2023-08-12, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Resovia Rzeszów
Stroje: białe
33. Mateusz Kos 96. Patryk Caliński (81' 77. Konrad Wrzesiński) 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić (72' 11. Marek Fabry) 2. Ołeksij Bykow 3. Antonio Pavić 17. Antonio Valencia (72' 10. Juan Camara) 29. Maksymilian Rozwandowicz 14. Sebastian Bonecki (63' 18. Dean Guezen) 88. Adrian Troć (63' 95. Nikodem Zielonka) 9. Kamil Biliński   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 16. Dawid Ryndak 28. Kamil Bębenek 55. Meik Karwot     Trener: Marcin Malinowski
0:1 - Maciej Górski 61'
32' Vedran Dalić 44' Hlib Buchał 49' Radosław Kanach 69' Nikodem Zielonka 88' Kamil Mazek 90+6' Hlib Buchał 90+6' Hlib Buchał 90+10' Wołodymyr Zastawnyj
88. Michał Gliwa 90. Wołodymyr Zastawnyj 28. Kornel Osyra 38. Hlib Buchał 21. Dylan Lempereur 4. Rafał Mikulec 99. Radosław Kanach 20. Radosław Bąk 10. Adrian Łyszczarz (63' 14. Marcin Urynowicz) 11. Kamil Mazek (72' 23. Jerzy Tomal) 9. Maciej Górski (88' 92. Bartłomiej Ciepiela)   Rezerwowi: 91. Nikodem Sujecki 2. Mateusz Bondarenko 8. Dawid Pieniążek 97. Filip Mikrut  Trener: Mirosław Hajdo
Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk) - Rafał Brieger (Gdańsk), Dawid Nitka (Gdańsk). Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice), VAR: Tomasz Marciniak (Płock), AVAR: Jakub Winkler (Toruń)
90.0000
90+11' gwizdek Koniec meczu.
90+11' Po dośrodkowaniu Deana Guezena Michał Gliwa zbija piłkę znad głowy Mateusza Kosa.
90+10' żóta kartka Wołodymyr Zastawnyj ukarany żółtą kartką za faul na Antonio Paviciu.
90+9' Michał Gliwa interweniuje po dośrodkowaniu Antonio Pavicia.
90+8' Piłka podbita głową przez Antonio Pavicia trafia w ręce Michała Gliwy.
90+7' Pod bramkę Resovii pobiegł nawet bramkarz Zagłębia, ale nie udało się oddać strzału po dośrodkowaniu z rogu, a potem piłkę stracił Nikodem Zielonka.
90+7' W pole karne z rzutu wolnego wrzucał Mateusz Kos. Piłkę na róg wybił Jerzy Tomal.
90+6' druga żółta -czerwona Za faul na Marku Fabrym drugą żółtą kartkę obejrzał Hlib Buchał. Goście kończą w osłabieniu.
90+4' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Rozwandowicza piłkę wybija Radosław Bąk.
90+3' Wołodymyr Zastawnyj pomagał sobie ręką.
90+2' Dominik Jończy rozpędził się i wpadł w pole karne Resovii, ale piłka mu odskoczyła od nogi.
90' doliczony czas +8
90' Dean Guezen posłał piłkę wysoko nad bramką.
90' Michał Gliwa piąstkuje piłkę po strzale Juana Camary, a następnie interweniuje Kornel Osyra.
88' żóta kartka Żółtą kartką za protesty ukarany został znajdujący się już na ławce rezerwowych Kamil Mazek.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Resovii - Bartłomiej Ciepiela za Macieja Górskiego.
87' Radosław Kanach pokonał Mateusza Kosa, ale sędzia uznał, że zawodnik gości był na spalonym.
86' Ołeksij Byow faulowany przez Macieja Górskiego.
85' Piłka dośrodkowana przez Dominika Jończego mija wszystkich zawodników w polu karnym i wpada w ręce Michała Gliwy.
83' Po dośrodkowaniu Juana Camary z rogu nieudany strzał z woleja Konrada Wrzesińskiego i szydercze oklaski publiczności.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Konrad Wrzesiński za Patryka Calińskiego.
81' Ołeksij Byow interweniuje pod bramką po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.
80' Nikodem Zielonka faulował w ataku Radosława Kanacha.
77' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karny Resovii Kamil Biliński faulował Rafała Mikulca.
77' Wołodmymyr Zastawnyj blokuje dośrodkowanie Antonio Pavicia. Róg dla Zagłębia.
76' Podanie Juana Camary w kierunku Marka Fabrego. Piłkę przejął Kornel Osyra.
74' Juan Camara faulował Radosława Bąka.
72' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Juan Camara za Joela Valencię i Marek Fabry za Vedrana Dalicia. Zmiana także w Resovii. Jerzy Tomal za Kamila Mazka.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Nikodema Zielonki za próbę wymuszenia rzutu karnego.
66' Maksymilian Rozwandowicz musi skorzystać z pomocy fizjoterapeutów.
63' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Dean Guezen i Nikodem Zielonka za Sebastiana Boneckiego i Adriana Trocia. Zmiana także w Resovii - Marcin Urynowicz za Adriana Łyszczarza.
61' gol - piłka nożna 0:1 Zamieszanie pod bramką Zagłębia. Maciej Górski zwiódł Vedrana Dalicia i strzałe z około 4 metrów nie dał szans Mateuszowi Kosowi.
60' Po dośrodkowaniu Joela Valencii z rzutu wolnego Ołeksj Bykow minął się z piłką.
59' Faul Rafała Mikulca na Adrianie Trociu.
58' Strzał Adriana Trocia z 18 metrów zablokowany przez Wołodymyra Zastawnego.
55' Wołodymr Zastawnyj faulował Adriana Trocia.
54' Masażyści obu zespołów pomogli swoim graczom i gra została wznowiona.
52' W polu karnym Zagłębia upadli Dominik Jończy i Kamil Mazek. Sędzia uznał, że faulował gracz gości.
50' Dominik Jończy faulowany przez Macieja Górskiego.
49' żóta kartka Żółta kartka dla Radosława Kanacha za faul na na Maksymilianie Rozwandowiczu. Sędzia wcześniej zastosował prawo korzyści, a w pierwszej przerwie w grze ukarał zawodnika gości.
49' Po podaniu Wołodymyra Zastawnego niecelnie strzelał Rafał Mikulec.
48' Mateusz Kos piąstkuje piłkę po strzale Radosława Bąka. Pierwszy celny strzał gości w meczu.
47' Kontra Zagłębia, ale Adrian Troć nie opanował piłki w polu karnym.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu w Sosnowcu.
45+2' gwizdek Wideoweryfikacja zakończona pozytywnie dla Zagłębia. Koniec pierwszej połowy.
45+1' Sędzia Dominik Sulikowski przerwał grę, ale jeszcze nie odgwizdał końca pierwszej połowy, bo czeka na potwierdzenie od arbitra VAR, że nie było zagrania ręką w polu karnym Zagłębia.
45+1' Po wrzucie z autu w pole karne gościom nie udaje się oddać strzału.
44' żóta kartka Hlib Buchał ukarany żółtą kartką za faul na Kamilu Bilińskim.
43' Antonio Pavić dośrodkował z lewego skrzydła, a Dylan Lempereur nie pozwolił Adrianowi Trociowi na dojście do piłki.
41' Wołodymyr Zastawnyj faulowany przez Joela Valencię.
41' Radosław Kanach wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Joela Valencię.
40' Na spalonym Maciej Górski.
39' Po podaniu Kamila Bilińskiego z 20 metrów ziemi strzelał Maksymilian Rozwandowicz. Broni Michał Gliwa.
37' Z ponad 20 metrów strzelał Adrian Łyszczarz. Piłkę zablokował Vedran Dalić.
35' Maciej Górski faulował w ataku Vedrana Dalicia.
34' Maciej Górski faulowany przez Sebastiana Boneckiego. Sędzia przywołał do siebie obu graczy i ich uspokaja.
32' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za faul na Macieju Górskim.
31' Dominik Jończy przerwał akcję gości na połowie Zagłębia i ruszył z piłką do przodu. Podał w pole karne do Adriana Trocia, którego uprzedził Michał Gliwa.
30' Hlib Buchał interweniuje w polu karnym po podaniu Joela Valencii.
29' Małe zamieszanie w polu karnym Resovii po rzucie rożnym kończy się stratą piłki przez Zagłębie.
28' Piłkę z autu w pole karne wrzucił Vedran Dalić. Kornel Osyra odbił ją na róg.
27' Wołodymyr Zastawnyj faulował Adriana Trocia.
26' Po dośrodkowaniu Adriana Łyszczarza z rzutu wolnego nad bramką główkował Rafał Mikulec.
25' Radosław Bąk faulowany przy bocznej linii przez Vedrana Dalicia.
24' Zagłębie miało rzut wolny, ale skończyło się stratą. Sebastian Bonecki zamiast dośrodkowania podał do Joela Valencii, który wyjechał z futbolówką na aut.
23' Kontra Zagłębia. Ołeksij Bykow zagrywał w pole karne Resovii do Kamila Blińskiego, którego uprzedził Hlib Buchał.
22' Joel Valencia podał na lewą stronę pola karnego, a Kamil Biliński uderzył po ziemi. Broni Michał Gliwa.
21' Solowa akcja Kamila Bilińskiego zakończona celnym strzałem z 22 metrów. Michał Gliwa odbił piłkę przed siebie, a potem złapał po podaniu głową Dylana Lempereura.
20' Maciej Górski faulowany w środku boiska przez Vedrana Dalicia.
20' Po dośrodkowaniu Antonio Pavicia z lewej strony boiska w polu karnym Resovii interweniował Kornel Osyra.
18' Po podaniu Joela Valencii nad bramką gości strzelał Adrian Troć.
17' Szybka odpowiedź gości. Zza pola karnego uderzał Rafał Mikulec. Piłka minęła bramkę Mateusza Kosa.
17' Lewą nogą z ponad 20 metrów strzelał Ołeksij Bykow. Mamy pierwszy celny strzał, ale Michał Gliwa nie dał się zaskoczyć.
16' Z około 25 metrów strzelał Radosław Kanach. Dominik Jończy zablokował piłkę w polu karnym.
13' Zza narożnika pola karnego strzelał Adrian Troć. Bardzo daleko od bramki.
11' Z lewego skrzydła dośrodkował Dylan Lempereur. Piłkę wybił Antonio Pavić.
9' Na spalonym Kamil Mazek.
9' Radosław Bąk faulowany przez Antonio Pavicia
8' Dwa razy piłkę z autu w pole karne Resovii wrzucał Vedran Dalić. Defensywa gości oddaliła zagrożenie od bramki.
7' Po dośrodkowaniu Adriana Trocia z rzutu wolnego piłkę wybija Wołodymyr Zastawnyj.
6' Adrian Troć faulowany przez Rafała Mikulca.
5' Michał Gliwa łapie piłkę dośrodkowaną przez Antonio Pavicia.
4' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastian Bonecki traci piłkę przed polem karnym Resovii.
3' Po interwencji Kornela Osyry Zagłębie ma pierwszy rzut rożny.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz Zagłębia z Resovią.
0' 19:59 Przed rozpoczęciem meczu prezes Arkadiusz Aleksander i dyrektor sportowy Piotr Polczak wręczyli okolicznościowy prezent Michałowi Gliwie.
0' 19:58 Piłkarze obu zespołów już na murawie ArcelorMittal Park. Zagłębie w jednolitych zielonych strojach, a Resovia w koszulkach w biało-czerwone pasy, białych spodenkach i getrach.
0' 19:57 Z głośników słychać "Zawsze wierni", a to znak, ze mecz się za chwilę zacznie.
0' 19:50 Rozgrzewka zakończona, w ruch poszły zraszacze, już niedługo zaczynamy walkę o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
0' 19:40 Zagłębie i Resovia w pierwszych trzech kolejkach wywalczyły zaledwie po jednym punkcie. Zagłębie zremisowało u siebie z Wisłą Płock, a Resovia z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Oba zespoły doznały porażek w dwóch wyjazdowych spotkaniach - Zagłębie z beniaminkami z Lublina i Pruszkowa, a Resovia także uległa Zniczowi oraz Odrze Opole. Czy której z tych drużyn uda się dziś odnieść pierwsze zwycięstwo?
0' 19:30 Dzisiejszy mecz z Resovią jest dziesiątym spotkaniem Zagłębia rozgrywanym na stadionie ArcelorMittal Park. Dziewięć meczów odbyło się w ramach rozgrywek Fortuna I ligi, a ponadto rozegrano tutaj sparing z Wisłą Kraków. Sosnowiczanie wygrali cztery mecze, także cztery spotkania zakończyły się remisami, a tylko Skra Częstochowa wywiozła stąd komplet punktów.
0' 19:20 Trener Resovii Mirosław Hajdo desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaka w poprzedniej kolejce zagrała przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. Bramki gości od pierwszej minuty będzie strzegł Michał Gliwa i tym samym zapisze się on w historii ArcelorMittal Parku jako pierwszy bramkarz, który wystąpił na nowym sosnowieckim stadionie w barwach dwóch różnych zespołów.
0' 19:10 Trzech zmian w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu w Pruszkowie dokonał trener Marcin Malinowski. Na ławce usiedli Meik Karwot i Konrad Wrzesiński, a poza meczową dwudziestką znalazł się Hubert Matynia. Do składu wrócili Antonio Pavić, Sebastian Bonecki i Vedran Dalić. W pierwszej jedenastce jest aż trzech środkowych obrońców, co może sugerować zmianę ustawienia z 4-5-1, na 5-4-1, ewentualnie na 3-4-3. Rolę wahadłowych zapewne będą pełnić Patryk Caliński i Antonio Pavić.
0' 19:00 Dobry wieczór! Witamy z ArcelorMittal Park i zapraszamy na relację z meczu Zagłębia Sosnowiec z Resovią.
Zdjęcia z meczu z ResoviąZdjęcia z meczu z Resovią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie - Resovia. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ResoviąSkrót meczu z Resovią Polsat Sport opublikował sktór przegranego 0:1 meczu z Resovią Rzeszów. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ResoviąKonferencja prasowa po meczu z Resovią Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Resovią Rzeszów pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie w strefie spadkowejZagłębie w strefie spadkowej Zagłębie Sosnowiec przegrało z Resovią 0:1 i znalazło się w strefie spadkowej Fortuna I ligi. Bramkę dającą zwycięstwo drużynie z Rzeszowa zdobył w 61. minucie Maciej Górski. » Czytaj więcej