Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2009/2010 - 1 runda
2009-08-05, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
4:0(2:0)
Ślęza Wrocław

1:0 - Dawid Ryndak 33' 2:0 - Marcin Lachowski 46' 3:0 - Michał Filipowicz 55' 4:0 - Tomasz Łuczywek 66'
45' Hubert Adamski 64' Krzysztof Bodziony 83' Radosław Wiaderkiewicz

Kibice: 3000 (0) Sędziowie: Paweł Raczkowski - Paweł Wysocki, Michał Obukowicz (Warszawa)

Mocnym akcentem piłkarze Zagłębia zainaugurowali sezon na Stadionie Ludowym. Sosnowiczanie odnieśli pewne zwycięstwo nad Ślęzą Wrocław i zagrali o niebo lepiej niż podczas fatalnej rundy wiosennej minionego sezonu. Bramkowy festiwal rozpoczął w 33. minucie Dawid Ryndak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Rafała Pietrzaka i posłał piłkę głową do siatki. W doliczonym czasie pierwszej połowy Marcin Lachowski popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Krzysztofie Myśliwym. W 55. minucie najlepszy strzelec Zagłębia w ubiegłym sezonie zanotował kolejną asystę - po jego rajdzie i zagraniu przed bramkę gola zdobył Michał Filipowicz. W 66. minucie zdobywca pierwszej bramki Dawid Ryndak przedarł się prawą stroną boiska, dograł do Tomasza Łuczywka, a "Siwy" dopełnił formalności i zdobył czwartego gola dla sosnowiczan. Liczymy na podobną postawę naszych graczy już w sobotnim meczu z Unią Janikowo.

93.0000
93' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się II połowa meczu! Zagłębie wygrywa ze Ślęzą 4:0. Oby tak dalej!
90' Mecz potrwa 3 minuty dłużej.
85' Z rogu dośrodkował Adrian Pajączkowski, Grzegorz Paukszt wypluł piłkę pod nogi Andrzeja Wściubiaka, ale nasz zawodnik był tym nieco zaskoczony i nie zdołał oddać dobrego strzału.
83' żóta kartka Radosław Wiaderkiewicz ukarany żółtą kartką za faul na Michale Filipowiczu.
82' Tym razem z rogu było dośrodkowanie. Piłka spadła pod nogi Tomasz Balula, ale ten z bliska strzelił nad poprzeczką.
81' Z rogu zamiast dośrodkowania Adrian Pajączkowski zagrał po ziemi przed pole karne, a Krzysztof Bodziony strzelił pod poprzeczkę - Grzegorz Paukszt wybił piłkę na kolejny róg.
81' Po podaniu Krzysztofa Myśliwego Krzysztof Bodziony uderzył z woleja zza pola karnego i bramkarz gości wybił piłkę na róg.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Ślęzie - Radosław Wiaderkiewicz za Pawła Kowala.
77' Raz, dwa, trzy, cztery - MAŁO!!!. Tak się teraz śpiewa na Ludowym.
76' Pierwsza akcja Mateusza Pałysa - dośrodkowanie z lewej strony boiska i pewna interwencja Adama Bensza.
75' zmiana Mateusz Pałys zmienia Rafała Brusiłę.
74' "Tak się bawi Zagłębie!" - i na trybunach i na boisku.
70' zmiana Zagłębie po raz pierwszy w tym sezonie korzysta z prawa do czwartej zmiany - młodzieżowca Dawida Ryndaka zmienia młodzieżowiec Andrzej Wściubiak.
67' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Adrian Pajączkowski wchodzi za Rafała Pietrzaka.
66' gol - piłka nożna 4:0^;4:0!!! Marcin Strojek podał do Dawida Ryndaka, a ten pobiegł z piłką niemal do linii końcowej i zagrał w pole bramkowe, a Tomasz Łuczywek z bliska strzelił czwarta bramkę dla Zagłębia.
64' żóta kartka Krzysztof Bodziony ukarany żółtą kartką za zbyt szybkie wyskoczenie z muru podczas rzutu wolnego egzekwowanego przez gości.
63' Na Ludowym gromki doping w wersji stereo - raz śpiewa trybuna otwarta, a raz kryta, a potem biją sobie brawo.
62' zmiana Druga zmiana w szeregach Ślęzy. Dawid Pałys zmienia Marcina Pruchnickiego.
58' zmiana Do gry wchodzi Tomasz Łuczywek, a z boiska schodzi Marcin Lachowski. "Lacha" żegnany jest owacją na stojąco i skandowaniem przez kibiców jego nazwiska.
55' gol - piłka nożna 3:0^;Ślęza miała róg, a gola strzeliło Zagłębie. Adam Bensz złapał piłkę i od razu wybił do Krzysztofa Myśliwego, a ten przebiegł sprintem jakieś 40 metrów, uciekł wszystkim rywalom, wpadł w pole karne i obok bramkarza podał do zamykającego akcję Michała Filipowicza, który tylko dopełnił formalności i wpakował futbolówkę do siatki.
55' Po podaniu Pawła Kowala strzelał Rafał Brusiło, a piłkę na róg wybił D¾enan Ho¹ić.
53' Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Filipowicz. Grzegorz Paukszt minął się z piłką, a Grzegorz Dorobek głową uderzył nad poprzeczką.
52' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego i niezbyt pewnej interwencji bramkarza z ostrego kąta strzela D¾enan Ho¹ić, potem piłka jeszcze krąży po polu karnym, by w końcu wyjść na róg.
49' Kontra Zagłębia. Krzysztof Myśliwy wymienił podania z Marcinem Lachowskim, jednak "Lacha" tym razem uderzył bardzo, ale to bardzo źle.
49' gwizdek Po 48 minutach i 19 sekundach gry sędzia Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę meczu Zagłębie-Ślęza. Jest dobrze!
49' Pierwszy rzut rożny dla Ślęzy. Dośrodkował Paweł Kowal, a głową z około 7 metrów strzelał Marcin Pruchnicki. Adam Bensz pewnie złapał piłkę.
46' gwizdek Zaczęliśmy drugą połowę spotkania.
46' zmiana Zmiana w Ślęzie. Grzegorz Kamiński wszedł za Mateusza Jaskólskiego.
46' gol - piłka nożna 2:0^;2:0 Po faulu na Krzysztofie Myśliwym sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki ustawionej około 20 metrów od bramki podszedł Marcin Lachowski. Strzelił lewą nogą i Grzegorz Paukszt nie miał szans.
45' żóta kartka Krzysztof Myśliwy był za szybki dla Huberta Adamskiego. Obrońca Ślęzy najpierw łapał Myśliwego za koszulkę, potem go sfaulował i został ukarany żółtą kartką.
44' Grzegorz Dorobek zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Rafała Pietrzaka, ale naszemu młodzieżowcowi zabrakło kilku metrów, aby dopaść piłki.
40' Po zmianie w składzie nastąpiła też zmiana w ustawieniu sosnowiczan. Marcin Lachowski zszedł do środka boiska i gra na pozycji ofensywnego pomocnika, na jakiej brylował w Sosnowcu przez kilka sezonów, z kolei w ataku gra nasz najlepszy strzelec w zeszłym sezonie Krzysztof Myśliwy.
38' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Huberta Adamskiego na Krzysztofie Myśliwym. Dośrodkował Rafał Pietrzak, piłka po odbiciu przez gracza Ślęzy wróciła na 25. metr. Marcin Lachowski uderzył lewą nogą z pierwszej piłki, jednak nad bramką.
36' Nie udało się z rogu, ale wyszło z rzutu wolnego. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego głową strzela D¾enan Ho¹ić, ale na posterunku był Grzegorz Paukszt.
36' Zagłębie miało kolejny rzut rożny i znowu nie udało się zakończyć akcji strzałem.
33' gol - piłka nożna 1:0^;1:0 Zagłębie prowadzi po akcji dwóch młodzieżowców. Rafał Pietrzak przedarł się lewą stroną boiska, dośrodkował na 5. metr, a Dawid Ryndak mocno i precyzyjnie uderzył głową. Prowadzimy ze Ślęzą.
32' zmiana Sławomir Pach jednak nie jest w stanie kontynuować gry - na plac gry w miejsce Pacha wchodzi Krzysztof Myśliwy.
30' Paweł Kowal przedarł się prawą stroną, ograł Rafała Pietrzaka i dośrodkował w pole karne, a powracający Grzegorz Dorobek przejął piłkę.
29' Tym razem z rogu dośrodkował Michał Filipowicz, Grzegorz Dorobek głową zagrał do Krzysztofa Bodzionego, a ten strzelił niecelnie.
28' Róg nie był najlepiej rozegrany, ale rozegrany, ale piłka wróciła do Sławomira Pacha, który uderzył lewą nogą i piłka odbiła się od nóg piłkarzy Ślęzy i mamy kolejny korner.
28' Michał Filipowicz przymierzył z około metrów. Piłka zmierzała w stronę bramki, ale Grzegorz Paukszt zdołał odbić ją na róg.
26' Sławomir Pach strzelał lewą nogą zza pola karnego i posłał piłkę jakieś 2 metry od lewego słupka bramki Ślęzy.
26' Zagłębie już w komplecie. Pachowi coś stało się w nogę, a Bodzionemu w głowę, ale już obaj są zdolni do gry.
24' Chwila przerwy w grze - na boisku leżą Sławomir Pach i Krzysztof Bodziony. Obaj ucierpieli w dwóch różnych boiskowych incydentach.
21' Konrad Kątny przymierzył z ponad 30 metrów, ale przymierzył źle, bo piłka poleciała nad bramką.
19' Rzut wolny dla sosnowiczan po faulu na Sławomirze Pachu. Do piłki podszedł Marcin Lachowski, uderzył lewą nogą, ale bramkarz Ślęzy mógł spokojnie odprowadzić piłkę wzrokiem.
17' Sławomir Pach wrzucił z rogu na bliższy słupek, ale tam stał Hubert Adamski i wyjaśnił sytuację wybiciem piłki.
16' Po dynamicznej akcji Dawida Ryndaka Zagłębie wywalczyło drugi rzut rożny.
15' Po podaniu Sławomira Pacha Marcin Lachowski dobiega do piłki i uderza lewą nogą z około 18 metrów. Futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką.
7' Rzut wolny dla sosnowiczan z ponad 30 metrów. Po ziemi uderzał Michał Filipowicz, ale trafił w nogi zawodnika Ślęzy stojącego na linii pola karnego.
3' Pierwszy róg dla Zagłębia. Krzysztof Bodziony próbuje wkręcić piłkę do siatki, ale jeden z zawodników Ślęzy wybija ją głową sprzed bramki. Po chwili na strzał przewrotką decyduje się Michał Filipowicz, jednak nie trafia w światło bramki.
1' gwizdek Spotkanie właśnie się rozpoczęło. Jako pierwszy w nowym sezonie na Ludowym piłkę kopnął Mateusz Jaskólski.
0' 19:58 Sędziowie już wyprowadzili obie jedenastki na murawę. Zagłębie gra dzisiaj w strojach białych, Ślęza w czerwonych, a sędziowie w tradycyjnych czarnych uniformach.
0' 19:50 Dobry wieczór Państwu. Witamy ze Stadionu Ludowego. Dzisiaj pierwszy raz w tym sezonie piłkarze Zagłębia będą walczyli o ligowe punkty na własnym stadionie i mamy nadzieję, że przed 22:00 będziemy się cieszyli i radowali z pierwszego zwycięstwa sosnowiczan w ligowym sezonie 2009/2010.