycięstwo w II lidze. Spotkanie nie rozpoczęło się dla naszego zespołu najlepiej. Już w 15. minucie bramkę dla Miedzi zdobył Piotr Burski. Rozpoczęło się od niefortunnego zagrania D¾enana Hošicia. Burski przejął piłkę, uderzył zza pola karnego, a po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od stopy Dawida Ryndaka i to zmyliło Adama Bensza. Po zdobyciu prowadzenia gospodarze mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, jednak nie wykorzystali ani jednej, a Zagłębie przed przerwą zadało dwa - jak się później okazało decydujące - ciosy. W 40. minucie Marcin Lachowski podał do Marcina Strojka, a ten złamał akcję ze skrzydła do środka boiska, przymierzył lewą nogą i posłał piłkę do bramki Miedzi. Gol był ładny, ale błąd popełnił bramkarz Miedzi, który wyszedł zbyt do przodu. 4 minuty później sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny. Z narożnika boiska na bliższy słupek dośrodkował Tomasz Łuczywek, a Marcin Lachowski strzelił z woleja obok interweniującego Grzegorza Burandta. W drugiej połowie meczu wynik nie uległ zmianie i po końcowym gwizdku zawodnicy Zagłębia wraz z liczną grupą kibiców mogli się cieszyć z trzeciego kolejnego ligowego zwycięstwa.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 43 sekundach gry kończy się II połowa - znowu wygrywamy!
93' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Andrzej Wściubiak za Tomasza Szatana.
93' Rzut wolny dla Miedzi. Lewą nogą strzelał Jewhen Kowalczuk, a Adam Bensz spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.
92' Adam Bensz wybił piłkę daleko do przodu. Tomasz Szatan zagrał do Krzysztofa Myśliwego, a ten z pierwszej piłki uderzył nad bramką.
90' Mecz potrwa trzy dodatkowe minuty.
90' Róg dla Miedzi, wrzucał Jewhen Kowalczuk, a Adam Bensz pewnie złapał piłkę.
84' żóta kartka Krzysztof Myśliwy został ukarany żółtą kartką, bo nie bardzo mu się podobało to, że sędzia odgwizdał jego faul.
80' Piotr Burski ponownie dobrze kryty przez D¾enana Ho¹icia i mógł tylko podać piłkę w ręce Adamowi Benszowi.
75' zmiana Trzecia zmiana w Miedzi - Piotr Czuryło za Marcina Garucha.
73' Adrian Marek zwiódł Mateusza Gawlika, dośrodkował w pole karne, Grzegorz Burandt minął się z piłką do której dopadł Tomasz Szatan. Szatan oddał strzał w kierunku bramki opuszczonej przez golkipera Miedzi, ale Vojislav Bakrac dał radę wybić piłkę na róg niemal z linii bramkowej.
72' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Strzelał Adrian Marek, ale daleko od bramki.
72' Po wejściu na boisko "Bolek" gra w ataku obok Krzysztofa Myśliwego.
70' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Adrian Marek za Michała Filipowicza.
69' W chwili przerwy w grze pozdrawiamy wszystkie redakcje prasowe, które nie wysłały swoich korespondentów na ten mecz i będą korzystały z naszej relacji. Wypadałoby napisać w swoich artykułach, za które bierzecie wierszówkę, że inspirujecie się relacją z naszej strony, a jak już przepisujecie, to czyńcie to dobrze, bo np. w relacji z meczu Tur-Zagłębie pominęliście dwie żółte kartki.
66' Piotr Burski znowu w akcji, tym razem lewą stroną pola karnego i przy próbie dośrodkowania piłkę zablokował Dzenan Hosić.
65' Krzysztof Myśliwy przedarł się lewą stroną boiska, zagrał w kierunku Michała Filipowicza, ale szybszy był Grzegorz Burandt.
65' Znowu śmierdziało bramką dla Miedzi po rykoszecie. Strzelał Adam Kłak, a po nodze Krzysztofa Bodzionego piłka wyszła na rzut rożny.
63' Oglądanie meczu pod słońce, na dodatek przez szybę, która jest ubrudzona jeszcze bardziej niż stół w studiu Faktów TVN nie jest łatwe. Przydałoby się zadzwonić po jakiegoś Rurka, który sprawiłby, żeby znalazł się ktoś odpowiedzialny za umycie szyby.
61' Dwie akcje Pawła Łodygi lewą stroną boiska - najpierw zagrywa w pole karne po ziemi i piłkę na raty łapie Adam Bensz, a za chwili zagrywa górną piłkę, która wychodzi poza boisko.
60' Raz jeszcze Marcin Garuch - tym razem ze środka boiska, z około 25 metrów i broni Adam Bensz.
59' Było blisko wyrównania. Marcin Garuch przedarł się prawą stroną boiska, strzelił przy słupku bramki Zagłębia, a Adam Bensz instynktownie odbił piłkę nogą.
58' zmiana Druga zmiana w Miedzi - Paweł Łodyga wszedł za Patryka Musiałowskiego.
57' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Marcina Lachowskiego.
56' Rafał Pietrzak zagrał prostopadłe podanie do Michała Filipowicza, który przymierzył z 18 metrów, ale trafił w plecy Mateusza Gawlika i mamy róg.
54' Znowu niebezpiecznie pod bramką Zagłębia, ale na nasze szczęście Piotr Burski wplątał się w niepotrzebny drybling, a po chwili, gdy piłkę w pole karne wstrzelił Artur Monasterski, Burski fatalnie skiksował.
52' Miedź na chwilę zamknęła Zagłębie w polu karnym. Był róg, były auty, a skończyło się bardzo złym strzałem Patryka Musiałowskiego, po którym piłka wyszła poza boisko w okolicy narożnej chorągiewki.
48' Pierwszy róg dla Zagłębia w II połowie - trochę zamieszania w polu karnym, ale bez żadnych strzałów.
47' gwizdek Po 46 minutach i 2 sekundach kończy się I połowa meczu. Było źle, a teraz już jest dobrze i oby tak samo dobrze było za godzinę.
46' gwizdek II połowa meczu już się rozpoczęła.
46' zmiana Dwie zmiany przed rozpoczęciem II połowy meczu - Łukasz Zagdański za Pawła Ochotę w Miedzi i Krzysztof Myśliwy za Tomasza Łuczywka w Zagłębiu.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
44' gol - piłka nożna 1:2^;1:2!!!! Zagłębie poszło za ciosem i już prowadzi. Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Łuczywek, Marcin Lachowski nabiegł na bliższy słupek i strzałem z powietrza posłał piłkę obok bezradnego bramkarza Miedzi.
40' gol - piłka nożna 1:1^;1:1!!!! Marcin Lachowski zagrał piłkę ze środka boiska do Marcina Strojka, który włączył się do akcji ofensywnej. Wydawało się, że Strojek będzie próbował dośrodkowania, ale zdecydował się zejść z piłką do środka, minął rywala i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą posłał piłkę w samo okienko bramki Miedzi.
38' Trzeci rzut rożny dla Zagłębia. Tym razem dośrodkował Tomasz Łuczywek, a Grzegorz Burandt wypiąstkował piłkę z pola bramkowego.
37' Drugi róg dla Zagłębi. Tym razem rozegrany lepiej i bardziej pomysłowo. Grzegorz Dorobek zagrywa po ziemi na linię pola karnego, dwóch zawodników Zagłębia przepuszcza piłkę, strzela Marcin Lachowski, ale trafia w stojącego na lini strzału Madyego Cisse.
35' żóta kartka Gospodarze od razu po przejęciu piłki ruszyli z kontratakiem i Dawid Ryndak musiał powstrzymać faulem Pawła Ochotę, za co ujrzał pierwszy w dzisiejszym meczu żółty kartonik.
34' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia, ale fatalnie rozegrany przez Rafała Pietrzaka - piłka została zagrana po ziemi na bliższy słupek, więc zawodnicy Miedzi łatwo przerwali akcję.
30' Marcin Strojek wymienił podania z Dawidem Ryndakiem, dośrodkował z prawego skrzydła, ale w polu karnym Miedzi nie było komu zamknąć akcji i ostatecznie piłka wyszła na aut.
29' Marcin Garuch zwiódł Marcina Strojka, strzelił po ziemi z około 20 metrów, ale Adam Bensz pewnie złapał piłkę.
26' Nie ma o czym pisać, bo od paru minut za wiele się nie dzieje na boisku.
18' Po zdobytej bramce Miedź jeszcze bardziej atakuje i miała dwa kolejne rzuty rożne, jednak bez żadnej korzyści.
15' gol - piłka nożna 1:2^;1:0 Zagłębie atakowało, ale w środku boiska błąd popełnił D¾enan Ho¹ić i źle zagrał głową. Do piłki dopadł Piotr Burski, pociągnął do przodu i z około 20 metrów strzelił lewą nogą. Po drodze piłka jeszcze odbiła się rykoszetem od Dawida Ryndaka i całkowicie zmyliła Adama Bensza i wpadła do siatki.
13' Marcin Lachowski dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, Grzegorz Burandt interweniował bardzo niepewnie, do piłki dopadł Michał Filipowicz, ale sędzia wskazał spalonego.
11' Rzut wolny dla Zagłębia, ale skończyło się tylko tym, że Michał Filipowicz przewrócił stojącego w murze Vojislava Bakraca.
6' Trzeci róg dla Miedzi. Po dośrodkowaniu Adama Kłaka piłka przelatuje przez pole karne i wychodzi poza końcową linię.
5' Drugi róg dla Miedzi - wrzucał Adam Kłak, złapał Adam Bensz.
4' Marcin Strojek zszedł z piłką ze skrzydła do środka, strzelił lewą nogą zza pola karnego, piłka zmierzała przy słupku, ale tam stał bramkarz Miedzi.
2' Po rzucie wolnym wykonanym przez Adama Kłaka piłkę na róg wybija Tomasz Łuczywek. Kłak dośrodkował jeszcze raz z rogu, ale skończyło się spokojnie.
1' gwizdek Rozpoczęło się spotkanie - zaczęli legniczanie.
0' 16:59 Sędziowie wyprowadzili zawodników na murawę. Nasz zespół gra dzisiaj na biało, Miedź w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach, a sędziowska trójka z Kalisza w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.
0' 16:55 Warunki do pracy w Legnicy nie są łatwe. Trybuna jest po stronie wschodniej, siedzimy w czymś w rodzaju "sky boxa", jest tu straszny zaduch i upał, a zaraz słońce zejdzie jeszcze niżej i będzie jeszcze gorzej, ale może damy radę.
0' 16:45 W porównaniu do meczu z Unią Janikowo mamy jedną zmianę w wyjściowym zestawieniu Zagłębia. Na ławce usiadł Tomasz Szatan, a do pierwszego składu wskoczył Tomasz Łuczywek.
0' 16:40 Witamy wszystkich fanów Zagłębia ze stadionu w Legnicy. Już wkrótce rozpoczną się tutaj zawody o mistrzostwo II ligi zachodniej w piłce nożnej pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec.