2009-04-04, 13:00 Miejsce rozgrywania meczu: Police
Chemik Police
1:0(0:0)

1:0 - Arkadiusz Jarymowicz 74'
74' Arkadiusz Jarymowicz 89' Mateusz Jakuszczonek 89' Michał Filipowicz

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Bartosz Frankowski - Jacek Rogowski, Jakub Winkler (Toruń)

Po raz drugi z rzędu Zagłębie poniosło porażkę z zespołem znajdującym się w strefie spadkowej. Po sensacyjnej przegranej z Polonią Słubice sosnowiczanie przegrali dzisiaj w Policach z Chemikiem. Nasz zespół zagrał o niebo lepiej niż tydzień temu. Miał zdecydowaną przewagą, ale nie potrafił jej udokumentować choćby jedną bramką. Gospodarze przez niemal cały mecz byli zepchnięci do głębokiej defensywy, ale zdołali przeprowadzić akcję, która dała im bramkę i w konsekwencji trzy punkty. Po rajdzie Marka Sajewicza lewą stroną boiska piłka trafiła do Arkadiusza Jarymowicza, a ten strzałem z bliska nie dał szans debiutującemu dziś w bramce Zagłębia Adrianowi Masarczykowi. Mimo mnóstwa celnych strzałów na swoją bramkę Mateusz Wiśniewski nie dał się ani raz pokonać, a gdy już nie mógł obronić uderzeń rywali w sukurs przyszedł mu słupek, tak jak to było pod koniec pierwszej połowy po strzale Tomasza Szatana. - Widzę dwa wytłumaczenia naszej przegranej. Albo brakuje nam umiejętności, albo mamy słabą psychikę - powiedział po meczu Janusz Kudyba. Statystyki meczu pokazują ogromną przewagę Zagłębia - 24:4 w strzałach, 11:4 w strzałach celnych, 12:1 w rzutach rożnych, ale co z tego, skoro nie udało ani raz trafić do bramki rywali?

94.0000
94' gwizdek Koniec meczu. Statystyki spotkania. Strzały 4-24, strzały celne 4-11, rzuty rożne 1-12, spalone 1-8, faule 12-15. Sami widzicie - jak można było nie wykorzystać ani jednego z tylu strzałów?
93' Doskonała sytuacja dla Zagłębia. Po podaniu Krzysztofa Myśliwego strzela Adrian Marek, a Mateusz Wiśniewskiw wybija piłkę na róg.
92' zmiana Łukasz Kargol wchodzi za Marka Sajewicza.
89' żóta kartka Mateusz Jakuszczonek ukarany za to samo co Filipowicz.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Filipowicza za dyskusje z sędzią.
85' Zagłębie próbuje wyrównać, ale nic z tego nie wychodzi. Przed chwilą przewrotką strzelał Bartłomiej Socha.
78' zmiana Rafał Pietrzak zmienia Adriana Pajączkowskiego
74' żóta kartka Żółta kartka dla Jarymowicza za zdjęcie koszulki.
74' gol - piłka nożna 1:0^;1:0 dla gospodarzy. Radosław Erlich przeprowadził akcję lewą stroną, zagrał w pole karne do Arkadiusza Jarymowicza a ten w sytuacji sam na sam strzelił z bliskiej odległości pod nogami Adriana Masarczyka
73' Po dośrodkowaniu Ryndaka z prawej strony, Kamil Bieniek uprzedził składającego się do strzału głową Myśliwego.
70' Po dośrodkowaniu Jarymowicza piłkę do siatki bramki Zagłębia głową kieruje Mateusz Szałek, ale sędzia liniowy nieoczekiwanie podnosi chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną gracza gospodarzy.
69' zmiana Dwie zmiany w drużynie Zagłębia. Na boisku wchodzi Ryndak za Smolca oraz Socha za Szatana.
66' Długie podanie Adriana Marka do Myśliwego, ten mija dwóch obrońców i z 20. metrów strzela obok bramki.
65' Potężny strzał Szałka z 30. metrów broni Adrian Masarczyk.
64' Krzysztof Myśliwy zagrywa do Łuczywka, po którego strzale z ostrego kąta piłka przelatuje wzdłuż linii bramkowej.
63' Ponownie Masarczyk łapie piłkę, tym razem po strzale Jakuszczonka.
62' Po dośrodkowaniu Mateusza Szałka z rzutu wolnego Masarczyk łapie piłkę.
61' Z 16. metrów strzela Myśliwy. Wiśniewski piąstkuje piłkę.
59' zmiana Druga zmiana w drużynie gospodarzy. W miejsce Piotra Dutkiewicza na boisko wchodzi Mateusz Jakuszczonek.
57' Po podaniu Myśliwego zbyt lekki strzał Filipowicza broni Wiśniewski.
56' Solowa akcja Myśliwego, który po 30. metrowym rajdzie wpadł w pole karne i strzelił po ziemi, jednak Wiśniewski zdołał obronić.
53' Krzysztof Myśliwy wbiega w pole karne, wykłada piłkę Dorobkowi, który zostaje zablokowany. Kolejny róg dla Zagłębia.
51' Po rajdzie lewą stroną i strzale Pajączkowskiego Wiśniewski wybija piłkę na róg.
47' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
46' zmiana W przerwie meczu trener gospodarzy dokonał jednej zmiany. Krzysztofa Stefaniaka na boisku zastąpił Jarosław Jóźwiak.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu Chemik Police - Zagłębie Sosnowiec.
45' Piotr Smolec wyłożył piłkę na 20. metr do Szatana, po którego strzale piłka trafia w prawy słupek bramki Chemika.
44' Akcja Zagłębia. Dośrodkowanie Myśliwego, z prawej strony głową strzela Filipowicz, broni Wiśniewski.
41' Lewą stroną atakuje Zagłębia, jednak przy próbie dośrodkowania piłka odskoczyła Pajączkowskiemu.
40' Myśliwy zdecydował się na strzał z ok. 30. metrów, ale strzelił zbyt lekko by sprawić problemy Wiśniewskiemu.
33' Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 40. metrów. Po miękkim dośrodkowaniu Brzezińskiego piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
30' Seria trzech rzutów rożnych dla Zagłębia, jednak po żadnym z nich nie udało się oddać strzału na bramkę Chemika.
29' Po akcji Łuczywka i dośrodkowaniu w pole karne Michał Szałek uprzedził Pajączkowskiego wybijając piłkę na rzut rożny.
27' Po zagraniu Łuczywka Krzysztof Myśliwy uderza z 18. metrów, jednak Wiśniewski wybija piłkę na bok.
25' Rzut wolny dla Zagłębia. Z prawej strony dośrodkowuje Pajączkowski, jednak Wiśniewski uprzedza wbiegającego Białka.
22' Dośrodkowanie Brzezińskiego z rzutu wolnego z prawej strony boiska pewnie wyłapuje Masarczyk.
19' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Krzyżanowskiego na Myśliwym. Piotr Smolec strzela prosto w mur.
15' Potężne uderzenie Łuczywka zza pola karnego. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybija na rzut rożny bramkarz Chemika.
14' Michał Wróbel strzela z 25. metrów nad poprzeczką.
13' Zagranie Tomasza Łuczywka do Tomasza Szatana, ten odgrywa głową z pierwszej piłki do Pajączkowskiego, który z lewej strony pola karnego strzela w boczną siatkę bramki gospodarzy.
5' Dośrodkowanie Michała Wróbla z prawej strony pewnie wyłapuje Mateusz Wiśniewski.
3' Po akcji Smolca prawą stroną Filipowicz kiksuje z około 10. metrów.
1' gwizdek Sędzia odgwizdał początek spotkania. Rozpoczęło Zagłębie.