2022-03-11, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Tychy
2:1(0:1)
Stroje: białe (3-4-3)
13. Konrad Jałocha 99. Dominik Połap 6. Nemanja Nedić 30. Kamil Szymura 11. Krzysztof Wołkowicz 14. Bartosz Biel (75' 27. Kamil Kargulewicz) 98. Mateusz Czyżycki(90+6' 4. Oskar Paprzycki) 25. Wiktor Żytek 79. Marcin Kozina (82' 9. Krystian Wachowiak) 19. Daniel Rumin (82' 20. Gracjan Jaroch) 29. Tomáš Malec (75' 8. Łukasz Grzeszczyk)   Rezerwowi: 1. Adrian Odyjewski 7. Jakub Piątek 16. Tomasz Krężelok 21. Krzysztof Machowski    Trener: Artur Derbin
0:1 - Szymon Pawłowski 35' 1:1 - Daniel Rumin 48' 2:1 - Nemanja Nedić 90+3'
6' Dominik Połap 24' Filip Borowski 52' Quentin Seedorf 57' Vamara Sanogo 61' Wojciech Szumilas 65' Kamil Szymura 71' Szymon Sobczak 73' Daniel Rumin 90+4' Gracjan Jaroch
1. Michał Gliwa 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić (46' 10. Maksymilian Banaszewski) 44. Mateusz Bodzioch 28. Filip Borowski 96. Wojciech Szumilas 11. Wojciech Kamiński 22. Quentin Seedorf (86' 26. Michał Masłowski) 72. Vamara Sanogo (60' 7. Patryk Bryła) 9. Szymon Sobczak 8. Szymon Pawłowski   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 21. Nikolas Korzeniecki 80. Mateusz Popczyk 88. Adrian Troć 89. Bartosz Chęciński   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom), Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała), Damian Rokosz (Katowice). Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice), VAR: Wojciech Myć (Lublin), AVAR: Marek Arys (Szczecin)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu. Przegrywamy w Tychach 1:2.
90+6' Patryk Bryła przymierzył z 15 metrów i piłkę złapał Konrad Jałocha.
90+6' zmiana Ostatnia zmiana w Tychach. Oskar Paprzycki za Mateusza Czyżyckiego.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Gracjana Jarocha za faul na Patryku Bryle.
90+3' gol - piłka nożna 2:1 Wrzut z autu w pole karne Zagłębia. Gracjan Jaroch zgrał piłkę do Nemanji Nedicia, a ten prawą nogą z bliska pokonał Michała Gliwę.
90+2' Michał Gliwa złapał piłkę dośrodkowaną przez Krystiana Wachowiaka.
90+1' Faul Dominika Połapa na Szymonie Sobczaku.
90' doliczony czas +6
89' Wojciech Szumilas faulowany we własnym polu karnym.
88' Filip Borowski wybija piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka.
86' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - po raz pierwszy po kontuzji na boisku pojawił się Michał Masłowski, który zmienił Quentina Seedorfa.
84' Mocny i niecelny strzał Gracjana Jarocha z 20 metrów.
82' zmiana Podwójna zmiana u gospodarzy. Za Marcina Kozinę i Daniela Rumina weszli Krystian Wachowiak i Gracjan Jaroch.
82' Marcin Kozina zza pola karnego strzelił nad poprzeczką.
81' Patryk Bryła podawał w pole karne w kierunku Szymona Sobczaka, ale piłkę przejął Kamil Szymura.
80' Michał Gliwa łapie piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka.
79' Niecelny strzał Kamila Kargulewicza z około 20 metrów.
79' Maksymilian Banaszewski wdarł się w pole karne wzdłuż końcowej linii boiska, ale Filip Borowski nie sfinalizował jego akcji.
77' Sytuacja w polu karnym opanowana.
76' Tyszanie będą mieli rzut rożny.
75' Dominik Jończy sfaulowany przez Wiktora Żytka.
75' zmiana Podwójna zmiana w GKS - Kamil Kargulewicz za Bartosza Biela i Łukasz Grzeszczyk za Tomasza Malca.
74' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa Kamil Szymura uprzedził Mateusza Bodziocha.
73' Z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Pawłowski i będziemy mieli rzut rożny.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Rumina za faul na Szymonie Pawłowskim.
71' żóta kartka I jeszcze żółta kartka dla Szymona Sobczaka za próbę wymuszenia rzutu karnego.
71' Jednak nie ma rzutu karnego, tylko będzie rzut rożny.
70' Piotr Lasyk podbiega do monitora.
69' Trwa analiza VAR.
67' Rzut karny dla Zagłębia za faul Nemanji Nedicia na Szymonie Sobczaku.
66' Quentin Seedorf uprzedził Dominika Połapa i wybił piłkę na aut.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Szymury za faul na Szymonie Sobczaku.
65' Wojciech Kamiński wyjaśnia sytuację w polu karnym Zagłębia.
64' Na środku boiska leży Maksymilian Banaszewski i sędzia Piotr Lasyk przerwał grę.
63' Dominik Jończy naprawił błąd Mateusza Bodziocha, który stracił piłkę na rzecz Marcina Koziny.
63' Konrad Jałocha wyciągnął piłkę spod poprzeczki po centrostrzale Szymona Pawłowskiego.
62' Nieudany strzał Patryka Bryły z 16 metrów.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Szumilasa za faul na Danielu Ruminie.
61' Ostatnim bramkarzem Zagłębia, który obronił dwa rzuty karne w jednym meczu był Maciej Gostomski. Miało to miejsce 13 maja 2009 w meczu z Victorią Koronowo.
60' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Patryk Bryła za Vamarę Sanogo.
58' Michał Gliwa łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Mateusza Czyżyckiego.
58' Daniel Rumin strzelił z 11 metrów i piłkę na rzut rożny odbił Micha Gliwa!!!!
57' żóta kartka Będziemy mieli drugi rzut karny dla tyszan i jeszcze żółtą kartkę dla Vamary Sanogo.
55' Piotr Lasyk podbiega do monitora. Wygląda nam, że Vamara Sanogo sfaulował Kamila Szymurę.
53' Po dośrodkowaniu Mateusza Czyżyckiego w polu karnym Zagłębia zderzyli się Kamil Szymura i Vamara Sanogo.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Quentina Seedorfa za faul na Marcinie Kozinie.
50' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Mateusza Czyżyckiego.
50' Kolejne dośrodkowanie Krzysztofa Wołkowicza z lewego skrzydła i tym razem piłkę stracił Tomas Malec.
48' gol - piłka nożna 1:1 Krzysztof Wołkowicz dośrodkował z lewej strony pola karnego, a Daniel Rumin ubiegł Michała Gliwę i strzałem z woleja z około 3 metrów doprowadził do wyrównania.
47' Wojciech Szumilas faulowany w środku boiska.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową - Maksymilian Banaszewski za Vedrana Dalicia.
45+5' W przerwie obejrzeliśmy powtórkę bramki dla Zagłębia i musimy pochwalić Filipa Borowskiego za to z jaką łatwością uciekł na skrzydle Marcinowi Kozinie, a potem podał idealnie do Szymona Pawłowskiego między Krzysztofem Wołkowiczem i Mateuszem Czyżyckim.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi 1:0 po golu Szymona Pawłowskiego.
45+3' Zawodnicy gospodarzy wybili piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu.
45+2' Szymon Sobczak zatańczył z rywalami w polu karnym i uderzył po ziemi. Piłkę zablokował Kamil Szymura, ale jeszcze będziemy mieli róg.
45+2' Szymon Sobczak faulowany przez Krzysztofa Wołkowicza.
45+1' Mateusz Bodzioch zablokował strzał Bartosza Biela, ale po chwili sędzia asystent podniósł chorągiewkę.
45' doliczony czas +4
44' Tomas Malec faulował w ataku Filipa Borowskiego.
41' Sędzia podtrzymał decyzję o rzucie karnym, ale Krzysztof Wołkowicz uderzył prosto w ręce Michała Gliwy.
39' Według nas nie powinno być rzutu karnego. Trwa analiza VAR.
38' Filip Borowski faulował Marcina Kozinę w polu karnym sosnowiczan.
37' Zagłębie w czwartym kolejnym meczu w Tychach objęło prowadzenie 1:0. Drugi raz z rzędu po golu Szymona Pawłowskiego.
37' Złe dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego.
36' Szymon Sobczak faulowany przez Mateusza Czyżyckiego.
35' gol - piłka nożna 0:1 GOOOL!!!! Pierwszy celny strzał daje Zagłębiu prowadzenie. Filip Borowski podał z prawej strony boiska przed pole karne, a Szymon Pawłowski przyjął piłkę i strzałem prawą nogą z około 13 metrów pokonał Konrada Jałochę.
34' Vedran Dalić wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Marcina Koziny z lewego skrzydła.
31' Vedran Dalić wrócił na boisko.
31' Krzysztof Wołkowicz oddał strzał z około 30 metrów. Broni Michał Gliwa.
30' Piłkarze Zagłębia poradzili sobie z dośrodkowaniem Krzysztofa Wołkowicza.
28' Ostre wejście Nemanji Nedicia w Vedrana Dalicia. Nasz stoper padł w polu karnym, a Daniel Rumin strzelił z ostrego kąta. Piłkę na róg wybił Michał Gliwa.
27' Tomas Malec otrzymał podanie przed bramkę od Bartosza Biela i został powstrzymany przed oddaniem strzału przez Dominika Jończego.
25' Daniel Rumin po podaniu Bartosza Biela i odegraniu piłki przez Tomasa Malca uderzał piętą z około 6 metrów i trafił prosto w ręce Michała Gliwy.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Borowskiego za faul.
24' Szymon Sobczak utrzymał się przy piłce mimo nacisku rywala i podał do Szymona Pawłowskiego, który trafił w Kamila Szymurę.
23' Fatalne dośrodkowanie Krzysztofa Wołkowicza z rogu. Piłka trafiła w boczną siatkę.
22' Tyszanie wywalczyli drugi rzut rożny.
22' Mateusz Bodzioch wybił piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Mateusza Czyżyckiego.
21' Vamara Sanogo zaatakował Nemanję Nedicia, ale Czarnogórzec nie dał sobie odebrać piłki.
19' Nemanja Nedić wstrzelił piłkę w pole karne, skąd wybił ją Mateusz Bodzioch, a akcję tyszan zakończył niecelny strzał Wiktora Żytka z ponad 25 metrów.
17' Składna akcja Zagłębia zakończona niecelnym strzałem Vamary Sanogo. Wcześniej Szymon Pawłowski wymienił podania z Filipem Borowskim, który dośrodkował z prawego skrzydła, a Quentin Seedorf zgrał piłkę do Francuza.
17' Quentin Seedorf dośrodkował niemal z końcowej linii boiska i futbolówka wyszła poza plac gry.
16' Szymon Sobczak szybko się podniósł, a Marcin Kozina oddał piłkę sosnowiczanom.
16' Szymon Sobczak ucierpiał w starciu z Kamilem Szymurą i Vedran Dalić wybił piłkę na aut.
14' Szymon Sobczak faulowany na własnej połowie.
13' Vamara Sanogo opanował piłkę w środku boiska i zagrał na lewe skrzydło do Quentina Seedorfa, ale Holender bardzo źle dośrodkował i grę wznowi Konrad Jałocha.
12' Na początku meczu Vamara Sanogo grał na prawym skrzydle, a Szymon Sobczak w środku ataku, a teraz obaj ci gracze zamienili się pozycjami.
12' Po dośrodkowaniu Dominika Połapa w pole karne Zagłębia Marcin Kozina faulował Filipa Borowskiego.
11' Wojciech Szumilas przerwał akcję Marcina Koziny.
9' Marcin Kozina zwiódł w polu karnym Dominika Jończego i trafił w plecy Filipa Borowskiego.
9' 25 metrów przed bramką Zagłębia Wojciech Kamiński odebrał piłkę Danielowi Ruminowi.
7' Bartosz Biel z prawej strony pola karnego wyłożył piłkę na 6. metr, a Marcin Kozina strzelił nad poprzeczką.
7' Piłka jeszcze leciała w pole karne po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa, gdy sędzia Piotr Lasyk przerwał akcję, dopatrując się faulu jednego z sosnowiczan.
6' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Połapa za faul na Szymonie Sobczaku.
6' Wojciech Kamiński interweniuje w powietrzu po dośrodkowaniu Mateusza Czyżyckiego.
5' Rzut rożny dla tyszan po akcji Marcina Koziny.
4' Szymon Sobczak faulował w ataku Wiktora Żytka.
4' Niecelny strzał Szymona Sobczaka z ponad 20 metrów.
3' Akcja Marcina Koziny zatrzymana przed polem karnym przez Wojciecha Szumilasa.
3' Niecelne dośrodkowanie Quentina Seedorfa z lewego skrzydła.
2' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego piłkę wybija z pola karnego Nemanja Nedić.
2' Vamara Sanogo faulowany przez Nemanję Nedicia po lewej stronie boiska.
1' Faul Wojciecha Kamińskiego w środku boiska.
1' Quentin Seedorf przymierzył z woleja z 20 metrów i trafił w plecy Bartosza Biela.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz. Zaczęli sosnowiczanie.
0' 20:30 Sędzia Piotr Lasyk wyprowadził na murawę piłkarzy obu zespołów Na środku trwa przywitanie kapitanów. Dziś te funkcje pełnią bramkarze - Konrad Jałocha i Michał Gliwa.
0' 20:25 Ciągle czekamy na pierwsze zwycięstwo Zagłębia w 2022. Czy doczekamy się dziś? Za chwilę zaczynamy!
0' 20:20 Na stadionie w Tychach pojawił się były prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski. Na poprzednie cztery spotkania na tym obiekcie przyjeżdżał służbowo jako prezes klubu. Dziś już pojawił się prywatnie, choć to wcale nie musi oznaczać, że będzie mniej przeżywał to spotkanie.
0' 20:15 W czterech poprzednich meczach z GKS-em Tychy Zagłębie strzelało bramkę jako pierwsze, ale tylko jedno z tych spotkań udało się wygrać naszemu zespołowi (3:0 jesienią 2020). Wiosną 2020, w pierwszym meczu po lockdownie, sosnowiczanie prowadzili po golu Fabiana Piaseckiego aż do ostatniej akcji, w której Łukasz Moneta strzelił bramkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa. W obu meczach w 2021 GKS odrabiał stratę jednego gola i odnosił zwycięstwa - 3:1 u siebie i 2:1 w Sosnowcu.
0' 20:05 Dziś po raz piąty jesteśmy na nowym stadionie w Tychach i jeszcze nigdy nie wracaliśmy stąd z kompletem punktów. Po raz ostatni wyjazdowe zwycięstwo w Tychach Zagłębie odniosło 5 czerwca 2009, gdy na starym obiekcie, który mieścił się w tym samym miejscu, nasza drużyna wygrała 1:0 po golu Arkadiusza Kłody. Pierwsza wizyta na nowym obiekcie zakończyła się porażką 0:3, potem były dwa remisy 1:1, a prawie dokładnie rok temu przegrana 1:3.
0' 19:55 Piłkarze obu zespołów pojawili się już na przedmeczowej rozgrzewce, a w młynie GKS-u trwa rozgrzewka bębnowego. Niestety, sektor gości na tyskim obiekcie pozostanie dziś pusty, bo PZPN nałożył na fanów Zagłębia zakaz wyjazdowy na dwa mecze, co jest konsekwencją zachowania kibiców podczas spotkania z GKS-em Katowice. Zagłębie w tym sezonie grało w koszulkach w kolorze czarnym i zielonym. Dziś sosnowiczanie po raz pierwszy wystąpią ubrani na biało.
0' 19:45 W poprzedniej kolejce GKS Tychy wygrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz i w porównaniu do tamtego spotkania trener Artur Derbin dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Za pauzującego za żółte kartki Macieja Mańkę do składu wskoczył Dominik Połap.
0' 19:40 Dwie zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu z GKS-em Katowice. Poza meczową kadrą znalazł się pauzujący za osiem żółtych kartek João Oliveira, a na ławce usiadł Maksymilian Banaszewski. W pierwszej jedenastce są za to Mateusz Bodzioch i Vamara Sanogo. Dla obu z nich jest to premierowy występ w wyjściowym składzie sosnowiczan w tym sezonie. Niewykluczone, że Bodzioch zagra na obronie w miejsce przesuniętego do pomocy Wojciecha Kamińskiego Z kolei w ofensywnej trójce jeden z nominalnych środkowych napastników będzie musiał przejść na skrzydło. No, chyba że szkoleniowiec Zagłębie zaskoczy dziś zmianą taktyki i nie będzie systemu 3-4-3.
0' 19:30 Dobry wieczór Państwu! Witamy ze Stadionu Miejskiego w Tychach i zapraszamy na relację z meczu 23. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w TychachGaleria zdjęć z meczu w Tychach Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu z TychamiSkrót meczu z Tychami Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu z GKS-em Tychy. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em TychyKonferencja prasowa po meczu z GKS-em Tychy Na konferencji prasowej po meczu GKS-u Tychy z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
GKS Tychy - Zagłębie 2:1GKS Tychy - Zagłębie 2:1 Michał Gliwa obronił dwa rzuty karne, ale nie uchroniło to Zagłębia od porażki w Tychach. Gola na wagę zwycięstwa tyszan zdobył w doliczonym czasie gry Nemanja Nedić. » Czytaj więcej