2024-10-20, 19:35 Miejsce rozgrywania meczu: Puławy
1:0(1:0)
Stroje: czerwone (3-5-2)
12. Jan Szpaderski 11. Kamil Kargulewicz 6. Łukasz Kabaj 17. Radosław Śledzicki 2. Patryk Waliś 3. Adam Gałązka 20. Kacper Piątek (90+4' 23. Rafał Cholewa)10. Bartosz Wiktoruk 8. Kamil Kumoch 21. Marcel Zylla (87' 19. Kacper Szymanek)9. Bartosz Guzdek   Rezerwowi: 1. Kacper Murat 4. Jussuf Nassor 7. Oskar Fyk 15. Oskar Kozdroń 22. Franciszek Łuczuk   Trener: Maciej Tokarczyk
1:0 - Patryk Waliś 16'
31' Patryk Waliś 55' Miłosz Pawlusiński 65' Bartosz Boruń 81' Łukasz Kabaj 89' Antoni Kulawiak 90' Bartosz Zawojski
87. Kacper Siuta 3. Grzegorz Janiszewski 6. Andrzej Niewulis 4. Roko Kurtović 27. Bartosz Boruń (69' 22. Miguel Acosta)20. Miłosz Pawlusiński (61' 77. Bartosz Zawojski)17. Joel Valencia 10. Patryk Mularczyk (82' 80. Łukasz Uchnast)7. Szymon Zalewski (82' 18. Piotr Mielczarek)11. Bartosz Snopczyński (61' 99. Antoni Kulawiak)9. Kamil Biliński   Rezerwowi: 1. Mateusz Kabała 13. Artem Suchoćkyj 23. Bartosz Chęciński 88. Bartosz Paszczela   Trener: Marek Saganowski
Sędziowie: Mateusz Jenda (Warszawa) - Radosław Wąsik (Lublin), Patryk Zielant (Lublin). Techniczny: Michał Więckowski (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+4' zmiana Druga zmiana w Wiśle - Rafał Cholewa za Kacpra Piątka.
90+4' Joel Valencia faulował w ataku Kamila Kargulewicza
90+2' Po dośrodkowaniu Joela Valencii z rogu Grzegorz Janiszewski faulował Bartosza Wiktoruka.
90+1' Roko Kurtović niecelnie z dystansu.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Zawojskiego za faul na Kacprze Szymanku.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Antoniego Kulawiaka za próbę wymuszenia rzutu karnego.
87' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle - Kacper Szymanek za Marcela Zyllę.
87' Fatalne podanie Roko Kurtovicia do Piotra Mielczarka.
85' Jan Szpaderski złapał piłkę dośrodkowaną przez Miguela Acostę.
84' Niecelny strzał Kamila Bilińskiego z prawej strony pola karnego.
82' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Łukasz Uchnast za Patryka Mularczyka i Piotr Mielczarek za Szymona Zalewskiego.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Kabaja za faul na Patryku Mularczyku.
81' Grzegorz Janiszewski wybił piłkę po dośrodkowaniu Marcela Zylli z rogu.
79' Kamil Kargulewicz podał w pole karne do Bartosza Guzdka, którego przy strzale zablokował Grzegorz Janiszewski. Róg dla Wisły.
79' Łatwa strata Joela Valencii na połowie gospodarzy.
75' Po podaniu Bartosza Zawojskiego strzelał Kamil Biliński. Pierwszy strzał zablokował Radosław Śledzicki, a przy dobitce nasz zawodnik sfaulował Patryka Walisia.
73' Łukasz Kabaj faulowany przez Szymona Zalewskiego.
71' Niezbyt pewna interwencja Kacpra Siuty po wrzutce Marcela Zylli, ale na szczęście Antoni Kulawiak wybił piłkę poza pole karne.
71' Gospodarze wywalczyli rzut rożny.
70' Na spalonym Kamil Biliński.
69' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - za Bartosza Borunia wchodzi Miguel Acosta.
68' Po dośrodkowaniu Kamila Kargulewicza z rzutu wolnego piłka trafiła na 14. metr do Marcela Zylli, który strzelił w słupek.
67' Bartosz Boruń faulował Bartosza Guzdka.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Borunia za faul na Adamie Gałązce.
62' Kacper Siuta wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Marcela Zylli z rogu.
61' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Antoni Kulawiak za Bartosza Snopczyńskiego i Bartosz Zawojski za Miłosza Pawlusińskiego.
61' Kontra Wisły. Po podaniu Kamila Kargulewicza z ostrego kąta strzelał Kacper Piątek. Piłkę na róg odbił Kacper Siuta.
59' Po dośrodkowaniu Kacpra Piątka minimalnie niecelnie główkował Adam Gałązka.
55' żóta kartka Miłosz Pawlusiński ukarany za faul na Marcelu Zylli.
55' Na spalonym Grzegorz Janiszewski.
54' Adam Gałązka wybił piłkę poza pole karne po dośrodkowaniu z rogu.
54' Kamil Biliński zablokowany przy strzale z 7 metrów. Róg dla Zagłębia.
53' Bartosz Snopczyński faulowany przez Radosława Śledzickiego.
52' Po podaniu Bartosza Wiktoruka Kamil Kumoch z 18 metrów strzelił nad poprzeczką.
50' Gospodarze rozklepali obronę Zagłębia i Adam Gałązka trafił w słupek.
48' Bartosz Guzdek faulowany przez Andrzeja Niewulisa.
47' Kamil Biliński wybił piłkę dośrodkowaną przez Kamila Kargulewicza z rzutu wolnego.
46' Kacper Piątek faulowany przez Joela Valencię.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego walczący o piłkę Bartosz Boruń sfaulował Kamila Kargulewicza.
45' Bartosz Guzdek zdążył wybić piłkę po dośrodkowaniu Joela Valencii, a potem jeszcze zablokował strzał Szymona Zalewskiego. Kolejny róg.
45' Bartosz Snopczyński zablokowany przy strzale z pola karnego i róg dla sosnowiczan.
44' Bartosz Boruń zdążył wrócić na własną połowę i dzięki temu Marcel Zylla nie mógł pobiec sam na sam z bramkarzem.
43' Kontra Zagłębia. Bartosz Snopczyński wyrzucił podaniem Kamila Bilińskiego i zamiast strzału na bramkę, "Bila" wywalczył tylko rzut rożny.
43' Rajd Kamika Bilińskiego przerwany przez Kamila Kumocha.
41' Patryk Mularczyk podał w pole karne do Bartosza Snopczyńskiego, ale ten został powstrzymany przez Radosława Śledzickiego.
39' Beznadziejne dośrodkowanie Bartosza Borunia z prawego skrzydła.
36' Po prostopadłym podaniu Marcela Zylli z około 12 metrów nad poprzeczką strzelał Bartosz Guzdek.
36' Gospodarze szybko wznowili grę z rogu, ale zabrakło dokładności.
36' Kiks Andrzeja Niewulisa i zamiast podania do Kacpra Siuty było zagranie poza końcową linię boiska.
35' Dośrodkowanie Szymona Zalewskiego do nikogo.
33' Zabrakło dokładności w podaniu Patryka Mularczyka w pole karne do Kamila Bilińskiego.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Walisia za faul na Joelu Valencii.
31' Kacper Siuta najpierw interweniował po płaskim strzale Bartosza Guzdka z 20 metrów, a potem przy dobitce Adama Gałązki z ostrego kąta.
30' Bartosz Guzdek z 20 metrów trafił w Roko Kurtovicia.
29' Łukasz Kabaj interweniował głową po dośrodkowaniu Szymona Zalewskiego.
28' Strzał nogą Kamila Bilińskiego zablokowany przez Radosława Śledzickiego. "Bila" próbował jeszcze dobijać głową, ale trafił w ręce Jana Szpaderskiego.
26' Patryk Waliś przerwał akcję Bartosz Borunia.
25' Patryk Waliś wybija piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła przez Szymona Zalewskiego.
22' Kamil Zalewski w polu karnym Wisły powstrzymany przez Kacpra Piątka.
20' Kamil Biliński wybił piłkę dośrodkowaną przez Kamila Kargulewicza z prawego skrzydła.
19' Kamil Kargulewicz faulowany przez Joela Valencię.
19' Kacper Piątek na spalonym.
16' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę poza pole karne wybił Andrzej Niewulis. Kamil Kargulewicz dośrodkował z prawej strony boiska, a nieobstawiony Patryk Waliś strzelił głową z 6 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.
15' Kamil Kargulewicz dośrodkował do Bartosza Guzdka, a piłkę na róg wybił Andrzej Niewulis.
12' Roko Kurtović z rzutu wolnego podał w stronę pola karnego Wisły do Bartosza Snopczyńskiego, a ten uderzył lewą nogą po ziemi. Broni Jan Szpaderski.
11' Grzegorz Janiszewski wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Kamila Kargulewicza.
10' Łukasz Kabaj faulowany przez Kamila Bilińskiego.
10' Roko Kurtović przerwał kontrę Kacpra Piątka.
9' Radosław Śledzicki wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Bartosza Borunia.
8' Kamil Biliński podawał do wbiegającego w pole karne Szymona Zalewskiego, którego uprzedził Jan Szpaderski.
7' Po dośrodkowaniu Roko Kurtovicia z lewego skrzydła w polu karnym interweniował Patryk Waliś.
6' Po dośrodkowaniu Kacpra Piątka w pole karne Adam Gałązka sfaulował Andrzeja Niewulisa.
5' Akcja Bartosza Borunia powstrzymana przez Adama Gałązkę.
2' Bartosz Wiktoruk faulowany przez Patryka Mularczyka.
0' 19:32 Oba zespoły już na murawie. Zagłębie zagra dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach, a Wisła cała na niebiesko.
0' 19:25 Po raz czwarty w historii Zagłębie gra w Puławach. Do tej pory sosnowiczanie zremisowali tutaj w dwóch meczach ligowych, a w meczu Pucharu Polski wygrali dopiero po serii rzutów karnych. Jak będzie dziś?
0' 19:15 Trener Marek Saganowski zapowiadał stanowczą reakcję po meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i na pewno ta reakcja nie dotyczyła zmian w składzie. Tylko dwóch zmian w pierwszej jedenastce dokonał nasz szkoleniowiec w porównaniu do środowego meczu - jedna była wymuszona, bo za pauzującego za cztery żółte kartki Emmanuela Agbora zagra Kamil Biliński. Ponadto za Artema Suchockiego wystąpi wracający po chorobie Roko Kurtović.
0' 19:05 Dobry wieczór. Witamy z Puław i zapraszamy na relację z meczu 14. kolejki Betclic II ligi pomiędzy miejscową Wisłą a Zagłębiem.
Wideo z meczu w PuławachWideo z meczu w Puławach W serwisie internetowym TVP Sport dostępne są materiały wideo z meczu Wisły Puławy z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w PuławachGaleria zdjęć z meczu w Puławach Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdowego meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Puławy. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w PuławachKonferencja prasowa po meczu w Puławach Zapraszamy do odsłuchania zapisu audio konferencji prasowej po meczu Wisły Puławy z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
BeznadziejniBeznadziejni Po fatalnej grze Zagłębie Sosnowiec przegrało w Puławach z Wisłą 0:1. Jedynego gola zdobył w 16. minucie Patryk Waliś. » Czytaj więcej