Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2008/2009 - 33 runda
2009-05-31, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:4(3:2)
Zawisza Bydgoszcz

0:1 - Szymon Maziarz 6' 1:1 - Krzysztof Myśliwy 12' 2:1 - Tomasz Łuczywek 30' 2:2 - Marcin Tarnowski 40' 3:2 - Krzysztof Myśliwy 47' 3:3 - Szymon Maziarz 51' 3:4 - Rafał Piętka 84'
29' Maciej Dąbrowski 77' Michał Skórski 88' Michał Wróbel

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Rafał Sawicki - Mariusz Koper, Marek Witoń (Tarnobrzeg)

Sezon dla piłkarzy Zagłębia potrwa dłużej. Sosnowiczanie ulegli dzisiaj na Ludowym bydgoskiemu Zawiszy 3:4 i II-ligowego bytu trzeba będzie bronić w barażach. W meczu z Zawiszą nie brakowało emocji, bramek i zwrotów akcji. Szkoda tylko, że Zagłębie mimo tego, że dwukrotnie wychodziło na prowadzenie, nie potrafiło utrzymać korzystnego wyniku do końcowego gwizdka. Ostre strzelanie rozpoczęli goście. W 6. minucie do bramki Zagłębia trafił Szymon Maziarz. 6 minut później wyrównał Krzysztof Myśliwy, a w 30. minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Myśliwym prowadzenie sosnowiczanom dał Tomasz Łuczywek. W 40. minucie gola na 2:2 strzelił Marcin Tarnowski, ale to nie był jeszcze koniec goli w I połowie - w ostatniej akcji tej części meczu ponowne prowadzenie dał Zagłębiu Krzysztof Myśliwy. Goście nie załamali się bramką straconą w takich okolicznościach i już 6 minut po wznowieniu gry kolejną swoją bramkę w meczu zdobył Szymon Maziarz. Poźniej mecz już nie stał na tak wysokim poziomie, nad Ludowym rozszalał się deszcz. Gdy chmury nieco ustąpiły decydujące trafienie zadali goście - w 84. minucie czwartego gola dla bydgoszczan zdobył Rafał Piętka.

95.0000
95' gwizdek Koniec meczu. Zagłębie przegrywa z Zawiszą 3:4
94' zmiana Damian Cuper wchodzi za Szymona Maziarza.
92' zmiana Marcin Kozłowski zmienia Piotra Bajerę.
90' Mecz potrwa 4 minuty dłużej.
88' żóta kartka Michał Wróbel ukarany za faul na Marcinie Rogalskim.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Michał Wróbel wchodzi za Krzysztofa Bodzionego.
84' gol - piłka nożna 3:4^;Błędy w środku pola kończą się przejęciem piłki przez Zawiszę, podaniem do Rafała Piętki i strzałem z około 16 metrów w długi róg bramki Macieja Gostomskiego.
80' Z dystansu niecelnie strzela Krzysztof Bodziony.
77' zmiana Dariusz Bernaś zmienia Michała Filipowicza.
77' żóta kartka Michał Skórski ukarany żółtą kartką.
74' Było blisko czwartej bramki dla Zagłębia. Z rzutu wolnego strzela Tomasz Łuczywek. Artur Gajewski piąstkuje piłkę w bok, dopada do niej Arkadiusz Kłoda, strzela w stronę bramki, ale udanie przed bramką interweniował Marcin Rogalski.
72' Już nie pada.
69' zmiana Michał Skórski zmienia Grzegorza Dorobka.
62' Nad Ludowym od kilku minut szaleje ulewa. Może stąd te kłopoty. Na boisku od bramki na 3:3 nie dzieje się nic godnego większej uwagi. Trybuna kryta jest tak super kryta, że aż pada nam na matrycę w laptopie.
62' Mamy pewne problemy techniczne, stąd rzadkie uaktualnienia w relacji. Przepraszamy.
51' gol - piłka nożna 3:3^;Strzelił gola w 6. minucie I połowy, strzelił i w 6. minucie II połowy - Szymon Maziarz po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przyjął piłkę w polu karnym i mocno uderzył pod poprzeczkę bramki Gostomskiego.
48' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piąstkuje Artur Gajewski.
48' gwizdek Po bramce Krzysztofa Myśliwego sędzia już nie wznowił gry. Pozwolił się chwilę nacieszyć graczom Zagłębia, a następnie odgwizdał koniec I połowy. Takiego meczu już dawno na Ludowym nie było. Mnóstwo emocji, pięć goli, zwroty akcji - a to wszystko w zaledwie 47 minut i 10 sekund.
47' gol - piłka nożna 3:2^;Co za końcówka I połowy! Krzysztof Bodziony zagrywa prostopadłą piłkę do Krzysztofa Myśliwego, ten ucieka obronie Zawiszy, wbiega w pole karne, mija bramkarza i strzela do pustej bramki! Zagłębie znowu na prowadzeniu!
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa meczu.
46' zmiana Krzysztof Szal zmienia Mateusza Zaremskiego.
45' Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.
44' Róg dla Zawiszy. Po dośrodkowaniu Mateusza Zaremskiego głową strzela Maciej Dąbrowski - broni Maciej Gostomski.
40' gol - piłka nożna 2:2^;Dośrodkowanie z prawej strony boiska. Piotr Bajera zgrywa piłkę do Marcina Tarnowskiego, a ten strzela z pierwszej piłki pod poprzeczkę i znowu mamy remis na Ludowym.
37' Rzut wolny dla Zagłębia. Arkadiusz Kłoda wrzuca na dalszy słupek, ale Tomasz Balul nie zdołał opanować futbolówki.
33' Chwilowa przerwa w grze związana z niepokojami na trybunach. Sytuacja uspokoiła się po około minucie i gramy dalej.
30' gol - piłka nożna 2:1^;Grzegorz Dorobek zagrał prostopadłą piłkę do Krzysztofa Myśliwego, który uciekł Maciejowi Dąbrowskiemu, wpadł w pole karne i został powalony przez rywala. Arbiter wskazuje na "wapno" i pokazuje żółtko Dąbrowskiemu. Do piłki podchodzi Tomasz Łuczywek, strzela lewą nogą w prawą stronę bramki Zawiszy. Bramkarz rzuca się w drugą stronę i mamy bramkę!
29' żóta kartka Maciej Dąbrowski ukarany za faul na Krzysztofie Myśliwym.
26' Nieporozumienie między Tomaszem Balulem a Maciejem Gostomski. Balul niepotrzebnie skakał do piłki, która już była prawie w rękach Gostomskiego. W efekcie piłka trafia na linię pola karnego do Marcina Tarnowskiego, który decyduje się na płaski strzał. Nie było mu łatwo, bo blokował go Wojciech Białek i piłka minęła światło bramki.
24' Rzut wolny dla Zawiszy z boku pola karnego. Po dośrodkowaniu Rafała Piętki nikt nie sięga piłki w polu karnym i wychodzi ona na aut po drugiej stronie boiska.
22' Rafał Pietrzak podaje do Krzysztofa Myśliwego, obrona Zawiszy źle zastawia pułapkę ofsajdową. Myśliwy decyduje się na minięcie bramkarza, ale wybiegł z piłką zbyt daleko do przodu, aby oddać strzał i musiał zagrywać do tyłu, a tam niestety w akcje wmieszali się gracze gości.
19' Rzut wolny dla Zawiszy. Z ponad 30 metrów po ziemi uderza Maciej Dąbrowski. Piłka mija bramkę.
16' Michał Filipowicz zagrywa prostopadłe podanie do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Bodzionego, a ten będąc naciskanym przez dwóch rywali strzela obok słupka.
15' Arkadiusz Kłoda wrzuca piłkę w pole karne do Michała Filipowicza, ale futbolówka szybuje nieco za wysoko i Filipowicz do niej nie dochodzi.
12' gol - piłka nożna 1:1^;Kapitalne dośrodkowanie Adriana Pajączkowskiego z lewej strony boiska. Do piłki w polu karnym wyskoczył Krzysztof Myśliwy i strzelił głową nie do obrony!
10' Po dośrodkowaniu Szymona Maziarza głową strzela Piotr Bajera - Maciej Gostomski broni.
9' Rafał Pietrzak tym razem zdecydował się na płaski strzał zza pola karnego, ale nie trafia w światło bramki.
8' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Rafał Pietrzak stanął przed szansą strzelecką, ale nie trafił czysto w piłkę.
6' gol - piłka nożna 0:1^;Tomasz Łuczywek przerzucił piłkę z prawej strony na lewą stronę boiska, a tam do piłki dopadł Szymon Maziarz, minął obrońcę i strzałem z linii pola karnego posłał piłkę do bramki obok interweniującego Macieja Gostomskiego.
5' Niestety, stały fragment gry źle wykonany przez Krzysztofa Bodzionego.
5' Dobry początek Zagłębia. Mamy pierwszy róg.
1' gwizdek Spotkanie się właśnie rozpoczęło. Zaczęli goście.
0' 15:55 Jeszcze 5 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania. Piłkarze zeszli już po rozgrzewce do szatni i za chwile ponownie wyjdą na murawę.
0' 15:35 Witamy z ostatniego w tym sezonie ligowego meczu na Stadionie Ludowym. Stawka spotkania jest ogromna. Zarówno Zagłębie, jak i Zawisza walczą o utrzymanie w lidze bez konieczności rozgrywania meczów barażowych.