Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2008/2009 - 30 runda
2009-05-13, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Koronowo
1:0(0:0)

1:0 - Adam Kardasz 72'
43' Adrian Pajączkowski 82' Adrian Pajączkowski 82' Adrian Pajączkowski 87' Marcin Skonieczka 93' Tomasz Łuczywek

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Janusz Gierczynski - Marcin Oleszak, Krzysztof Parzy (Leszno)

Piłkarze Zagłębia przegrali po raz drugi z rzędu i w trzecim kolejnym spotkaniu nie potrafili zdobyć bramki. Tym razem sosnowiczanie ulegli w Koronowie miejscowej Victorii 0:1 (0:0). Pierwsza połowa meczu stała na bardzo słabym poziomie. Jedyny celny strzał w tej części meczu oddano z rzutu karnego. W 42. minucie Maciej Gostomski obronił rzut karny wykonany przez Roberta Kawałka, a podyktowany za zagranie ręką Tomasza Balula. Najbliżej zdobycia gola dla Zagłębia był obrońca Victorii Przemysław Talarek, który w 44. minucie trafił w poprzeczkę własnej bramki.

Druga połowa stała na nieco lepszym poziomie. Nasz zespół stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, ale znowu zabrakło wykończenia akcji. Dobrych okazji strzeleckich nie umieli wykorzystać Krzysztof Myśliwy, Adrian Pajączkowski i Piotr Smolec. W 72. minucie arbiter podyktował drugi rzut karny dla Victorii - tym razem za faul Wojciecha Białka na Adrianie Raszce. Do piłki podszedł Adam Kardasz. Maciej Gostomski ponownie obronił jedenastkę, ale był już bezradny przy dobitce Kardasza na pustą bramkę. Zagłębiu nie udało się doprowadzić nawet do remisu. Było to jeszcze bardziej utrudnione od 82. minuty, gdy drugą żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego został ukarany Adrian Pajączkowski i sosnowiczanie musieli kończyć mecz w osłabieniu.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutah i 20 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu przegranego przez Zagłębie 0-1. Statystyki II połowy: strzały 4-6, celne 3-1, faule 11-9, rogi 1-5, spalone 0-7
93' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Łuczywka.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Skonieczki za odkopnięcie piłki po gwizdku.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Victorii - Borys Modracki wchodzi za Pawła Kanika.
82' czerwona kartka Za próbę wymuszenia rzutu karnego Adrian Pajączkowski zostaje ukarany drugą żółtą kartką i Zagłębie dokończy mecz w osłabieniu.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Pajączkowskiego.
81' Myśliwy strzela z 16 metrów w nogi bramkarza.
79' Rzut wolny dla Zagłębia z około 28 metrów. Tomasz Szatan strzela nad poprzeczką
74' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie Zagłębia. Tomasz Szatan wchodzi za Dawida Ryndaka.
73' Po podaniu Myśliwego Smolec strzela z prawej strony boiska obok bramki
72' gol - piłka nożna 1:0^;0:0^;Rzut karny dla gospodarzy za faul Wojciecha Białka na Adrianie Raszce. Strzał Kardasza broni Gostomski, ale przy dobitce jest bez szans.
68' zmiana Zmiana w drużynie gospodarzy. Szymon Raczyński wchodzi za Roberta Kawałka.
67' Adrian Pajączkowski przy próbie dośrodkowania wrzuca piłkę na górną część siatki bramki gospodarzy.
64' Po dośrodkowaniu Kłody Smolec strzela z 5 metrów w bramkarza - to pierwszy celny strzał Zagłębia. Tomaszewski wybija piłkę na rzut rożny.
63' Druga zmiana w Zagłębiu. Piotr Smolec zmienia Grzegorza Dorbka.
63' Myśliwy zagrywa do Kłody, ten wrzuca do Pajączkowskiego, a Pająk w doskonałej sytuacji z 9 metrów po strzale głową nie trafia w bramkę.
60' zmiana Zmiana w Victorii. Za Arkadiusza Nowickiego wchodzi Jakub Kujawka.
56' Akcja Victorii. Migawa podaje do Kanika, ten wpada w pole karne gdzie przewraca się po starciu z Białkiem, ale arbiter tym razem nie podyktował karnego.
54' Dośrodkowanie Skonieczki do Nowickiego, a ten strzela głową z 7 metrów obok bramki.
54' Długie podanie Kłody do Myśliwego, ten ucieka obrońcy wpada w pole karne, mija bramkarza, lecz za bardzo wypuszcza sobie piłkę i z ostrego kąta trafia tylko w boczną siatkę bramki gospodarzy.
52' Podanie Łuczywka w pole karne do Bodzionego, jednak po raz kolejny w tym meczu gracze Zagłębia dają się złapać na spalonego.
49' Po wrzucie z autu Tomasza Łuczywka Grzegorz Dorobek będąc na pozycji spalonej z 5. metrów nie trafia do bramki.
46' gwizdek Sędzia odgwizdał początek drugiej połowy spotkania.
46' zmiana W przerwie meczu nastąpiła jedna zmiana w drużynie Zagłębia. W miejsce Pavola Hústavy w drugiej połowie zagra Krzysztof Myśliwy.
45' Statystki I połowy: strzały: 6-1, celne 1-0, faule 6-8, rogi 3-5, spalone 0-6, słupki i poprzeczki 0-1
45' gwizdek Po dokładnie 45 minutach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu Victoria - Zagłębie.
45' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Pajączkowskiego nad poprzeczką strzela głową Białek.
44' Blisko zdobycia bramki dla Zagłębia był Przemysław Talarek, który trafił w poprzeczkę własnej bramki.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Pajączkowskiego za dyskusję z sędzią.
42' Rzut karny dla Victorii podyktowany za zagranie ręką Tomasza Balula. Do piłki podszedł Robert Kawałek, a Maciej Gostomski złapał piłkę.
30' Dwa rzuty rożne dla Victorii, z których pierwszy był po ewidentnym błędzie sędziego, ale w obu przypadkach gospodarzom nie udaje się oddać strzału.
29' Rzut wolny dla Victorii z około 30 metrów. Kanik strzela wysoko nad bramką.
25' Pierwszy róg dla Victorii. Po dośrodkowaniu Kawałka Gostomski wypuszcza piłkę z rąk, ale koledzy za obrony mu pomogli i wybili piłkę.
21' Czwarty róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Pajączkowskiego Tomaszewski ponownie łapie piłkę.
15' Trzeci rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Pajączkowskiego Tomaszewski łapie piłkę.
12' Po dośrodkowaniu Kanika z prawej strony boiska Kawałek strzela głową w boczną siatkę.
9' Rzut wolny dla Vicrorii. Po dośrodkowaniu Kawałka Nowicki strzela z 5 metrów nad poprzeczką
7' Nieporozumienie Balula z Gostomskim, piłka trafia pod nogi Nowickiego, który z ostrego kąta strzela nad bramką.
5' Z przeciwległego narożnika dośrodkowuje Pajączkowski, ale zawodnicy Victorii bez problemu wybijają piłkę daleko od własnego pola karnego.
4' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Bodzionego obrońcy wybijają na róg.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz w Koronowie. Zaczęli gospodarze.
0' Witamy ze stadionu w Koronowie, gdzie za około pięć minut rozpocznie się mecz 30. kolejki II ligi pomiędzy Victorią Koronowo a Zagłębiem Sosnowiec.