2009-08-01, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Turek
Tur Turek
1:1(0:0)

1:0 - Dominic Okanu 73' 1:1 - Marcin Lachowski 78'
38' Sławomir Pach 53' Tomasz Balul 55' Michał Filipowicz 82' Adam Bensz 85' Tomasz Balul 85' Tomasz Balul 93' Piotr Bieniek 94' Krzysztof Bodziony

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Andrzej Meler - Maciej Daszkiewicz, Dariusz Drozd (Toruń)

W pierwszym meczu o ligowe punkty Zagłębie zremisowało 1:1 w wyjazdowej potyczce z Turem Turek. Spotkanie toczyło się w ogromnym upale, ale stało na w miarę dobrym jak na II ligę poziomie i przebiegało w szybkim tempie. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, jednak nie padła w niej żadna bramka. W dobrej dyspozycji byli obaj bramkarze - Adam Bensz nie dał się zaskoczyć kilku uderzeniom z dystansu, a gdy zaistniała konieczność, to interweniował nawet na linii pola karnego. Z kolei Dawid Kręt popisał się kapitalną paradą po strzale Marcina Lachowskiego. W drugiej połowie Tur miał przewagę i udokumentował ją zdobyciem bramki w 73. minucie. Po podaniu byłego gracza Zagłębia Jacka Paczkowskiego nie do obrony strzelił Dominic Okanu. Sosnowiczanie szybko otrząsnęli się po stracie gola i już 5 minut później wyrównali. Z lewej strony boiska podawał Tomasz Łuczywek, a Marcin Lachowski ograł w polu karnym Pawła Przybylskiego i uderzył lewą nogą po ziemi w długi róg. Futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka i zatrzepotała w siatce. Walkę o komplet punktów utrudniła Zagłębiu gra w osłabieniu - w 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Tomasz Balul. Gospodarzom nie udało się wykorzystać prawie 10 minut gry w przewadze i mecz skończył się remisem.

95.0000
95' gwizdek Po 49 minutach i 30 sekundach gry kończy się II połowa spotkania. Na inaugurację sezonu remisujemy 1:1 ze spadkowiczem z I ligi.
94' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Bodzionego za faul.
93' żóta kartka Piotr Bieniek ukarany żółtą kartką za faul na Konradzie Koźmińskim.
90' Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
85' czerwona kartka Do końca zagramy w dziesiątkę, po tym jak Tomasz Balul został ukarany czerwoną kartką a dwie żółte.
85' żóta kartka Druga żółta kartka dla Tomasza Balula za faul na Dominicu Okanu.
82' żóta kartka Nasz kapitan Adam Bensz ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.
80' zmiana Kolejna zmiana w Turze. Z boiska schodzi utykający Jacek Paczkowski, a na jego miejsce wchodzi Adivanio Nascimento.
78' zmiana Druga zmiana w Turze. Grzegorz Grzebel za Łukasza Szafrana.
78' gol - piłka nożna 1:1^;1:1 Tomasz Łuczywek podał w pole karne do Marcina Lachowskiego, "Lacha" zakręcił Pawłem Przybylskim i uderzył lewą nogą w długi róg, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
75' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Konrad Koźmiński wchodzi za Michała Filipowicza.
73' gol - piłka nożna 1:0^;1:0 Kontra Tura. Jacek Paczkowski przebiegł kilkanaście metrów z piłką, zagrał do Dominica Okanu, a ten uderzył mocno pod poprzeczkę, nie dając szans Adamowi Benszowi. Po bramce Okanu podbiegł do ławki rezerwowych i pokłonił się nisko przed trenerem Marianem Kurowskim.
72' Bartosz Grabowski znowu okazał się lepszy od naszych lewych obrońców, wpadł z piłką w polu karnym i po raz kolejny akcja gospodarzy zatrzymała się na Bośniaku.
70' Z lewej strony boiska dośrodkował Dominic Okanu, a Dżenan Hosić uprzedził Maxwella Kalu i wybił piłkę.
65' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Dawid Ryndak za Rafała Pietrzaka.
64' Blisko bramki dla Tura. Jacek Paczkowski dośrodkował z rzutu rożnego, a Radosław Pruchnik z bliska strzelił prosto w Adama Bensza. Zawodnik Tura próbował jeszcze dobijać, ale został zablokowany.
62' Rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkował Sławomir Pach, a zamykający akcję na dalszym słupku Grzegorz Dorobek główkuje nad poprzeczką.
60' Z prawej strony boiska dośrodkował Maxwell Kalu, a Łukasz Szafran strzelił głową obok bramki. W II połowie zdecydowaną przewagę ma drużyna Tura.
55' żóta kartka Michał Filipowicz ukarany żółtą kartką za niebezpiecznie zagranie zbyt wysoko uniesioną nogą w polu karnym.
53' żóta kartka Tomasz Balul obejrzał żółtą kartkę za faul na Maxwellu Kalu.
52' zmiana Tomasz Balul wchodzi na boisko w miejsce kontuzjowanego Adriana Marka.
49' Jeden z obrońców Tura podaje piłkę prosto pod nogi Marcina Lachowskiego, który decyduje się na strzał z pierwszej piłki, ale uderzenie jest mało precyzyjne, a na dodatek niezbyt mocne i Dawid Kręt pewnie łapie piłkę.
47' gwizdek Po 46 minutach i 37 sekundach gry kończy się I połowa meczu Tur-Zagłębie. Do przerwy bez bramek.
46' gwizdek 18:08 Rozpoczęła się II część meczu.
46' zmiana Zmiana w zespole Tura. Maxwell Kalu zmienia Damiana Sędziaka.
45' Po raz kolejny zza pola karnego strzela Damian Sędziak i po raz kolejny prosto w Adama Bensza.
43' Marcin Lachowski lewą nogą starał się zaskoczyć bramkarza Tura, ale Dawida Kręta przed interwencją uratował Marcin Kiczyński, który wybił piłkę głową z kilku metrów.
43' Damian Sędziak strzelał z okolicy narożnika pola karnego - prosto w ręce Adama Bensza.
38' żóta kartka Sławomir Pach ukarany żółtą kartką za dyskusję z sędzią.
36' Z lewej strony boiska dośrodkował Tomasz Łuczywek. Sławomir Pach wyskoczył do piłki, ale nie trafił w nią głową, a zamykający akcję Marcin Lachowski zdaniem sędziego był na spalonym.
32' Grzegorz Dorobek podał w pole karne do Marcina Lachowskiego. "Lacha" przyjął piłkę na klatkę piersiową i od razu uderzył z półobrotu. Dawid Kręt wybił piłkę na róg - ładny strzał i równie piękna interwencja bramkarza.
30' Po podaniu Rafała Pietrzaka Tomasz Łuczywek decyduje się na strzał z około 25 metrów. Po uderzeniu lewą nogą piłka przechodzi około metr od bramki Dawida Kręta.
24' Akcja Tura prawą stroną. Piotr Bieniek do Bartosza Grabowskiego, ten dośrodkował wzdłuż linii pola bramkowego, ale żadnemu z jego kolegów nie udało się dosięgnąć piłki. Od kilku minut Tur ostro ciśnie.
21' Dominic Okanu zagrał prostopadłe podanie do Damiana Sędziaka, który wyskoczył zza obrońców Zagłębia i już szedł sam na sam z Adamem Benszem, ale trochę za mocno wypuścił sobie piłkę i nasz bramkarz zdążył dobiec do linii pola karnego, rzucił się zawodnikowi Tura pod nogi i wygarnął piłkę.
20' Dominic Okanu w akcji lewą stroną boiska, ograł naszą obronę, mocno uderzył, a Adam Bensz wybił piłkę na róg.
12' Dynamiczna akcja Bartosza Grabowskiego, wpadł prawą stroną w pole karne, dośrodkował, ale znowu na posterunku był Adam Bensz.
10' Z prawej strony pola karnego dośrodkował Michał Filipowicz, piłka po lekkim rykoszecie i Dawid Kręt miał problemy z wybiciem jej na róg.
7' Damian Sędziak wbiegł z piłką w pole karne Zagłębia, zagrał obok wychodzącego Adama Bensza, a akcję przerwał Tomasz Łuczywek.
6' Marcin Lachowski strzelał z prawej strony pola karnego, a Dawid Kręt wybił piłkę na rzut rożny.
4' Radosław Pruchnik mocno strzelił z ponad 20 metrów - Adam Bensz odbił piłkę na bok, a po chwili złapał dośrodkowanie z lewej strony boiska.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz - zaczęli sosnowiczanie. Marcin Lachowski i Michał Filipowicz.
0' 16:55 W Turku straszny upał. Słońce świeci prosto w naszą trybunę, co znacznie utrudnia nam pracę, ale miejmy nadzieję, że jakoś damy radę i że laptop nam się nie usmaży.
0' 16:40 Witamy ze stadionu w Turku. Już wkrótce rozpocznie się mecz II kolejki II ligi zachodniej pomiędzy miejscowym Turem a Zagłębiem. W naszej drużynie gra D¾enan Ho¹ić, którego certyfikat dotarł już do klubu. W pierwszym składzie Tura wystąpi dobrze znany z występów w Zagłębiu Jacek Paczkowski.