2009-04-11, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:1(0:1)
Nielba Wągrowiec

0:1 - Tomasz Mikołajczak 16'
20' Michał Filipowicz 50' Tomasz Łuczywek 84' Adrian Marek 93' Roman Maciejak

Kibice: 5000 (0) Sędziowie: Marek Opaliński - Artur Załęczny, Dominik Pasek (Lubin)

Zagłębie doznało czwartej z rzędu porażki na Stadionie Ludowym, a zarazem trzeciej kolejnej w rundzie wiosennej. Sosnowiczanie nie sprostali dzisiaj Nielbie Wągrowiec. Jedyna bramka w spotkaniu padła w 16. minucie. Po prostopadłym podaniu Macieja Klawińskiego Adriana Masarczyka pokonał Tomasz Mikołajczak. Zagłębie po dobrym meczu w Policach znowu zaprezentowało się fatalnie. Z trudem przychodziło stwarzanie sytuacji podbramkowych, a gdy już takie były, to fatalnie je marnowano. "Piłkarzyki pajacyki", "Po co wy gracie, jak wy ambicji nie macie", "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska" - takich okrzyków piłkarze Zagłębia nasłuchali się dzisiaj jak chyba nigdy dotąd.

94.0000
94' gwizdek Po 49 minutach gry kończy się II połowa.
93' żóta kartka Roman Maciejak ukarany za faul na Rafale Pietrzaku.
90' Mecz zostaje przedłużony o 3 minuty.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Marka za faul.
82' Kontra Nielby - po strzale Krzysztofa Gryszczyńskiego piłkę na róg wybija Adrian Masarczyk.
81' Tomasz Łuczywek strzela z ostrego kąta z lewej strony i broni Jacek Wosicki.
76' zmiana Dwie zmiany - w Zagłębiu Michał Skórski za Wojciecha Białka, w Nielbie Artur Bartkowiak za Macieja Klawińskiego.
74' Po podaniu Piotra Smolca z 20 metrów obok słupka strzelał Rafał Pietrzak.
67' Pierwszy róg dla Nielby. Dośrodkował Krzysztof Gryszczyński, ale jego koledzy nie bardzo kwapili się, aby dojść do dośrodkowania i piłkę złapał Adrian Masarczyk.
66' Grzegorz Dorobek decyduje się na coś w stylu strzału rozpaczy. Z ponad 30 metrów uderza nad bramką.
64' Schodzący z boiska Maxwell Kalu dla odmiany został pożegnany brawami, za które podziękował. W jego miejsce wszedł Jacek Figaszewski.
63' zmiana Bartłomiej Socha już nie będzie miał okazji się zrehabilitować za fatalne strzały. Właśnie w dźwięku gwizdów zszedł z boiska i zastąpił go Piotr Smolec.
62' Maxwell Kalu zagrał na lewą stronę do Romana Maciejaka, a ten w doskonałej sytuacji strzelił tylko w boczną siatkę.
61' Krzysztof Myśliwy zagrał z prawej strony boiska do Bartłomieja Sochy, który znalazł się 5 metrów przed bramką, miał sporo czasu i miejsc, a uderzył z pierwszej piłki dramatycznie słabo prosto w ręce Jacka Wosickiego.
60' zmiana Tomasz Mikołajczak schodzi z boiska żegnany olbrzymią owacją przez kibiców Zagłębia, a w jego miejsce wchodzi Krzysztof Gryszczyński.
54' Krzysztof Myśliwy doszedł do prostopadłego podania, minął rywala, ale jego strzał, choć celny, był zbyt lekki.
52' Rzut wolny z około 30 metrów. Lewą nogą strzela Tomasz Łuczywek i trafia w reklamę nowego sponsora Zagłębia.
50' żóta kartka Tomasz Łuczywek ukarany żółtą kartką za protesty przeciwko decyzjom sędziego.
50' Z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Pietrzak, piłka do niego wróciła, dograł raz jeszcze w pole karne i Wojciech Białek z bliska z ostrego kąta strzelił w słupek.
48' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Myśliwego piłkę na rzut rożny wybija Mateusz Witomski, a po centrze Tomasza Łuczywka ponownie nie udaje się stworzyć sytuacji strzeleckiej.
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa meczu.
46' gwizdek Po 45 minutach i 56 sekundach gry Marek Opaliński kończy I polowę meczu. Zawodnicy schodzą do szatni przy olbrzymich gwizdach.
45' Michał Filipowicz dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, ale tam nikt się nie kwapił, aby wyjść do piłki, która ostatecznie trafiła do Jacka Wosickiego.
43' Znowu salwa śmiechu po strzale Bartłomieja Sochy, tylko że tym razem nawet nie trafił w światło bramki, a i chyba strzelił jeszcze słabiej.
42' W statystyce będzie to zapisane jako celny strzał, ale Bartłomiej Socha z ponad 20 metrów strzelił tak lekko, że aż kibice się śmieją.
40' Pavol Hústava przedarł się z piłką w stronę pola karnego, uderzył z około 20 metrów, ale znowu za lekko, aby Jacek Wosicki mógł mieć kłopoty.
39' Po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka z rzutu rożnego wysoko nad poprzeczką uderza Adrian Marek.
36' Nieudana próba strzału przez Bartłomieja Sochę zza pola karnego.
31' Po próbie dośrodkowania w wykonaniu Krzysztofa Myśliwego Damian Zieniuk wybija piłkę na pierwszy rzut rożny, ale po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka nie udaje się dojść do sytuacji strzeleckiej.
30' Pierwszy celny strzał Zagłębia. Po podaniu Krzysztofa Myśliwego piłka trafia do Pavola Hústavy, a ten strzela po ziemi w ręce Jacka Wosickiego.
25' Krzysztof Myśliwy ładnie uwolnił się spod opieki rywala, uderzył lewą nogą z około 25 metrów, ale minimalnie chybił.
20' żóta kartka Michał Filipowicz ukarany żółtą kartką za faul na Macieju Klawińskim.
16' gol - piłka nożna 0:1^;Po prostopadłym podaniu Macieja Klawińskiego Tomasz Mikołajczak wpada w pole karne i strzałem po ziemi pokonuje Adriana Masarczyka.
12' Pavol Hústava podaje w pole karne do Michała Filipowicz, który przewraca się po starciu z rywalem, ale sędzia nakazuje grać dalej.
4' Po podaniu Krzysztof Myśliwego Michał Filipowicz strzela bardzo wysoko nad bramką.
1' gwizdek Mecz się rozpoczął. Zaczęli goście.
0' 16:59 Wychodzących na mecz zawodników przywitała świąteczna przyśpiewka "Jebać, jebać PZPN!"
0' 16:37 Witamy ze Stadionu Ludowego w przedświąteczne popołudnie. Już niedługo rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem a Nielbą Wągrowiec. Nasz zespół po dwóch porażkach na pewno będzie się chciał zrehabilitować i pokonać gości. W pierwszym składzie sosnowiczan jest aż czterech nominalnych napastników, czyżby więc zapowiadał się totalny atak?